Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Ojoj Jeremy

zastanów się dobrze

1. nie jest prawdą że dorzucisz woreczek i masz spokój - często kawałki eco są różnej wielkości i piec się zawiesza

2. cena nie już tak atrakcyjna jak 2-3 lata temu samego eco groszka

3. piec trzeba czyścić i wywalać popiół - i to dość często

4. elewacja - okolice komina zawsze przydbrudzone

5. sam piec z podajnikiem zajmuje sporo miejsca no i trochę tych worków trzeba mieć w zapasie

Jest dużo więcej zachodu nich zapewnia producent Mój brat ma od 2 lat taki piec - chce go wywalić i zamontować coś mniej obsługowego

Pozdrawiam Saly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Może opcja z tym zbiornikiem przydomowym? W lutym są w Łodzi targi budowlane

warto iść bo tam są zawsze jakieś specjalne promocje

Ja miałam taką butlę z shella- koszt montażu ok 2,5 tyś ( zakopana że jej nie widać)

, rozliczanie mimo że zbiornik masz zatankowany miesięczne, piec trzeba było przezbroić za ok 200 zł bo to troszkę inny rodzaj gazu jest niż z sieci Jest droższy ale bardziej kaloryczny

Pomyśl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym jakoś polemizował ;) czy jakoś bronił ;) ale mamy właśnie Braasa na dachu.

Stara maksyma jest prawdziwa, że od szczelności dachu jest jego pokrycie wstepne - u nas deskowanie i papa, co faktycznie przy naszych 400m2 dachu było pewną kwotą ...

Co do dachówki kompletny brak zastrzeżeń. Po dwóch latach czysta, nic nie pęka, nic nie cieknie.

Braasa też się nie da ruszyć, bo własnie jest u nas pospinana co druga dachówka i nic mu nie grozi.

Oczywiście nie namaiwiam i nie reklamuję ;) ale to był dla nas dobry wybór.

Nie ukrywam, że rozpatrywana też przez nas ceramika na takiej powierzcni to była kwota SSO niewielkiego domku ;) :)

 

pozdrawiam, majki

 

Tak popieram to wszystko prawda .... braasa także braliśmy pod uwagę ... i także nam się bardzo podobał ....

i to by było za proste gdyby żeby tak łatwo można było się zdecydować ::))

co do membrany to także trzeba dobrze ją położyć .... jak ktoś sam ją położy to zrozumie ......... niestety muszę przyznać że nasi fachowcy kładą membranę bez większej staranności o szczegóły ... i nie żeby komuś tu ubliżać ... ale .... jeżeli na składzie nie można kupić dobrej taśmy dwustronnej ... to o czym to świadczy?

że dekarze jej nie potrzebują ... a niestety brak taśmy powoduje utratę 30 procent szczelności .... ale o tym fachowcy nie mówią ... twierdzą że na zakładkę wystarczy i

już .....

dobrze że trafiliście na dobrego fachowca który Wam zakładał dachówki ............. u naszego sąsiada właśnie z powodu braku spinek ... przy większym wietrze ....

latają jak klawisze na fortepianie :)

domyślam się że przy Twojej powierzchni dachu to była niezła sumka:)

ale u nas różnica między brassem a robenem to 2 tysia

tak więc długo się nie zastanawialiśmy .....

 

pozdrawiam M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy, właśnie czekam na warunki ale z wstępnych obliczeń przyłączenie gazu do działki to ok 10 tys PLN

 

Przekalkuluj to wszystko o czym napisano w kwestii "obsługowości". Dolicz do tego koszt naprawde dobrego kotła na "eko" groszek.

Można dywagować, czy taniej, czy nie przez jeszcze 30 stron forum, ale tylko Ty znjadziesz odpowiedź bo uważam, że każdy inaczej liczy swój czas ( obsługa kotła ) i związane z tym ograniczenia życiowe ( co z wyjazdem na 2 tygodnie na narty ? - jak sie po dwóch dniach nieobecności urwie ślimak albo zawiesi węgiel ?).

Osobiście ? Max ocieplenie chałupy i gaz. Ale to moje zdanie ;)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po prostu nie mam przekonania ani wiedzy, że można mniej. Ci, których znam mniej więcej też tyle płacą, stąd moje pytanie na forum, do użytkowników nowych domów, czy sie opłaca inwestować w nowoczesne systemy budowlane czy nie i jak sugestie producentów przekładają się na rzeczywistość.

 

.

 

Sama oceń, czy to dużo, czy mało. Grzeję prądem.

 

Kolejna porcja danych do przemyśleń i porównań.

Od 30.09.2010 r. (pomiar popołudniowy) do 07. 01.2011 r. (także pomiar popołudniowy) poszło 3080 kWh na ogrzewanie tylko w taniej taryfie.

Daje to koszt 862 zł.

 

Od 30.11.2010 do 07.01.2011 r. poszło na ogrzewanie 1710 kWh.

 

Nic w zakresie palenia kominkiem się nie zmieniło oprócz tego, że entuzjazm (tak jak się spodziewałem) opadł. W tym roku paliłem ze 4 - 5 razy. Nadal nie mam suchego drewna liściastego.

 

pzdr

 

Do tego ok. 30 zł/m-ąc ciepła woda, która podgrzewa pompa ciepła.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majki wiem, czytam i czytam.w domu będe miał tylko piec (żadnego kominka).

Powiedzcie tak szczerze ile placicie za gaz miesięcznie w sezonie grzewczym (bez dogrzewania kominkiem itp.), a ile taki kocioł może kosztować

co do ekogroszku to fakt piec z instalacją około 10 tys.PLN z tego co się orientowałm powiedzmy jade na 2 tyg. na narty (piec zasypany na max.). na drugi dzień zrywa sie zawleczka piec staje....

zanim dom osiągnie temerature minusową spokojnie mija 2 tygodnie (więc nic w domu się nie dzieje).

ale żeby nie było ciągle knuję. wszystko zależy ile gazownia krzyknie za przyłącze (do polożenia jest 100 mb). i jeśli będzie to 10 tys. to ten koszt bardzoooooo długooo będzie się zwracał. ale najważniejsze jest dokonać świadomego wyboru (co by to nie było:gaz, ekogroszek czy prąd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo uprzednio patrzyłeś na dom na 102, na Cyrkona.

A to małe domy, które można ogrzać praktycznie dowolnym paliwem.

 

Info o ścianach to trochę mało.

Ja by szedł w pompę ciepła.

Przy tej powierzchni: podłogówka + PC + zasobnik CWU + koletor poziomy (o ile masz na niego miejsce) to koszt. ok. 40.000 zł.

 

Kotłownia na eko groszek to podobny koszt. (jak doliczysz komin, powierzchnie kotłowni i powierzchnie składu opału).

 

Twój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majki wiem, czytam i czytam.w domu będe miał tylko piec (żadnego kominka).

Powiedzcie tak szczerze ile placicie za gaz miesięcznie w sezonie grzewczym (bez dogrzewania kominkiem itp.), a ile taki kocioł może kosztować

co do ekogroszku to fakt piec z instalacją około 10 tys.PLN z tego co się orientowałm powiedzmy jade na 2 tyg. na narty (piec zasypany na max.). na drugi dzień zrywa sie zawleczka piec staje....

zanim dom osiągnie temerature minusową spokojnie mija 2 tygodnie (więc nic w domu się nie dzieje).

ale żeby nie było ciągle knuję. wszystko zależy ile gazownia krzyknie za przyłącze (do polożenia jest 100 mb). i jeśli będzie to 10 tys. to ten koszt bardzoooooo długooo będzie się zwracał. ale najważniejsze jest dokonać świadomego wyboru (co by to nie było:gaz, ekogroszek czy prąd)

 

Gdybym grzał tylko gazem, to rachunek miesięcznie miałbym na jakieś 300 zł szacuję ...

Dogrzewanie kotłem wpiętym w CO na drzewo, redukuje mi to do 250 zł/2 miesiące. Jest różnica.

ALE ! To był świadomy wybór. Kocioł CO miał powodować oszczędności. I mimo, ze kocioł + dodatkowa instalacja kosztowała około 6000 to dosyć szybko się zwraca.

ALE ! Mam drzewo darmo ( swoje ) - to był zasadniczy powód instalcji kotła CO. W innym przypadku gdybym miał kupowac drzewo czy dodatkowo 1-2 tony węgla na sezon, to by było bez sensu bo bym i tak płacił. Więc wybór dosyć specyficzny i bardzo konkretnie dostosowany do mojego przypadku.

 

Osobiście : na pewno bardzo dobre ocieplenie domu i ( zgadzam się ProStasiem ) albo prąd albo ten gaz.

Pompy ciepła jakoś nie czuję, co nie znaczy, że uważam za zły wybór. Są pasjonaci :)

Prąd ma chyba największa zaletę bezobsługowości. Nawet jak wyjedziesz na 2 miesiące, to jeśli tylko nie pozrywa sieci od śniegu czy wichury i nie wywali korków to chałupa sama się obsługuje jeśli chodzi o grzanie. Ale jak wspomniałem musimy zrobić cieplutki dom. Bardzo.

 

pozdrawiam, majki

 

PS. To ciężki wybór i zawsze uzależniony od tylu zmiennych ( osobistych ), że nie ma jednego złotego rozwiązania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja tradycjonalista jestem. i pompa mi nie podchodzi.

 

Jaremy nie mów hop ...

 

My też na pompę ciepła patrzyliśmy z "ukosa", ale teraz mamy właśnie takową. Dużo się nie wypowiem, ale po pierwszej nocy wygrzewania podłogi mam w domu 15C przy otwartych oknach (wietrzymy bo tynki idą pełną parą) i niby to nie jest jakoś super wysoka temp., ale czuć to ciepełko :-), dwa bezobsługowość tego systemu jest normalnie piękna, aczkolwiek pewnie podobnie byłoby przy gazie ...

Moje doświadczenia opiewają jedynie na piecu teściów na węgiel i paleniu przez dwa miesiące w kozie :-) u siebie i jest bez porównania ... a wychodziliśmy od pieca na pellet, gdzie z solarami i dobrym piecem inwestycja zamykała się niewiele taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to mam jeszcze czas, wszystko zależy od gazowni (wstępnie powiedziano że 100 mb muszą potraktować jako nową nitkę gazową a to kosztuje). za 2 tygodnie wszystko się wyjaśni

 

A może namów jeszcze jakiegoś sąsiada na złożenie wniosku do gazowni. Nas 2 lata temu spławili i w ogóle nie chcieli nic kopac, no chyba,że byśmy pokryli 18 tys czyli ponad 50 % kosztów. W zeszłym roku złożyliśmy wniosek z sąsiadem i nie było problemu. U nas do wykopania ma gazownia 150 mb nowego gazociągu. Koszt przyłącza to 2800 PLN albo i jeszcze jakoś mniej. Jestem juz po podpisaniu umowy i sama byłam mile zaskoczona. Co prawda do domu musimy pociągnąć jeszcze 30mb własnej nitki, ale to już inna bajka. Piec kombo vel lodówka jak ja go nazywam czyli wszystko w jednym Immergasa z zasobnikiem 150l z nierdzewki ma kosztować ok 11tysi. Plus w kotłowni zero widocznych rurek i czyściutko, chyba nawet tam pralnię przerzucimy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaremy nie mów hop ...

 

My też na pompę ciepła patrzyliśmy z "ukosa", ale teraz mamy właśnie takową. Dużo się nie wypowiem, ale po pierwszej nocy wygrzewania podłogi mam w domu 15C przy otwartych oknach (wietrzymy bo tynki idą pełną parą) i niby to nie jest jakoś super wysoka temp., ale czuć to ciepełko :-), dwa bezobsługowość tego systemu jest normalnie piękna, aczkolwiek pewnie podobnie byłoby przy gazie ...

Moje doświadczenia opiewają jedynie na piecu teściów na węgiel i paleniu przez dwa miesiące w kozie :-) u siebie i jest bez porównania ... a wychodziliśmy od pieca na pellet, gdzie z solarami i dobrym piecem inwestycja zamykała się niewiele taniej.

 

A ile was to cudo kosztowało? Bez kosztu co, bo to inna bajka. W sensie pompa i kotłownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o dodatkowym ogrzewaniu kominkiem z płaszczem wodnym??

 

 

Ja mam w planach - i to nawet jako ogrzewanie podstawowe przez pierwsze 1-2 sezony + piec prądowy jako wspomagacz + bufor.

A docelowo zamiast pieca na prąd pompa ciepła, która przejęła by rolę głównego ogrzewania po wyczerpaniu własnych zasobów drewna :cool:

 

Taki mix systemów Majkiego, ProStasia i Forsy80 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...