Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Ostatnie 1,5 roku mieliśmy 1GB. Starczało na styk bez szaleństw. Chodził outlook, nic nie ściągamy z netu (żadnych filmów, gier itp), raczej chodzi you tube, tudzież różnie stronki "budowlane", szukanie informacji... ale 5 miesiący temu zaczęłam buszować po internecie bardziej "grabierzczo" :wink: Internet starczał już nie do 29 każdego miesiąca, ale do ok 20-25 :-? Ale jak dwa miesiące z rzędu wyczerpaliśmy neta ok 15-go to zwiększyliśmy l;imit do 4GB :roll: I tak mnie fantazja poniosła że te 4 GB zużyłam do 16 zeszłego miesiąca :lol: :lol: :lol:

 

Ale teraz myślę że już te 4GB starczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ja mam firmowego bluconnecta, chyba 40 PLNów ale w domu z radiowego korzystam bez limitów przesyłąnia danych, prędkość :oops: niezła :wink: a ten bluconnect tylko w zasadzie do takiego przeglądania stron wystarcza. Jako, że kończy mi się umowa będę coś zmieniać na tym mobilnym, może też radiowy :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie podepne z pytaniami:

1/jaka kablowka/internet kilka km na zachod od Pabianic? (jak nikt nie podpowie zawsze sasiadow moge zapytac ;)

 

wazniejsze:

ekipa do pomalowania domu - elewacji - na wiosne. Duza, dobra, tania :) Pabianice.

 

Dzieki, na tablicy nie znalazlam...

Karolina

 

 

Pomalować ja mogę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalować ja mogę :D

 

ok, to kto jeszcze chetny? Ognisko zrobimy, rusztowana sie wypozyczy;)

 

a na serio - potrzebna ekipa liczniejsza niz 3 osoby, zeby pomalowac w 1 dzien - inaczej podobno bedzie widac gdzie skonczyli jednego dnia malowac, a zaczeli nastepnego :o

(albo tym ludziom sie nie chcialo podjac??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie podepne z pytaniami:

1/jaka kablowka/internet kilka km na zachod od Pabianic? (jak nikt nie podpowie zawsze sasiadow moge zapytac ;)

Ja już przerobiłam ten temat wyczerpująco... i jest kiszka. Oczywiście net mobilny zawsze można zakupić ale to nie dla mnie. Chyba że masz szansę na neostradę w tpsie, ja niestety nie mam :( Spróbuj zapytać o zasięg w e-pabianice.pl.

Jeśli chodzi o moją wioskę to czekam na monterów z netii wimax (radiowe łącze). Może w najbliższy piątek sie pojawią, wtedy dowiem sie czy są mozliwości podłączenia czy nie. Jak nie to nadal będe na bluconect'ie mężowskim z neta korzystać, który doprowadza mnie do szewskiej pasji... A taki miałam cudny internet na Retkinii z osiedlowej kablóweczki RetSat1. 5 mb-owe łącze było za 70 zeta miesięcznie... ;-) Oj, to były piękne czasy ;-)

Jeszcze jest szansa na neta w cyfrowym polsacie., W tym roku mają odpalić usługę. D okońca lutego testują. Jak nie będzie obsuwy (a pewnie będzie) to od kwietnia będą mieli net w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Net mobilny doprowadza mnie do szewskiej pasji, testowalam wlasnie tydzien i-Plusa, za wolno jak dla mnie, a nic nie sciagalam!

Na TPse nie ma co liczyc, ich telefonu nie chce, a nie wiem czy bez telefonu neta podlacza bez dodatkowych oplat? Watpie.

Zobaczymy :)

 

PS temat malowania elewacji nadal otwarty - ktos zna jakas ekipe ktora by sie podjela w rozsadnej cenie? Ktos kto juz to robil, bo sama tez moge sprobowac z malzem i rodzina... ale wolalabym nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mobilnego:

My mamy Orange'a chyba 40coś zł za 4GB przez rok a potem 60 złcoś przez kolejny...ale do tego czasu może coś sięzmieni :D

 

Co do prędkości po wyczerpaniu limitu to u nas wygląda to mniej więcej tak , że "tuż" po przekroczeniu net działa ale wolno - 1 stronka otwiera się 5-10 minut, potem zaczynają się otwierać 1na20 minut, a po jakimś czasie nie otwiera sięzupełnie nic :-?

 

Ma to cos wspólnego z samym limitem, bo jak mieliśmy 1GB , to już powyżej 100 dodatkowych MB nic się nie otwierało zupełnie, a teraz jak mamy 4GB to "dobiłam" do ok 200MB i wcale nie narzekałam na prędkość otwierania (no 3-4 minutki na stronę) ...chyba...no wiecie tak na "oko" bo z zegarkiem nie mierzyłam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ma to cos wspólnego z samym limitem, bo jak mieliśmy 1GB , to już powyżej 100 dodatkowych MB nic się nie otwierało zupełnie, a teraz jak mamy 4GB to "dobiłam" do ok 200MB i wcale nie narzekałam na prędkość otwierania (no 3-4 minutki na stronę) ...chyba...no wiecie tak na "oko" bo z zegarkiem nie mierzyłam :D

No nieźle.

Co do wrażeń z mobilnego internetu:

Ja korzystam z Blue Connecta mam w domu modem ale pracować normalnie to się na tym nie da.

Jeszcze w centrum dużych miast (niestety Łódź się do nich nie zalicza) działa prawie do przyjęcia to tam gdzie nie ma tych najnowszych technologii to można jajko znieśc na twardo.

Ja z BlueConnecta korzystałem często w centrum Wrocławia i tam prędko

ść była akceptowalna ale i tak dużo wolniejsze niż łącze 2MB w neostradzie.

Obawiam się, że jeszcze dużo wody upłynie w Wiśle zanim będzie to działać w miarę dobrze na obrzeżach Łodzi tam gdzie stoi większość naszych domów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heejooo!

Kłaniam się, kochani w nowym roku.

Pozdrawiam Was serdecznie i dziękuję za sympatyczne życzenia świąteczne i noworoczne.

U nas przerwa (nietechnologiczna, :roll: :-? ). Nie mogę się ostatecznie zdecydować co na podłogi. Pamiętacie, marzyły mi się dechy na legarach.

Czy może znacie żródła dobrych desek? Orientowałam sie trochę w temacie i modrzew syberyjski mogę mieć za 90 PLN za 1m2, sosnę za 57, a świerk za 54. Deski 28 mm grube (modrzew 24), 146 mm szerokie , a długości 3, 4, 5,1 m. Legar 4,5 x 7,5 za 6PLN za 1mb. Drewno jest suszone, ale składowane na zewnątrz, tak że musi poleżeć w cieple przed montażem z jakieś 5 tyg.

Co o tym myślicie?

 

Odnośnie neta (bo to temat aktualny) , to korzystam z Neostrady 2Mb/s. Syn dużo gra w sieci, jest zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bAJANADJEMBE - z deskami nie pomogę - nie będzie u mnie ani sztuki :)

 

Mam za to kolejne pytanko - idąc do np Cermagu po kafle i chcąc kupić ok 55m2 podłogi w cenie "wywoławczej" 96 zł plus ok 10 m2 kafli do kuchni w cenie "wywołwaczej" ok 40zł/m2 plus łkafle do łazienki łącznie kolejnych 20m2 po 30zł/m2 ile "upustu" mogę sobie "zażyczyć" :-? :) Czyli jak się targować. Nie wiem zupełnie ile można utargować przy takich ilościach, a nie chcę się wygłupić :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bAJANADJEMBE - z deskami nie pomogę - nie będzie u mnie ani sztuki :)

 

Mam za to kolejne pytanko - idąc do np Cermagu po kafle i chcąc kupić ok 55m2 podłogi w cenie "wywoławczej" 96 zł plus ok 10 m2 kafli do kuchni w cenie "wywołwaczej" ok 40zł/m2 plus łkafle do łazienki łącznie kolejnych 20m2 po 30zł/m2 ile "upustu" mogę sobie "zażyczyć" :-? :) Czyli jak się targować. Nie wiem zupełnie ile można utargować przy takich ilościach, a nie chcę się wygłupić :roll:

 

ja nic nie utargowalam.....

nie umiem :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podrzucam wątek

http://forum.muratordom.pl/jesli-mozesz-wspomoz,t177079.htm

 

jakby tak po 10 zł każdy wpłacił, to jakoś by wyżyli... 10 zł nie majątek, nawet z opłatą za przelew,

szkoda mi zwierząt...

trudno im wytłumaczyć, że micha pusta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...