Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

A co do odbioru, to nie musisz mieć odbioru z NB, żeby zmienić taryfę w ZE. Wystarczy oświadczenie, że budynek jest przeznaczony do zamieszkania i już, Ja tak zrobiłem w lipcu 2010 zmieniając taryfę na G12w (chyba), a odbiór miałem dopiero w styczniu br. Gdyby nie to poszedłbym z torbami za rachunek za prąd, bo grzeję piecami akumulacyjnymi ;-)

 

Pozdrawiam!

 

Wykonawca mojej instalacji też zapewniał, że tak sie robi. Niestety on nie "stąd" . Byłam uradowana, jak razem szliśmy do "energetyki". A tam: dzień dobry.... niestety.... odbiór musi być. Już nie powiem, jak klął elektryk, który był pewien, ze można, tak jak "wszędzie". U mnie nie można, no. :mad:

 

Mpoplaw , kiedyś, gdzieś, radziłeś żebym termowizję domku zrobiła. Zrobiłam. Pan był wczoraj. Wynikami się podzielę. Bez względu na wszystko.

 

U mnie wykończeniówka trwa.

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie w Łodzi zmieniałem. Dokładnie na Retkini w Piaskach, bez żadnego problemu, oświadczenie tylko i przyjechali wymienić liczniki, podpisałem aneks i tyle.

 

Pozdrawiam!

 

Ja się dopiero co dowiadywałam na Kościuszki jak to wygląda w zakładzie na Rudzkiej. Trochę biegania jest. Trzeba wypełnić druczek, który pobiera się z Kościuszki, w "swojej" części wypełnia elektryk, potem na Rudzką, po podpis pana z elektrowni i z powrotem na Kościuszki. Pan w obsłudze powiedział, ze wtedy dzwoni ktoś od nich, żeby umówić się na kontrolę czy faktycznie prace budowlane się już zakończyły. Ale nie wiem czy tonie ściema, żeby część ludzi odstraszyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko z cyklu "ktokolwiek widział ktokolwiek wie"

 

Szukam dobrej (i taniej hehe) podbitki. Mam oferty na podbitkę Gamrat (ok. 30-32 zł /m2) i Orobel PLA oraz Bryza (ok. 28 zł /m2) .

Wiecie coś o tych podbitkach? Dobre to?

 

I jeszcze jedno - mam na zbyciu - czyli do oddania w dobre ręce - kibelek forumowy, który niejedną budowę forumową obsłużył. Odbiór osobisty z Wiskitna. Dla kogoś kto zaczyna budowę jak znalazł. Chętnych proszę o wiadomość na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Majki

 

Ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia z podbitką - dobrą i tanią ? :)

 

PS. Kibelek już nieaktualny.

Też mam Orobel, tę, co Majki. I też jestem bardzo zadowolona. Ona jest trochę inna, bo jest sztywniejsza i w pojedynczych listwach. Z resztek mamy zabudowaną wiatę na drewno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich forumowiczów!

 

to mój pierwszy raz, więc pragnę się na wstępie przywitać (hello) i przedstawić.

przymierzam się do budowy domu (projekt gotowy biura Archon z drobnymi zmianami) w Łodzi. działka już jest, przyłącza się podłaczają, brak tylko wiedzy i fachowców (i oczywiście kasiory).

przeczytałem kilka wątków o budowie domu i sam nie wiem co mam robić.

otóż nie dysponuję dużą ilością wolnego czasu więc zakładałem budowę z jedną firmą - do stanu pod klucz. wiem, że to będzie kosztowało kilka-kilkanaście procent więcej, ale praktycznie nie mam wyboru. na forum Muratora trafiłem przez przypadek, wyszukując informacje nt. firmy "wellmade" (wcześniej: "dombud 3") z warszawy, która wpadła mi kiedyś w oko/ucho. jak wszędzie zdania są podzielone, ale teraz już budzą się wątpliwości. postanowiłem więc zasięgnąć opinii o innych podobnych fachowcach, aby zdywersyfikować (mądre słowo) oferty i tym samym zminimalizować ryzyko (bo wiem, że bez strat się nie obędzie).

wiadomo, że pieniążki liczą się zawsze, ale spokój ducha i komfort mieszkania przez następnych 20 lat również.

 

proszę więc o polecenie firm, które dałyby radę wybudować (od a do z) dom jednorodzinny (Kurczaki, parter + poddasze użytkowe, pow. netto 160 mkw, start: wiosna 2012 r.) i które są godne polecenia tj. z którymi zetkneliście się osobiście lub też przetestowali je Wasi znajomi.

zapraszam również "fachowców" do składania ofert popartych referencjami.

zainteresowany byłbym również namiarami na kierownika budowy/insektora nadzoru budowlanego, bo taka osoba też się może przydać.

proszę również o inne cenne wskazówki (czyli wszystkie porady otwierające oczy), które mogą się przydać laikowi.

 

to na razie tyle życzeń, przepraszam za przydługi wpis, oczekuję na wyrozumiałość i wsparcie ze strony doświadczonych uczestników forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nie dysponuję dużą ilością wolnego czasu więc zakładałem budowę z jedną firmą - do stanu pod klucz. wiem, że to będzie kosztowało kilka-kilkanaście procent więcej, ale praktycznie nie mam wyboru...

 

Po tygodniu od rozpoczęcia budowy uświadomiłem sobie, że albo rzucę pracę albo zamieszkam w stodole. Ponieważ zdecydowanie wolałem do poszczególnych etapów brać fachowców o wąskiej specjalizacji (bo kładzenie ceramiki na dachu i w łazience róznią się dość istotnie), znalazłem człowieka, który na miejscu pilnował jakości pracy a przy okazji wyszukiwał w necie i organizował najtańsze zakupy a także część prac wykonywał samodzielnie. Poszukaj wśród osób, do których masz zaufanie kogoś, kto podejmie się wyzwania. To sprawdzony, dobry model, tańszy od jednej ekipy budującej "pod klucz".

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu od rozpoczęcia budowy uświadomiłem sobie, że albo rzucę pracę albo zamieszkam w stodole. Ponieważ zdecydowanie wolałem do poszczególnych etapów brać fachowców o wąskiej specjalizacji (bo kładzenie ceramiki na dachu i w łazience róznią się dość istotnie), znalazłem człowieka, który na miejscu pilnował jakości pracy a przy okazji wyszukiwał w necie i organizował najtańsze zakupy a także część prac wykonywał samodzielnie. Poszukaj wśród osób, do których masz zaufanie kogoś, kto podejmie się wyzwania. To sprawdzony, dobry model, tańszy od jednej ekipy budującej "pod klucz".

 

Michał

 

myślałem o takim rozwiązaniu ale mam nikogo takiego (znam jedną taką osobę, ale przecież nie rzuci ona swojej pracy). innym wyjściem podobnym do Twojej propozycji, jak mi się wydaje, jest zatrudnienie "zaufanego" kierownika budowy, który by to pociągnął, ale takiej osoby (czyt. zaufanej czy też znajomej) nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... innym wyjściem podobnym do Twojej propozycji, jak mi się wydaje, jest zatrudnienie "zaufanego" kierownika budowy, który by to pociągnął...

 

Tajemnicą Poliszynela jest to, że kierownicy budowy często pieniądze biorą dwa razy - od inwestora i od wykonawców. O kompromis wówczas nie trudno. Mogę polecić "swojego" człowieka do przypilnowania. W razie zainteresowania proszę o PW.

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...