Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Słuchajcie, czy w Łodzi są może jakieś dotacje na budowę oczyszczalni ???

 

aga

 

Spytaj w BOŚ Banku, oni podobno coś kiedyś mieli. W naszej gminie nie ma nic także zapłaciliśmy z własnej kieszeni.

 

O ile mnie pamięć nie myli to BOS miał prefernecyjne kredyty na oczyszczalnie.

I tak się opłacało bo oprocentowanie było b. niskie i na dość długo można było wziąć. Dotyczyło to terenów wiejskich ale to było kilka lat temu.

Trzeba by się spytać u źródła może się pozmieniało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nr 1 - czy baterie, zestawy prysznicowe, glazurę, terakotę to można odliczyć, czy też nie?.

 

Pytanie nr 2 - gdzie w Łodzi lub okolicach można tanio kupić elektrykę (kontakty, włączniki światła, przełączniki schodowe itp.)?.

 

Pozdrawiam

limiere - na traktorowej przy torach

ORTEN na wysokiej jest też hurtownia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Mam pytanko z "innej beczki". Chcemy zrobić ogrodzenie działki przed zimą i szukam sprawdzonej i w miarę taniej ekipy z Łodzi lub okolic. Sąsiad teraz grodzi, ale jego wykonawca chce 80 zeta/mb (materiał + robocizna), co wydaje mi się dość drogo bo zwykła siatka, słupki wbite w ziemię i zalane betonem + ułożone płyty betonowe. Co sądzicie?

Czytam wcześniejsze posty, ale tylko AsiaMariusz pytała ostatnio o ogrodzenie.

 

Mi ekipa z Łodzi montowała ogrodzenie (siatka 150cm, powlekana na płycie betonowej 30cm, bez łącznika betonowego) za 60zł/m2 - jest to cena za materiały + robocizna.

 

Namiary podam na priv.

 

Pozdr,

sailor_man

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hustawek"]Witam,

Czy znacie może gdzieś w łódzkim jakąś hurtownie, w której można się zaopatrzyć w elementy kute do samodzielnego wykonania balustrady (gotowe płaskowniki, tralki, kwiaty, gałki itd)

 

Będę wdzięczny za pomoc

 

Pozdrawiam

 

Mam takie miejsce godne polecenia w samej Łodzi. Wiadomość na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy znacie może gdzieś w łódzkim jakąś hurtownie, w której można się zaopatrzyć w elementy kute do samodzielnego wykonania balustrady (gotowe płaskowniki, tralki, kwiaty, gałki itd)

 

Będę wdzięczny za pomoc

 

Pozdrawiam

 

spróbuj w Metalex'ie róg rąbieńskiej i szczecińskiej... chyba coś u nich widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy znacie może gdzieś w łódzkim jakąś hurtownie, w której można się zaopatrzyć w elementy kute do samodzielnego wykonania balustrady (gotowe płaskowniki, tralki, kwiaty, gałki itd)

 

Będę wdzięczny za pomoc

 

Pozdrawiam

 

Zdaje mi się że widziałem dużo elementów kutych na giełdzie samochodowej na Lodowej ale się nie przyblądałem czy to były do balustrad czy do płotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam temat, znalazłem tylko 2 opinie na temat doświadczeń z Centrobudem w Ozorkowie? Jaka jest jakość materiałów budowlanych, jak z ew. reklamacjami?

Czy ktoś z Was kupił materiały zima i zostawił u nich na przechowanie np do wiosny?? Proszę o wszelkie informacje,opinie nt. tego sprzedawcy. Ja do tej pory wysłałem do nich maila z prośbą o wycenę materiałów i zero odzewu..hmm nie wiem jak to rozumieć,albo mają klienta w nosie, albo mają tylu klientów ze sie nie wyrabiają.

 

Raczej to drugie, ja kupowałem tam prawie cały materiał na stan surowy, ceny mają dobre a jeszcze się można targować, materiał brałem na bieżąco to nie wiem jak z przechowywaniem, jestem w trakcie reklamacji pustaka U220 z Odonowa to nie wiem jaki będzie finał ale reklamacje przyjeli bez słowa.

Dzwonię do Arka 602922552 i bezpośrednio negocjuję ceny gdyż dziewczyny z biura nie mają takich uprawnień.

Przywożą bezpłatnie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam temat, znalazłem tylko 2 opinie na temat doświadczeń z Centrobudem w Ozorkowie? Jaka jest jakość materiałów budowlanych, jak z ew. reklamacjami?

Czy ktoś z Was kupił materiały zima i zostawił u nich na przechowanie np do wiosny?? Proszę o wszelkie informacje,opinie nt. tego sprzedawcy. Ja do tej pory wysłałem do nich maila z prośbą o wycenę materiałów i zero odzewu..hmm nie wiem jak to rozumieć,albo mają klienta w nosie, albo mają tylu klientów ze sie nie wyrabiają.

 

Raczej to drugie, ja kupowałem tam prawie cały materiał na stan surowy, ceny mają dobre a jeszcze się można targować, materiał brałem na bieżąco to nie wiem jak z przechowywaniem, jestem w trakcie reklamacji pustaka U220 z Odonowa to nie wiem jaki będzie finał ale reklamacje przyjeli bez słowa.

Dzwonię do Arka 602922552 i bezpośrednio negocjuję ceny gdyż dziewczyny z biura nie mają takich uprawnień.

Przywożą bezpłatnie. :D

 

Witam, my również zaopatrywaliśmy się w tej firmie, a p. Arek słynie z elastyczności w negocjowaniu ceny :D . Nigdy nas nie zawiedli, byliśmy zadowolenie ze współpracy, która trwała około roku. Proponuję mimo wszystko na bezpośredni kontakt.

Pozdrawiam, Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam temat, znalazłem tylko 2 opinie na temat doświadczeń z Centrobudem w Ozorkowie? Jaka jest jakość materiałów budowlanych, jak z ew. reklamacjami?

Czy ktoś z Was kupił materiały zima i zostawił u nich na przechowanie np do wiosny?? Proszę o wszelkie informacje,opinie nt. tego sprzedawcy. Ja do tej pory wysłałem do nich maila z prośbą o wycenę materiałów i zero odzewu..hmm nie wiem jak to rozumieć,albo mają klienta w nosie, albo mają tylu klientów ze sie nie wyrabiają.

 

Raczej to drugie, ja kupowałem tam prawie cały materiał na stan surowy, ceny mają dobre a jeszcze się można targować, materiał brałem na bieżąco to nie wiem jak z przechowywaniem, jestem w trakcie reklamacji pustaka U220 z Odonowa to nie wiem jaki będzie finał ale reklamacje przyjeli bez słowa.

Dzwonię do Arka 602922552 i bezpośrednio negocjuję ceny gdyż dziewczyny z biura nie mają takich uprawnień.

Przywożą bezpłatnie. :D

 

Witam, my również zaopatrywaliśmy się w tej firmie, a p. Arek słynie z elastyczności w negocjowaniu ceny :D . Nigdy nas nie zawiedli, byliśmy zadowolenie ze współpracy, która trwała około roku. Proponuję mimo wszystko na bezpośredni kontakt.

Pozdrawiam, Aneta

 

My kontaktujemy się z Marcinem... chociaż jak Marcina nie było, to Arek też załatwiał wszystko bez problemu... Oni z Arkiem i ich matką są współwłaściicelami - dlatego można negocjować. Dziewczyny w biurze to pracownice (i z tego co się orientuję to żona Marcina). Fakt, że nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z chłopakami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Wymyśliłam sobie elewację częściowo (mniejsza część) pokrytą oblicówką drewnianą. I tu zastanawiam się czy znajdę ekipę co zrobi jednocześnie ocieplenie i tynki i oblicówki czy raczej będę zmuszona szukać kogoś osobno do drewna.

 

Chętnie usłyszę też od posiadaczy elewacji drewnianej uwagi i wrażenia.. khem.. słowa zachęty ;)

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie usłyszę też od posiadaczy elewacji drewnianej uwagi i wrażenia.. khem.. słowa zachęty ;)

 

 

pozdrawiam

 

Jestem szczęśliwą posiadaczką rodziców, którzy mają drewnianą oblicówkę :lol:

Trzeba konserwować. Na parterze nie ma problemów, ale oni mają dom piętrowy :-? Powiedzmy malują raz na 5 lat. Może powinni częściej, ale nie ma kto.

Robił im ten wykonawca, co i ocieplenie - przecież to też jest ocieplenie tylko metodą suchą. Listwy się robi i wkłada styropian. A deseczki na zewnątrz to już sobie można samemu przymocować, do tych listew nie jest trudno.

A z minusów - walczą z dzięciołem, który lubi tam robić gniazdo - bo i drzewo na wierzchu i cieplutki styropian w środku, hotel byłby 5 gwiazdkowy, gdyby nie to, że obsługa (ojciec) przegania :lol:

I nie wiem, jak tu te mostki termiczne się mają :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z minusów - walczą z dzięciołem, który lubi tam robić gniazdo - bo i drzewo na wierzchu i cieplutki styropian w środku, hotel byłby 5 gwiazdkowy, gdyby nie to, że obsługa (ojciec) przegania

I nie wiem, jak tu te mostki termiczne się mają

 

NO my dzięcioły lubimy... ale hotelować również nie mamy zamiaru. :D

 

Dzięki za odpowiedź zaczynam w takim razie kastingi na ekipę ;)

(jak ja tego nie lubię - chyba to jest najbardziej uciążliwe w budowaniu ) /*wzdycha ciężko*/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...