Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

mam prośbę , czy możecie mi doradzić w pewnej sprawie.mianowicie chcę zamienić szambo na oczyszczalnię ścieków ale nikt nie potrafi mi powiedzieć jak to prawnie powinno wyglądać. gmina odsyła mnie do starostwa a starostwo do gminy . moja Pani architekt powiedziała żeby na razie nic nie zgłaszać tylko przy odbiorze budynku i bądź tu inwestorze mądry. :bash: ktoś ma jakieś pomysły??

 

 

Ja też robiłam taką zamianę, z tym, że jeszcze na etapie projektu (szambo miałam w wz dla działki). Kazali mi złożyć osobny wniosek o wydanie wz na oczyszczalnię, wydali dość szybko, oczyszczalnia została wrysowana w plan zagospodarowania i objęta pnb.

Ale teoretycznie nie powinno się takiej procedury wymagać, bo oczyszczalnia jest niby na zgłoszenie.

Generalnie w każdej gminie jest inaczej :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ja też robiłam taką zamianę, z tym, że jeszcze na etapie projektu (szambo miałam w wz dla działki). Kazali mi złożyć osobny wniosek o wydanie wz na oczyszczalnię, wydali dość szybko, oczyszczalnia została wrysowana w plan zagospodarowania i objęta pnb.

Ale teoretycznie nie powinno się takiej procedury wymagać, bo oczyszczalnia jest niby na zgłoszenie.

Generalnie w każdej gminie jest inaczej :roll:

 

Zgadza się , w gminie trzeba zapytać czy wyrażają zgodę na oczyszczalnię ( oczywiście na piśmie).Bo mogą mieć jakieś ale i powiedzieć aby przyłączyć się do istniejącego kolektora ściekowego (jeżeli taki jest w pobliżu ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś były jakieś egzemplarze w Artdomie na Kasprzaka, po tej stronie co mają kafle, kibelki itp. wynalazki.

a większy wybór (+AGD) na Bartyckiej w W-wie, nie pamiętam już nr pawilonu i stoiska.

 

co do tych blaszaków to nie przesadzajmy, jak coś nie jest trwale związane z gruntem czyli nie jest budynkiem, budowlą itp. to nie podlega to żadnemu zgłaszaniu.

 

Niestety w Ardomie na Kasprzaka mają główne zlewozmywaki Franke, Blanco i Deante. Z Teki nie znalazłam. A do Wawy trochę za daleko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w Ardomie na Kasprzaka mają główne zlewozmywaki Franke, Blanco i Deante. Z Teki nie znalazłam. A do Wawy trochę za daleko..

 

Teke kupowaliśmy tak, że wybraliśmy model, poszliśmy do sklepu i nam sprowadzili.

Tu : http://www.lista.e-sieci.pl/place61147,Arno,Dalkowscy.html

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki, otoczaki i inne kamienie to kupisz w takiej firmie, hmmm jak sie jedzie z Łagiewnik do Tracza to są po drodze. Zaraz za Łagiewnikami. Otoczaki sprzedają w workach a poza tym jakie piękne kamienie mają!!!. Ale ceny nie tanie, wcale nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki - nie musisz się wypowiadać - wystarczyło zamiast 5 słów napisać jedno - po co ta ironia? :offtopic:

 

Oj, nie napinaj się tak ... Nigdzie w moim poście nie ma ironii, a wystarczyło przeczytać kilka stron do tyłu grupę łódzką i byś znalazła szukane informacje :)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Grupo Łódzka!! :)

 

jakie są Wasze doświadczenia w temacie solarów? robił ktoś? jak wygląda kwestia dofinansowania?

Wyliczaliście? Podobno dofinansowanie jest na całą instalację, którą i tak trzeba zrobić i solary wychodzą za darmo...???

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie- proszę o info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...