Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

bajanadjembe co do grzejników nasz instalator nas pytał, jak chcemy. Pionowo z podłogi zrobić łatwiej i taniej, mam tak na górze. Ze ściany drożej i "bezstopowo" czyli nic nie widać pod grzejnikiem. Mam tak na dole. Ale nic nie było w łuk. Po prostu rurka szła w ścianie i na wysokości grzejnika wychodziła z tej ściany. I grzejniki pamiętam, że od razu były kupowane do takich lub takich podłączeń. Też chyba były ciut droższe.

 

 

Teraz folia. Na chudziaku mam papę zgrzaną z papą wystającą z fundamentu. Wyszła taka niecka, bo u mnie chudziak jest poniżej góry fundamentu a dopiero wylewka równo. na tej papie jest folia zwykła, styropian, folia i wylewka.

 

jaremy, trudno doradzić. na pewno grzejniki są dobre, jak wspomagasz kominkiem. W sytuacji spadku temp piec się włącza i od razu jest ciepło. Jak się napali, to się nie włacza. podłogówka ma większą bezwładność, zanim nagrzeje, to mozna zmarznąć, za to potem trzyma ciepło i przy jednoczesnym kominku robi się upał. Ale grzejniki brzydko wyglądają. A jeszcze zależy od tego, czym będziesz grzał. Podobno podłogówka lepsza do gazu i kondensata, moja kolezanka ma w domku na groszek i jeszcze nie właczyła, bo stwierdziła, że "to całe uruchamianie pieca i zanim się nagrzeje" więc nie wiem. Grzejniki wychodzą taniej. Podłogówka daje miłe ciepełko od podłogi.

Sam wybieraj ;)

 

 

CO JEST! DLACZEGO DODAJE PODWÓJNIE????????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejjj,

Dzięki!

Bo u mnie bardzo mi się nie podobają te "pałąki" . Już rozmawiałam żeby to poprawić, to usłyszałam, że zawsze tak się robi, bo tak jest bezpieczniej, bo w ścianie żadnego łączenia rur nie ma, że przecież rurki nie można do kąta prostego zagiąć, nie można inaczej itp.

A u Was Mruva, Majki, EZS, rurki są alupex, czy miedziane? Czy to możliwe, że miedziane jakoś inaczej się łączy, spawa, lutuje w ścianie i wtedy ma się to podłączenie elegancko wyprowadzone ze ściany? No bo u mnie to koszmar jest z tymi wygiętymi alupexami.

Może uda mi się jutro wrzucić jakieś zdjęcie.

 

(Ciekawe, czy mój wpis też pójdzie dwa razy.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, chcę mieć ściany wewnętrzne z silki przy zewnętrznych ceramicznych. Niektóre nośne też. Ma ktoś tak?

 

EZS - wiem że się zastanawiałaś dokładnie nad takim rozwiązaniem, ale chyba jednak dałaś beton komórkowy?

 

Jak macie jakiekolwiek info, to poproszę :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest wyginane w łuk, jak się zrobi spor łuki to wychodzi pod kaloryferem równolegle, ale moze slatego, ze było miejsce by wkuć w ściane, bo mam PTH 38 ...

Rurki Pex-Al-Pex.

Podłogówkę mamy tylko w łazienkach, wiatrołape i kuchni.

 

My mamy zewnętrzne z PTH,a wewnątrz silikaty. Tak chciałem, bo akustyka inna, mocna ściana i akumulacja ciepła też.

Jestem nardzo zadowolony, bo nawet przy scianie z silikatki 8 cm + tynk po 1,5 cm, to daje jakieś 12 cm grubości ściana mocna i spokojnie można wieszać ciężkie rzeczy :)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! - to Ci Majki trochę pomarudzę :rolleyes:

 

Czy wewnętrzne ściany masz wszystkie z silikatów, czy tylko działowe? Bo chciałabym postawić też jedną nośną - będzie oddzielać kotłownię od salonu i zależy mi na izolacji akustycznej. Zastanawiam się nad łączeniem i dopasowaniem na wysokość - czy nie trzeba będzie docinać...

Pewnie murarz będzie wiedział, ale ja też bym chciała wiedzieć jak najwięcej (a przynajmniej tyle, ile jest w stanie przyswoić technicznej wiedzy mój umysł... :p )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silikaty mogą miec trochę inne rozmiary i trudno będzie przewiązać, a ścianę nośną trzeba.

Rozważałam silikaty i bym je kupiła (12 cm miałam w planach) ale wtedy za Chiny Ludowe nie można było kupić! Ludzie stali pod Teodorami i przechwytywali kazdy ładunek. W końcu wzięłam bk, wyszło taniej. Dramatu nie ma, wycisza całkiem a z ciężkich rzeczy wiszą tylko szafki w kuchni no i tu mąż mi marudzi, zebym ciężarów na górę nie pchała. Przewrażliwiony?

 

 

kaloryfery: pexy, obejrzałam jak to jest - w scianie idzie, wychodzi tuż pod kaloryferem, kaloryfer jednak zwykły, jest tam jakaś złączka i podpiecie w górę do kaloryfera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! - to Ci Majki trochę pomarudzę :rolleyes:

 

Czy wewnętrzne ściany masz wszystkie z silikatów, czy tylko działowe? Bo chciałabym postawić też jedną nośną - będzie oddzielać kotłownię od salonu i zależy mi na izolacji akustycznej. Zastanawiam się nad łączeniem i dopasowaniem na wysokość - czy nie trzeba będzie docinać...

Pewnie murarz będzie wiedział, ale ja też bym chciała wiedzieć jak najwięcej (a przynajmniej tyle, ile jest w stanie przyswoić technicznej wiedzy mój umysł... :p )

 

 

Spooooko :)

 

Wewnętrzne wszystkie z silikatów : 8 i 12 cm. Tylko jedna mamy nośną w środku domu, to jest z takich dużych szarych bloczków ... kurde zapomniałem ... :(

A... pustaki Alfa :)

Przewiązywanie wyglądało tak, że co 2 warstwę w silikatach jest włozony pręt zbrojeniowy "12". Wsadzony tak, ze jest między warstwami zaprawy w silikatach a z drugiej strony wywiercony otwór w PTH i tam wsadzony drugi koniec pręta. Nic nie pęka i nic sie nie rozłazi :)

Jak popatrzysz na mój dzinnik budowy to tam są fotki z etapu ścianek działowych i można co nieco chyba zobaczyć jak to było :)

 

pozdrawiam, majki

 

PS. Zaj.... ste są te podwójne posty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki EZS, Majki - nie myliłam się, zawsze można na Was liczyć :yes:

I - Majki - bez przesadnej skromności proszę.

- poszukam tych ścianek w dzienniku, skoro mówisz że cosik powinno być :rolleyes:

 

 

 

 

 

o, a u mnie są pojedyńcze...? może to dlatego, że najpierw robię podgląd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłek, to dobry pomysł, żeby ściany w środku były z materiału ciężkiego. U mnie wszystkie wewnętrzne są z silki. Przewiązanie nie było konieczne, bo u mnie konstrukcyjnymi ścianami są tylko ściany zewnętrzne. Wewnętrzne z zewnętrznymi łączone są kotwami "elastycznymi" , ale z dylatacją. Tzn. wkręt mocujący kotwę (zgięta pod kątem prostym) wchodzi w ścianę zewnętrzną, drugi koniec kotwy ułożony jest w warstwie zaprawy pomiędzy blokami silki. Dylatacja wypełniona jest pianką. Zapobiega to przenoszeniu się dźwięków uderzeniowych. Możesz zrobić tak samo.

Ścianę nośną możesz przewiązać jak Majki.

 

Dzięki, że szczegółowo opisaliście swoje rurki pod kaloryferami. U mnie są za płytko wpuszczone w ścianę i dlatego wyszły takie pałąki. Chyba tego nie da się jednak poprawić.:(

 

(Zrobię podgląd, ciekawe jak będzie.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEllo podpowiedzcie jakie sa aktualne ceny za kostke? (materiał + układanie)

 

Cena kostki jest różna, w zależności od tego jaką chcesz, średnio od 45 zł w górę. Jesli chodzi o koszt robocizny to dostałam wycenę na 32 zł za meter + oddzielnie za krawężniki.

 

Mam też pytanie do osób z formu - gdzie można kupić najtaniej kostkę, w którym składzie? Najlepiej w rejonie Łodzi lub okolic Andrespola / Koluszek.

 

pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...