Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

To jest układ u mnie. Nie ma on przełożenia na inne domy, bo jak każdy z nas, grzejemy tak jak chcemy, do takich temperatur jakie lubimy, jakim sposobem wolimy … Cała masa rzeczy nieporównywalnych i nieprzekładalnych na inne domy.

To jest tylko jakiś przykład, jednego z wielu rozwiązań jakie można wybrać.

Dlatego, to że ja zużywam 6,5 m3 gazu dziennie nie ma żadnego odniesienia, bo każdy z nas ma inny dom i inaczej ogrzewa, więc to tylko jest obraz TEGO KONKRETNEGO przypadku ;)

 

pozdrawiam, majki

 

i za to masz u mnie piwo...

to bardzo prawdziwe stwierdzenie podsumowuje wszystkie wątki który sposób ogrzewania jest lepszy i tańszy i ludzi którzy przescigają sie w tym jak to tanio mieszkają...

mi sie nigdy nie udaje mój samochód zawsze pali 20-30% wiecej niz innych mój dom także :)

a tak BTW masz bardzo fajne ogrzewanie ;) też takie mam w tej chwili i bardzo realne ilosci opału zużywasz... takie poprostu prawdziwe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

i za to masz u mnie piwo...

to bardzo prawdziwe stwierdzenie podsumowuje wszystkie wątki który sposób ogrzewania jest lepszy i tańszy i ludzi którzy przescigają sie w tym jak to tanio mieszkają...

mi sie nigdy nie udaje mój samochód zawsze pali 20-30% wiecej niz innych mój dom także :)

a tak BTW masz bardzo fajne ogrzewanie ;) też takie mam w tej chwili i bardzo realne ilosci opału zużywasz... takie poprostu prawdziwe..

 

:)

No to piwo :)

Może na najbliższym zlocie ;)

 

pozdro, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę się wpisywać na listę:

1. Z-35 i J-23 (czyli małż)

2.Ociec NETbet

3.Matka Dyrettorka

4. Woźnica SSN774 z SSNówną

5. majki, majkową urabiam, wierzę, że będzie :)

 

Ta dziewica to rodzaju ludzkiego musi być??? :D - koniecznie :) :) :)

Może coś organizatorka ... zorganizuje ? :p :) ;)

 

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a kotem to była prosta sprawa - miał być kot ofiarny....

..ale z dziewicą to się pogubiłem... ma byc dziewica "budowlana" czy taka najprawdziwsza.."lucka" ... no i "w intencji" .. czy " za drowie" ...;)

 

muszę se kierowcę i kapcie na zmianę zacząć organizować...(piżamkę?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przerwę na chwilę temat .... ekhm ... przebijania ;)

 

Ogłoszenie parafialne - może ktoś z Was słyszał o tym, ze ktoś chce się pozbyć jakiegoś fajnego autka, nie za drogiego :)

Jakiś diesel, w dobrym stanie, taki "od serca" :)

To z chęcią przytule namiary :)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sucho na temat ogrzewania:

- 160 m2 w parterze, ogrzewane 142 m2

- piece akumulacyjne, jeden konwektor i kable zatopione w wylewce

- do CWU powietrzna pompa ciepła

 

Koszt całości: ok. 16.000 zł.

Do tego ponadstandardowe ocieplenie, koszt extra: ok. 15-16.000 zł.

 

Razem jest to równoważnik podłączenia gazu (gdybym go miał w ulicy), kotła z zasobnikiem, instalacji, grzejników, komina etc.

 

Palę w kominku dość często, ale do tej pory odpadami po budowie i brykietem. Szacuję, że gdzieś 1/3 energii z kominka idzie w KONIECZNE dogrzanie pom. do zadanej temp. 21 st. C Pozostała część jest extrasem - teraz kiedy to piszę w salonie mam 26 st. C (mam w końcu drewno liściaste).

 

Od 30.09.2009 r. do 29.01.2011 r. na ogrzewanie poszło 1100 zł. plus ok. 120 zł. CWU.

 

Kotłowni nie mam.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przerwę na chwilę temat .... ekhm ... przebijania ;)

 

Ogłoszenie parafialne - może ktoś z Was słyszał o tym, ze ktoś chce się pozbyć jakiegoś fajnego autka, nie za drogiego :)

Jakiś diesel, w dobrym stanie, taki "od serca" :)

To z chęcią przytule namiary :)

 

pozdrawiam, majki

 

Majki znajomy jakiś czas temu mówił o Polówce ale benzynka - silnika nie pamiętam i A4 1,8T rocznik jakoś 97-99, nie pamiętam dokładnie, jak zainteresowany daj znac na PW albo rano na kom to dzyngne do niego.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki znajomy jakiś czas temu mówił o Polówce ale benzynka - silnika nie pamiętam i A4 1,8T rocznik jakoś 97-99, nie pamiętam dokładnie, jak zainteresowany daj znac na PW albo rano na kom to dzyngne do niego.

 

Pozdro

 

To jak mozesz to tak orientacyjnie o tej polówce raczej, rocznik, przebieg, stan, cena i dlaczego tak drogo ;)

Ale jak na razie bez zobowiązań, po prostu jak mozesz to spytaj proszę :)

 

dzięki, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie parafialne - może ktoś z Was słyszał o tym, ze ktoś chce się pozbyć jakiegoś fajnego autka, nie za drogiego :)

Jakiś diesel, w dobrym stanie, taki "od serca" :)

To z chęcią przytule namiary :)

 

pozdrawiam, majki

 

..społeczny moderator grupy nie może jeździć bele czem...

rzuc okiem:

dieselek ...może nie najmłodszy i trochę przebiegu ma... :-) ale przynajmniej rdza go nie żre ...i chyba nie był bity...

http://moto.allegro.pl/audi-a8-4-2-tdi-nowy-model-bose-solar-acc-tv-f-v-i1453066264.html

 

 

...zrobi sie ściepkę na grupie i sie kupi auto dla moda... w zamian za przymykanie oka na to i owo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne to Audi....

nie chce znów sprowadzać na towar z nizszej półki ale mój sąsiad który zajmuje sie sprowadzaniem autek (sam mam od niego i jestem zadowolony) ma do sprzedania między innymi Fiata Stilo - naprawde ładny egzemplarz. Ma też w ofercie inne samochody - bardziej luksusowe ale o tym pomyślałem gdy majki napisał o jakie auto mu chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..społeczny moderator grupy nie może jeździć bele czem...

rzuc okiem:

dieselek ...może nie najmłodszy i trochę przebiegu ma... :-) ale przynajmniej rdza go nie żre ...i chyba nie był bity...

http://moto.allegro.pl/audi-a8-4-2-tdi-nowy-model-bose-solar-acc-tv-f-v-i1453066264.html

 

 

...zrobi sie ściepkę na grupie i sie kupi auto dla moda... w zamian za przymykanie oka na to i owo....

 

O żeś chłopie wymyślił ;)

Takie tanie ... ;)

 

Nie no, takie to mi do garażu nie wejdzie, nie biorę :p

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę się wpisywać na listę:

1. Z-35 i J-23 (czyli małż)

2.Ociec NETbet

3.Matka Dyrettorka

4. Woźnica SSN774 z SSNówną

5. majki, majkową urabiam, wierzę, że będzie

6. olgu + o niczym jeszcze nie wiedzący mąż :D

 

 

Znajomi kupili właśnie miesiąc temu super autko, naprawdę śliczniutka mikra. Sprowadzana. Ma jedną malutką wadę: nie działa! Okazało się, ze podłużnica pokrzywiona, cieknie olej na połączeniu skrzyni biegów z silnikiem, ktoś coś majstrował przy napinaczach pasów, komputer wybebeszony owinięty w folijkę...ech taki tam bubel za 15 tysi :mad: Nie kumam naszego kraju. I ktoś sprzedaje coś takiego jako sprawne, dobre autko, po lekiej stłuczce. Sama kupowałam używane auta od obcych i zawsze coś tam wyłaziło... Auto kupione w Polskim salonie i od znajomego- warte chyba każdych pieniędzy.

 

Nie to, że straszę, czy coś. Raczej ostrzegam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Znajomi kupili właśnie miesiąc temu super autko, naprawdę śliczniutka mikra. Sprowadzana. Ma jedną malutką wadę: nie działa! Okazało się, ze podłużnica pokrzywiona, cieknie olej na połączeniu skrzyni biegów z silnikiem, ktoś coś majstrował przy napinaczach pasów, komputer wybebeszony owinięty w folijkę...ech taki tam bubel za 15 tysi :mad: Nie kumam naszego kraju. I ktoś sprzedaje coś takiego jako sprawne, dobre autko, po lekiej stłuczce. Sama kupowałam używane auta od obcych i zawsze coś tam wyłaziło... Auto kupione w Polskim salonie i od znajomego- warte chyba każdych pieniędzy.

 

Nie to, że straszę, czy coś. Raczej ostrzegam.

 

Jak takie kupili.... nie widzieli pogiętej podłużnicy??

Ja mam odwrotne przeżycia wszystkie moje auta po niemcu były w dobrym stanie czego nie mogę powiedzieć o autach po polaku nie serwisowanych jeżdzących po naszych dziuramych drogach i naprawianych po stodołach - ale to są ogromne uogólnienia

każdy by chciał samochód po 1 włascicielu dziadku co jeździł tylko do koscioła :) i to jeszcze za niską cenę :)

kupno nowego ma ogromne plusy ale jest mocno kosztowne....

wszystko zależy kogo na co stać... prawie jak z domem bo w końcu to forum budowlane więc żeby nie było że offtopic sie robi :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę się wpisywać na listę:

1. Z-35 i J-23 (czyli małż)

2.Ociec NETbet

3.Matka Dyrettorka

4...

 

... a planowane jest badanie twardości tynków?:lol2:

..kazanie będzie...." bracia i siostry... zabraliśmy się tu nie dla przyjemności... napijmy się i ... poszukajmy dziewicy dla brata Majkiego.... ":D

 

to ja znajde dziewice dla brata majkiego :) jakies zdjecie poprosze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...