Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Witam wszystkich po dłuższej przerwie, spowodowanej 1) wakacjami (juz po, niestety) 2) wyjazdami zawodowymi 3) pracami budowlanymi .

A efekt 3ciego jest taki że dach już jest! Facet zrobił wszystko sam-bez jakiegokolwiek nadzoru gdy my się wczasowaliśmy - wiem ryzykowaliśmy). Z zachwytami poczekam do soboty - wtedy nasz kierownik ma to obejrzeć fachowo i odebrać. Nam naszym laickim okiem podoba sie bardzo.

 

Mam pytanie do wszystkich - poszukujemy producenta okiennic (nie rolet tylko tradycyjnych okiennic) - może być nawet dość daleko od Łodzi - za wszelkie namiary wielkie dzięki

pozdr Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Takie mam małe pytanko: Kiedy zakłada się okna? Czy można, gdy tylko pojawi się folia na krokwiach, przed dachówką i wylewką podłogową, czy zaczekać aż będą dachówki i wyschnie podłoga? Tak najbardziej to bym chciał jak najszybciej, bo okna stoją już miesiąc u producenta i sie kurzą. Z drugiej strony mogą zostać podp..rowadzone z budowy, uszkodzone, otynkowane itp... Sam już nie wiem. Jak to było u Was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooh

Ja nie wiem co jest lepsze, ale ten kurz u producenta jest niczym w porównaniu z syfem jaki jest przy tynkowaniu domu.

Ja zamierzałem najpierw wstawić okna przed tynkowaniem, ale nie zrobiłem tego.

I z tej decyzji jestem bardzo zadowolony.

To jak funkcjonują budowlańce to jest trudne do przewidzenia.

Zamierzałem też poprowadzić instalacje wodne i CO przed tynkami, ale również dobrze,że tego nie zrobiłem.

Podkucie ścian pod rurki jest niczym w stosunku dp tego co może być z tych rurek po wejściu tynkarzy( taczki, rusztowania i inne)

Z oknami też może być nie zaciekawie gdy ich baaaaaaaaaardzo dobrze nie zabezpieczysz.

U mnie przy murłatach zarzucali ścianę, a przy okazji cały dach, który na zewnątrz akurat zachodzi jeden na drugi.

Nie wspomnę o daszku na ganku, który wpełni był obrzucony tynkiem, przy niewielkiej szczelinie w folii na otworach okiennych

Tynkarze wogóle nie mają wrażliwości na to co ich wokoło otacza

 

Pozdrawiam

 

Mobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po małej przerwie!

 

Gosia Łódź - ja jestem po objeździe kilku firm które załatwiają cały dach od wieźby po orynnowanie w na prawdę dobrej cenie. Dużym plusem jest że płacisz za całość (materiał z usługą) 7% VAT. Najlepiej wypada (póki co) Sopexim w Aleksandrowie.

 

Markes - beton mogę polecić z General Beton (koło łódzkiej oczyszczalni jadąc z Pabianic do Konstantynowa) , tanio (165 netto za B20), dobrej jakości i można dogadać się co do faktury :p .

 

A ja jestem na etapie wylewania stropu... czyli jeszcze daleko, a mam już doła .... finansowego.

 

Pozdrawiam życząc zarówno wypoczywającym jak i tym na budowlnym posterunku dużo słońca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia Łódź - co to znaczy "mają Cię w nosie"? Nie rozumiem - przecież każdy z nich chce mieć robotę (chyba?).

Ten (mój) którego namiar Ci przesłałem też "ma Cię w nosie"? Ja już w ogóle nie rozumiem "fachowców". Gdy my szukalismy to chętnych było naprawde wielu - tematem była cena.

 

pozdr Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę to rozszyfruję zwrot "mają Cię w nosie" na przykładzie mojego fachowca od pokrycia dachu dachówką:

 


  • Sobota: Zacznie w środę, bo ponoć będzie padało, więc nie robi.
    Środa: Zaczyna w piątek, na pewno
    Niedziela: Wchodzi w poniedziałek (w sobotę było ładnie, więc pojechał na działkę).
    Poniedziałek: Siedzę w pracy. Boję się jechać na budowę. Telefon przezornie zostawiłem w domu. Po co się denerwować?

 

 

Poszukuję tanich schodów drewnianych.

Tommco wprawdzie obiecał mi namiary na swojego stolarza, ale Sami wiecie - nieobecny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sopexim wycenił mi prace ciesielskie na 6tyś, a pokrycie dachu na 14tyś netto, (dach 380m2) robociznę na 14tyś, drewno impregnowane ciśnieniowo 11m3 za prawie 8tyś. Wszystko na fakturę z 7% VAT-em. Mój fachman chce te same pieniądze za robociznę ale materiał mam wtedy z 22% VAT-em. Czy to dobre ceny? Macie może kontakt do dobrego i niedrogiego dekarza?

 

Dachówkę będę miał chyba cementową albo Euronit z Gro-dachu, lub Braasa z Iwony (póki co jest droższa).

 

Schody przymierzałem się zrobić cementowe ze stopniami drewnianymi, ale może całe będą lepsze?

 

Jakie robiliście przepusty w stropie (np. na DGP, instalacje odkurzacza centralnego, co jeszcze)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak - "macie w nosie" w trakcie roboty to się zdarza - ale w trakcie "pozyskiwania" roboty - a tak zrozumiałem wypowiedź Gosi Łódź - to mi sie nie zdarzyło.

pozdr Mariusz

 

 

Dokładnie, szczegułów nie znam, dzwonił mój mąż ...ale...żaden nie oddzwonił, aby się umówić na konkretne spotkanie - czyli moim zdaniem, nie mieli chęci do pracy, chyba że mają taaaaaaaaakie długie zamówienia na roboty - to mogli chociaż odpowiedzieć jak ten od Agaty, ze ma czas w październiku- a na gont październik to za późno.

Jednakże fachman od Ani, ma spotkać się z Nami we środę, a i na 99 % zdecydowaliśmy się na tegolę .. wiec mają kilku autoryzowanych, i z Nimi chcemy pogadać.

Póki co przestoje zastoje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia Łódź - to rzeczywiście niesympatyczne z ich strony - tego co u mnie robił bym nawet o to nie podejrzewał - a jednak. No cóż, nikogo innego nie mogę Ci polecić. Ale życzę powodzenia w poszukiwaniach. Z drugiej strony to tez pamiętam tego typu zagrywki - ale zazwyczaj ja wtedy do nich dzwoniłem jeszcze raz z awanturą "że są niepoważni i w ogóle do d..." -Ci co sie przejeli - to dalej rozmawiało się poważnie, Ci co olali - to ja ich tez olałem.

 

U mnie temat okiennic upada - sądziłem że jest to troche tańsza zabawa - a to co do tej pory zobaczyłem, wybitnie przekracza mój budżet - szkoda.

pozdr Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darwol - z tymi przepustami to ja juz głupi jestem. Też sie strasznie "napinałem"aby takowe powyliczac i porobic- ale wszyscy dookoła twierdzili, że teraz sie tak nie robi - instalator sam sobie "wyrżnie" dziure jaką, gdzie dokładnie potrzebuje. Podobno teraz "flexy panie takie są że minutka i po temacie" - no i ja tak zrobiłem czyli zalałem całość bez przepustów. Zobaczę za niedługo, jak to sie sprawdziło.

pozdr Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipa od pokrycia dachu raczyła się pojawić. Mam już folię na jednej (a w tej chwili już może na dwóch) połaci. Ponieważ mieli kłopoty z rozpoczęciem pracy - na wszelki wypadek podsunąłem im umowę z wyraźnie określoną datą zakończenia. O dziwo! Podpisali bez zająknięcia. Przemyciłem też drobny zapis o "przejęciu placu budowy" czyli, że biorą odpowiedzialność za wszystkie wypadki i zniszczenia na placu. Zapłata PO zakończeniu prac, odbiorze technicznym i próbie szczelności obróbek.

A tak w ogóle to widać, że się znają na robocie, nie boją łazić po dachu, no i najważniejsze: mam na piśmie, że po 20 zł/m2 :lol:

 

W dalszym ciągu szukam 'schodziarza'. Na razie wszystkie ceny zaczynają się od 10 kPLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie łódzcy Forumowicze

Zawsze dobrze radzicie więc może i teraz będę mógł skorzystać z waszej pomocy.Ostatnio poszukiwałem ekipy do docieplenia zew. i tynków.

Ceny ,które usłyszałem trochę mrożą mi krew w żyłach. Zaproponowano mi cenę 85 zł za metr kw. razem z materiałami, potem 70 zł ale w obydwu przypadkach są to firmy nie polecane i efektów ich wcześniejszych prac nie widziałem. Może ktoś z Was ma dobry telefon na sprawdzonego człowieka i odpiszcie czy poziom cen usłyszanych przeze mnie jest wysoki czy też normalny. z góry serdeczne dzięki , pozdr. Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekd - ja mam tylko ofertę na samą robociznę bez materiału (20 pln/m2 netto ) ocieplenie styropian + tynk (bez malowania) - ale oferta dość stara - więc nie wiem czy nadal aktualna.

 

Przy okazji - ja szukam dobrych cen i jakości na tynki wewnętrzne - póki co mam 10pln/m2 netto za robociznę - chciałbym trochę taniej - ktoś wie i może cos polecić?

 

pozdr Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...