Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

hmmm a to jakiś problem??

.

 

Zasadniczy, nie dostaniesz pozwolenia na budowę.

A co sobie zrobisz po odbiorze to Twoja rzecz.

 

A względem tej kotłowni za mniej niż jedną pensję, bardzo poproszę o pełną specyfikację z cenami na:

- kocioł na gaz

- kocioł na wszystko

- projekt i przyłącze gazu

- zasobnik na CWU

- pełen osprzęt (zawory, rury, złączki, naczynie wzbiorcze, wymiennik ciepła)

- robociznę na instalację

- powierzchnię domu, którą zajmuje składu opału (bo albo wrzucasz co w rękę popadnie i wtedy trudno to nazwać kotłownią zapewniającą domostwu ciepło i CWU albo magazynujesz taki lub inny opał, którym następnie zasypujesz kocioł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Z

 

A względem tej kotłowni za mniej niż jedną pensję, bardzo poproszę o pełną specyfikację z cenami na:

 

wybacz ale pracuję i nie mam czasu na puste nic nie wnoszące dywagacje, teoretyczne rozważania itp itd

napisałem coś ze swojego doświadczenia mam tak zrobione i wiem co mówię czy piszę

nie zrozumiałeś o co mi chodzi - trudno

masz inne doświadczenia - masz do tego prawo

ale nie wplątuj mnie w jakieś bezsensowne spory

pozdrawiam cieplutko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki dajcie spokój są inne wątki mówiące o wyższości gazu nad ekogroszkiem i na odwrót.

tu ma Panować miłość i zrozumienie

 

P.S. Planowane jest spotkanie forumowe więc umówcie się, niech każdy weźmie załącznik w postaci kilku flakonów i ustalmy ten , który padnie szybciej ma rację - chyba sprawiedliwie co? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz ale pracuję i nie mam czasu na puste nic nie wnoszące dywagacje, teoretyczne rozważania itp itd

napisałem coś ze swojego doświadczenia mam tak zrobione i wiem co mówię czy piszę

nie zrozumiałeś o co mi chodzi - trudno

masz inne doświadczenia - masz do tego prawo

ale nie wplątuj mnie w jakieś bezsensowne spory

pozdrawiam cieplutko

 

Ja też poproszę - spokojnie .... :)

Dywagujemy wszyscy, bo na ogrzewanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi - "jak". Każdy dom jest inny, mamy inne "dostępne" źródła ogrzewania i tyle. Każdy też z nas wybrał jakiś typ i co naturalne, chwali go.

Jeśli piszesz, że masz jakieś fajne ogrzewanie, to znajdź chwilke czasu i napisz co i jak masz zrobione. Dla wielu ludzi którzy zaczynają budowę, na pewno będzie to jakiś punkt widzenia i odniesienia.

Jesli dodatkowo kosztuje jedną pensję, to tym bardziej :)

Oczywiście zależy co kto ma na myśli "jedną" pensję ;)

 

pozdrawiam :)

majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prądu no to właśnie mam i uważam to za najlepsze rozwiązanie w domach do ok. 150 m2., które nie mają elementów stanowiących mostki cieplne, których nie da się wyeliminować (wykusze z kilkoma oknami, balkony, zadaszone tarasy nad którymi są sypialnie itd.)

 

Przy domach, do których odnosiłem wypowiedzi nie zaryzykowałbym samego prądu.

 

Pozdrawiam.

 

 

No właśnie jakoś tak kojarzyłem, że Ty masz prund ;) Ale powiem Ci i nie tylko ;) , że prosta chałupa, bez udziwnień i dobrze ocieplona, grzana prądem to w sumie fajna rzecz ;)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też poproszę - spokojnie .... :)

Dywagujemy wszyscy, bo na ogrzewanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi - "jak". Każdy dom jest inny, mamy inne "dostępne" źródła ogrzewania i tyle. Każdy też z nas wybrał jakiś typ i co naturalne, chwali go.

Jeśli piszesz, że masz jakieś fajne ogrzewanie, to znajdź chwilke czasu i napisz co i jak masz zrobione. Dla wielu ludzi którzy zaczynają budowę, na pewno będzie to jakiś punkt widzenia i odniesienia.

Jesli dodatkowo kosztuje jedną pensję, to tym bardziej :)

Oczywiście zależy co kto ma na myśli "jedną" pensję ;)

 

pozdrawiam :)

majki

 

Sorry Moderatorze za to co napiszę.

 

Staram się rzeczowo podchodzić do kwestii ogrzewania. Rzeczowo odnoszę się do postów w tym temacie.

Gdyby tak nie było na dictum, że "ja mam prawie całą kotłownię za mniej niż jedną pensję" odpisałbym, że ja tak DROGO nie mam, bo u mnie niet kotłowni w ogóle.

Czy to ma sens ?

Czy ja forsuję na siłę jeden rodzaj ogrzewania ?

 

Ale pisanie o kotłowni za mniej niż jedną pensję w jednym poście, by w drugim dodać, że jak mi wygodnie to grzeję gazem, a jak chcę tanio to czymkolwiek, ma sens ? Czy to bełkot ?

 

majki

Ty tak masz (gaz plus kocioł fex) zrobiłeś kotłownię za jedną średnią krajową ? Odpowiedz proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też poproszę - spokojnie .... :)

Dywagujemy wszyscy, bo na ogrzewanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi - "jak". Każdy dom jest inny, mamy inne "dostępne" źródła ogrzewania i tyle. Każdy też z nas wybrał jakiś typ i co naturalne, chwali go.

Jeśli piszesz, że masz jakieś fajne ogrzewanie, to znajdź chwilke czasu i napisz co i jak masz zrobione. Dla wielu ludzi którzy zaczynają budowę, na pewno będzie to jakiś punkt widzenia i odniesienia.

Jesli dodatkowo kosztuje jedną pensję, to tym bardziej :)

Oczywiście zależy co kto ma na myśli "jedną" pensję ;)

 

pozdrawiam :)

majki

 

Majki

nie ma jednoznacznej odpowiedzi co jest najlepsze... patrz wątki gaz kontra ekogroszek.

Moja kotłownia cała nie kosztowała tyle co jedna pensja -> chce sprzedać jej część za tą sumę.

Projekt kotłowni także nic nadzwyczajnego bo to na tym forum parę lat temu zostało wydumane jako jedno z lepszych rozwiązań.

Założenie jest takie jest centralne na gaz (nieważne czy podłogówka czy grzejniki czy mieszane) chodzi to w układzie zamkniętym.

Jeśli chcesz mieć bezpiecznie zrobione żeby sobie gdzieś popalić :) to musisz zrobić to w układzie otwartym -> stąd wymiennik ciepła i za wymiennikiem układ otwarty z naczyniem wzbiorczym + do tego źródło ciepła (tu następny temat do dywagacji kominek z płaszczem wodnym lub kocioł CO)

Ja wybrałem kocioł CO umieszczony w kotłowni -> jaki kocioł tu ogromny wątek o paleniu ekonomicznym węgla -> od góry - taki mam

w tej chwili pozbywam się tej "otwartej" części instalacji uważam że w dobrej cenie - z tąd moje powiedzenie o jednej pensji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nikt nam nie wmówi że białe jest białe a czarne jest czarne :) Czy jakoś tak ;)

a siatki nie mam :) odrazu zrób docelowe ogrodzenie - bo to tymczasowe to dodatkowy koszt...

chyba ze działka mała i trzeba mieć sie jakoś ruszyć na budowie ale u mnie poradzili sobie na 650 metrach...

 

Ja nie mam małej, ale zrobiliśmy tymczasowe i się bardzo cieszę - bo nieźle by wyglądało...

Ciężkie transporty już nam je lekko zwichrowały tu i ówdzie, a to dopiero początek.

Poza tym pod docelowe musiałabym od razu, przed postawieniem domu zdecydować o stanie drzewostanu i niejako wyglądzie ogrodu - mogłabym później żałować pochopnych decyzji.

 

Ale inna sprawa, że udało mi się znaleźć bardzo tanio używane :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaskul :cyt "Chyba za wysokie progi

Widzę ze tu rozmowa o systemach ogrzewania za moją dwuletnią pensję A ja oferuję prawie całą kotłownie za niecałą miesięczną pensję i też działa i tania w eksploatacji jest.

Polecam jako dodatkowe źródło ciepła - wrzuci sie co sie ma i ciepło w domu."

 

Mam już zamontowaną podłogówkę i za miesiąc będę robił kotłownię (planowałem prąd) jeśli oferujesz kotłownię za mniej niż wypłata to kupuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ogrzewania jeszcze - ja się właśnie obawiam, czy moje zaplanowane grubości byłyby wystarczające do prądu. Nawet jako ogrzewania dodatkowego, bo o głównym nie ma mowy. Niby dom prosty o zwartej bryle, ale nie przewidziałam jakichś ekstrawagancji w zakresie ocieplenia - 20 styro na ściany (ew może szary - zobaczymy jakie koszty wyjdą), w podłogę 15, na poddaszu ile się zmieści... Na likwidację mostka obwodowego poszloby kupę kasy (isomur czy szkło drogie).

Okna chcę ciepłe, ale czy z ciepłym montarzem - tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ogrzewania jeszcze - ja się właśnie obawiam, czy moje zaplanowane grubości byłyby wystarczające do prądu. Nawet jako ogrzewania dodatkowego, bo o głównym nie ma mowy. Niby dom prosty o zwartej bryle, ale nie przewidziałam jakichś ekstrawagancji w zakresie ocieplenia - 20 styro na ściany (ew może szary - zobaczymy jakie koszty wyjdą), w podłogę 15, na poddaszu ile się zmieści... Na likwidację mostka obwodowego poszloby kupę kasy (isomur czy szkło drogie).

Okna chcę ciepłe, ale czy z ciepłym montarzem - tego nie wiem.

 

Milek,

jak bedziesz wybierala okna popatrz na 3szybowe- nam (u tego samego dostawcy) roznica w cenie miedzy 2 szyby a 3 szyby wyszla za calosc!! 1.700zł, a to chyba nie duzo. Trzykrotnie do nich dzwonilam zeby potwierdzic te kwote :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaskul :cyt "Chyba za wysokie progi

Widzę ze tu rozmowa o systemach ogrzewania za moją dwuletnią pensję A ja oferuję prawie całą kotłownie za niecałą miesięczną pensję i też działa i tania w eksploatacji jest.

Polecam jako dodatkowe źródło ciepła - wrzuci sie co sie ma i ciepło w domu."

 

Mam już zamontowaną podłogówkę i za miesiąc będę robił kotłownię (planowałem prąd) jeśli oferujesz kotłownię za mniej niż wypłata to kupuję.

 

LUDZIE CZYTAJCIE WSZYSTO OD POCZĄTKU

nie wyciągajcie wniosków dalekoidących na podstawie jakiegoś powiedzenia

zacząłem tym postem:

 

Sprzedam okazyjnie węglowo miałowy (typ do tzw. palenia od góry - polecam wątek o ekonomicznym spalaniu węgla na tym forum) kocioł CO firmy LOKUS 17kw http://www.lokus.opoczno.pl/piece_kw-m.html - piec ma 2.5 roku kupiony w DH Żaczek w Andrespolu - węglem palone było nim tylko około pół roku - w środku czysty żadnej sadzy czy smoły. Ma sterownik Komfort i dmuchawę dzięki temu stałopalność w moim domu była na poziomie 24 godzin

Kocioł jeszcze wpięty w moją instalację będzie do odebrania za około miesiąc w zależnosci od pogody i czasu instalatora.

Cena w okolicach połowy nowego jeszcze do negocjacji.

Sprzedaje z powodu zmiany koncepcji ogrzewania a nie mam miejsca w kotłowni na drugi. Możliwe że będą jeszcze dodatkowe elementy - wymiennik ciepła do połączenia obiegów otwartego i zamkniętego zbiornik wyrównawczy i inne

info na pw.

 

czy coś w nim jest nie tak?

potem była dalsza rozmowa w której stwierdziłem że cena będzie mniejsza niż pensja!!!

czy ja rozmawiam z poważnymi ludźmi??

potem mnie zaczęto atakować kazano pisać jakies wyliczenia

teraz ktoś chce może żebym mu kotłownie zrobił....

ja poprostu zaoferowałem coś wg mnie w okazyjnej cenie to coś jest dla chcącego mieć to coś

nie chcesz to nie pisz...

chcesz zapytać na jakiej zasadzie działało czy byłem zadowolony pytaj.

lelek jeśli chcesz mieć kotłownie tylko na palenie to TAK możesz ją mieć w tej cenie - ale w 21 wieku chyba nikt nie robi sobie tylko czegoś takiego.. ja nie polecam.

Jak masz na prąd czy gaz i chcesz mieć alternatywę do drogiego paliwa to ta oferta jest dla ciebie

jak cie stac na pompę ciepła to nie jest oferta dla ciebie

mam nadzieje ze wytłumaczyłem

jeśli uważacie że dalej bełkoczę to przepraszam prościej nie umiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milek,

jak bedziesz wybierala okna popatrz na 3szybowe- nam (u tego samego dostawcy) roznica w cenie miedzy 2 szyby a 3 szyby wyszla za calosc!! 1.700zł, a to chyba nie duzo. Trzykrotnie do nich dzwonilam zeby potwierdzic te kwote :)

 

Tak tak - pojawiają się często promocje - np. 1zł za m2 dopłaty za pakiet 3szybowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, aż boję się odezwać...

Ale może rozładuję sytuację.

Ogłaszam:

IMPREZA FORUMOWA W PARAFII ZETKI:

12 MARCA 2011 - start godz. 17.00

Proszę się wpisywać na listę:

1. Z-35 i J-23 (czyli małż)

2.

3.

4...

 

Namiary do zainteresowanych wyślę na priv (boję się, że zleci się mój fanklub z całej Polski ;-) )

Program kulturalno-oświatowy w przygotowaniu.....

Obowiązkowo trzeba zabrać: flaszeczkę, popitkę, buty na zmianę.

Dobry humor wymagany - smutasom mówimy stanowcze NIE!

Pozdrawiam

 

PS. Majki - może jaka dziewica budowlana się znajdzie, Ojcze Netbecie - przygotuj kazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę się wpisywać na listę:

1. Z-35 i J-23 (czyli małż)

2.Ociec NETbet

3.Matka Dyrettorka

4...

 

... a planowane jest badanie twardości tynków?:lol2:

..kazanie będzie...." bracia i siostry... zabraliśmy się tu nie dla przyjemności... napijmy się i ... poszukajmy dziewicy dla brata Majkiego.... ":D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje trzy grosze do tematu ogrzewania. Mam ogrzewanie elektryczne (piece akumulacyjne + maty) bo jest bezobsługowe, wygodne i "tanie" do zamontowania. Czasem dogrzewam sie kominkiem. Ale nie o tym. W mojej najbliższej okolicy większość pali właśnie chyba wszystko w piecach (węgiel, eko, śmieci i Bóg wie co jeszcze). Zapewne możecie sobie wyobrazić co jest na zewnątrz jak jeden sąsiad i drugi zaczynają rozpalać w swoich kotłowniach. Świata za oknem nie widać. Domyślam się, że powodem jest przede wszystkim ekonomia, ale ciężko wtedy powstrzymywać nerwy. Jeżeli Ci, którzy jeszcze nie wybrali swoich źródeł ogrzewania wezmą pod uwagę również swoich sąsiadów i ekologię. Bo zapewne sami nie chcielibyście w wymarzonym domu mieć smród dymu z komina sąsiada...

 

Pozdrawiam!

Piotr Kowalczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potem mnie zaczęto atakować kazano pisać jakies wyliczenia

 

Nie, no naprawdę, nikt Cię nie atakował i nic nie kazał :)

Może zaproponuję tak : każdy kto już mieszka niech pokusi się o krótki opis co i jak zrobił i czym się kierował. Bez wdawania się w dyskusję co jest lepsze. Ludzie, którzy dopiero stoją przed takim wyborem ( ogrzewania ) poczytają, wyciągną wnioski :)

 

Mój post z wczoraj, z wątku o zużyciu gazem.

 

Warunki brzegowe. Parterówka, 170 m2 powierzchni ogrzewanej. Ogrzewana kubatura to około 800m3.

Ściana 38PTH + 15 cm styro, podłoga 15 cm styro, sufit płaski 40 cm wełny, skosy 25 cm wełny. Jak widać na zdjęciach w dzienniku, katedralny salon z jadalnią i wysoka kuchnia, tu pod dach jest blisko 6m w najwyższym punkcie. Głównie grzejniki, podłogówki, ajkieś 40 m2

Rekuperator

Piec gazowy Junkers Smart 22kW.

Kocioł stałopalny, Kostrzewa Warmet 200 Ceramik – 25 kW.

Kominek, bez PW i DGP – moc 15 kW

Jeszcze nie robiłem badania kamerą termo, ale mam do poprawy końcówki ścian działowych ( od góry słabe ocieplenie ) i docieplenie murłat. Tam na pewno mam jakieś straty.

2 sezon grzania, 1 sezon mieszkania – od lipca 2010.

Temperatura w domu zadana 21,5 od 14 do 22 godziny ( w łikendy od 8 do 22 ), w pozostałym czasie 20,5.

Cyrkulacja chodzi wieczorem od 19 do 22 godziny ( w łikendy także od 8 do 10 ), grzanie zasobnika do 50 stopni, w pozostałym okresie nie – tyle ciepłej wody ile zostanie, to jest, więcej piec nie podgrzewa.

 

Własny las…

To bardzo ważna informacja. Tylko dlatego zdecydowaliśmy się na dodatkowy kocioł. Opał mamy darmo.

Oczywiście – drzewo to muszę wyciąć z lasu, pociąć na kawałki, zwieść, czasem połupać. Robię to sam. Gdyby policzyć koszty paliwa do piły, benzyna do samochodu, łańcuchy do piły, olej i czas ( nieprzeliczalny ) to szacuję na jakieś 500 zł na rok

 

Policzmy.

Grzeję od 1 września 2010.

Do dziś poszła mi drewutnia drzewa, dowoziłem jeszcze dodatkowo 3 razy przyczepką drzewo z lasu. Szacuje ilościowo na 15mp drzewa sosna.

Ponieważ drzewa było sporo jeszcze po budowie, więc aż tak bardzo się nie nazwoziłem z lasu.

Ale policzmy tak jak będę miał ten sezon następny 2011/2012 – muszę nagromadzić znów drzewa – czyli liczmy ten koszt 500 zł.

 

Do tego spaliłem jakieś 2mp drzewa liściastego w kominku ( pozostałości jeszcze z starych zapasów po wycince drzew na działce ). Zostało na tyle, że do końca sezonu, jakiś kwiecień wystarczy.

Do kominka na sezon wychodzi mi jakieś 5mp.

Tu znów przywiozę sobie od siebie na nowy sezon, wliczam to w to 500 zł co poprzednio.

Czyli tu koszt przyjmuję 0 zł.

 

Gaz.

Piec ruszył do ciągłego grzania 26.11.2010. Było wtedy na liczniku 505 m3.

Dziś ( 09-02-2011 ) jest 989 m3. Czyli zużyłem przez 75 dni 484 m3, co daje uwzględniając dogrzewanie kotłem CO 6,45 m3 gazu dziennie.

Czyli jest to jakiś 1000 zł z opłatami przesyłowymi ( jeśli źle policzyłem to proszę mnie poprawić ). Do tego to 500 zł za „drewno”. Doliczmy do końca sezonu kolejne 500 zł za gaz ( nie sądzę, żebym przekroczył ). Czyli 2000 zł za OGRZEWANIE rocznie domu + gotowanie + CWU.

Mnie pasuje :)

 

Ale …

To jest układ u mnie. Nie ma on przełożenia na inne domy, bo jak każdy z nas, grzejemy tak jak chcemy, do takich temperatur jakie lubimy, jakim sposobem wolimy … Cała masa rzeczy nieporównywalnych i nieprzekładalnych na inne domy.

To jest tylko jakiś przykład, jednego z wielu rozwiązań jakie można wybrać.

Dlatego, to że ja zużywam 6,5 m3 gazu dziennie nie ma żadnego odniesienia, bo każdy z nas ma inny dom i inaczej ogrzewa, więc to tylko jest obraz TEGO KONKRETNEGO przypadku ;)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Moderatorze za to co napiszę.

 

Staram się rzeczowo podchodzić do kwestii ogrzewania. Rzeczowo odnoszę się do postów w tym temacie.

Gdyby tak nie było na dictum, że "ja mam prawie całą kotłownię za mniej niż jedną pensję" odpisałbym, że ja tak DROGO nie mam, bo u mnie niet kotłowni w ogóle.

Czy to ma sens ?

Czy ja forsuję na siłę jeden rodzaj ogrzewania ?

 

Ale pisanie o kotłowni za mniej niż jedną pensję w jednym poście, by w drugim dodać, że jak mi wygodnie to grzeję gazem, a jak chcę tanio to czymkolwiek, ma sens ? Czy to bełkot ?

 

majki

Ty tak masz (gaz plus kocioł fex) zrobiłeś kotłownię za jedną średnią krajową ? Odpowiedz proszę.

 

Ale ja bardzo szanuję Twoje zdanie i Twoje wypowiedzi właśnie :) Mam nadzieję, że nie odebrałeś tego tak, że coś mi nie pasuje ;)

Nie, niestety u mnie cała kotłownia i w ogóle cały system ogrzewania to był koszt większy niż dobrych kilkanaście średni krajowych :(

 

pozdrawiam serdecznie, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...