Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

co to jest rdzeń "zamknięty kwadratowy", czemu taki i jak poznać że go zastosowano
... no tu mnie złapałas... wysławianie sie nie jest moja najmocniejsza stroną

winno byc: profil stalowy usztywniający/wzmacniający .. czy jakos tak...

 

jak mniemam jest on pakowany w - ramę okna i skrzydło - celem wzmocnienia konstrukcji i zapobieganiu skręcaniu i ugięciu ( no chyba że sie mylę i jest on tam pakowany dla jaj i podniesieniu masy okna )

 

jeżeli mnie pamięć nie myli (mechanika i konstrukcje ) .. to chyba profile zamknięte np. kwadratowe są mniej podatne na w/w odkształcenia w odróżnieniu od profili otwartych np. ceownik ( pomijam kwestię masy i grubości )

 

przynajmniej tak to wygląda na przekrojach profili "pokazowych" ....a co tak naprawdę dostaniesz w Swoich oknach - to zalezy od sumienności firmy produkcyjnej ...nie sprawdzisz tego...pozostaje WIARA

 

... profile z tak zwanego " re..." ....wewnątrz szare.. na zewnątrz białe...
..profile wykonywane częściowo z materiału odzyskanego ... recykling czy cuś...

mozna je poznać po przekroju poprzecznym... cześć masy jest szara.. cześć masy jest biała i ta jest widoczna na zewnątrz profili..

czym sie różni skład jedej i drugiej... tego sie nie dowiem bo pewnie jest to jakos chronione..

...ale ... jak zapewnia producent - sztywność jest taka sama, a moze i lepsza przy tych z "re..."

krótko mówiąc sa to profile produkowane częściowo z materiału z odzysku ( np. butelki po napojach, stare chińskie zabawki.. - żartowałem :D )

( ja osobiście mam to ... wszyscy wiecie gdzie - było wyżej )

 

podparcie okna tarasowego... bedzie wzorowane na ogólnie dostepnych podporach podokiennych z wyeliminowaniem błędów w tamtych...( gdzieś czytałem o małej stabilności przy "rozkręceniu" ich na maxa...

...z ciekawości podpytałem na wyrost jak będzie kotwione okno.. podobno na od góry tys... ale poczekam i popatrzę " na żywca"

 

NETbet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netbet, pitol, pitol. Ja zawsze czytam Twój dziennik jako lek na melancholię i smutek :D ale muszę dozować napięcie, nie więcej niż kilka postów i tak zawsze płaczę ze śmiechu. Bynajmniej nie z powodu Twoich technik budowlanych, umiejętności konstruktorskich czy wręcz akrobatycznych ;) to bardziej magia twojego "pióra" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki, u nas jak na razie brak zasilania, więc w grę wchodzi tylko spalinowa...

 

Nie, no, oczywiście żartowałem ... ;)

Spalinową to będzie ciężko złapać ... Może warto sie zastanowić nad pocięciem piłą spalinową na klocki + dobra siekiera i w wolne dni dla odreagowania stresu sobie ciupać ... ? ;)

 

pozdrawiam, majki

 

PS. poczekaj ... teraz jeszcze raz czytam Twój post ... a co Ty chcesz zrobic konkretnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połupać, połupać :yes:

 

Też sobie kombinuję, żeby szanowny małżonek to porąbał w późnojesienne/zimowe dni :cool: tylko nie wiem czy nie padnie, bo sam wycinał (na odcinki też już pociął), a sporo tego jest i może odmówić dalszej katorgi... ;)

Jacyś tam się ogłaszają za 30 zł/ godz, nie wiem jednak jaką mają łuparkę, jakby była spalinowa, to może skorzystamy...

 

 

 

ps.wiem że żartowałeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, witam :)

Najpierw gratulacje dla lodzkich forumowiczow, ktorych 'wydrukowano' w dodatku do muratora! Jak mężusiowi pokazalam, ze ja Was wszystkich "znam" to troche kipiał z zazdrości :)

Fajnie mieć sławnych znajomych :)

a teraz do rzeczy: szukam firmy, ktora wykona nam rekuperację, centralny odkurzacz, podłogówkę i pewnie cos tam jeszcze :)

 

Na pewno ktoś ma i być może chciałby polecić? :)

 

Planujemy w zimę poumawiać ekipy, żeby nie tracić już więcej czasu na wiosnę- już i tak jestesmy ze 2 miesiące w plecy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam firmy, ktora wykona nam rekuperację, centralny odkurzacz, podłogówkę i pewnie cos tam jeszcze :)

 

Na pewno ktoś ma i być może chciałby polecić? :)

 

Planujemy w zimę poumawiać ekipy, żeby nie tracić już więcej czasu na wiosnę- już i tak jestesmy ze 2 miesiące w plecy :(

 

Witam,

u nas właśnie skończyła wczoraj podłogówkę firma SAPRO z łodzi http://www.sapro.pl, mamy 160m2 położonej podłogóweczki :)

będą też u nas robić rekuperację

 

wygląda to u nas tak - salon:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=28338&d=1288084908

 

i w jadalni :

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=28340&d=1288084914

 

 

Co do centralnego odkurzacza to rury kładła nam firma z Andrespola, która nam robiła instalację wodną i kanalizacyjną wewnątrz budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za opinie na temat desek na poddaszu. Chyba się zdecyduję. Mam na oku ładny świerk skandynawski. Grubość 14mm, szerokość robocza panela 11 cm. Wpust dosyć głęboki. Mam zamiar położyć poziomo. Może podbitkę też z tego (ale 19mm grubości).

Pa, idę wreszcie spać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u nas właśnie skończyła wczoraj podłogówkę firma SAPRO z łodzi http://www.sapro.pl, mamy 160m2 położonej podłogóweczki :)

będą też u nas robić rekuperację

 

 

 

Co do centralnego odkurzacza to rury kładła nam firma z Andrespola, która nam robiła instalację wodną i kanalizacyjną wewnątrz budynku.

 

Dzieki Magdallena za namiary :) Juz umawiam się na spotkanie

 

Może ktoś jeszcze zna 'rekuperantow' i "ogrzewanio- podlogowcow"? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Poszukuje taniej ziemi do wyrównania terenu, możecie pomóc jakimiś namiarami (okolice Ksawerowa)

 

To ja się tyyyyyyyyyyyyyle nawywoziłem a Ty teraz piszesz ... ??? ;) :)

No już w sumie nie mam, prawie całe glińsko wywiozłem ...

A gdzie się budujecie ?

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sensie, że taki duży pojemnik plastikowy o kształcie sześcianu w kutreczce w kratkę ze stali z kranikiem na dole?

Kurde w sobote ojciec wywoził toto od nas do siebie i jechał przez Widzew :/

 

O to to :yes: - jakby był na zbyciu, to ja chętnie... przygarnę...

i mogę zabrać tyż... chyba... :rolleyes:

 

 

a z kolejnych pytań :

 

kupował ktoś ostatnio bloczki fundamentowe? tanio?

 

desek na szalunki gdyby też ktoś się chciał pozbyć - to jestem chętna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...