Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

... a skoro mowa o ogrodzeniu to boki i tył ogrodzic siatką mogę OK, no ale przód wypadałoby zrobic ciut bardziej porządny prawda? No i właśnie czy ktos z szanownych budowniczych popełnił może ładne solidne ogrodzenie np. z przeseł drewnianych? (taki mam pomysł) Jeżeli tak to poproszę o namiar na wykonawce i fotki:) Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no i kolejne pytanie:) powoli porządkujemy nasze rancho (czyt. wycinamy, karczujemy roundapujemy) i przymierzamy się do zagospodarowania naszego kawałka ziemii. Czy korzystaliście w tym celu np. z kompostu organicznego zakupionego na Lublinku? A może wiecie ile tego trzeba nawieźć na działkę no i w jakiej jest cenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Szanowni Inwestorzy :)

mam pytanko do wszystkich szczęśliwych posiadaczy okienek ze Zduńskiej Woli (producent wiadomy:)) jaki rabat udało Wam się dostać na okienka? i rolety? Ktoś z Was użytkuje od nich okna przesuwne? dostałam dwie oferty na HS i HKS (jedne maja prowadnice na oknie, a drugie w podłodze) oczywiście różnica w cenie porażająca wiec jestem ciekawa czy to wogóle warte zastanawiania.

 

Poszukuję również producentów wiązarów na dach, może podpowiecie coś w tym temacie? Na ten moment mam firmę WPW Invest z kilińskiego (z polecenia). Ktoś robił wycenę, jak to się kształtuje? dach prosta koperta, kąt 30 stopni powierzchnia koło 280m2. Podobno wychodzi to taniej niż tradycyjna wieźba wraz z robocizną na budowie???

 

Co do okien to mam :) ale bez HKS-ów ...

Co do wiązarów wiem jedynie, że jak się jedzie z Rzgowa do Piotrkowa, to po lewej stronie prawie pod sam koniec wszystkich "Tuszynów" jest firma produkująca wiązary ... ale to tylko tyle ...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a skoro mowa o ogrodzeniu to boki i tył ogrodzic siatką mogę OK, no ale przód wypadałoby zrobic ciut bardziej porządny prawda? No i właśnie czy ktos z szanownych budowniczych popełnił może ładne solidne ogrodzenie np. z przeseł drewnianych? (taki mam pomysł) Jeżeli tak to poproszę o namiar na wykonawce i fotki:) Pozdrawiam.

 

Mamy od przodu słupki klinkierowe + wypełnienie metalowe. Fotki znajdziesz w dzienniku ;) Drewna nie bralismy pod uwagę, ze względu na trwałość i konieczność częstszej na pewno konserwacji niż metal.

Namiary na gościa od klinkieru i ślusarza znajdziesz na tablicy w moim poście.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie nie wiem czy coś urwę, na dzień dobry w ofercie jest 30 procent rabatu i zastanawiałam się czy to taki chwyt marketingowy, czy rzeczywiście przyciełam juz cene.

wiadomo że wartościowo nie porównamy bo kazdy ma inne okna, ale ciekawa byłam czy każdemu na dzien dobry daja fikcyjny duży rabat.

 

Olgusieniunieczka napisz jaką cene wywalczyłaś na przesuwkę HS?

Ja mam 2700x2350 okleina jednostronna. koszt ponad 12 tys :( więc raczej polubie progi ;) chyba, że jeszcze poszukam

 

Dzięki Majki, właśnie mam urlop więc pewnie wycieczkę w Tuszyńskie knieje zorganizuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie nie wiem czy coś urwę, na dzień dobry w ofercie jest 30 procent rabatu i zastanawiałam się czy to taki chwyt marketingowy, czy rzeczywiście przyciełam juz cene.

wiadomo że wartościowo nie porównamy bo kazdy ma inne okna, ale ciekawa byłam czy każdemu na dzien dobry daja fikcyjny duży rabat.

 

Olgusieniunieczka napisz jaką cene wywalczyłaś na przesuwkę HS?

Ja mam 2700x2350 okleina jednostronna. koszt ponad 12 tys :( więc raczej polubie progi ;) chyba, że jeszcze poszukam

 

Dzięki Majki, właśnie mam urlop więc pewnie wycieczkę w Tuszyńskie knieje zorganizuję.

 

Moja ma 3600x2300 okleina niestandardowa dwustr., plus poszerzenia od góry 25cm (to ze wzgl na brak rolety) 12tysi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johana walcz - dla nas to także był nr 1 przez długi czas później kiedy zdecydowaliśmy się już prawie na Jezierskiego Pan odpalił extra rabat 2000 przy kwocie 17000 za okna więc całkiem całkiem.

 

Niestety mimo to konkurencja też cenę zdusiła i w Zduńskiej kupiliśmy tylko drzwi.

 

Pozdrawiamy i powodzenia! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie nie wiem czy coś urwę, na dzień dobry w ofercie jest 30 procent rabatu i zastanawiałam się czy to taki chwyt marketingowy, czy rzeczywiście przyciełam juz cene.

wiadomo że wartościowo nie porównamy bo kazdy ma inne okna, ale ciekawa byłam czy każdemu na dzien dobry daja fikcyjny duży rabat.

 

Olgusieniunieczka napisz jaką cene wywalczyłaś na przesuwkę HS?

Ja mam 2700x2350 okleina jednostronna. koszt ponad 12 tys :( więc raczej polubie progi ;) chyba, że jeszcze poszukam

 

Dzięki Majki, właśnie mam urlop więc pewnie wycieczkę w Tuszyńskie knieje zorganizuję.

 

 

Chyba każdemu bo my też dostaliśmy 30 % rabatu we wstępnej wycenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchajcie, ciekawi mnie jak wyglądają takie ostre targi przy wyborze okien - podsuwacie w danej firmie w czasie negocjacji "do wglądu"ofertę, lub dajecie do zrozumienia jakie ceny dała konkurencja?

 

Dokładnie tak :) ja miałam oferty 3 firm, których okna miały prawie identyczne parametry i mówiłam albo pokazywałam oferty konkurencji. Gdy w końcu zdecydowalismy się juz na konkretną firmę, ugraliśmy jeszcze parę "bajerów" okiennych gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he, czyli wszystko zależy od naszych umiejętności negocjacyjnych... ;)

 

A jak to jest z tymi HS-ami - jakie firmy je oferują?

 

Hm, mój stan wiedzy, sprzed prawie 2 miesięcy- w dużych wymiarach- Jezierski i Mielczarek, bez utraty gwarancji. Nie wiem jak Budvar. Wiem że MS nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś wpadłam do kilku dystrybutorów i wszyscy bez problemów maja zrobić mi wycenę i na jeden i na drugi system przesuwek. No ale moja szerokosc to jedynie 2,7m, oczywiscie dzielone na dwa skrzydła, rolety również technicznie nie stanowią problemu. O gwarancje nie zapytałam, ale nikt nawet sie nie skrzywił. Dopytam jak przyjdą wyceny. Ciekawa jestem różnic. Dodam tylko że HSy mają gorszy współczynnik przenikania zimna niz HKSy, ale to już wynika z ułomności tego systemu (jako dosyć nowy jeszcze jest w trakcie ulepszeń technologicznych, słaby punkt uszczelki między skrzydłami)

 

Nadal szukam firm w naszym regionie co robią i montuja wiązary dachowe. Moze jednak ktoś rozgryzł temat i chciałby sie podzielić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mogę się pochwalić że mamy już SSO zakończony ... no może bez 2 szczegółów, ale jest :-).

 

Muszą jeszcze dokończyć ścianę z cegiełki pełnej (to dopiero po tynkach żeby jej nie zapaskudzić) i w następnym tygodniu dachóweczka :-)

 

Ale ten czas szybko leci ... , a jak dusza się cieszy na widok domku :-) ,,, oj jak się cieszy :-) (generalnie to już jutro bym zamieszkał)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...