Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

ale szkoda milo było czytać doświadczonych. ja właśnie zaczynam od przyszłego roku i widze że chyba nie będzie kogo pytać.

 

Ja mowie wracajcie !!!

 

Ja będę :rolleyes: Też na początku drogi, więc trochę tu jeszcze posiedzę...

 

 

 

To wszystko przez te "ułatwienia" :evil: - może wróci normalność, to ludzie będą częściej tu zaglądać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milek u nas do podłogówki jeszcze kawałek drogi ... póki co elektrycy łapią mały poślizg więc nie mogę przygotować podłogi bo masa kucia u mnie pod przewody (kładę na ytong'a jedynie siatkę z klejem i gładź) teraz walczę z luksferami :( masakra cztery dni roboty i efektu nawet nie widać ...

 

z wstępnych obliczeń mimo to wychodzi nam jakieś 180 m2, co da mniej więcej 22 obwody (w tym trzy grzejniki), a to wyjdzie 22x150 + 2x150 za podłączenie rozdzielaczy do kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milek u nas do podłogówki jeszcze kawałek drogi ... póki co elektrycy łapią mały poślizg więc nie mogę przygotować podłogi bo masa kucia u mnie pod przewody (kładę na ytong'a jedynie siatkę z klejem i gładź) teraz walczę z luksferami masakra cztery dni roboty i efektu nawet nie widać ...

 

z wstępnych obliczeń mimo to wychodzi nam jakieś 180 m2, co da mniej więcej 22 obwody (w tym trzy grzejniki), a to wyjdzie 22x150 + 2x150 za podłączenie rozdzielaczy do kotłowni.

 

Wydaje się w porządku cenowo...

A projekt oni przygotowali, czy miałeś z innego źródła? Orientujesz się jak wyjdzie cenowo za materiały?

Choć mam jeszcze daleko do tego etapu, to drążę temat, bo mam podobną powierzchnię i już miałabym jakiś obraz co mnie czeka... ;)

 

Ja się wybudowałam w 2007 a nadal tu siedzę

Ale też ciągle jeszcze coś poprawiamy i przerabiamy, więc czuję się, jakbym budowała nadal

 

Właśnie - są na naszym łódzkim forum "budowniczy weterani", jak EZS, czy Majki - którzy mimo zakończenia "drogi przez mękę", nie zostawiają nas samych i wspierają w czym mogą :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt po części pochodzi od firmy, która będzie montowała pompę ciepła - piszę w części bo jedynie mam rozrysowane odległości jakie mają być zachowane w każdym pomieszczeniu między rurkami i mniej więcej wskazane miejsca rozdzielaczy. Reszta to moja radosna twórczość :-)

Na materiał na chwilę obecną wychodzi mi:

Rozdzielacze 11-12 obiegowe 760 pln x 2 szt

Skrzynki na rozdzielacze 200 pln x 2 szt

rura ALU-PEX Wavin jakieś 1800 metrów x 2,35 pln metr

folia pod ogrzewanie 90 pln za rolkę x 4 rolki

styropian ciepły typu parking 190 pln m3 x mniej więcej 15 m3

folia izolacyjna 70 pln za rolkę x 4 rolki (kładę jak majki :-) x 2)

spinki - 50 pln

to chyba tyle

wszystko w zasadzie kupione na allegro :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

styropian ciepły typu parking 190 pln m3 x mniej więcej 15 m3

folia izolacyjna 70 pln za rolkę x 4 rolki (kładę jak majki :-) x 2)

to chyba tyle

wszystko w zasadzie kupione na allegro :-)

 

typ parking oznacza, ze jest twardszy? jakiej gr kładziesz?

 

"folia izolacyjna" to ta między chudziakiem a styro? folia jest ok? nie powinna to być papa taka jak pod ściankami na fundamencie?

 

bajanadjembe my wszędzie mamy czujki, jedynie w drzwiach wejściowych jest kontrakton czy jak go zwą.

 

 

mam jeszcze pytanie w sprawie elektryki- macie przepięciówkę/i ? w sensie, takie cuś w rozdzielni, że gdyby, np ktoś próbował wsadzić paluszek do kontaktu, to to cuś w ułamku sekundy odetnie prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

typ parking oznacza, ze jest twardszy? jakiej gr kładziesz?

 

"folia izolacyjna" to ta między chudziakiem a styro? folia jest ok? nie powinna to być papa taka jak pod ściankami na fundamencie?

 

bajanadjembe my wszędzie mamy czujki, jedynie w drzwiach wejściowych jest kontrakton czy jak go zwą.

 

 

mam jeszcze pytanie w sprawie elektryki- macie przepięciówkę/i ? w sensie, takie cuś w rozdzielni, że gdyby, np ktoś próbował wsadzić paluszek do kontaktu, to to cuś w ułamku sekundy odetnie prąd.

 

Ja mam same czujki dualne i jedną pirowską, cała instalacja z firmy SATEL. Jest to bardzo dobry produkt i co najważniejsze jest polski więc szęści ogólnodostępne. Co do przepięciówki to niezastanawiał bym się nawet przez chwilę czy warto. Nigdy bym sobie nie wybaczył gdyby moje chłopaki kiedyś ucierpiały z powodu takiej "oszczędności".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do folii pod styro czy nad, warto kupic taka lepszą z "atestem" jest zupełnie inna od tzw "czarnej" - twardsza i tak łatwi sie nie rwie ...

Ja nie mam papy na chudziaku : mam 2x folia potem 15 cm styro, potem 1 x folia i jastrych.

 

Co do "przepięciówki" to raczej tzw. różnicówka - mam osobno na gniazda, na oświetlenie, na obwody zewnętrzne i na gniazda 400V

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot to majki ładnie to opisał u mnie dokładnie tak to będzie wyglądało, ale to także moja radosna twórczość :-):

chudziak

folia bez atestu

folia z atestem

styro dokładnie termoorganika parking standard 10 cm

folia aluminiowa (bo u mnie w całym domu podłogówka)

 

mam nadzieje że będzie ciepło :-)

 

majki przy okazji jaką grubość XPS'a dawałeś na fundament?

ja sobie wymyśliłem taki patent, że dam na dolną część fundamentu, która będzie jakieś 50 cm pod ziemią folie kubełkową i na zakończenie folii kubełkowej, tam gdzie nie ma już kubełków przylepię nachodząc na nią styrodur, na który dam siatkę z klejem i tynk mozaikowy tam gdzie wystaje on ponad ziemię - co myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt po części pochodzi od firmy, która będzie montowała pompę ciepła - piszę w części bo jedynie mam rozrysowane odległości jakie mają być zachowane w każdym pomieszczeniu między rurkami i mniej więcej wskazane miejsca rozdzielaczy. Reszta to moja radosna twórczość :-)

Na materiał na chwilę obecną wychodzi mi:

Rozdzielacze 11-12 obiegowe 760 pln x 2 szt

Skrzynki na rozdzielacze 200 pln x 2 szt

rura ALU-PEX Wavin jakieś 1800 metrów x 2,35 pln metr

folia pod ogrzewanie 90 pln za rolkę x 4 rolki

styropian ciepły typu parking 190 pln m3 x mniej więcej 15 m3

folia izolacyjna 70 pln za rolkę x 4 rolki (kładę jak majki :-) x 2)

spinki - 50 pln

to chyba tyle

wszystko w zasadzie kupione na allegro :-)

 

Dziękuję za szczegółowe podliczenie!

 

A jaka to PC i jaki kolektor (jaki masz grunt)?

 

 

 

O - włączyli cytowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heejjjjjo,

ponawiam pytanie do tych z Was, którzy już macie pozakładane grzejniki: Podejścia od spodu macie "pałąkowate", czy ze ściany wychodzą równolegle do podłogi? Kończą u mnie c.o. i bardzo mi się nie podoba moje podłączenie (rury w łukach). Jak byście coś o swoich powiedzieli, to bym wiedziała czy wołać poprawki, czy się nie czepiać i tak zostawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szczegółowe podliczenie!

 

A jaka to PC i jaki kolektor (jaki masz grunt)?

 

Pompa ciepła Ecopol, kolektory pionowe - łącznie jakieś 240 m, ale do jej instalacji jeszcze trochę, aż się boję bo instalacja docelowo pompy jako takiej ma być listopad/grudzień :-) oby więc zima była łagodna ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa ciepła Ecopol, kolektory pionowe - łącznie jakieś 240 m, ale do jej instalacji jeszcze trochę, aż się boję bo instalacja docelowo pompy jako takiej ma być listopad/grudzień :-) oby więc zima była łagodna ...

 

Też myślę o tej firmie - pozwolę sobie skrobnąć na priv, żeby tu nie przynudzać :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...