Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Gosia

 

A bez pisania przyjedziesz? Chętnie poplotkuję i podreperuję stan psychiczny. Zaproszenie nieustające!!! :lol:

Co do meldunku - to chyba zależy od gminy. jak mówiłam - u mnie pani z gminy przychodzi na inspekcję, czy w nieodebranym domu mozna mieszkać (jest ogrzewanie, kuchenka, kibelek, jakieś spanie). Wtedy zameldują. Jakaś paranoja. Przecież ja tam wcale nie muszę mieszkać mimo zameldowania!

 

Tommco

 

Znaczy sie jesteś bardzo młody albo bardzo pamiętny, że znasz tę piosenkę. A tak w ogóle, to zazdroszczę Ci wyjazdu. Chciałabym gdzieś pojechać, nie mysląc, czy robota idzie naprzód. Ale w ciągu najbliższych dwóch miesięcy - nijak nie wyjdzie. Szkoda :cry: !

Proszę mnie zaprosić na oglądanie schodów! A propos - kiedy będą gotowe?

 

Agata i Darek

 

Dlaczego nie można sie do Was dodzwonić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Gosia

 

A bez pisania przyjedziesz? Chętnie poplotkuję i podreperuję stan psychiczny. Zaproszenie nieustające!!! :lol:

Co do meldunku - to chyba zależy od gminy. jak mówiłam - u mnie pani z gminy przychodzi na inspekcję, czy w nieodebranym domu mozna mieszkać (jest ogrzewanie, kuchenka, kibelek, jakieś spanie). Wtedy zameldują. Jakaś paranoja. Przecież ja tam wcale nie muszę mieszkać mimo zameldowania!

 

Tommco

 

Znaczy sie jesteś bardzo młody albo bardzo pamiętny, że znasz tę piosenkę. A tak w ogóle, to zazdroszczę Ci wyjazdu. Chciałabym gdzieś pojechać, nie mysląc, czy robota idzie naprzód. Ale w ciągu najbliższych dwóch miesięcy - nijak nie wyjdzie. Szkoda :cry: !

Proszę mnie zaprosić na oglądanie schodów! A propos - kiedy będą gotowe?

 

Agata i Darek

 

Dlaczego nie można sie do Was dodzwonić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu Schody będą gotowe pewnie pod koniec sierpnia. Chciałbym, żeby były założone już na samym końcu...bo przecież takie drewno to bardzo łatwo zachodzić...

 

Do Agtaty i Darka nie można się dodzwonić, bo Agata ma zepsuty telefon...przynajmniej tak było na początku tego tygodnia.

 

A jeśli chodzi o piosenki z kolonii i obozów, to jeszcze mi się przez głowę przewijają.

 

Pozdrawiam[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" pole pole łyse pole ale mam już plan"

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów z Łodzi i okolic.

:lol:

mam nadziej rozpocząć budowę (zalać fundament) we wrześniu

buduję podobny domek jak Ania i Marek tj. GLX -5 Studio Atrium

Mam nadzieję że pomożecie początkjącemu dzieląc się swoim bogatym już doświadczeniem "pomożecie!!!"

pozdrawiam markes z Pabianic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markes witam serdecznie.

Wiesz na co się porywasz - na ciągły stres, gonitwę użeranie się z urzędnikami/wykonawcami (niepotrzebne skreślić), aby w rezultacie mieć uczucie satysfakcji, że jednak się udało. :D :D :D

Ale nie święci garnki lepią, więc i budowa domu to nie jest sztuka niedostępna dla szarych śmiertelników.

 

Tommco zazdroszczę ci tej wakacyjnej swobody, też tak bym spakował plecak i ruszył w Polskę. Ale taka to kolej rzeczy, muszę tylko dotrwać do emerytury i wtedy znów wszystko stanie przede mną otworem. :wink: :wink:

 

Honorata to już blisko coraz bliżej do godziny "0". :wink:

 

Anna99 też mnie dopada dół budowlany, może przeszedł na mnie?? A może mój stan jest taki jak moich finansów, czyli mało różowy. Ale nie od razu Kraków zabetonowano, więc powolutku do tej emerytury dopieszczę nasze 4-ry kąty.

 

Agata i Darek jak tam sprzedaż mieszkania, czy coś się już ruszyło??

 

Gosia Łódź A jakie ma być szambo??

 

Luśka już pewnie cieszy się widokiem fińskich jezior. :D

 

To moze jeszcze zreferuje mój stan zastoju, bo zmiany niewielkie.

W sobotę ekipa Budrexu zamontowała nam drzwi za wyjątkiem jednych, które przypadkiem okazały się być nie w tym wymiarze co potrzeba (jak dobrze, że zrezygnowałem z pomysłu samodzielnego montażu, bo miałbym kłopot z reklamowaniem). Wg zapewnień z firmy mają być w przyszłym tygodniu.

W każdym razie w domu zapanował inny klimat a ponieważ mojej kochanej małżonce przypadły drzwi do gustu (w końcu to ona je wybierała), więc wszystko w porządku.

Poza tym czekamy na glazurnika i rozwiązanie (w tej kolejności). A jak będzie życie pokaże. :D :D

Pozdrawiam

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommco: Dzięki za zaproszenie. :lol: Koniec sierpnia bardzo mi smerfuje. W tym czasie chciałbym zamówić moje schody. Myślę, że 5 tys za dębowe to niedużo. Mam jakieś namiary na 'schodziarza' z Huty Jagodnicy - czy to nie Twój dostawca? Jeśli nie to poproszę kontakt na priv.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markes Jeśli chodzi o składy budowlane, to z nimi jest różnie. Najczęściej to co jest u jednych taniej, jest drożej u innych i ciężko jest dorwać taki skład, który miałby na wszystko dobre ceny. Najlepiej odwiedź kilka składów, które są najbliżej Twojej budowy. W zależności od systemu jakim będziesz budował (duży udział własny - zaopatrywanie robotników, czy też pełne zdanie się na firmy wykonawcze) będziesz musiał częściej lub tylko często odwiedzać te składy.

Ja beton brałem z cementowni koło Tesco na Pojezierskiej. Wtedy był w dość okazyjnej cenie.

 

Dziś moim oczom ukazała się cała (no może prawie) jedna ściana w łazience w kafelkach. Wygląda bardzo ładnie...a jeszcze przyjdzie przecież fuga....myślę, że z wyboru płytek będę zadowolony. Seria Kuba z Ceramiki Tubądzin.

 

Teraz muszę się nareszcie skupić na przygotowaniach do wyjazdu. Całe szczęście, że okazało się, że jadę dopiero we czwartej, a nie w środę. Mam o jeden dzień więcej na szykowanie. Teraz czeka mnie 10 dni postu od budowy...mam nadzieję, że zgłodnieję...i po powrocie pójdę jak burza :)

 

Pozdrawiam,

 

T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markes

 

Wycieczka po składach cie nie ominie, jeśli choć trochę chcesz zaoszczędzić.

W naszym przypadku znależlismy skład (Iwona w Aleksandrowie), który dał nam naprawdę duże upusty, bo duzo tam braliśmy. Ale jesli znalazłam matweriał gdzieś taniej, to spokojnie kupowałam za mniejsze pieniądze (często w Castoramie).

Wspólnych grili chyba nie było (tylko spotkania w knajpce przy piwku), ale to nic stracownego. Jesli pogoda dopisze a ja się "wykończę" - to u mnie grill murowany !!! :wink:

 

Tommco

 

Jak ja ci zazdroszczę wyjazdu !!! Miodzio!!! Pozdrów ode mnie lasy, góry, jeziora i co tylko zobaczysz. Dobrej pogody życzę !!!

 

U mnie niby wolno, ale juz jakieś efekty są. Co prawda elewacja jeszcze bez cokołu, ale górna łazienka wykafelkowana (brak fugi), dolna w trakcie prac (juz widziałam jedna ścianę całą żółciutką :wink: ), w kuchni też już glazura i teracota, a w sypialni ... pierwszy w domu kolor!!! Oby do przodu!!!

 

A co słychać u innych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu...... u mnie nici :) szukam dalszych ekip -tymrazem tanich, a dobrych :)

Bo dobrzy a drodzy nie okazali się dobrzy:)

Ponadto dziś dałam pierwszy raz ogłoszenie do gratki o sprzedaz mojego tymczasowego mieszkania.

Humor mi dopisuje :) I jakoś jakoś pogoda słoneczna.

 

Wysłałam dziś toto-lotka, może mogłabym powiększyć grono MIlionerów np może być 1 000 000zł. :)))

albo niech będzie choć 100 000:))

 

Pozdrawiam

p.s. Aniu chciałabym, chciała spotkac się z Twoim mężem :))))

 

 

hihiihihi służbowo troszkę się poduczyć :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny!!! Przyjaźń forumowa może być...ale żeby sobie mężów pożyczać... :o

 

Ja właśnie się pakuję i jak dobrze pójdzie...w piątek będę pił kawusię na Mountmarte, albo Wieży Eiffla ...wracam 18go...

-od 19go wchodzi glazurnik z dokanczaniem lazienki

-21go montaż oczyszczalni

 

 

PS. Poszukuję malarza wnętrz, który nie jest drogi, a ładnie robi. Będzie mi potrzebny koło 20go lipca.

Może macie też dobre namiary na tanią ekipę od układania paneli. Jak kształtują się tu ceny? (panele bezklejowe na podkładach grubych)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Kochani,

Melduję posłusznie, żem powróciła w całości i zachwycie na ojczyzny łono. Fajnie było i prześlicznie, gdyby nie te noce pełne słońca - spać nie można, tylko człowiek łazi i łazi i łazi...... Mikołaj siedzi na miejscu, zamówienia na prezenty gwiazdkowe złożone, znaczy plan wykonany!Przy najbliższym spotkaniu będą rzecz jasna zdjęcia do obejrzenia. Tommco - ode mnie pozdrów muzeum Rodena! Jutro wyjeżdżam na tydzień pod Jelenią Górę - może nawet nawiedzimy forumowiczów z tamtych okolic :lol: Zamelduję się po powrocie a tymczasem serdeczności dla wszystkich :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...