Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Wielkie dzięki za odzew Yeti myślę właśnie tak zrobić jak piszesz z tym że fundament w ziemi zamierzałem wylać na 90-100cm (może za dużo ale jeszcze nie zdecydowałem) na nim kilka warstw bloczków, natomiast teren u mnie obniża się w stronę rzeki więc myślę o małym drenażu i gustownym rowku w jej kierunku. No, cóż koncepcję co do izolacji poziomej mam niemal identyczną bo chcę położyć izolację, warstwę cegły pełnej, następną izolację i dopiero kozłowice. Górka oczywiście też będzie tylko nie wiem jaka duża. Jedyny problem jaki będę miał to uszczelnienie kanału (dla własnych potrzeb) w garażu ale tutaj nawet jeśli woda będzie trochę wchodziła to będzie w zanadrzu dołek do wypompowywania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witaj mruwa

 

Ja równiez przymierzam sie do oczyszczalni Ekodern, orientowałam sie w brzezinach już, gdzie nie dostałam jakieść powalająco dobrej ceny. Mogę prosić o namiary na twojego wykonawcę?

 

Pozdrawiam

 

Bardzo proszę Pan Czubak 604 974 011, ale super tania to ona nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(..)zamierzałem wylać na 90-100cm (może za dużo ale jeszcze nie zdecydowałem)(..)teren u mnie obniża się w stronę rzeki więc myślę o małym drenażu i gustownym rowku w jej kierunku. (..)chcę położyć izolację, warstwę cegły pełnej, następną izolację i dopiero kozłowice. (..)Jedyny problem jaki będę miał to uszczelnienie kanału (dla własnych potrzeb) w garażu(..)

Początkowo też myślałem, że gdy wynoszę fundament wyżej ponad teren, to nie zwalnia mnie to z "wkopania się" na wcześniej planowaną głębokość. Tylko czemu to ma służyć? Fundament ma po prostu zapewnić stabilność konstrukcji na nim posadowionej. To na jaką głębokość musisz go wykopać i jak mocno dozbroić zależy od rodzaju budynku (budujesz wieżowiec?) i od rodzaju gruntu. W tych tematach dobrze by było, gdybyś zasięgnął rady fachowca.

Wysokość obsypania fundamentów tak zaplanuj, żeby obydwie warstwy izolacji poziomej znalazły się docelowo ponad gruntem - uwzględnij przyszłą opaskę wokół murów z kostki (lub innego materiału).

Jeśli w pobliżu masz rzekę, to już wiesz jaki masz poziom wód gruntowych - wyższy niż poziom wody w rzece pewnie nie będzie ;)

Przez moją działkę też biegnie "gustowny rowek" (przeze mnie nazywany szumnie Głównym Rowem Melioracyjnym ;) ). Ma głębokość jakieś 20cm i co roku dbam o jego drożność. Sprawdza się znakomicie.

Kanał w garażu w terenie podmokłym to problem - też chciałem, ale się z niego wyleczyłem ;). Nie jestem mechanikiem samochodowym, a zakładając, że służyłby mi tylko do wymiany oleju raz na powiedzmy 4mies....:rolleyes: W moim przypadku nie ma sensu - wymiana w warsztacie kosztuje pewnie koło 10zł (lub gratis przy zakupie oleju)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo też myślałem, że gdy wynoszę fundament wyżej ponad teren, to nie zwalnia mnie to z "wkopania się" na wcześniej planowaną głębokość. Tylko czemu to ma służyć? Fundament ma po prostu zapewnić stabilność konstrukcji na nim posadowionej. To na jaką głębokość musisz go wykopać i jak mocno dozbroić zależy od rodzaju budynku (budujesz wieżowiec?) i od rodzaju gruntu. W tych tematach dobrze by było, gdybyś zasięgnął rady fachowca.

Wysokość obsypania fundamentów tak zaplanuj, żeby obydwie warstwy izolacji poziomej znalazły się docelowo ponad gruntem - uwzględnij przyszłą opaskę wokół murów z kostki (lub innego materiału).

Jeśli w pobliżu masz rzekę, to już wiesz jaki masz poziom wód gruntowych - wyższy niż poziom wody w rzece pewnie nie będzie ;)

Przez moją działkę też biegnie "gustowny rowek" (przeze mnie nazywany szumnie Głównym Rowem Melioracyjnym ;) ). Ma głębokość jakieś 20cm i co roku dbam o jego drożność. Sprawdza się znakomicie.

Kanał w garażu w terenie podmokłym to problem - też chciałem, ale się z niego wyleczyłem ;). Nie jestem mechanikiem samochodowym, a zakładając, że służyłby mi tylko do wymiany oleju raz na powiedzmy 4mies....:rolleyes: W moim przypadku nie ma sensu - wymiana w warsztacie kosztuje pewnie koło 10zł (lub gratis przy zakupie oleju)

 

Co do kanału to ja serwisuję samochody; żony i mój więc częściej mi się to przyda zważywszy iż nie są one najnowsze (w tej sprawie klamka zapadła). Co do wody to może jest to problem roztopów i opadów więc może nad tym należy się pochylić, a z fachowcem to ja już sobie porozmawiam ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odzew Yeti myślę właśnie tak zrobić jak piszesz z tym że fundament w ziemi zamierzałem wylać na 90-100cm (może za dużo ale jeszcze nie zdecydowałem) na nim kilka warstw bloczków, natomiast teren u mnie obniża się w stronę rzeki więc myślę o małym drenażu i gustownym rowku w jej kierunku. No, cóż koncepcję co do izolacji poziomej mam niemal identyczną bo chcę położyć izolację, warstwę cegły pełnej, następną izolację i dopiero kozłowice. Górka oczywiście też będzie tylko nie wiem jaka duża. Jedyny problem jaki będę miał to uszczelnienie kanału (dla własnych potrzeb) w garażu ale tutaj nawet jeśli woda będzie trochę wchodziła to będzie w zanadrzu dołek do wypompowywania.

 

fundament czy ławę?????

Ława ma być stopami budynku. Siedzi w ziemi, jest ze zbrojonego betonu i jest szersza zwykle (przynajmniej u mnie) niż fundament. Fundament to to, co budujesz na ławie, robisz go albo z betonu w szalunku albo z bloczków betonowych. Tą część się izoluje pionowo (zwykle) i zawsze poziomo od ścian.

 

ja nie rozumiem, co chesz wynieść, ławy???? Bo fundament to możesz dowolnie i w zasadzie bezkarnie (no, podwyższasz kalenicę więc jak za dużo, to musisz w projekcie uwzględnić.

Poza tym pamiętaj - w ten wysoki fundament trzeba wsypać piasek. Tony pisaku, dziesiąrki ton, ciężarówka za ciężarówką. Ja mam z jednej strony wyniesiony na metr i z przerażeniem patrzyłam ile tego wchodzi. Nawet piwnićę zaczęliśny roważać .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mam problemy z wyrażaniem myśli i z definicjami ale cały czas piszę o tym co wylewam pod ścianami więc z tego co piszesz jest to ława a ja ją nazywam fundamentemhttp://forum.muratordom.pl/images/smilies/happyyes.gif. Więc na tej ławie ma być izolacja pozioma na niej kilka warstw bloczków, które będą izolowane też pionowo, na bloczkach znów izolacja pozioma i dopiero mur. Mam świadomość o tonach piasku ale trudno... jestem uparty jak kozioł i nie chcę aby potomni wypominali mi skąpstwo i fuszerstwo. Dzięki za uwagi ale dla mnie to co jest w ziemi zawsze było fundamentem a tu okazuje się że budowanie się skomplikowało i to co kiedyś było fundamentem już nim nie jest.http://forum.muratordom.pl/images/smilies/sad.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareny, zobacz sobie w gazetce, powinien być, bo napisali "towar z gazetki". Pomacałam go, bo wystawili próbkę. ładny, tak ok 1,5 cm gruby.

I cena naprawdę konkurencyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krajek5. Więc ławę zostaw w spokoju, jej się nie wynosi nigdzie. Podwyższ fundament a zaizolować go możesz, jak chcesz. Standard to poziomo dysperbit. A jeżeli masz wodę wysoko, to nie zapomnij wypuścić do środka kawałka papy z izolacji poziomej (zwykle tej niżej) żeby zgrzać ją z tą na chudziaku. Robisz sobie wanienkę wewnątrz domu i masz w nosie wodę pod chudziakiem... do pewnego stopnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z-35. Czy 5 marca to nie jest ostatnia sobota karnawału? Jeżeli tak, to zdaje się, że ja mam imprezę i to przebieraną. Sporo osób może mieć podobnie.....

Może pierwsza w poście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...