Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

EBERHART

no widzisz, pomyliłam się w producentach :-?

U mnie produktem icopala, który się zwie " Siplast Fundament " została zrobiona izolacja pozioma. To jest też czarna maź, która została rozmaziana pod bloczki fundamentowe i izowinyl. To samo poszło między bloczki a pustaki.

Natomiast izolacja pionowa, tak jak pisałam, najpierw IDROBILD AS firmy Kerakoll ( też czarne mazidło ), potem styropian ekstrudowany ( jasnobłękitny, zakupiony w Castoramie, trochę droższy ), następna warstwa to folia kubełkowa. A potem drenaż.

 

makijos , daszek będę robić, jak cieśla raczy :wink:

Będzie deskowany i kryty papą, na to blachodachówka. Starsza część domu tak ma od mniej więcej pięciu lat, ja muszę się dostosować, co mnie zresztą zbytnio nie martwi :)

Widzisz, cieślę umówiłam na ok 15 listopada, nie mam jeszcze drewna na krokwie itp. Ale cieśla właśnie liczy. Jeśli będzie mógł wcześniej wejść, to wejdzie, oby. :)

Z której strony Łodzi się usadowiłeś ?

 

Styropian będzie mnie interesował w przyszłym roku , EBERHART podasz dokładniejsze dane ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie prosze ile was kosztowały tynki wewnętrzne i elewacja (robocizna z materiałem).

 

Tynki CW - 17 zł/m2 robocizna, z materiałem około 33 zł/m2

Elewacja - klejenie styro na wianki + packi, klej, siatka, klej, zacieranie, gruntowanie, i tynk docelowy - 40 zł/m2. Materiału do tej pory nie liczyłem :lol:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi ile kosztuje teraz ocieplenie poddasza - tak średnio za metr , najlepiej samej robocizny ?

 

no cóż, właśnie wczoraj mieliśmy spotkanie na budowie z panem, który będzie nam robił karton-gipsy plus właśnie docieplenie dachu (wchodzą pojutrze).

Cena samej robocizny za zrobienie na gotowo sufitu na poddaszu (20cm wełny plus podwójna, kładziona na zakładkę płyta K-G z malowaniem) to.. 110zł/m2.

Niestety :( Ale facet wszystko jest w stanie zrobić z K-G, w tym się specjalizuje i nie ma obaw, że coś popęka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EBERHART

no widzisz, pomyliłam się w producentach :-?

U mnie produktem icopala, który się zwie " Siplast Fundament " została zrobiona izolacja pozioma. To jest też czarna maź, która została rozmaziana pod bloczki fundamentowe i izowinyl. To samo poszło między bloczki a pustaki.

Natomiast izolacja pionowa, tak jak pisałam, najpierw IDROBILD AS firmy Kerakoll ( też czarne mazidło ), potem styropian ekstrudowany ( jasnobłękitny, zakupiony w Castoramie, trochę droższy ), następna warstwa to folia kubełkowa. A potem drenaż.

 

Elo tula

dzięki za pomoc, aj zrobię to ne co inaczej ale myślę że też solidnie

bo głównie mnie o to właśnie chodzi żeby ten dom był solidny :)

jak każdemu kto buduje dom dla siebie...

ponieważ mam to szczęście że buduję na piachach więc wykorzystam tylko dysterbit razy dwa i folia budowlana, ściany mam podwójne mięzy którymi jest styropian 10 cm, i myślę że to wystarczy...

 

natomiast jeśli chodzi o styropian to tak jak mówiłem

firma nazywa si KOLGROST i mieści się w Dąbrówce Małej tj. na trasie między Brzezinami a Strykowem, myślę że warto bo i cena dobra tzn. adekwatna do jakości styropianu... właściciel mi tłumaczył że i może w castoramie jest tańszy ale nikt nie patrzy na jakość...nie wdając się w dyskusję polecam

podaję stronkę gdzie są wszystkie dane

http://kolgrost.polandtrade.pl/

no i polecam się targować jeśli w grę wchodzą duże ilości

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi ile kosztuje teraz ocieplenie poddasza - tak średnio za metr , najlepiej samej robocizny ?

 

 

U mnie 20cm wełny między krokwie + 5 cm pod stelaż k-g 23zł/m2

 

 

Moje 23zł to za ułożenie wełny. Do tego 12 za m2 k-g. Pracownik sprawdzony wielokrotnie.

Chyba załapałam się na promocję :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mada lena no to mnie dobiłaś taką ceną :):):) jezusiczku, właśnie zaczynam obdzwanianie speców i muszę wiedzieć co w trawie piszczy. @0-kilka zł to jestem w stanie jeszcze łyknąć . Na razie mój mąż przymierza się do samodzielnego założenia wełny - i super by było , wierzę w jego zdolności , ale jest jeden mały szkopuł - otóż nie ma on czasu :):):) więc jak zacznie sam to docieplanie to może skończy za rok !!!!! Ja jestem udu... tralala z dzieciakami i nie pomogę , więc pozostaje zapłacić komuś .

 

Czy podbitkę to robiliście od razu przy tym docieplaniu , czy to może poczekać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mój mąż przymierza się do samodzielnego założenia wełny

Czy podbitkę to robiliście od razu przy tym docieplaniu , czy to może poczekać ?

 

Co do pierwszego- daj chłopu spokój. Ułożenie wełny jest up...iwe i szkodliwe dla zdrowia, niech sie ktoś inny meczy. Gipskartony to już można samemu, no z pomocą.

 

Podbitkę robi się na końcu. Najlepiej po elewacji. Ja robię teraz a mieszkam rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...