Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

no przecież od zarania forum wszyscy piszemy o centrozłomie. Pół grupy łódzkiej tam kupowało :)

 

 

Wiem wiem, wymieniane było sporo razy, ale ostatnie doniesienia forumowe, jakie zanotowałam mówiły, że Centrozłom podrożał, a najtaniej w Metalexie - dlatego piszę, że kwestie "taniości" trzeba na bieżąco weryfikować.

 

 

Milek masz już ten pojemnik na wodę? Na długo potrzebujesz? Ja mogłabym Ci mój/tzn ojca pożyczyć, tyle, że z transportem może być teraz gorzej. Jeśli nadal potrzebny- odezwij się. Nr masz :D

 

Zorientuję się jak sprawa wygląda i dam znać, dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

szanowna grupo...

 

podrzućcie jakies namiary na dobrą hurtownię od instalek co i .... i tej drugiej instalacji ciepła/zimna woda ..

 

z góry dziekuję

 

 

p.s.

gdzie można w NORMALNEJ cenie kupic rury stabi...??? bo jak słyszę 9,50 za metr to mdleję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szanowna grupo...

 

podrzućcie jakies namiary na dobrą hurtownię od instalek co i .... i tej drugiej instalacji ciepła/zimna woda ..

 

z góry dziekuję

 

 

p.s.

gdzie można w NORMALNEJ cenie kupic rury stabi...??? bo jak słyszę 9,50 za metr to mdleję...

 

niestety nie pomogę, bo ja "jechałam" na zniżkach instalatorów i ich hurtowniach. Ku mojemu zdziwieniu opłacało się :)

 

przekopałam forum, bo nie tak dawno o tym było...ale po tym całym przemeblowaniu, nic nie mogę znaleźć. Do rzeczy- potrzebuję wywieźć gruz i pozostały syf z działki! Gdzie się zamawia taki kontener? Długo to można trzymać na działce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Poszukuje pilnie namiar na jakiegoś kominiarza (potrzebuje do odbioru). Przeszukałem polecane usługi, ale nic nie ma. Kojarze, że kiedyś Majki podawał namiar na takiego specjaliste.

 

Z góry dzięki!!!

 

Czekaj, ide po telefon, do wiatrołapu mam kilometr, troche mi zejdzie ... ;)

 

PS. Doszedłem .. :) Wysyłam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję wywieźć gruz i pozostały syf z działki! Gdzie się zamawia taki kontener? Długo to można trzymać na działce?

 

Braliśmy z RADANEX-u, mogliśmy trzymać tydzień, bez względu jaki syf tam wrzucimy.

Kontener 7m3 - 500 zł.

 

pozdrawiam, majki

 

Pomyliłem nazwę, a jak przeczytałem post Mruvy to sobie uświadomiłem gafę ... Mruva dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szanowna grupo...

 

podrzućcie jakies namiary na dobrą hurtownię od instalek co i .... i tej drugiej instalacji ciepła/zimna woda ..

 

z góry dziekuję

 

 

p.s.

gdzie można w NORMALNEJ cenie kupic rury stabi...??? bo jak słyszę 9,50 za metr to mdleję...

 

U nas co prawda instalator sam załatwiał materiały ale brał z hurtowni na Pogonowskiego w Łodzi. Kiedyś jak o coś tam przypadkiem pytałem, to mieli ceny ok, więc można spróbować ...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko do samorobów ;)

Czy ktoś z Was montował u siebie dachówkę betonową np brass ?

czytalem ostatnio o tych pokryciach dachowych i o wyborze .. czy blacha czy gont... ale wiekszość odpowiada przeważnie zeby pomysleć nad dachówką betonową nawet najtańszą bo podobno potrafi wyjść taniej niż dobra blacha typu Ruukki czy Plannja.

Co o tym sądzicie?

Tylko jeszcze kwestia montażu... szukałem materiału który można położyć samemu :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markoos, samemu to gont połozysz. Blachę już gorzej a dachówkę wątpię. Jednak to trzeba robić kilka razy, żeby ogarnąć - gdzie polówki, gdzie całe, do tego obróbki. Troszkę sprztu też potrzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na pewno dachówkę będzie trundo położyć. Musiałbym poczytać ;)

Ale w sumie z drugiej strony przy murowaniu i o robieniu stropu też wiele osób mówiło że to jest trudne i lepiej dać fachowcom. ;)

co do sprzetu.. to za koszty robocizny kupiłem sobie sprzęt potrzebny i jeszcze sporo zostało :)

 

Ale jednak z tą dachówką się obawiam. Noooo ale żeby się chociaż ktoś trafił kto położył sam bez doświadczenia... Netbet... a Ty jak tam nie próbujesz? ;)

 

W ogóle to tak sobie przejrzałem cenniki różne i wychodzi na to że koszt dachówki cementowej wcale nie musi być wyższy od dobrej blachy.. no chyba że pominąłem jeszcze jakies duperelki przy dachówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markoos...

 

...podjedż do DOMCO...jest tam koleś z którym kiedys gadałem n/t kładzenia dachówki samemu...podobno nawet ma wszelakie materiały pisane, instrukcje, itp....

 

...no jak nie bedę probował?? pewnie że będę!! filozofii w tym chyba nie ma zadnej...łaty, kontry, porozmierzać, wtargać dachówki na dach i jazda...

tak jak z układaniem nie widzę specjalnych problemów, tak z obróbkami już tak... ale do czasu jak stanę przed problemem coś wymyślę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markoos, samemu to gont połozysz. Blachę już gorzej a dachówkę wątpię. Jednak to trzeba robić kilka razy, żeby ogarnąć - gdzie polówki, gdzie całe, do tego obróbki. Troszkę sprztu też potrzeba.
...EZS...to jest właśnie pomoc!! tylko pogratulować "wspierania na duchu"

 

..gdybym słuchał takich podobnych podpowiedzi to do tej pory zastanawiałbym się nad rozpoczęciem ...

 

 

rozumiem iż stwierdzenie .... gont sam położysz, blachę już gorzej a dachówkę wątpię.... jest podparte praktyką i próbowałaś wszystkich pokryć samodzielnie ??.. i z gontem poszło najlepiej?

 

NETbet

 

..spróbuj kiedyś dla sportu połozyc papę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie patrząć na pokrycia to mam wrażenie że pape pod gont jest ciężej położyć niż pojedyńcze dachówki.Bo sam gont to pewnie rzeczywiścnie nie ma problemów. Gorzej właśnie z obróbakmi dachówki. zwłaszcza kalenicy. Patrzyłem jak robią kalenice to troche tam jest zachodu. Natomiast co do dachówek szczytowych lub połówek to nie widzialem za bardzo problemu. Ale w praktyce moze byc różnie.

No ale jak za położenie gontu powiedzieli mi 50-60 a dachowki 40-50 bez obróbek to w sumie pewnie z 10.000 za robocizne by wyszło.

To jakby robić samemu to mozna to przeznaczyc na lepsze pokrycie. i jakies narzędzia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dachówki to chyba filozofii wielkiej w tym nie ma .... :-), trzeba jedynie kupić kilka sztuk więcej na ewentualne próby, ja widzę największy problem w jednej sprawie - jak to wszystko zatargać na dach

 

Ostatnio sporo sam przerzuciłem, a to tira styropianu, a to pół tira wełny, a to 2 tony zaprawy klejowej, a ostatnio 4 tony cegieł musiałem wytaszczyć z garażu :-)

 

netbet co do sklepów z materiałami - ja kupowałem rurki do wody i ogrzewania w Konstantynowie Peter-An się to chyba nazywało, dość tanio, a na pewno najtaniej mieli rurkę AluPex'a Wavin, a na cenie troszkę mi zależało bo już ponad kilometr zakupiłem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się zgadza... najgorzej będzie to wtargać na góre.

Niedawno musialem wrzucić pustaki teriva, troche roboty było. teraz czeka mnie wciąganie Ytonga... myślę właśnie jak to sobie usprawnić bo po jednej sztuce to znów wiele czasu zejdzie. później jeszcze beton na ścianki kolankowe, krokwie noi na koniec pokrycie... ale jeszcze decyzja nie zapadla... takze dzwigania jeszcze spooro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...