Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Honorata : Namiary na cieśli wysłałem prywatną wiadomością. Pewnie nie doszła. Podaję więc publicznie: Zdzisław Sujecki 0 43 677 32 08. Ja umawiałem się z nim od wiosny, taki zarobiony. Mam też umówionego dekarza współpracującego z nim. Wkracza do mnie w przyszłym tygodniu. Dam znać jakie będą efekty jego działań. Na dach położy mi dachówkę cementową IBF podwójne S czerwona. Myślę, że będzie ładnie i dobrze tym bardziej, że zamierzam codziennie nasyłać na niego kierownika budowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Cześć wszystkim budującym i zaglądającym na to forum. :D

 

Wprawdzie jeszcze nie mieszkamy na nowych włościach - ale już po mału widać koniec.

Studzienki odwadniające dach wkopane, kostka brukowa zwieziona - będą ją układać od jutra, kuchnia zamontowana (za wyjątkiem okapu bo brakuje listwy montażowej), kafelki do kuchni kupione - będą je układać od piątku. W przyszłym tygodniu ma też wkroczyć ekipa od podbitki.

Kafle na zewnątrz też będą układane od przyszłego tygodnia - także wielki finał.

Na 10 lipca planujemy przeprowadzkę - pożyjemy, zobaczymy ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Glazurnik wszedł do mnie dziś. Jest z polecenia Agaty i Darka, więc mam nadzieję, że się spisze. Niestety w poniedziałek będzie musiał przerwać, bo wyjeżdzam. Tak czy siak górna łazienka powinna być gotowa na koniec lipca. A potem, jeśli mi się będzie podobało jak to robi, to poleci z dolną łazienką i kuchnią. W międzyczasie planuję malowanie. Po skończonej górnej łazience...kładę panele, montuje drzwi i góra jest na cacy :lol:

Z dołem trochę więcej będzie pierniczenia, bo to kuchnia, zabudowa kominka...itd itp.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kropi:Jeżeli Ciebie, lub kogoś innego interesują plany zagospodarowania przestrzennego Łodzi, albo inne dane o działkach, które planujecie kupić/sprawdzić to chętnie udzielę informacji. Mam chyba dobre wejście w pracowni architektonicznej UMŁ, gdzie 'robią' plany zagospodarowania.

 

Dzięki, jeśli będzie taka okoliczność to chętnie skorzystam, ale "nasza" działka mieści się na terenie gminy Nowosolna, to prawie Łódź a jednak nie do końca... :cry: Ale może poradzisz mi co do jednej sprawy, co do której wszyscy są dość tajemniczy: jest na terenie Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich taki przepis, który mówi, że minimalna powierzchnia działki budowlanej ma wynosić 2000 m2. "Nasza" działka ma około 1400 metrów, ale jest w studium zaklasyfikowana jako "budowlana" i w gminie mówią, że nie powinno być z tym problemu, bo podziału dokonano w ub. roku kiedy ten przepis jeszcze nie obowiązywał. I teraz pytanie zasadnicze: gdzie mogę sprawdzić czy tak jest na pewno, aby nie okazało się, że kupię działkę budowlaną, jednak bez prawa zabudowy??? Kto mi może dać jednoznaczną odpowiedź, najchętniej na piśmie, i to odpowiedź wiążącą?

 

dzięki, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropi: jeżeli podasz mi oznaczenie TERENU wg planu zagospodarowania to prześlę Ci szczegółowe ustalenia planu dotyczące terenów o takim oznaczeniu. Oznaczenia to np MZ1, Z.E2.10 itp. To duży tekst - skontaktujmy się mailem, żeby nie zaśmiecać listy. Rejon wzniesień w okolicach Nowosolnej ma oznaczenie 14.01.04 R.E4.13 (Strefa systemu ekologicznego) , każda liczba i literka coś oznacza więc żebym mógł wszystko podesłać - podaj mi oznaczenie terenu lub chociaż obręb geodezyjny i numer działki

 

 

wszystkich chętnych zapraszam do odwiedzenia strony http://www.modgik.lodz.pl/mapa/Lsip.htm (uwaga,ściągnie się "wtyczka") i pooglądanie działek i raportów o nich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kropi cos moze byc na rzeczy, bo jak chceileismy kupic działkę w Dobieszkowie, były podzielone (wymogiem gminy) na takie od 2 tys m2 wzwyż i przeznaczone tylko na tzw. zabudowę rezydencjalną (sprecyzowaną dokłądniej w warunkach zabudowy), jedno wiem, ze takiego prostego domku z dwuspadowym dachem, tam nie mogłabym postawic)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wszyscy moi mili,

 

Dzikuski - no to po powrocie ze służbowego urlopu powędruję do Was na sąsiedzką wódkę z butelczyną. Bardzo się, cieszę, że tak pięknie Wam poszło z tą budową. A może i będzie już do oblewania kolejny młody geniusz Leszkowy????? :o Wszystkim czasem zasmuconym i zniechęconym życzę poprawy nastroju i dalszej wiary w to, co robią. Budowanie - to okres przejściowy, trzeba przejść i zapomnieć. Potem tylko radość i warto na ten moment poczekać. Skoro jadę do Świętego Mikołaja jeszcze przed sezonem, to zamówię dla Was pod choinkę najpiękniejsze prezenty świata. A dla niesolidnych wykonawców same rózgi! A co!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, wiem, że czas kanikuły, ale sprawa zyciowa.

 

Muzykolog (niekoniecznie!) z otwartą głową i ścisłym umyśle, przyuczony do informatyki (studia podyplomowe :wink: ) w wieku lekko pobalzakowskim ( :wink: ), płci pięknej, bez koneksji, poszukuje pracy. Widmo "kuroniówki" i niespłaconego kredytu spędza mu sen z powiek. (Skąd jeszcze u mnie tyle optymizmu?)

 

Wszelkie wieści przyjmuję!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRÓCILIŚMY z wakacji, było fantastycznie, choc dość krótko, ale cóż budowanie.... sen z oczu spędzało już pod koniec pobytu.

 

Mam już przyłącze wodne za hmmm 5300zł. :(

 

No a teraz otrzymałam propozycję, na przyłącze ee hmm kolejne 4800zł.:(

 

Ale cóż podpowiedzcie czy ktoś z Was robił kablowe ee ile metrów i ile zapłacił?

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu Łódź Przyłącze ee kosztowało mnie ok 1000 z ł w Zakładzie Energet. (nie do odliczenia bo nie dali faktury) plus 2000 elektryk z szafką, kablem i duperelami (geodeta inwentaryzacyjno-powykonawczy wliczony). Długość około 10 m w poziomie i 5 m w pionie, bo ciągnął ze słupa w rogu działki. Elektryka nie polecę bo straszny cwaniak i trochę sknocił robotę :evil: Myślę, że jak pogadasz w elektrowni to polecą Ci kogoś na fuchę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIELKA PROŚBA :

- mam prośbę jeżeli jesteście zadowoleni ze swoich wykonawców i moglibyście ich polecić to chętnie poproszę namiary na prive w zakresie:

-DEKArz I ORYNNOWANIE

-tARAS GÓRNY-SYSTEM

- instalacje wod-kan i co

- instalacje ee i alarm

- tynki wewnetrzne maszynowe

- wylewka-miksokret

- kominek z DGP

-okna i drzwi (PCV)

- szambo

 

Wielkie dzięki za pomoc

 

 

Ponawiam prośbe, szczególnie do Ani:))) i Grega:) - z roztargnienia pogubiłąm notatki:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WCZORAJ BYLIŚMY U ANI

Ani domek jest taki słodziutki jak to sama określiła na kurzej łapce ! :lol:

Ma zaledwie 109m a robi wrażenie jak by było ze 180m !!!

Nasz domek jest 60 m większy a wydaje się nam mniejszy .

Ania to już może sie wprowadzać ,ponieważ prace wykończeniowe mają się ku końcowi .Wszystko jest takie ładne równiutkie godne pochwały .

Okolica też śliczna wokół nowe domki z kolorowymi dachami .

JESTEŚMY POD WRAŻENIEM GRATULACJE !!!

 

 

Niestety przygnębienie związane z niemożnością sprzedaży mieszkania nie pozwala nam pisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Ja dziś umówiłem się co do terminu wkopywania oczyszczalnii. Jak dobrze pójdzie, to już po 21.07 będę mógł skorzystać u siebie w domku z kibelka :lol:

 

Wanna Cersanitu, którą kupiłem okazała się być lekko zarysowana w jednym miejscu. Ponieważ było z nią trochę zachodu...bo była to już druga wanna (pierwsza okazała się być za wąska na dole), to pozwoliłem ją facetowi z serwisu naprawić. Śladu nie będzie, a co najważniejsze, będzie można ją już zakładać.

 

W łazience na górze jeszcze mało co widać...ale już niedługo mam nadzieję będzie.

 

Pozdrawiam

 

T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agata i Darek

 

Bardzo dziękuję za miłe słowa. Jak wykończycie swój domek to też zobaczycie, że jest duzy i piekny (oby jak najszybciej udało się Wam sprzedać to mieszkanie!).

 

A mnie powoli dopada "dół budowlany". Czy ktoś zna to "ustrojstwo"? Niby niedużo do końca a mnie sie juz nic nie chce. Robota posuwa sie wolno i nie widać efektów. Zmęczenie robi swoje. Jeszcze ta pogoda!

"Lato, lato, zamiast sie po krajach włóczyc stu - lato, lato, zostań tuuuu!!! :wink: "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anka- jak mi jeszcze raz napiszesz takie słowa- to jeszcze raz się do ciebie przejadę :)

 

Ja tam nie mam doła, odpoczełam na wyjeździe, ale... musze sprzedać mieszkanie aby wsadzić kasę w dom iiiiiii będę bezdomną- jak mnie na mojej nieruchomości nie będą chcieli zameldować bez odbioru domu:(

 

Czy ma ktoś przepis czy powinni mnie zameldować, jak sprzedam mieszkanie i nie będę miała nic - tylko nieruchomość z rozpoczętą budową?:)

 

Jestem po babskiej imprezie, męża nie ma w domu- toż taka uśmiechnięta jestem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...