Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Umowa może się przydać, bo ostatnio nasi budowlańcy działają w/g takich obliczeń :evil: :

 

http://republika.pl/blog_kj_3754436/4726602/sz/078.jpg

 

to dla tego tak mało zarabiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie nie budowlane.

Czy ktoś był w podobnej sytuacji bo nie wiem co zrobić 3 tyg temu dwuletnia córka miała rotawirusa wymiotowała i miałą biegunkę. Dostała skierowanie do szpitala w czwartek rano ale lekarka kazała poczekać bo może się poprawi i nie będzie do szpitala trzeba jechać. Bałam się zostać z nią sama w domu ponieważ mieszkam w miejscu gdzie zimą w dzień to żywego ducha nie ma oprócz mnie i córki. Mąż wziął zwolnienie na córkę (ja nie pracuję) i został z nami. Nie wyobrażałam sobie jak miałabym jechać do szpitala z wymiotującym dwulatkiem na tylnim siedzeniu. Obyło się bez szpitala ale mąż zaczorował tego samego dnia wieczorem ale ponieważ miał zwolnienie na córke nie poszedł do lekarza, ja tez nie najlepiej się czułam. Problem jest w tym że Zus zakwestionował zwolnienie i wymaga żebym przyniosła oświadczenie od lekarza że też byłam chora. I klops bo nie wiem skąđ mam to zaswiadczenia wziąść. Podobno nie byłoby problemu gdyby córka nie miała 2 lat . Urodziny miała 14 stycznia a zachorowała 16 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w kwestii budowlanej - SZAMBO :(

Ma ktoś namiary na fajną firmę, co przywiezie, zakopie, podłączy ... ?

Najlepiej taką sprawdzoną, wiecie ... :D

 

dzięki z góry, pozdrawiam, majki

 

hej majki,

nasze z firmy Hydro Term z ul. Ceramicznej w Zdunskiej Woli. Chyba moge polecic (chociaz jeszcze nie uzywamy) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w kwestii budowlanej - SZAMBO :(

Ma ktoś namiary na fajną firmę, co przywiezie, zakopie, podłączy ... ?

Najlepiej taką sprawdzoną, wiecie ... :D

 

dzięki z góry, pozdrawiam, majki

 

hej majki,

nasze z firmy Hydro Term z ul. Ceramicznej w Zdunskiej Woli. Chyba moge polecic (chociaz jeszcze nie uzywamy) :roll:

 

Super, dzięki :)

Zaraz sobie sprawdzę - możesz napisać jak się wszystko odbyło ? I ile Cie kosztowało ? Jakby co na PW.

 

dzieki jeszcze raz, pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze namiar - ktoś kiedyś mi polecał z forum.

10m3 2400 netto - i tak może zostać 8)

1,5 zł / km dojazdu w tej cenie montaż, czyli osadzenie szamba w wykopanym dole.

Ci ze Zduńskiej krzyknęli 3900 za 8m3 :o :evil:

Jakby ktoś chciał, podam namiary.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla osob, ktore sa na podobnym etapie jak ja, czyli dopiero niedlugo rozpoczna swoja przygode z budowa wlasnego domku :lol: :lol: :lol:

zrobilam przegląd cen bloczków fudnamentowych i wygladaja one nastepująco:

Beton Serwis - 3 zł/szt

Nast-Bud - 2,9 zł/szt

Junikost w Dabrowce Wiel. - 3,3 zl/szt

Centrobud w Ozorkowie - 2,8 zl/szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w kwestii budowlanej - SZAMBO :(

Ma ktoś namiary na fajną firmę, co przywiezie, zakopie, podłączy ... ?

Najlepiej taką sprawdzoną, wiecie ... :D

 

dzięki z góry, pozdrawiam, majki

 

Majki, a dlaczego nie przydomowa oczyszczalnia?.

 

Pozdrawiam

 

Glina, glina i jeszcze raz glina, a jak się kończy glina to zaczyna inna glina :evil:

Jasne mógłbym oczyszczalnie na wale ziemi albo w wykorytowanym dole, ale i to więcej kasy i za jakiś czas jak podłącza kanalizę, to sie nawet nie zastanawiam i wpinam.

Można jeszcze tą oczyszczalnię bez złoża, ale to w ogóle już większa kwota ... Nie chcę w to ładowac forsę ...

Poza tym miejscowe zapisy gminne nie zezwalaja na oczyszczalnię, albo szambo albo kanaliza ...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie nie budowlane.

Czy ktoś był w podobnej sytuacji bo nie wiem co zrobić 3 tyg temu dwuletnia córka miała rotawirusa wymiotowała i miałą biegunkę. Dostała skierowanie do szpitala w czwartek rano ale lekarka kazała poczekać bo może się poprawi i nie będzie do szpitala trzeba jechać. Bałam się zostać z nią sama w domu ponieważ mieszkam w miejscu gdzie zimą w dzień to żywego ducha nie ma oprócz mnie i córki. Mąż wziął zwolnienie na córkę (ja nie pracuję) i został z nami. Nie wyobrażałam sobie jak miałabym jechać do szpitala z wymiotującym dwulatkiem na tylnim siedzeniu. Obyło się bez szpitala ale mąż zaczorował tego samego dnia wieczorem ale ponieważ miał zwolnienie na córke nie poszedł do lekarza, ja tez nie najlepiej się czułam. Problem jest w tym że Zus zakwestionował zwolnienie i wymaga żebym przyniosła oświadczenie od lekarza że też byłam chora. I klops bo nie wiem skąđ mam to zaswiadczenia wziąść. Podobno nie byłoby problemu gdyby córka nie miała 2 lat . Urodziny miała 14 stycznia a zachorowała 16 :(

 

Rozumiem, że ty jesteś na urlopie wychowawczym? Bo inaczej Zusu by nie obchodził fakt twojej pracy lub nie. Jeżeli masz urlop i jesteś zdrowa, to mąż nie powinien brać zwolnień na dziecko. Jak byś była chora, to OK. I niestety, nie znam lekarza który wystawi zaświadczenie wsteczne o 2 tygodnie, po prostu za bardzo to ryzykowne, nikt nie będzie chciał nadstawiać karku, no chyba że ktoś robi tzw przekręty, ale to też odpowiednio kosztuje.... i ja takiego nie znam..... . Mówię o zwykłym zaświadczeniu na świstku papieru. O zwolnieniu ZUSowskim zapomnij w ogóle - minął termin dostarczenia do zusu (do tygodnia po wystawieniu). Jedyne wyjście - niech mąż załatwi w pracy za tamte dni urlop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w kwestii budowlanej - SZAMBO :(

Ma ktoś namiary na fajną firmę, co przywiezie, zakopie, podłączy ... ?

Najlepiej taką sprawdzoną, wiecie ... :D

 

dzięki z góry, pozdrawiam, majki

 

Majki, a dlaczego nie przydomowa oczyszczalnia?.

 

Pozdrawiam

 

Glina, glina i jeszcze raz glina, a jak się kończy glina to zaczyna inna glina :evil:

Jasne mógłbym oczyszczalnie na wale ziemi albo w wykorytowanym dole, ale i to więcej kasy i za jakiś czas jak podłącza kanalizę, to sie nawet nie zastanawiam i wpinam.

Można jeszcze tą oczyszczalnię bez złoża, ale to w ogóle już większa kwota ... Nie chcę w to ładowac forsę ...

Poza tym miejscowe zapisy gminne nie zezwalaja na oczyszczalnię, albo szambo albo kanaliza ...

 

pozdrawiam, majki

 

A rozumien. U nas też glina a szans na kanalizację brak. Nastawiliśmy się na oczyszczalnię ale właśnie cena prawidłowej mnie przeraża a drenażowej się boję tym bardziej, że nie ma tego gdzie odprowadzać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS dziękuje za odpowiedź. Ja nie pracuję i nie jestem na urlopie. (z dniem porodu rozwiązaną miałam umowe o pracę)Chyba mąż będzie musiał w pracy pogadać

 

A to co zus obchodzisz???????? Wyjechałaś na wczasy. dla nich nie istniejesz (chyba, że na zasiłku jakimś). Wiesz, urlop macierzyński czy wychowawczy zmienia dużo, bo jest urlop na dziecko. Jeżeli jednak jesteś bezrobotna to nic nie rozumiem.

Przydałby się tu jakiś prawnik!! Sama jestem ciekawa, bo np czy jeżeli jednio jest bezrobotne w okresie bezzasiłkowym to czy drugiemu przysługuje dzień urlopu na dziecko??? Muszę podążyć gdzieś ten temat

 

Co nie zmienia faktu, że żaden normalny lekarz ci nic nie wypisze wstecznie. Odkąd wszelkie zaświadczenia stały się koronnym argumentem rożnych mafiozów w sądzie (był ciężko chory i nic nie mógł), lekarze są na wszelkie wstecznie wystawiane zaświadczenia bardzo uczuleni. Nawet jak prosi ktoś na oko nie mafiozo :wink:

 

Zanieś im zaświadczenie, że byłaś u cioci w Gdańsku albo zapiłaś gdzieś w górach, adresu nie pamiętasz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Glina, glina i jeszcze raz glina, a jak się kończy glina to zaczyna inna glina :evil:

Jasne mógłbym oczyszczalnie na wale ziemi albo w wykorytowanym dole, ale i to więcej kasy i za jakiś czas jak podłącza kanalizę, to sie nawet nie zastanawiam i wpinam.

Można jeszcze tą oczyszczalnię bez złoża, ale to w ogóle już większa kwota ... Nie chcę w to ładowac forsę ...

Poza tym miejscowe zapisy gminne nie zezwalaja na oczyszczalnię, albo szambo albo kanaliza ...

 

pozdrawiam, majki

 

A rozumien. U nas też glina a szans na kanalizację brak. Nastawiliśmy się na oczyszczalnię ale właśnie cena prawidłowej mnie przeraża a drenażowej się boję tym bardziej, że nie ma tego gdzie odprowadzać.

 

Pozdrawiam

 

U nas niestety szambo. Na normalna POS z rozsaczaniem nie bylo miejsca - dzialka mala, i tak juz mamy GWC wiec nie bylo gdzie jej upchnac. A taka na studniach strasznie droga byla (ok 13 tys), wiec stwierdzilam ze zanim 10 tys zaplacimy za wywoz nieczystosci, zdaza nas podlaczyc do kanalizacji (co do ktorej gmina ma plany na 2011...).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...