Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Netbet, Nadiaart - Dzięki za gościnę :-), pozostałym za fantastyczne towarzystwo i atmosferę! :-)

Przepraszamy za spóźnienie i szybką ucieczkę. Mam nadzieję, że na proponowanym już kolejnym spotkaniu w Lutomiersku w dodatku w Lutym będziemy na czas i zagościmy deko dłużej :-)

 

Majki przypominam się z kontaktem do stolarza :-) please na PW, no i więcej zdjęc kuchni, co by moja lepsza połowa mogła dokładnie to sobie obejrzeć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki przypominam się z kontaktem do stolarza :-) please na PW, no i więcej zdjęc kuchni, co by moja lepsza połowa mogła dokładnie to sobie obejrzeć ...

 

Jasne, zaraz leci na PW :)

Zdjęcia postaram się porobić w łikend przy dziennym świetle to wstawię coś ;)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do podziękowań za super imprę, w świetnym towarzystwie :yes: Jednocześnie przepraszam że tak wcześnie musieliśmy jechać - było nam na prawdę żal (a widzę, że się działo po naszym wyjściu :cool:). Mam nadzieję, że niebawem znów się wszyscy spotkamy z równie dużą frekwencją :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, fajnie, szkoda, że tak daleko :)

Nie ważne, odbiorę przy następnej imprezie forumowej.

Na drugi raz nastawię się (i męża) na dłuuuzsze wyjście, bo mi szkoda, że musieliśmy wyjść tak szybko.

 

..no ja wiem czy daleko .. taca wróciła do łodzi i jeździ ze mną w aucie...

... jak mnie gdzieś zasypie ... uzyję :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja od dłuższego czasu nie dostaję powiadomień e-mailem o nowych postach na grupie łódzkiej, a w sobotę miałem w planach z netbetem zrobić raj mitsubishi przez bagna i zaspy Rąbienia o puchar matki dyrektorki (Nadiaart)

 

..cholera - trza czytać grupę a nie liczyć na powiadomienia...

..no bo gdybyś był.... był wyznaczony mały OS... z metą w "niebieskiej" rurze :-) nawet EZS'owiec "zaliczył" odcinek ..za co mu jestem bardzo wdzięczny...

 

..i puchar był... do wyboru ... 0,5 albo 0,75 ...i nawet pewnie Matka Dyrretorka by podpisała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że na proponowanym już kolejnym spotkaniu w Lutomiersku w dodatku w Lutym będziemy na czas i zagościmy deko dłużej :-)

 

Ja się nie wypieram - ja wręcz potwierdzam zaproszenie!

Kolejne spotkanie w Lutomiersk City. Główny punkt programu to będzie bieg wokół wieży ciśnień z jednoczesnym klepnięciem bażanta w zad (błąkają się nieopodal). Po nowym roku ustalimy datę i nie ma lewara - wszyscy muszą być.

Ustawię się nawet Majkiemu do zdjęcia tak ładnie jak Matka Dyrettorka!.

 

Spotkanie tak szybko minęło a ja miałam dużo pytań np.:

- najpierw drzwi czy kafle i podłogi?

- czy ocieplenie budynku musi być do odbioru technicznego?

- gdzie mam się zameldować między sprzedaniem mieszkania a odbiorem budynku?

- itp. itd...

 

Kochani - do następnego spotkania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

może nieco wiosny sprowadzę swoim pytaniem...

 

Dostaliśmy sms od Św. Mikołaja, ze planuje nam kosiarkę pod choinkę w tym roku upchnąć, tylko, że u niego ciagle śnieg, to nie obyty z tematem i nie wie jaką zapakować.

 

Ja się w tym temacie nie rozglądałam. Może Wy, doświadczeni ogrodnicy cuś dopomożecie? Warto z napędem? Firmówka czy nie? Jaki silnik?

Działencja 18arów, do koszenia będzie z 10... Początkowo będzie hard core!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie wypieram - ja wręcz potwierdzam zaproszenie!

Kolejne spotkanie w Lutomiersk City. Główny punkt programu to będzie bieg wokół wieży ciśnień z jednoczesnym klepnięciem bażanta w zad (błąkają się nieopodal). Po nowym roku ustalimy datę i nie ma lewara - wszyscy muszą być.

Ustawię się nawet Majkiemu do zdjęcia tak ładnie jak Matka Dyrettorka!.

 

Spotkanie tak szybko minęło a ja miałam dużo pytań np.:

- najpierw drzwi czy kafle i podłogi?

- czy ocieplenie budynku musi być do odbioru technicznego?

- gdzie mam się zameldować między sprzedaniem mieszkania a odbiorem budynku?

- itp. itd...

 

Kochani - do następnego spotkania!

po kolei - ad 1 ja bym rzekła, że kafle i podłogi, bo potem drzwi nie otworzysz, jak będą za nisko. No i futrynę trzeba osadzić, chyba na podłodze...

-ad 2 zdecydowanie tak, jeżeli masz je w projekcie. Tynk być nie musi.

-ad 3 - ja nie byłam nigdzie. Dokumentów nie prostowałam, żyłam sobie na starym adresie 3 miesiące wymeldowana oficjalnie. Ze zmianą adresu jest tyle chrzanienia sie, ze robić ten maraton 2 razy to ja dziękuję. No i kto cię przytuli na ten okres? Nawet rodzice mogą nie być szczęśliwi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olgu... ja jestem doswiadczony ( a jakże) ogrodnik małej działki. Nie koszę takich powierzchni. Więc mamy zwykłą elektryczną od 3 lat już trzecią. teraz kupimy raczej jakąś firmową i mocniejszą, bo nudzi nam się wywalać kosiarkę po sezonie. Tobie radzę raczej spalinowe, ale z napędem??? Chyba nie, chyba, że przewidujesz boisko. Bo taka z napędem jest duża, nasadzisz kwiatków, drzewek a potem trzeba omijać. takie to są dobre na pole golfowe ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2mm

 

Tobie radzę raczej spalinowe, ale z napędem??? Chyba nie, chyba, że przewidujesz boisko. Bo taka z napędem jest duża, nasadzisz kwiatków, drzewek a potem trzeba omijać. takie to są dobre na pole golfowe ;)

 

EZS,

zapraszam do siebie latem z kosiarką BEZ napędu......... oczywiście spalinową

gwarantuję, że po godzinie harówki rzucisz kosiarkę w kąt i sama zrezygnujesz ;) ;)

tak w przyblizeniu 800-900 mkw trawnika

 

na pola golfowe są specalne maszyny nisko koszące do specjalnej trawy - u nas takiej nie ma,

kosiarką elektyczną to można sobie skosić kwadrat 10x10 metrów ;) pilnując się żeby nie przejechać po przewodzie elektr.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawię się nawet Majkiemu do zdjęcia tak ładnie jak Matka Dyrettorka!.

 

Spotkanie tak szybko minęło a ja miałam dużo pytań np.:

- najpierw drzwi czy kafle i podłogi?

- czy ocieplenie budynku musi być do odbioru technicznego?

- gdzie mam się zameldować między sprzedaniem mieszkania a odbiorem budynku?

- itp. itd...

 

Kochani - do następnego spotkania!

 

OK, jak tylko będę to fotę masz :)

Co do pytań, to ja tylko tyle, że najpierw mieliśmy wszystkie kafle na podłogach i parkiet i dopiero na to drzwi ( i ościeżnice )

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

może nieco wiosny sprowadzę swoim pytaniem...

 

Dostaliśmy sms od Św. Mikołaja, ze planuje nam kosiarkę pod choinkę w tym roku upchnąć, tylko, że u niego ciagle śnieg, to nie obyty z tematem i nie wie jaką zapakować.

 

Ja się w tym temacie nie rozglądałam. Może Wy, doświadczeni ogrodnicy cuś dopomożecie? Warto z napędem? Firmówka czy nie? Jaki silnik?

Działencja 18arów, do koszenia będzie z 10... Początkowo będzie hard core!!!

 

Mamy raczej "nie firmową", choć ma silnik Hondy. Kupowana w Castoramie, z napędem , spalinowa.

I kupiłem z napędem, choć nie byliśmy przekonani, a teraz nie zamieniłbym. Sama ciągnie, nie trzeba się "napchać" a jak widze jakiś krzaczek, to puszczam napęd ;) i manewruję "pchając" koło niego by nie zgolić ;)

Ale to tymczasowo, bo docelowo wszystko będzie rosło w rabatach, więc będę miał do koszenia tylko trawnik bez omijania ;)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

może nieco wiosny sprowadzę swoim pytaniem...

 

Dostaliśmy sms od Św. Mikołaja, ze planuje nam kosiarkę pod choinkę w tym roku upchnąć, tylko, że u niego ciagle śnieg, to nie obyty z tematem i nie wie jaką zapakować.

 

Ja się w tym temacie nie rozglądałam. Może Wy, doświadczeni ogrodnicy cuś dopomożecie? Warto z napędem? Firmówka czy nie? Jaki silnik?

Działencja 18arów, do koszenia będzie z 10... Początkowo będzie hard core!!!

 

Olgu..., (Olga..? :) )

 

podpisuję się pod kosiarka z napedem. Tymbardziej jak nie mieszkasz w lesie gdzie faktycznie trzeba wymijac, co w naszym przypadku (kosiarka spalinowa, z napedem) nie jest zbyt proste, bo kosiarka ciężka. Tymbardziej dla kobitki :) . My mamy dzialke 3,5tys z czego 60% to las, 40% trawnik. Z napedem (bez lasu) kosze okolo 45 minut, mam do wyminiecia pare krzaczków :) do lasu to jakas mala podkaszarke.

Aha- istotna jest jeszcze szerokosc kosiarki- do duzych powierzchni- szersza i odwrotnie.

Warto pojechac do jakiegos 'wypasionego' salonu zeby pomogli dobrac, a potem kupic taniej. Mysmy swoja kupili w praktikerze (markowa, kurcze zapomnialam nazwy silnika... :( ), przez to nie ma zadnego klopotu z reklamacja (nawet nam wymienili kosz w ramach gwarancji choc uszkodzenie bylo mechaniczne)

Koszenie z napedem to naprawde przyjemnosc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy raczej "nie firmową", choć ma silnik Hondy. Kupowana w Castoramie, z napędem , spalinowa.

I kupiłem z napędem, choć nie byliśmy przekonani, a teraz nie zamieniłbym. Sama ciągnie, nie trzeba się "napchać" a jak widze jakiś krzaczek, to puszczam napęd ;) i manewruję "pchając" koło niego by nie zgolić ;)

Ale to tymczasowo, bo docelowo wszystko będzie rosło w rabatach, więc będę miał do koszenia tylko trawnik bez omijania ;)

 

pozdrawiam, majki

 

hehehe moj maz kiedys 'zgolił' hortensje' która dostal od mojej mamy czyli swojej tesciowej :) nie byla ucieszona jak zobaczyla, ale teraz jaka bujna rosnie :D

Hortensja, nie tesciowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heloł :) Widzę że impra była....fajnie macie :) Ale też widzę, że nastepna w Lutomiersku.. Grzechem byłoby nie przybyć bo ja żem z gminy Lutomiersk :)

 

Z-35 w naszej gminie panie urzędniczki meldują bez odbioru. Ja sie tak w styczniu zameldowałam a odbiór mieliśmy wiosną. Trzeba dostarczyć świstek z wymeldowaniem z poprzedniego adresu, papierek z gminy o nadaniu adresu dla Twojej działki (chyba że kupując działkę już był nadany) i akt notarialny na dzialkę. Wsjo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy dzialke 3,5tys z czego 60% to las, 40% trawnik. Z napedem (bez lasu) kosze okolo 45 minut, mam do wyminiecia pare krzaczków :) do lasu to jakas mala podkaszarke.

 

Kajka, to Cię podpytam jak się zabrać za taką działkę, żeby jakoś ją doprowadzić do jako-takiego wyglądu. Jakie masz drzewa? U mnie mały lasek brzozowy, ale chcę podosadzać trochę sosenek.

Na wiosnę planuję kupić jakiś sprzęt i powalczyć z dzikimi jeżynami. Nie wiem co z poszyciem leśnym - masz naturalne zostawione, czy wykoszone, przekopane, jakaś warstwa ziemi i nowe rośliny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...