Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Szukam "złotej rączki" działającej w okolicach Aleksandrowa

Chcę zrobić odprowadzenie wody deszczowej

 

Może macie osobę, którą warto polecić?

 

Potrzebuję również ekipy, która zrobi ogrodzenie. Prefabrykowane elementy.

 

Hello, ogrodzenie z elementów prefabrykowanych... a coś bliżej na ten temat? Też jestesmy na etapie poszukiwania pomysłu na ogrodzenie... aaa widze, że okna ze Zduńskiej? Cenowo przystępnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

wrrr, żadnych betonów.

Przęsła metalowe, proste, podmórówka prefabrykowana.

Przęsła są w Castoramie i Obi , brama i furtka też. - ceny jednak nie do pobicia

 

Okna od Mielczarka, polecam fajne są i co ważne dobrzez zamontowane.

Cenowo bardzo dobre ;-) trzeba tylko sie potargować. Oprócz rabatu dali gratisy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania dwa kinkiety. Ze względu na zmiane koncepcji musze sie z nimi rozstać. Oczywiście nowe.

 

http://img07.allegroimg.pl/photos/oryginal/11/82/13/32/1182133251

 

Kinkiet renomowanej firmy EGLO

symbol 87018

 

Doskonale nadaje się do każdego wnętrza

Polecane na klatki schodowe, nadaje im niepowtarzalny klimat i elegancję.

 

Wysokość 10,6 cm

Szerokość: 7,5 cm

Źródło światła: 1 X GU10 max. 50W

żarówka w komplecie

 

Materiał metal aluminium

 

dwie sztuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha no właśnie chodzin mi o takie kompleksowe zamówienie okna, rolety, brama garażowa, drzwi, parapety... Na razie mam porównanie ofert zod Mielczarka i z Abatexu, i musze powiedziec, że ceny ze Zduńskiej mnie powalają:)

 

Tam trzeba jechać i pokazać ofertę. Strasznie się wiją, ale w końcu dają więcej niż Abatex ;-)

Przerobiliśmy to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z ONNINEN nieco "wyprostowali" mój projekt melioracji działki ;-p

 

Tak ma być taniej i lepiej

 

AGP - na jakiej głębokości będziecie wkopywać rury drenarskie? jaka musi być głębokość studzienek rewizyjnych i np studni chłonnej? jest jakaś wymagana głębokość czy nie ma to większego znaczenia?

 

Będę chyba sam chciał też taki układ zbudować wokół naszego domku, ale na razie nie mam żadnej koncepcji :-) tak więc z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, dostałam własnie wycene dachu, właściwie to więźby gotowej z fabryki czyli wiazarów. Dom 16x12 koperta (precyzyjniej to dach czterospadowy, bo ma kalenice na dłuzszym boku) bez żadnych dodatków. Transport, montaż gwarancja, wsio na gotowo poniżej 30 tyś wraz z pasem stropowym (przed targowaniem :)). Na to tylko łaty, folia i dachóweczka, a w domciu wełna i katon gips na wieszakach - parterówka. Ciekawa jestem jaki koszt byłby tradycyjnej roboty dachu i stropu?

 

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, dostałam własnie wycene dachu, właściwie to więźby gotowej z fabryki czyli wiazarów. Dom 16x12 koperta (precyzyjniej to dach czterospadowy, bo ma kalenice na dłuzszym boku) bez żadnych dodatków. Transport, montaż gwarancja, wsio na gotowo poniżej 30 tyś wraz z pasem stropowym (przed targowaniem :)). Na to tylko łaty, folia i dachóweczka, a w domciu wełna i katon gips na wieszakach - parterówka. Ciekawa jestem jaki koszt byłby tradycyjnej roboty dachu i stropu?

 

Co Wy na to?

30 za więźbę?

moja była 4 belki i 4 cieśla. Strop mówisz ok 10. Czyli jednak połowa tego. Ale też dach mniejszy 9*10 no i dwuspadowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas daszek też dwuspadowy i cieśla 7kpln, a drewno wraz z papą, gwoździkami, łatami i pełnym deskowaniem itd. 12 kpln. Dom 13,7 x 11,7. I cieśla z tego co nam mówił woli dachy kopertowe i za takie mniej bierze, bo przy dwuspadowym wszystko musi być idealnie równo :-) - ciekawa teoria, ale przyznam nie dyskutowałem bo się nie znam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, dostałam własnie wycene dachu, właściwie to więźby gotowej z fabryki czyli wiazarów. Dom 16x12 koperta (precyzyjniej to dach czterospadowy, bo ma kalenice na dłuzszym boku) bez żadnych dodatków. Transport, montaż gwarancja, wsio na gotowo poniżej 30 tyś wraz z pasem stropowym (przed targowaniem :)). Na to tylko łaty, folia i dachóweczka, a w domciu wełna i katon gips na wieszakach - parterówka. Ciekawa jestem jaki koszt byłby tradycyjnej roboty dachu i stropu?

 

Co Wy na to?

 

A ile masz m2 dachu ... ? Bo u mnie też parterówka, np. płaciłem za kompleksową robociznę na przełomie 2007/2008 75 zł/m2 dachu.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no własnie jestem na etapie podejmowania decyzji jaka konstrukcja bedzie opłacalna. Wiadomo, ze wiazary równiutkie i drewno strugane czterostronnie i impregnowane w komorze i suszone odpowiednio, no i mniej załatwiania bo wszystko ogarnia jedna firma i daje gwarancje na całosc i certyfikaty na drewno. Ale jesli ta różnica spora wyjdzie to jasne ze bedzie cieśla.

Ale trzeba by porównać takie samo drewno, a wiem że częściej sie kładzie np. impregnowane zanurzeniowo i nie strugane. powierzchnia dachu to 280 m2

Widzę, ze przy dwuspadowych ze stropem z tego co piszecie w 20k by się zmiescił, ale moze jak sie potarguję do 25 zejda te wiązary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no własnie jestem na etapie podejmowania decyzji jaka konstrukcja bedzie opłacalna. Wiadomo, ze wiazary równiutkie i drewno strugane czterostronnie i impregnowane w komorze i suszone odpowiednio, no i mniej załatwiania bo wszystko ogarnia jedna firma i daje gwarancje na całosc i certyfikaty na drewno. Ale jesli ta różnica spora wyjdzie to jasne ze bedzie cieśla.

Ale trzeba by porównać takie samo drewno, a wiem że częściej sie kładzie np. impregnowane zanurzeniowo i nie strugane. powierzchnia dachu to 280 m2

Widzę, ze przy dwuspadowych ze stropem z tego co piszecie w 20k by się zmiescił, ale moze jak sie potarguję do 25 zejda te wiązary :)

 

Musisz rozważyć, faktycznie, u mnie ze względu na rozpiętość ścian i brak w sumie działowych w srodku, potrzebne były belki stalowe jako podpory ... To już dało blisko 12 kPln za stal.

Więźba, deskowanie ... musiałbym zerknąć do notatek ile wyszło ... Ale ja miałem większość drewna swojego z własnego lasu, więc cena diametralnie inna ...

Ale dach ma powierzchnię 400 m2 ... swoje to daje ...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajka, a sprawdzałaś ogłoszenia na łódzkiej tablicy? Sporo było a'propos blaszaków.

BLASZAK POSZUKIWANY

tablica to polecan uslugi i produkty? czy cos o czym nie wiem? :) bo tam szukalam i byl taki jeden ;) ale sie zmył :bash:

jesli tablica to cos innego to prosze o info, slaby ze mnie forumowicz ale nabieram wprawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...