Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

marekd

Odpowiedź wysłałam na priv.

 

Uwaga budujący!

 

Wieści z odbioru budynku z Łodzi - barierki na balkonach - 110 cm i ani jednego mniej!!! kierunek otwierania drzwi wejściowych - koniecznie taki jak na projekcie! W innym przypadku - brak odbioru.

 

Wieści ze starostwa powiatowego w Zgierzu (właściwe dla np. Aleksandrowa) - oprócz drzwi (to chyba jasne!), usytuowanie ścianek działowych musi byc zgodne z projektem! Sam wpis do dziennika budowy nie jest wiążący!!! Ponieważ zgrzytam zębami - tylko dzieki temu nie klnę!!!

 

A u mnie dzisiaj koniec elewacji (efekt wg mnie super, Gosia przyznała że lody waniliowe mogą być, choć jej mąż jednak dostrzega odrobinę lodów pistacjowych :o ). Niedługo umieszczę zdjęcia kolorowych pokoi moich dzieci (odcień farbki do bielizny) i gotowych łazienek. Dzisiaj miałam wizytę "urzędniczą" z gminy, coby panie naocznie sie przekonały, że można się zameldować. Pożyczyłam od sąsiada kuchenkę elektr., widok "poscieli" ekipy p. Roberta był ze wszech miar budujący, ponieważ kibelek i woda i prąd jest - znaczy sie mozna się zameldować. Jeszcze tylko numerek na bramce.

Jutro zaczynają kłaść kostkę brukową na podjazdach i nareszcie będę miała schody do domu!!!

 

Niech tylko tyle nie pada!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Mariusz- dokłądnie słów nie przytocze, ale zacytuję dizś jednego fachmana"sprawdzone firmy to mają już plan pracy ułożony na cały rok" .

Więc szukam i szukam, ale z uśmiechem.

 

Prosze o podanie namairów na Szamba, sama nie wiem jakie chcę ale napewno 9-12m3.

Tanio poproszę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anna99

Gratuluje nowego adresu!!! Może w ramach toastu np. lody waniliowo-pistacjowe :D

 

Zaczynam się poważnie obawiać odbioru. Mam przestawione chyba trzy ścianki działowe, przestawione okno a o drzwiach nie wspomnę :-? Przed rozpoczęciem dostałem zgodę PINB-u na obrót całego domu o ok. 45 stopni to nie sądziłem że mogą być problemy ze ścianką działową. Może profilaktycznie napisać taraz do nich o zgodę na wszystkie zmiany i trzymać ten papier do odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gtca

Na temat braku konieczności robienia przepustów słyszałem dokładnie to samo, stąd zalewam wszystko a potem się zobaczy.

 

Byłem zobaczyć kominki z płaszczem wodnym z Ekotermu i na prawdę robią wrażenie :o . Teraz czekam na wycene z podłączeniem do co, ogrzewaniem podłogowym i mam małą nadzieję że cena mnie nie powali. Jeśli mnie pamięć nie myli to takie cudo ma u siebie Tommco.

 

Przyłaczam się do prośby GosiŁódź o wszelkie namiary na szamba, a ponadto jeszcze elektryka i kogoś od alarmów (o cieśli już nie wspominam).

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekd - namiar na "tynkarzy z Piotrkowa" bardzo mile widziany. Dzięki z góry.

 

Z fachowcami sprawdzonymi rzeczywiście teraz niełatwo- ale w końcu jest to środek sezonu. Ja na swoich od instalacji (CO, wod-kan) muszę czekać do końca sierpnia. Ale ja jestem sam sobie winien bo organizuję robotę ad hoc - w zależności od finansow - a te u mnie są obiektem wybitnie zmiennym i trochę nieprzewidywalnym. To, co zaplanowaliśmy i umówiliśmy z wyprzedzeniem zadziałało OK - co nie znaczy - nie bez zgrzytów.

Jeśli ktoś może wspomóc dobrym/niedrogim/dostępnym (czasowo) namiarem na poniższe tematy to będę bardzo wdzięczny:

- tynki wewnętrzne

- posadzki

- ocieplenie zewnętrzne

- schody drewniane

- okna i bramy garażowe

Będąc szczerym - to ja nie wymagam top klasy - mnie wystarczy fachowiec który zna się na swojej robocie i przyjmuje moje uwagi do wiadomości :)

pozdr Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu z tym odbiorem trochę mnie zmartwiłaś, bo ja właśnie biorę się za tą akcję, czekam tylko jak mi skończą łazienkę.

Z drugiej strony formalnie to ja cały czas jestem zameldowany w domu, bo u mnie jest tylko rozbudowa domu, więc jestem ciekaw jak do tego się podchodzi. :wink: :wink: A na razie gratuluję naowego adresu. :D

 

gtca jakbyś chciał to mogę ci dać też ten namiar na tynkarzy z agregatu z Piotrkowa (jedna z niewielu ekip; jaka była u mnie na budowie; godna polecenia), ale myślę, że to ta sama firma. Równocześnie robi ona wylewki z mixokreta - rzecz warta polecenia, bo wylweki są naprawdę równe i nie ma potrzeby później jeszcze wyrónywania powierzchni zaprawą samopoziomującą. :D

 

A u nas galzurnicy działają, jak na razie wszystko w porządku a łazienka coraz przyzwoiciej wygląda. :D Dziś odbieram płytę do zabudowy wanny narożnej i dekory, które trzeba było dokupić, ze względu na zmianę aranżacji łazienki. Wychodzi, że z Tomkiem weszliśmy w te same płytki, bo też mamy Kubę z Tubądzina, która kupiona była jeszcze w kwietniu. :wink:

 

Pozdrawim

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

wiem zesie wciskam nie w swoja grupe, ale prosze poratujcie

 

szukam architekta niedrogiego aczkolwiek dobrego, godnego najlepiej z polecenia, no i zeby doradzil dlaczego z tego budowac a nie ztamtego itp,

mielismy kupic plany gotowe ale po ilosci przerobek jakie z\sobie zarzyczylismy okalzalo sie ze najlepiej bedzie zrobic rysunek od podstaw

 

mysle ze w waszej okolicy bedzie nieco taniej niz w Warszawie

 

dziekuje victoria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekd - namiar na "tynkarzy z Piotrkowa" bardzo mile widziany. Dzięki z góry.

 

Z fachowcami sprawdzonymi rzeczywiście teraz niełatwo- ale w końcu jest to środek sezonu. Ja na swoich od instalacji (CO, wod-kan) muszę czekać do końca sierpnia. Ale ja jestem sam sobie winien bo organizuję robotę ad hoc - w zależności od finansow - a te u mnie są obiektem wybitnie zmiennym i trochę nieprzewidywalnym. To, co zaplanowaliśmy i umówiliśmy z wyprzedzeniem zadziałało OK - co nie znaczy - nie bez zgrzytów.

Jeśli ktoś może wspomóc dobrym/niedrogim/dostępnym (czasowo) namiarem na poniższe tematy to będę bardzo wdzięczny:

- tynki wewnętrzne

- posadzki

- ocieplenie zewnętrzne

- schody drewniane

- okna i bramy garażowe

Będąc szczerym - to ja nie wymagam top klasy - mnie wystarczy fachowiec który zna się na swojej robocie i przyjmuje moje uwagi do wiadomości :)

pozdr Mariusz

jeśli potrzeba podam namiar na godną polecenia ekipę z Turku do posadzek z miksokreta(biorą po 12 pln obecnie zaczynają u sąsiadki obok). Inna ekipa tego samego właściciela robią tynki gipsowe, ale nie wim jak, ale 1 siepnia również zaczynają u sąsiadki to się sprawdzi.

Bramę kupowałem w firmie BRAMACAR(czy coś w tym stylu) na ul Skłodowskiej przy Żeromskiego - gość w miarę słowny i brama Kriskop ok. Trzeba tylko pogonić montażystów bo wszystkich śrób nie chce im się do muru przykręcać (pogonieni przykręcają)

Okien nie polecę - nie ma co, a ociellenie robiłem sam.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy!

Z dobrymi ekipami to niestety tak jest. najlepiej z rocznym wyprzedzeniem. A np. szef ekipy ociepleniowo-elewacyjnej, mimo, że drogi jak pies (ale robota - extra!) twierdzi, że nie musi sie reklamować! Na markę zapracował i teraz zbiera efekty. Moi panowie od wykończeniówki też kalendarz mają zapełniony chyba do wiosny. A wykonawca podjazdów z kostki brukowej (właśnie trwa układanie :lol: ) po raz pierwszy na działce był we wrzesniu ub. roku i potem umawialismy sie na przyszłe (tzn. obecne) lato.

 

U mnie trwa malowanie, układanie glazury i teracoty, wykończenie garażu (płyty g-k i gładzie) a na zewnątrz krajobraz księżycowy właśnie w związku z wykonywaniem podjazdów. Brygadę od kostki mogę śmiało polecić - są super. Wkleiłam parę nowych zdjęć, m.in. pokój syna w kolorze farbki od bielizny. A w ogóle lubię kolory i mój dom będzie własnie taki trochę "pokolorowany". Nie wiem czy to jest "trendy" czy wręcz odwrotnie, ale zupełnie mnie to nie interesuje.

 

W połowie września zamierzam się wprowadzić! :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANIA - to najsolidniejszy Kierownik budowy-dopbiera odpowiednich fachowców... widziałam.

 

Aczkolwiek, ja dałam mój dach i taras do wyceny kilku firmom, bo znów rozpiętości kasowe straszne...... czy te "diabły" jak zobaczą mój dom bez kąta prostego to myślą ze ja mam "na bokach " kasy fulllllll.

Nie mam :(

 

Pozdrawiam, całuski.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PILNIE potrzebuję decyzję podjąc, a nie mam pojęcia - JAKIE ORYNNOWANIE wybrać ???

 

- jaki materiał?

-jaka firma?

-jaka cena?

-gdzie najtaniej?

 

:)))

Dziękuję

Powiem tak ma marleya mnie nie stać. Poczytałem troszeczkę i kupiłem w końcu w Iwonie w Aleksandrowie rynny plastikowe firmy GALECO brązowe. wiszą na dachu 1,5 roku i nie widać na nich zmian. Wymieniałem ostatnio 1 uchwyt (dachowcy za wysoko powiesili rynnę i śnieg w zimie go rozerwał) i nie ma różnicy pomiędzy hakiem i rynną - więc chyba nie są złe.

Na dwie końcowe uwagi nie znam odpowiedzi.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...