Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Ha, gdybyśmy my czekali na resztę sąsiadów, to byśmy teraz po pas w błotku grzęźli...

Byliśmy w podobnej sytuacji, ostatnia działka, droga wydzielona z pola jako służebność. 200 m czystego błotka :D Radzę drogę utwardzić, zwłaszcza jeśli stoi woda. Czyżby była glina tak jak u mnie? A może budujesz w mojej okolicy?

Jeśli mogę coś doradzić, to jeśli macie finansować utwardzenie sami, nie ma sensu kupować np tłucznia i liczyć, że sąsiedzi zwrócą koszty. Mam namiar na niezły tłuczeń w cenie 1000zł za sporą wywrotkę lub namiar na odpady po produkcji kostki brukowej. Te ostatnie były w zeszłym roku w baaardzo miłej cenie, ale trzeba mieć własny transport. Mała wywrotka (10-14t) za 30 czy 40 zł.Odpady drobniutkie, ale trafiają się niestety i kawały krawężnika i kostki bruk., więc trzeba to póżniej wyciągnąć. U nas poszło tych wywrotek chyba z 10, a jeszcze wejdzie :) no i ze 3-4 godz pracy koparki.

Ale warto było, bo roztopy nas nie zatrzymały :)

 

 

Olgusieniunieczka będę bardzo wdzięczna za namiary na cokolwiek co nie jest kosmicznie drogie a pomocne w mojej sytuacji

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Przepraszam za pytanie jeśli to się już przewinęło. Tyle postów.... Sami rozumiecie...

 

Nie budujemy się ale będziemy remontować mieszkanie. Macie jakieś sprawdzonych montażystów drzwi (niedrogich) lub jakieś dobre firmy oferujące drzwi wewnętrzne i zewnętrzne w dobrych cenach? Chcieliśmy założyć drzwi Pol Skone Simple Model 00. Ideałem byłoby znaleźć firm która te drzwi ma i zamontuje. Z góry bardzo dziękujemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj byłam na działce a tu "miła" niespodzianka na polu gdzie ma być droga wewnętrzna prowadząca do naszego przyszłego domku stoi sobie woda po kostki albo i więcej - dokładnie nie sprawdzałam... no i teraz zamiast przygotowywać się do budowy zastanawiamy się co zrobić z drogą wrrrrrrrr...

Czy może miał ktoś podobne doświadczenie??

pozdrawiam

Ja niestety mam to samo ale w zeszłym roku wzdłuż naszej wspólnej drogi przeorany został rów pługiem łąkowym i łapałem wywrotki z ziemią i kawałkami asfaltu aby zrzucali przy naszej drodze. Asfalt ręcznie rozkładałem i nadsypałem ziemią z drobnym gruzem ceglanym robiąc drogę pochyłą w stronę rowu. Teraz po roztopach robiły się małe koleiny ale dzięki tej pochyłości i rowkowi dużo szybciej się osusza(wiem, że to nie jest idealnie ale...). Natomiast przy mojej działce (leżącej najniżej) mam nawieziony tłuczeń, który czeka tylko na wyrównanie. Spadek terenu mam w stronę rzeki więc mam nadzieję że uda mi się osuszyć jak najszybciej z resztą różnicę widziałem już w lato przy większych opadach bo woda nie utrzymywała się na działce tak długo jak wcześniej. Życzę powodzenia.

Ps. Planuję rozpocząć na wiosnę więc też już czekam w blokach startowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na polu gdzie ma być droga wewnętrzna prowadząca do naszego przyszłego domku stoi sobie woda po kostki albo i więcej (...) zastanawiamy się co zrobić z drogą

 

Hmmmm... wody za dużo, żeby przejechać, za mało by zarybić. Pozostaje poczekać aż grunt rozmarznie i zacznie wchłaniać. Ale już rozważałbym podniesienie terenu. Dużo ziemi...

 

Współczuję,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

czy jest ktoś z okolic Łodzi kto buduje/ma zamiar budować Benedykta z pracowni MG Projekt

Będzie on wyglądał mniej więcej tak:

http://images43.fotosik.pl/461/f7ef70dfda8b5495med.jpg

a w środku po zmianach mniej więcej tak :

http://images47.fotosik.pl/523/18b108553c8b1779med.jpg

 

Jeśli tak czekam na info, rady i porady

Ja ruszam na wiosnę i chłonę wszystko co możliwe na temat tego projektu

Pozdrawiam wszystkich budujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

czy jest ktoś z okolic Łodzi kto buduje/ma zamiar budować Benedykta z pracowni MG Projekt

Będzie on wyglądał mniej więcej tak:

 

a w środku po zmianach mniej więcej tak :

http://images47.fotosik.pl/523/18b108553c8b1779med.jpg

 

Jeśli tak czekam na info, rady i porady

Ja ruszam na wiosnę i chłonę wszystko co możliwe na temat tego projektu

Pozdrawiam wszystkich budujących

 

w Łodzi sami biedacy, nikt takich wypasionych domów nie buduje ;)

W dodatku dawno nie widziałam tyle bezsensownie zmarnowanej przestrzeni i takiego przerostu formy nad treścią.

Ale jak ci pasuje i masz duuużo kasy, to czemu nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS zgadzam się z tobą w 100%. Ogólnie dom drogi w budowie (ale wiadomo jeden lubi córkę a drugi teściową).

Mi dzisiaj jeden Pan powiedział mądrą rzecz: mianowicie, że wszyscy myślą, iż ten co się buduje ma kupe kasy, a w rzeczywistości jest jednak odwrotnie. i ja pod tym podpisuje się rękoma i nogami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

ponieważ wkrótce planujemy rozpocząć budowę, poszukujemy:

- kibelka drewnianego

- garażu lub jakiejś pakamery na przechowywanie łopat itp.

 

Jeśli macie do odstąpienia lub odsprzedania, proszę o kontakt :)

 

Będę miała kibelek za ok. 2-3 tyg. (foto w dzienniku). Info na priv.

Zamiast garażu polecam domek drewniany, który przyda się później (też looknij w dziennik na mój)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, gdybyśmy my czekali na resztę sąsiadów, to byśmy teraz po pas w błotku grzęźli...

Byliśmy w podobnej sytuacji, ostatnia działka, droga wydzielona z pola jako służebność. 200 m czystego błotka :D Radzę drogę utwardzić, zwłaszcza jeśli stoi woda. Czyżby była glina tak jak u mnie? A może budujesz w mojej okolicy?

Jeśli mogę coś doradzić, to jeśli macie finansować utwardzenie sami, nie ma sensu kupować np tłucznia i liczyć, że sąsiedzi zwrócą koszty. Mam namiar na niezły tłuczeń w cenie 1000zł za sporą wywrotkę lub namiar na odpady po produkcji kostki brukowej. Te ostatnie były w zeszłym roku w baaardzo miłej cenie, ale trzeba mieć własny transport. Mała wywrotka (10-14t) za 30 czy 40 zł.Odpady drobniutkie, ale trafiają się niestety i kawały krawężnika i kostki bruk., więc trzeba to póżniej wyciągnąć. U nas poszło tych wywrotek chyba z 10, a jeszcze wejdzie :) no i ze 3-4 godz pracy koparki.

Ale warto było, bo roztopy nas nie zatrzymały :)

 

Nasza działeczka znajduje się w Józefowie (okolice Skotnik/ Janów)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Łodzi sami biedacy, nikt takich wypasionych domów nie buduje ;)

W dodatku dawno nie widziałam tyle bezsensownie zmarnowanej przestrzeni i takiego przerostu formy nad treścią.

Ale jak ci pasuje i masz duuużo kasy, to czemu nie

 

Ej - ja jestem właśnie z Łodzi

czemu uważasz że jest w nim zmarnowana przestrzeń?- o którą przestrzeń Ci chodzi?

Nie wiem jeszcze czy mi pasuje - jak wybuduje to się zobaczy

Kasa - rzecz względna dla jednego tyle to dużo dla innego to malusio

Jaki Ty budujesz dom - który nie ma zmarnowanej powierzchni i przerostu formy nad treścią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*milek* ... nie kombinuj z owczarami !! na cholerę ci problemy....

 

weź mega maxa z kozłowic.... materiał nie do zaje@#... zajechania... cholernie twardy, trzyma wymiary, gruba ścianka zewnętrzna pustaka....ciężki....

wierz mi - mam porównanie...

Nie jestem ekspertem ale też kupiłem cegłę z kozłowic tylko mega 30, bo uważam że dom buduję na całe życie (oby nie za krótkie) i nie będę oszczędzał parę stówek na cegle. Więc stoję murem http://forum.muratordom.pl/images/smilies/cool-2.gif za Netbetem. Tego później nie wymienisz. Mam nadzieję że mam rację http://forum.muratordom.pl/images/smilies/rolleyes-2.gif. Pozdrawiam

Niby cegła to tylko cegła, tynk potem przykryje. Ale do tej cegły trzeba różne rzeczy mocować. I na zewnątrz domu (różne rynny, daszki itp) i wewnątrz. Krucha nie jest najlepsza bo zdarzają się problemy.

 

Tylko, że Kozłowice tanie nie są - w tej cenie jak by się postarać, można Porotherm znaleźć.

 

A tak w ogóle, to zobaczcie jak się u nas buduje - jakbyśmy się spodziewali co najmniej tornad i trzęsień ziemi - ściany i zbrojenia jak w blokach..

Jeszcze nie słyszałam, żeby komuś dom jednorodzinny się zawalił (lub chociaż mu ściana pękła), bo wymurował ze słabych pustaków. Gorzej się muruje i jest odpadów więcej, to wszystko - sprawa przekalkulowania kosztów.

Z wieszaniem też się jakoś da - nie będę miała tego dużo, no i specjalne kołki są.

 

Zresztą jeszcze się zobaczy... :)

 

a ja dzisiaj rozmawiałem z murarzem (30-to letni starz - stawiał dom moim rodzicom) i stwierdził, że trzeba kupić cegłę w II - III gatunku. Ważne aby przenosiły ciężary.

 

Jaremy - i jak - przymierzasz się już konkretniej do czegoś?

Czekam też na te namiary na priv :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milek sorry zapomniałem.

dzisiaj wieczorem dam ci namiary.

do czego się przymierzam - sprawdzam cegielnie jarosty i odonów (kozłowice ponoć II gatunku wogóle w teren nie puszczają).

a ty dalej obstajesz przy tym składzie od owczar? (pocieszam się, że ty już postawisz mry więć będę miał kogo podpytac jeśli chodzi o jakość).

co do materiału, to wiadomo że murarz postawi chałupe ze wszystkiego, tyle tylko aby ten materiał przenosił obciążenia i był w miarę ciepły ([przenikliwość), choć uważam że to i tak bez znaczenia ponieważ idzie styropian - w moim przypadku 20 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no... sa jeszcze Owczary... cena 4 tyle loco Niesięcin / koło Kanzas.... pierwszy gatunek!! na palecie "stłuczki" nie przekraczają 50% ...

jest jeszcze turcja.. tam pustak P+W kosztuje koło 2 zyli....

 

*milek* - a dlaczego pustak ceramiczny?

( u nas to było oczywiste - był najtańszy ..no i "górnej" półki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej - ja jestem właśnie z Łodzi

czemu uważasz że jest w nim zmarnowana przestrzeń?- o którą przestrzeń Ci chodzi?

Nie wiem jeszcze czy mi pasuje - jak wybuduje to się zobaczy

Kasa - rzecz względna dla jednego tyle to dużo dla innego to malusio

Jaki Ty budujesz dom - który nie ma zmarnowanej powierzchni i przerostu formy nad treścią?

 

A, daj spokój. Salon w wersji podstawowej ma 51 m a ty mu dołożyłaś jeszcze 15. Moja mama ma 40 m i już miała problem z sensownym zagospodarowaniem. A tylko dlatego uparła się na taki duży, że przez lata, jak sama określała "kisiła się w bloku" i miała odbicie w drugą strone :)

To jest powierzchnia, której się nie wykorzysta. Można sobie strzelić coś takiego, ale .potem trzeba to ogrzać i utrzymać.....

Teraz jest trend na domy dopasowane do potrzeb, nie za duże za to energooszczędne. Zwarte w bryle, bardzo dobrze ocieplone itd. Ten dom jest rozczłonowany, o olbrzymiej kubaturze, o powierzchni prawie 300 m2, na pewno nie energooszczędny. Ogrzewanie będzie kosztowało majatek, ale zakładam, że jeżeli cię stać na ten dom, to i na utrzymanie. Poza tym jeszcze go porozciągałaś? Nawiasem mówiąc przy tego rodzaju zmianach nie opłaca się brać gotowca, lepiej projekt indywidualny, bo i tak przy adaptacji będzie musiał architekt robić rysunki zamiennne dachu i stropów i skasuje jak za projekt. Poza tym przy tej powierzchni ma dość małą kuchnię a stosunkowo dużo miejsca zajmuje komunikacja. O ile w wersji podstawowej jeszcze można mówić o jakimś wykorzystaniu powierzcni, o tyle po proponowanych zmianach na parterze nie ma nic. malutki pokoik, mała kuchnia, maciupeńkie WC i reszta - przestrzeń. Łuk jest zapewne piękny w formie i równie mało funkcjonalny.

Oprócz tego - ma bardzo połamamy a więc drogi i wymyślny dach, kosztorys 467 tyś jest dla mnie średnio realny, jak na taką inwestycję będzie słabo sprzedawalny, no i musi mieć dużą działkę, żeby jakoś wyglądać.

Nie musisz się zaperzać, pytasz to odpowiadam. Dodam jeszcze, że dom z zewnątrz jest ładny a i w środku ma swój urok i jakbym nie musiała się liczyć absolutnie z finansami, to pewnie też bym taki chciała. Ale koniecznie z gosposią, której można oddać ten pokoik przy garażu.

A co ja buduję? Cóż, mam w stopce dziennik, zapraszam :D

 

O kurcze, znowu wcięło stopki. Mam nadzieję, że wrócą, bo nie trafię do własnego dziennika budowy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...