Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

witam wszystkich

po wielu namysłach postanowiłam dołączyć do Was...

przygoda budowy domu dopiero przede mną i moją rodzinką, choć parę spraw mamy już za sobą...tzn jestemy szczęśliwymi posiadami działeczki -w środku pola (oj będzie błotko...), no i mamy najważniejsze PNB...teraz to nic jak tylko budować...

pozdrawiam

 

witam nowego członka :D

 

ja też kupowałam działkę w środku pola, teraz się robi już środek malutkiego osiedla :) ale błotko było, że ho ho. Warto zainwestować już na początku w jako takie utwardzenie drogi- piszę z doświadczenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was takie konkretne pytanie, mianowicie dziś miał odbyć się montaż okienek do piwnicy w naszym domu, a że wynikło parę problemów z wymiarowaniem, okna odebrałem i mam się umówić na montaż jak już wszystko będzie gotowe.

Mniejsza o to. Zacząłem sobie te okienka oglądać i dopatrzyłem się na naklejkach iż szyby nie są w standardzie U=0,5 jak zamawiałem a U=0,7, oczywiście pojadę zrobić awanturę do wspaniałego PETECKIEGO, tylko chcę się upewnić czy szyby rzeczywiście są 0.7 a nie 0.5 jak zamówiłem. Na szybach Pilkingtona są specyfikację ale nie bardzo da się znaleźć konkretne materiały na stronie producenta. Ktoś z Was zna się na tych oznaczeniach? Bo chciałbym jak najszybciej pojechać do firmy i opier..... kogo trzeba, oczywiście zażyczę sobie rabat, nie dość że okna, jak zwykle opóźnione o tydzień, nie ta specyfikacja to mimo iż zapłaciłem zaliczkę w chwili podpisania umowy to kazali mi dopłacić ten 1% VAT u, bo resztę płaciłem w nowym roku. Palić te 6 zł ale kwestia formalna. Niech ich ch.... strzeli.

 

Pozdro i dzięki z góry za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalistą nie jestem, ale z własnego doświadczenia przy wybieraniu dostawcy do naszego domu (notabene wybór padł na Schuco):

Pakiet 3-szybowy zamówiliśmy przy dużych przeszkleniach, żeby ograniczyć 'ucieczkę' cennego ciepła.

Po przedstawieniu zestawienia okazało się, że pakiet 3-szybowy ma inny współczynnik przenikania przy fixach (0,7) i inny przy oknach r/r-u (0,5). Wpływ na to ma podobno grubość ramy fixa - jest cieńszy niż okno r/r-u.

Ale producent od razu nas o tym poinformował i zaproponował rozwiązanie alternatywne - fix w grubszej ramie, 'udającej' okno zwykłe. Mamy teraz współczynnik 0,5 również przy stałych przeszkleniach.

Poza zyskiem energetycznym jest dodatkowa korzyść wizualna - przeszklenia stałe nie odbiegają wizualnie szerokością/grubością od skrzydeł ruchomych.

Nie wiem, czy akurat tak jest w Twoim przypadku, ale jakoś tak skojarzyłem z naszym zamówieniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chłopieeeeeee ........ :) Kopę lat .......... :) :lol2:

Co tam u Ciebie ?

 

pozdrawiam, majki

Yeti, Mysza, łoł,

Dawno się nie odzywaliście...

 

Yeti, kiedy się wprowadzasz?

...u mnie ciągle w biegu i po drodze parę przygód losowych, które skutecznie budowę wstrzymały, ale drobnymi kroczkami do przodu;)

Termin przeprowadzki zostanie ustalony po rozwinięciu dywanów:D

Długo tu nie zaglądałem i nie wiem czy dobrze mi się zdaje, że przez ten czas Grupa Łódzka zamieniła się w Grupę Domokrążców(?);):lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja bym do sąsiadów podjechał, szczególnie jeśli Majki będzie przyjemnością tej imprezy... (zresztą pewnie nie jedyną)

:lol2::D:lol2:

 

Yeti - zaproszenia są dla całej Grupy Łódzkiej zwłaszcza przy takiej propozycji Majkiego ;-)

Bliżej terminu podam listę do wpisania się.

Warunki będą polowe ale ucywilizowane (już chyba będziemy mieszkać).

Netbet - w Twych 4 ręcach jest skrzyknięcie linii rąbieńskich podglądaczy forum.

Pozdrawiam Was serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...