Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam grupę łódzką - na necie jestem od prawie roku i jakoś nie miałem okazji wpaść na wasze forum. Co prawda nie jestem z samej Łodzi ale z okolic. Mieszkam w Tomaszowie Maz. a domek buduję nad Zalewem Sulejowskim. jak poczytałem -szybkośc macie straszną. ja po roku mam ogrodzona działkę, i parter przykryty stropem. W tym roku przyspieszam. na wiosnę kładę dach i mam problem czym go przykryć. Luśka - dzięki za opinię o goncie bitumicznym. Może coś więcej?. Informację prezeczytałem wcześniej i miło że w Łódzkiej grupie Ciebie właśnie znalazłem. Dom stawiam średniej wielkości 184m pow. użytkowej . Z okien mam widok na jezioro - mówię Wam - super i uciekam z miasta bo blokowiska robią się powoli slamsami. Miło was poznać. Myślę że zaakceptujecie mnie i częściej na to forum będę zaglądał. A i w Łodzi jestem często. Pozdrowienia papapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy, witamy Morfeuszu. Chyba nas po prostu "przespałeś" przez ten rok, bo to taka Twoja natura, ale wszystko jest do odrobienia :smile: A Tomaszów - to prawie już Łódź! I chyba nie ma łodzianina, który by nad Zalewem nie był. Co do tempa budów, to myślę, że każdy buduje, jak mu życie dyktuje. Takie czasy. Z tym dachem bitumicznym to wygląda, że jest różnie. Generalnie, na ile się zorientowałam, można go łatwo zepsuć. Najlepiej o tym świadczą wypowiedzi ludzi na Forum. I z drugiej strony, tak do końca nie wiadomo, która ekipa jest faktycznie dobra. U nas w projekcie była bitumiczna od początku, teraz już leży od 2 m-cy i z wyglądu naprawdę jest śliczna (brąz cieniowany w kształcie plastra miodu). Jak się będzie spisywać przez następne lata -czas pokaże. Jeśli będziesz w Łodzi i miałbyś ochotę obejrzeć w naturze lub pogadać z dekarzem, to zapraszam. Napisz na priva.

Pozdrowienia

 

 

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Luśka dnia 2002-12-29 17:16 ]</font>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesć Morfi:grin: Dobrze, że na pokładzie jest kolejna osoba! Pewnie i tak Warszawce nie damy rady, ale chociaż żeby tu sennie za bardzo nie było. Luśka ma racje. Każdy budyje na ile mu zapału i......tego o czym każdy wie, ale nie mówi......wystarcza. Ja w tym roku tez chce przyspieszyć, tyle, że całe powietrze ze mnie uszło. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommco, żeby sobie "powietrza napędzić" poczytaj jakie zmiany są przygotowywane odnośnie budownictwa. Ile się z tego sprawdzi - do końca nie wiadomo, ale mnie to tym bardziej mobilizuje, żeby o budowie domu mówić w czasie przeszłym. Ostatnio w Wyborczej było porównanie kosztów utrzymania mieszkań w bloku i domów. Żeby było śmieszniej, prawie w tym samym czasie dostaliśmy ze Spółdzielni informację o podwyżkach. Nawet nie wiem dokładnie czego, zresztą i tak to nie ma znaczenia. Podsumowałam za to całość kosztów utrzymania mieszkania (65 m2) i na pewno zrobię wszystko, żeby Wielkanoc spędzić już we własnym domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zib, swego czasu widziałam kilka reklam dotyczących wyrobu szamb na trasie z Aleksandrowa do Grotnik. Mamy na działce w Grotnikach szambo, ale jest to po prostu plastikowy baniak 4m3, bo taki na letnie wyjazdy jest wystarczający. Pogoda niezbyt sprzyja wyjazdom, więc w najbliższym czasie tam nie będziemy; może spróbuj znaleźć jakieś namiary w Panoramie Firm albo książce telefonicznej (Jedlicze, Grotniki, Ustronie)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibi - w okolicach Tomaszowa nie spotkałem się z tego typu szambami. Są zbiorniki z tworzywa ale w kompletach z ekologiczną oczyszczalnią ścieków. Nie jest to drogie, ponoć można od nich kupić sam zbiornik. Tomaszów ul. Szczęśliwa gdyby Cię interesowało. Ogłaszają się na końcowych stronach muratora -z pozdrowieniami MORFI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witam Grupę Łódzką!!! Buduję w Rąbieniu (właściwie to od roku już mieszkam,ale nadal buduję). Mam takie pytanie: Czy w okolicy Rąbień, Aleksandrów, Konstantynów ktoś zna tanią i dobrą firmę zajmującą się wywozem nieczystości (szamba konktetnie). Tą z Rąbienia już znam, ale może gdzie indziej jest taniej... Mamy przecież wolny rynek... Służę pomocą, myśle że będę częstu tu zaglądał. Pozdrawiam wszystkich budujących i życzę wytrwałości!!! Opłaca się !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Tjozwi! Widze, ze Rabien zaczyna rzadzic :grin: Powiedz cos blizej: co? jak? i czy w Rabieniu AB czy w czesci wiejskiej? Ja buduje w AB. Jeszcze do mieszkania dlugo. Z tego co mi sie zdaje to są dwie firmy wywozowe w Rabieniu, chyba, ze to jedna z dwoma nazwami, lub zmieniala niedawno nazwe. Pewnie nie bedzie to reklama jak powiem, ze chodzi o FekalTrans (duza wyobraznia jesli o nazwe chodzi) i Sanator. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...