Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

No zgadza się sprawa nie jest prosta... Domek to parter (70mkw) + poddasze (60mkw..narazie nieużytkowe więc nie będę ogrzewać). Także wstępnie powierzchnia wstepnie do ogrzania to 70m2. Podłoga na gruncie (15 cm betonu + 10-11 cm styropianu + 6cm jastrych), Ściany 24cm Ytong +12cm styropianu. Strop teriva na nim będzie 5cm styro + 5cm betonu. Między krokwie kupiłem wełnę grubości 15+10 cm razem 25cm. Tylko teraz skoro poddasze ma byc nieużytkowe to myślę czy nie rozłożyć tej wełny na podłodze na stropie np 10cm, a te 15 cm włożyć w krokwie.

W ogóle nie podoba mi się wynik zapotrzebowania mojego budynku na ciepło, które wyliczył mi projektant. Podał że jest to 18500 kWh.

Obliczona powierzchnia do ogrzewania 69,8 m2.

Co przy założeniu ogrzewania gazem wyszło by to około 0,25 x 18500= 4625 zł (bez CWU i bez gotowania). Ekogroszkiem byłoby to około 2600. Bez uwzględnienia sprawności.

Co do temp w domu to obecnie mieszkam w blokach i mam 19-20 st.max 21 i to mi pasuje.

 

Nie będę czekał na mpoplawa ;) i spytam : czy nie uważasz, że 12 cm ocieplenia w ścianie, 11 w podłodze i 25 w dachu, to jak na obecne "standardy" trochę mało ?

Ja tylko pytam ;)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Projekt robiony w 2007/2008 roku. Dom ocieplałem jakoś w 2010 roku. W projekcie było 10cm na ściany, 18 na dachu i 8 na podłogę...

Sam trochę zwiększyłem... Dziś pewnie bym dał 15 na ściany i 15 na podłogę oraz jakieś 30-35 na dach... (Tzn na dach jeszcze mogę dać bo tam jeszcze nic nie jest zrobione. Nawet jak wrzucę 25 to mogę dołożyć z czasem jeszcze z 5-10 cm... bo poddasza nie będę wykańczał jeszcze.

W związku z tym że sam buduję nie zagłębiałem się w tak odległe tematy jakim było dla mnie ogrzewanie itp sprawy z tym związane :( Ale już poprostu nie było czasu. Praca - budowa - 1-2 h na necie szukając informacji co jak robić - 4-5 h snu i tak codziennie ;) Więc wszystko na bieżąco .. no jak widać niektórych decyzji nie da się już zmienić :/ A raczej nie ma sensu doklejać teraz kolejnych 5 cm styro na ściany zwłaszcza że już klej zaciągnięty...

 

Także może troche mało.. ale z drugiej strony domek też nie jest jakiś duży. Zwarta bryła prostokąta 8 na 9 (wewn) Murowany na klej. Kubatura na parterze 194m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18,5MWh to trochę dużo jak na mój gust, trzeba by spojrzeć w obliczenia żeby powiedzieć coś więcej

 

te 5 cm styropianu extra do dołożenia warto przemyśleć skoro robisz sam i robocizna za darmo to koszty inwestycji wyjdą minimalne, pytanie tylko czy dasz radę się zebrać i wykrzesać energie

 

wełnę zawsze warto rozłożyć, pozawijana w paczki nic nie izoluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zgadza się sprawa nie jest prosta... Domek to parter (70mkw) + poddasze (60mkw..narazie nieużytkowe więc nie będę ogrzewać). Także wstępnie powierzchnia wstepnie do ogrzania to 70m2. Podłoga na gruncie (15 cm betonu + 10-11 cm styropianu + 6cm jastrych), Ściany 24cm Ytong +12cm styropianu. Strop teriva na nim będzie 5cm styro + 5cm betonu. Między krokwie kupiłem wełnę grubości 15+10 cm razem 25cm. Tylko teraz skoro poddasze ma byc nieużytkowe to myślę czy nie rozłożyć tej wełny na podłodze na stropie np 10cm, a te 15 cm włożyć w krokwie.

W ogóle nie podoba mi się wynik zapotrzebowania mojego budynku na ciepło, które wyliczył mi projektant. Podał że jest to 18500 kWh.

Obliczona powierzchnia do ogrzewania 69,8 m2.

Co przy założeniu ogrzewania gazem wyszło by to około 0,25 x 18500= 4625 zł (bez CWU i bez gotowania). Ekogroszkiem byłoby to około 2600. Bez uwzględnienia sprawności.

Co do temp w domu to obecnie mieszkam w blokach i mam 19-20 st.max 21 i to mi pasuje.

 

Hej. Zleć porządne OZC i będziesz miał wszystko jak na dłoni. Te podane przez Ciebie wyniki rzeczywiście mocno nierealne. W mojej starej chacie utrzymując 24deg na ok 240m2(całość powierzchni to 300m2 - grzanie CO już od września - bo rodzina strasznie ciepłolubna) spalę ok 6,5-6,8 tony w okresie czerwiec 2012-czerwiec 2013. A ocieplenie też praktycznie żadne bo zaledwie 10cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18,5MWh to trochę dużo jak na mój gust, trzeba by spojrzeć w obliczenia żeby powiedzieć coś więcej

 

te 5 cm styropianu extra do dołożenia warto przemyśleć skoro robisz sam i robocizna za darmo to koszty inwestycji wyjdą minimalne, pytanie tylko czy dasz radę się zebrać i wykrzesać energie

 

wełnę zawsze warto rozłożyć, pozawijana w paczki nic nie izoluje

 

mpoplaw mały oftop. Czy ułożenie wełny/bądź styro na betonowej wylewce poddasza i przykrycie tego płytą OSB będzie niosło jakieś negatywne następstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O podbitkę zapytaj może w APK Dachy. Jak tam kupowałem rynny, oglądałem też podbitki.

Rynny kupiłem po bardzo dobrych cenach ze sporym rabatem. Przy podbitkach pewnie też można ponegocjować.

Cenowo są dość przystępni... mowie o podbitkach z PCV.

Ja nie kupiłem bo raczej zrobie u siebie z drewna. Jak stawiałem dach to spodobało mi się zabawa z drewnem :)

 

dzięki markoos, na pewno tam podjadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markoos:

 

dla przykładu u mnie wygląda to tak:

220 m2

podłoga 15cm

ściany 18 cm

dach 30 cm

okna 3-szybowe i takie tam

zapotrzebowanie 12 kW

liczone dla temp. 22

 

jak dla mnie u ciebie nie powinno przekroczyć nawet 7 KW

 

Ściągnąłem OZC. Wykonałem obliczenia dla samego parteru 70m2 (kubatura 200m3) I szok... wyszło zapotrzebowanie 4000 kWh... Z tym że strop potraktowałem jako dach i na stropie (teriva) wstawiłem do obliczeń 5cm styro + 6cm wylewki + 15 wełny leżącej luzem na wylewce.

 

Nie wiem tylko czy w projekcie gdzie mam zapotrzebowanie 18500 kWh uwzględnione są straty dla ogrzania C.W.U.. Czy jest to wartość podawana tylko dla ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko czy w projekcie gdzie mam zapotrzebowanie 18500 kWh uwzględnione są straty dla ogrzania C.W.U.. Czy jest to wartość podawana tylko dla ogrzewania.

 

U mnie nie ma uwzględnionego CWU, no bo skąd projektant ma wiedzieć jaki będę miał zbiornik 80, a może 380 l.

 

Ja do tej pory nie wiem dlaczego w projekcie mam wyliczone zapotrzebowanie na ok. 14 KW, a zaprojektowany piecyk gazowy jest na 24 KW :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie heh

Mam pytanko odnośnie niedrogiej hurtowni elektrycznej - przewody, puszki, peszle itp Ktoś coś poleci, jak narazie najtaniej znalazłem w INS-ELu na Brzezińskiej.

 

Oraz pyt 2.

Robił ktoś tynki gipsowe knauf Diamant ??

Oraz dobrej i niedrogiej ekipy od tynków szukam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja, u nas robota idzie pełną parą, jako że już się robi środek :)

 

Ponawiam ogłoszenia:

 

Oddam w dobre ręce kontener - blaszak na budowę za 200 zł. Stacjonuje w Józefowie gm. Zgierz trasa Zgierz-Stryków. Dość wysłużony, ale jeszcze posłuży. Fota na maila.

 

Sprzedam też stemple sztuk około 130 długości 2,9 - 3 m. za cenę 3,5 zł od sztuki, jesli ktoś weźmie wszystkie może być za 3 zl od sztuki.

 

A poszukuję miejsca, gdzie tanio mozna kupić halogeny ledowe i listwy LED. Macie jakąś alternatywę dla allegro ??

 

No i jeszcze pytanko o lacobel - robił ktos kuchnię z lacobel montowanej na płycie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...