Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Hej, silna grupo, ile płaciliście za wylewki z Mixokreta i ocieplenie budynku- robocizna plus materiały??

 

Odezwę się tylko co do ocieplenia budynku, ale to było w 2008 roku ... 40 złm2 w tym : klejenie styro na wianki, klej - siatka - klej, gruntowanie i tynk zewnętrzny. Który zrobimy chyba dopiero na wiosnę 2010 ... ;)

Z materiałami wyszło spokojnie wtedy 100 zł/m2 ...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz gdzies jakiegos linka do jej "wyrobów" żeby pooglądać ... ?

 

dzięki, pozdrawiam, majki

 

hej Majki, nie, galerii nie ma. Ale poszukaj w dziale Wnetrza - tam byl topik pt wlasnoreczne ozdoby okienne czy cos w tym stylu, udzielala sie tam ostro (zalozyla go zreszta tez), wklejala swoje realizacje.

Ja znalazlam firanki w necie ktore mi sie podobaly, wyslalam jej mailem, wycenila mi, uszyla i przyslala. Polecam, bardzo dobrze uszyte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2mm
Szukam sprawdzonej, dobrej i oczywiście taniej firmy/osoby, która uszyje firany, zasłony i rolety rzymskie do domku jednorodzinnego.

 

Kontakt [email protected]

 

Dzięki!

 

 

 

 

nie mam w zwyczaju robić darmowej reklamy fachowcom ale mogę z czystym sumieniem polecic odnośnie dekoracji okiennych firmę IJK ze Zgierza, Łódzka 14

 

http://www.ijk.pl/kontakt.html

 

 

mam od nich wszystkie zasłony i rolety rzymskie w domu (firan nie mam).

mechanizmy rolet bardzo dobrej jakości, nie jakieś chińskie g...o z supermarketu

rolet używam codziennie na stosunkowo dużych oknach od 3 lat i działają bez zarzutu

materiały przywozone z Niemiec, bardzo duży wybór tkanin, kolorów, wzorów itp.

 

pani przyjechała, dokonała pomiarów, przywiozła próbki tkanin, dostaczyła szcegółową wycenę na każde okno itp.

i nie policzyła za to 50 zł tak jak mają w zwyczaju co niektórzy pseudofachowcy, m.in jakaś śmieszna firma z Pabanic, nazwy już nie pamiętam.

 

no tylko tanie to to nie jest ale coś za coś, nic za darmo ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odezwę się tylko co do ocieplenia budynku, ale to było w 2008 roku ... 40 złm2 w tym : klejenie styro na wianki, klej - siatka - klej, gruntowanie i tynk zewnętrzny. Który zrobimy chyba dopiero na wiosnę 2010 ... ;)

Z materiałami wyszło spokojnie wtedy 100 zł/m2 ...

 

pozdrawiam, majki

czyli znając życie ze 130 trzeba liczyć min... ach ten nieprzekraczalny budżet... mission imposible- Tom Cruise to mięczak przy budujących (zwłąszcza tych co budują za oszczędności...)

 

Forsa a może by tak zwołać w "kupie taniej" czy jak ich tam zwą i całą grupą zamówić wylewki? Gdyby tak uzbierać z 1000m2 może by po dychu było...? Rozmażyłam się nieco, ech.

 

Jeszcze apel, niech ktoś wyłączy ten deszcz! Tarasy nie mogą się zrobić w takich warunkach! Skandal!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli znając życie ze 130 trzeba liczyć min... ach ten nieprzekraczalny budżet... mission imposible- Tom Cruise to mięczak przy budujących (zwłąszcza tych co budują za oszczędności...)

 

Forsa a może by tak zwołać w "kupie taniej" czy jak ich tam zwą i całą grupą zamówić wylewki? Gdyby tak uzbierać z 1000m2 może by po dychu było...? Rozmażyłam się nieco, ech.

 

Jestem za!!! :-), a co do ścian zewnętrznych to u nas nasz fachowiec powiedział nam za klej z siatką (bo to na ytong'a) + na to już tynk silikatowy 55 pln/m2 (robocizna), ale znaleźliśmy też innego wykonawcę, który powiedział 35 pln/m2.

W środku nasz wykonawca też nam polecił położenie na ytong siatki z klejem i na to gładź, ale za samą robotę chce 25 pln/m2, a za tynkowanie z materiałem (tynk cementowo-wapienny) krzyknęli nam 25 pln/m2 więc nie wiemy co z tym fantem zrobić. Nigdy nie widziałem tynków C-W robionych w ostatnim czasie z jakimś tam zacieraniem itd. i nie wiem czy na to trzeba będzie kłaść gładź czy można spokojnie malować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądałem takie tynki. Firma skończyła robotę i gwarantuje Ci że na 1000% trzeba jeszcze kłaść gładź. Co prawda nie widziałem tynków z gotowych zapraw (np. Knauff) ale myślę że nie będą dużo gładsze. Alteranywą są tynki gipsowe. Dobrze polozony nadaje się od razu do malowania.....ale nie wszyscy lubią gips.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... za tynkowanie z materiałem (tynk cementowo-wapienny) krzyknęli nam 25 pln/m2 więc nie wiemy co z tym fantem zrobić. Nigdy nie widziałem tynków C-W robionych w ostatnim czasie z jakimś tam zacieraniem itd. i nie wiem czy na to trzeba będzie kłaść gładź czy można spokojnie malować.

 

U nas tynki CW wyszły po około 33 zł/m2 rob+mat.

Kilka osób macało ;) i twierdziło że całkiem spoko. Ja też uważam że wyszły naprawdę przyzwoicie.

.................... i daliśmy gładzie ................. bo ... ? W salonie tam gdzie jest styk skosów ze śianą, byłaby różnica w fakturze i jeszcze jeden argument : naprawa ściany z gładzią - da się bez śladu. Z tynkiem CW nie da rady ...

Ale "gołe" tynki sa w garderobach, spiżarni, garażu ... tam malowaliśmy sami i zupełnie też dobrze to wygląda ...

 

Tyle dywagacji ;)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie widziałem tynków C-W robionych w ostatnim czasie z jakimś tam zacieraniem itd. i nie wiem czy na to trzeba będzie kłaść gładź czy można spokojnie malować.

 

Trzeba wyraźnie powiedzieć firmie, że z zacieraniem pod farbę (filcowanie się to nazywa). Wtedy zrobią tak, że można malować, ale kosztuje też odpowiednio drożej i dodatkowy drobny piach im trzeba kupić. . No i nie jest tak gładkie, jak gładź ale prawie, zależy co kto lubi. Ja niestety nie wiedziałam o tej opcji, zrobili normalnie i gładzie były konieczne. A że kładł sam małż i był leniwy, to kładł finish z pudełka (bez szlifowania) i wyszło duuużo drożej, niż by to zacieranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak człowiek już tyle razy się przekonał, że nie da się tanio ... :-), ale zawsze szuka jakichś udziwnień co by się jednak taniej dało. Faktycznie majki masz rację w pomieszczeniach gdzie będzie płyta karton-gips będzie strasznie widać różnicę. Dobrze, że jest forum ... :-)

 

Dzięki za podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...