Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie!

 

Ostatnio całymi dniami przesiaduję na działce (już nie "na budowie" :wink: ), bo tam jest cudnie. Wczoraj był taki sliczny zachód słońca (wręcz kiczowaty), siedzieliśmy na jakiś dechach zrzuconych na wielka kupę i ... podziwialismy. Teren zaczyna przypominać domostwo, bo kostka ułożona, ziemia pod ogródek rozplantowana niemal w całości, dzisiaj Darek (ten od Agaty :wink: ) będzie montować szafki kuchenne, w poniedziałek zaczyna się parkiet. Ech, piekne jest zycie.

 

Oczywiscie zawsze jest jakies ale. W kuchni mam porobione pojedyncze puszki elektr. pod gniazdka (te nad blatami) z jednym kablem, bo myslałam, że i tak dam podwójne. Elektryk wiedział o tym. A teraz przymierzając się do zakupu osprzętu widzę, że najładniejsze i najpraktyczniejsze są dwa pojedyncze gniazdka obok siebie w ramce. :evil: I ...kicha. Czy ja sie muszę na wszystkim znać? Nigdy wcześniej nie miałam włączników i gniazdek w ramkach. Zatem muszą być podwójne gniazdka w pionie lub na ukos. Zresztą puszki to pikuś (można wykuć wieksze), tylko drugiego kabla brak. A skąd to ja niby miałam wiedzieć? :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu jest możliwość obejścia problemu i będziesz mogła zainstalować gniazdko w podwójnych ramkach. Można zmostkować kablem z jednego gniazdka do drugiego (czyli do jednego gniazdka dochodzi przewód zasilający i z tego drugi przewód gniazdka drugiego) i wtedy sprawa jest rozwiązana.

Co prawda sposób ten jest nie do końca fachowy, ale skuteczny.

 

Pozdrawiam

Leszek

 

PS.

Trzymajcie się ciepło, bo ja lecę na 3 tygodniowy urlop.

Będzie mi was brakować :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTCA - tanio kupujesz 2 x remontujesz. Okno z PVC czy z drewna powinno Cię przeżyć - wtedy się to stanie kiedy będzie wykonane zgodnie ze sztuką okniarską i takoż zamontowane.

Niestety, nie mogę Ci wprost opisać na czym dany producent okien oszczędza żeby uzyskać konkurencyjną cenę na rynku bo wyszedł by z tego niezły ambaras - rozumiesz.

Samochody są też różne - drogie i tanie, dobre i kiepskie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie - racja to co piszesz - lubię mieć "top klasę" - ale ponieważ furą jakąś extra (jeszcze) nie jeżdżę to i okien muszę szukać "bez złotych klamek". Jak zwykle cała sztuka aby wypośrodkować jakość /cena - ale dzięki temu forum świadomość nasza wzrosła i nadal szukamy (i ciułamy)

 

Gosia Łódź - u nas jest oferta zbiorcza:

1) wod-kan

2) ogrzewanie (olejowe Viessmann)

3) przydomowa oczyszczalnia ścieków (to jeszcze w fazie załatwiania)

Całość (pod klucz) robocizna i materiał ok 38 tzl brutto - fura kasy - ale tak wychodzi. Niestety na robociznie nic nie zaoszczędzę bo umiejętności nie te a czasu i cierpliwości też nie ma nadmiaru

pozdr Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani - czy mozecie polecic TANIE ale solidne i słowne ekipy z Łodzi i okolic do

1. docieplenia domu styropianem i polozenia tynku akrylowego

2. położenia gładzi gipsowej

3. wykonania sufitow podwieszanych z plyt g-k na poddaszu

4. wykonania podlogi drewnianej

5. wykonania wylewek na gruncie w kilku pomieszczeniach

Kosmicznych wymagan nie mam, ale prace maja byc zrobione terminowo, solidnie i estetycznie, a nie popaprane i niedokonczone (czego dotad mialem nieprzyjemnosc doswiadczyc podczas wspolpracy z 2 ekipami z ogloszen w Gratce). Jesli macie namiar na ktores z powyzszych ekip, bardzo prosze o kontakt na priv. Pilne (na wczoraj :)

pozdrawiam

tomek_2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie - racja to co piszesz - lubię mieć "top klasę" - ale ponieważ furą jakąś extra (jeszcze) nie jeżdżę to i okien muszę szukać "bez złotych klamek".

 

Nie miałem na myśli "złotych klamek" ale fachowość producenta - odpowiedni profil PVC + maszyny na hali oraz odpowiedni montaż okien.

Montaż jest bardzo ważny - jeśli zostanie żle wykonany to problemy potrafią się nawarstwiać w tempie zmieniającej się pogody- dlatego warto być przy montażu. Pianka uszczelniająca powinna być rozprowadzona równomiernie - eliminuje to przemarzania lub nawet przemakanie.

Zwróć uwagę czy okna, które kupujesz (jak Ci je przywiozą na budowę) mają tzw. listwę do montażu parapetu. Parapet nie może być przymocowany do lica ościeżnicy - prawidłowo do wspomnianej listwy czyli pod okno. Bardzo często (niestety) producenci okien pomijają ten element w konstrukcji okna .

Profil ROYAL nie należy do najlepszych - często lagi profili są zwichrowane / skręcone wzdłużnie z przyczyn produkcyjnych (extruduje się go w Polkowicach). Powoduje to nierównomierny docisk skrzydła do ościerznicy co przy opadzie deszczu lub silnym wietrze powoduje przeciek lub ruszającą się firankę. Regulacja okuć w takim przypadku nie daje spodziewanych efektów.

 

Profile godne polecenia to: SCHUCCO szczególnie CT 70,GEALAN, KBE,

VEKA szczególnie TOP-LINE, KOMMERLING szczególnie EURO-FUTUR.

W przypadku szyb zespolonych sugeruję Ci ich zakup z tzw. "ciepłą ramką" dystansową pomiędzy nimi. Eliminuje to kondensowanie się pary wodnej na wewnętrznej stronie okna w strefie uszczelek przyszybowych w okresie zimowym. Jest takich niuansów sporo - niestety też często sprzedawcy okien nie informują potencjalnych Klientów o technicznych aspektach z nieznanych mi przyczyn.

 

Pozdrawiam :roll:

 

Osobiście moim ulubionym materiałem jest drewno (najlepsza ciepłochronność i stabilność geometryczna) - niestety, ale dobrze zrobione okno z drewna jest co najmniej 2x droższe od okna z PVC.

Ostatnio widziałem drzwi z drewna sambu - coś pięknego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie - z tym "złotymi klamkami" to przenośnia taka była :) - żart.Domyslam się o co Ci chodzi - przedzieram się teraz przez "szukam dobrych okien" - tam tych (i nie tylko tych) niuansów rzeczywiście sporo - ból głowy. Co do Royal Europa to pomysł (oferta) została zakopana już głęboko w ziemi.

pozdr Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honorata - u nas dach od miesiąca leży - jestem nim permanentnie zachwycony. Ale z drugiej strony już od miesiąca na budowie cisza i hula wiatr - znowu nie ma kasy na jakieś ruchy. Teraz zbieramy się do tych okien - a później instalacje co, wod-kan, oczyszczalnia, posadzki i tynki, ocieplenie - to jest plan max na ten rok - jeśli "kasa" dopisze. Ale zanosi się, że skończy się przerastającym nas kredytem. A wtedy żegnajcie przespane noce.

pozdr Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia Łódź -
...Okna- ja słyszałam dobrą opinie o Schuco p. Piotr Stępiński 630-00-38 (profil 5 komór, ładna ramka, stal 2,5mm, ciepła ramka, klamka securite, 2 zaczepy antywłamaniowe.

Próbowałem się z człowiekiem skontaktować, ale ten numer 630 00 38 to chyba jakiś błąd - "nie ma takiego numeru" . Masz może jakis inny?

pozdr Mariusz

 

Ten telefon jest aktualny (tylko z tego co Agato i Darek mówiła to ostatnio mało dostępny:(

Ten drugi adres , gdzie my się zdecydowaliśmy kupić to STUDIO OKNO Sp. z o.o. Antoniew (przed Rąbieniem) ul. Słowiańska 129

tel. 712-59-04, 712-59-05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...