Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Dzięki Wam,

Wciąż boję się tego mostka......

Idę spać.

 

U nas drzwi również montowane w Ytongu - generalnie monter drzwi (od osławionego na forum Mielczarka) powiedział, że w takim murze to rzecz gustu gdzie one będą. Mostek przy tego typu konstrukcji będzie zawsze - dokładnie taki sam masz przy oknach.

 

W naszym przypadku przy obrabianiu okien rozwiązaliśmy to dając 2-3 cm styropian jako "węglarek" i przy drzwiach będzie dokładnie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Forsa, jeśli drzwi mają atest antywłamaniowy (tak jak w przypadku tamtych) to nie możesz dać styropianu. Ten węgarek właśnie zalewa się betonem, inaczej traci się gwarancję (nie na drzwi jako takie, ale na tę antywłamaniowość właśnie:() Najlepiej ten węgarek ocieplić od zewnątrz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forsa, jeśli drzwi mają atest antywłamaniowy (tak jak w przypadku tamtych) to nie możesz dać styropianu. Ten węgarek właśnie zalewa się betonem, inaczej traci się gwarancję (nie na drzwi jako takie, ale na tę antywłamaniowość właśnie:() Najlepiej ten węgarek ocieplić od zewnątrz.

 

Kurde nie jestem znawcą tematu antywłamaniowości drzwi, ani też węglarków. U nas wygląda to tak: okno jest zamontowane 12 cm w głębi muru, na całej długości 12 cm przyklejone zostało 2 do 3 cm (na grubość) styropianu i obrobione siatką z klejem razem z pozostałą częścią muru. Od środka domu natomiast jest normalnie obrobione tynkiem CW czy tam innym.

Nie umiem tego lepiej opisać, może uda mi się jakieś zdjęcie znaleźć wieczorem w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wg mnie wszystko w porządku:D Ja trochę namieszałam z tym węgarkiem;)

Chodzi mi o to, że przestrzeń między ościeżnicą a murem musi być wypełniona betonem (przy antywłamaniowych drzwiach akurat tamtego producenta) I wtedy niestety mostek bez ocieplenia jest ja ta lala, czy to będzie w środku muru czy przy krawędzi... A ocieplenie tych 12cm w Twoim przypadku jeste jak najbardziej ok:D

moim skromnym zdaniem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, zwłaszcza Ci co już prawie lub wybudowali,

znajduję sprzeczne informacje na temat zastosowania foli kubełkowej wokół fundamentów. Jedni piszą, że trzeba zawsze stosować inni, że tylko w przypadku gdy wokół domu robi się drenaż. A co Wy moje Alfy i Omegi w tym temacie myślicie? Wspomóżcie koleżankę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochana ;)

Mam drenaż, mamy folię kubełkową. Z doświadczenia widzę, że bardzo fajnie izoluje ocieplenie fundamentów od gruntu, chroni przed przypadkowymi uszkodzeniami przy obsypywaniu.

W/g mnie jest trwałą ochroną ocieplenia fundamentu i dodatkową izolacją ( raczej wodną niż termiczną ;) ).

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochany ;-)

ale jak ocieplę fundament styro, opatulę folią kubełkową i obsypię piachem (nie będę robić drenażu) to też będzie dobrze?

 

Pewnie, że będzie dobrze :-) u nas właśnie tak jest. Nie mamy drenażu, mamy folię kubełkową (koszt prawie żaden) i na pewno mniej wody podsiąka do fundamentu, nie niszczy się styropian przy obsypywaniu i to chyba tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heejooo,

 

jaremy, przy wyborze działki bierz też pod uwagę strony świata i to na jakie widoki będziesz miał okna w salonie, jakie hałasy za oknami sypialni....

Sąsiedztwo też bardzo istotne jest.

Ja np. nie wybrałabym działki pomiędzy dwiema drogami. Nie kupiłabym też takiej, na której nie poczułabym... tego czegoś.

 

Z-35, mam jak Forsa80.

 

Dziękuję wszystkim za opinie w sprawie drzwi. Yuka, rozpoznałaś je. Sama ościeżnica jest wypełniona wełną.

Jeszcze nie wiem co mam robić. Mówią, że ze względów cieplnych powinny być pośrodku grubości muru. Na temacie "Drzwi w ścianie jednowarstwowej" trochę mnie postraszyli. Zupełnie jestem skołowana.

 

Mam też inną sprawę (też założyłam temat): "posadzka gresowa, cokół gresowy - estetycznie".

Bo zapoznałam się z kilkoma metodami wykonania połączenia podłoga - ściana. Ale nie chcę mieć sylikonu w salonie położonego jak w łazience.

Jak u Was glazurnicy rozwiązali ten detal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie GRUPĘ ŁÓDZKĄ!

Zakupiłam dachówkę Creatona czerwień winną glaz. i teraz się głowię nad kolorem rynien, okien. Okien jeszcze nie wybrałam, wiem tylko że elewacja będzie biało- szara .Może ktoś ma jakiś pomysł w jakim kolorze powinny być rynny i okna?

Jeżeli elewacja biało-szara, to okna nie pasują brązowe. A rynny albo pod kolor dachy, albo elewacji, czyli prościej mówiąc - jak chcesz plastiki, to daj pod dach, jak masz kasę na tytan, to daj szare :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich - pierwszy raz na forum!

 

Zastanawiam się nad montażem rolet zewnętrznych w systemie INTEGRO, czy ktoś ma jakieś z nimi doświadczenia?

mam rolety, ale czy integro??? Juz nie pamiętam. rolety mam pod nadprożem na ramie okna. Od zewnątrz zakryte styropianem. Rewizja jest chyba od dołu. Od środka tynk. Przez 3 lata działają. Przyznaję, zimą nie odsuwamy ich do samej góry, bo potrafią się czasem zaciąć i nie chcą się zasunąć. Znaczy, trzeba pociągnąć a nikomu się nie chce gimnastykować. Nie mam silników, choć mam pod nie miejsce, w planie było, że jak sie dorobię to założę, ale teraz już wiem, że może jedynie do balkonu, reszta jest na paskach i nam nie przeszkadza. Co chcesz wiedzieć więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w planach tą oczyszczalnię :yes:

A z tego co kojarzę użytkuje ją Mruva.

 

 

 

Olgusieniuneczka - użytkujemy oczyszczalnię Ekodren od półtora roku, przekonała nas jej koncepcja działania, montaż był niezwykle staranny i profesjonalny. U nas również glina, nasypu nie chcieliśmy i jak na razie odpukać,wszystko super działa. Kupowaliśmy w innej firmie (było troszkę taniej niż w Brzezinach), gdybyś chciała namiar daj znać.

 

 

Majki - wielkie gratulacje, od początku stawiałam na Ciebie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie GRUPĘ ŁÓDZKĄ!

Zakupiłam dachówkę Creatona czerwień winną glaz. i teraz się głowię nad kolorem rynien, okien. Okien jeszcze nie wybrałam, wiem tylko że elewacja będzie biało- szara .Może ktoś ma jakiś pomysł w jakim kolorze powinny być rynny i okna?

 

..ja mam pomysł..ale pewnie zara będzie moderowany.... :-)

 

pozdro

NETbet

 

( polecam corel'a....i wariacje z nim związane... jakieś painty....tekstury, zawijasy... cos dobierzesz...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, zwłaszcza Ci co już prawie lub wybudowali,

znajduję sprzeczne informacje na temat zastosowania foli kubełkowej wokół fundamentów. Jedni piszą, że trzeba zawsze stosować inni, że tylko w przypadku gdy wokół domu robi się drenaż. A co Wy moje Alfy i Omegi w tym temacie myślicie? Wspomóżcie koleżankę!

 

U mnie nie ma folii.

teren ogolnie suchy :)

na ściane fundamentową poszedł styro 10cm, na styro 2-3 razy dyserbit i zasypane piachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj mruwa

 

Ja równiez przymierzam sie do oczyszczalni Ekodern, orientowałam sie w brzezinach już, gdzie nie dostałam jakieść powalająco dobrej ceny. Mogę prosić o namiary na twojego wykonawcę?

 

Pozdrawiam

 

P.S czy korzysta ktoś z gazu z przydomowej butli LPG?Macie jakieś doświadczenia z dostawcami takiego gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też inną sprawę (też założyłam temat): "posadzka gresowa, cokół gresowy - estetycznie".

Bo zapoznałam się z kilkoma metodami wykonania połączenia podłoga - ściana. Ale nie chcę mieć sylikonu w salonie położonego jak w łazience.

Jak u Was glazurnicy rozwiązali ten detal?

 

U nas temat dopiero żona będzie analizować, znajomi u których calusieńki dół w gresie kupili listwy drewniane i tak wykańczają łączenie płytki - ściana. Listwy w części pomieszczeń będą malowane na kolory pod ściany czy inne, a w części lakierowane. Myślę, że u nas będzie podobnie, ale pomysły małżonki są mi w tej materii jeszcze nieznane :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...