Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Na tablicy wisiał w poście Kropiego namiar na kierbuda, o ile pamiętam pan Piotr. On własnie podejmował się organizować i pilnować ekipy, za swoją cenę oczywiscie. Nie był zły, ale dla mnie trochę za drogi, Kropi go bardzo chwalił.

 

Firm pod klucz nie znam. Ale warto przejrzeć tablice ogłoszeń, mam wrażenie że była tam informacja, gogo NIE brać ;)

 

Link do tablicy

http://forum.muratordom.pl/group.php?do=discuss&discussionid=2666

 

z postu kropiego - Kierbud 508 139 332

 

Zadzwonic zawsze można, ja też go rozwazałam, choć w mniejszym zakresie. Sa też co prawda posty przeciw, ale generalnie on nie był zły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Heejoo,

Co do gościa od termowizji: zrobił dobre wrażenie. Wykonał sporo zdjęć wewnątrz i na zewnątrz. Podglądałam. Celował w narożniki, w okna (nadproża, parapety, przy tarasowych w połączenie z płytą tarasu)), w posadzki, w dach (tzn, w sufit i skosy wraz z oknami dachowymi), ściany kolankowe, krawędzie ze skosami (murłata), ściany szczytowe. Od zewnątrz: podobnie, plus fundament, wieńce, balkony i rdzenie ścianki kolankowej. Wynik analizy zdjęć i opinię na temat wykonania domku pod względem termoizolacyjności ( mostki) mam dostać w środę. Pana wzięłam z neta. Więcej szczegółów podam później .(Jeszcze nie płaciłam.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heejoo,

Co do gościa od termowizji: zrobił dobre wrażenie. Wykonał sporo zdjęć wewnątrz i na zewnątrz. Podglądałam. Celował w narożniki, w okna (nadproża, parapety, przy tarasowych w połączenie z płytą tarasu)), w posadzki, w dach (tzn, w sufit i skosy wraz z oknami dachowymi), ściany kolankowe, krawędzie ze skosami (murłata), ściany szczytowe. Od zewnątrz: podobnie, plus fundament, wieńce, balkony i rdzenie ścianki kolankowej. Wynik analizy zdjęć i opinię na temat wykonania domku pod względem termoizolacyjności ( mostki) mam dostać w środę. Pana wzięłam z neta. Więcej szczegółów podam później .(Jeszcze nie płaciłam.)

 

a czy są jakieś szczegolne warunki, które powinny być spełnione przy takim badaniu? np wieczorowa pora, mroz na zewnątrz itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy są jakieś szczegolne warunki, które powinny być spełnione przy takim badaniu? np wieczorowa pora, mroz na zewnątrz itp?

 

witam

czy ktoś z tutaj obecnych miał problem z uzyskaniem warunków zabudowy z powodu braku dobrego sąsiedztwa? dotyczy to działki na ul. Kalinowskiego UM Łódź Górna dodam ze działki obok mają wydane WZ . Proszę o jaką kolwiek pomoc

z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czy ktoś z tutaj obecnych miał problem z uzyskaniem warunków zabudowy z powodu braku dobrego sąsiedztwa? dotyczy to działki na ul. Kalinowskiego UM Łódź Górna dodam ze działki obok mają wydane WZ . Proszę o jaką kolwiek pomoc

z góry dziękuję

 

przykro mi, nie pomoge, mam tylko dobrych sąsiadów ;-)

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

pomału się przymierzamy do zagospodarowania placu budowy i poszukuje blaszanego - garażu (narzędziówki), gdyby ktoś już skończył radosny etap, budowania i taki skarb by mu na placu zawadzał, bardzo proszę o kontakt . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o jaką kolwiek pomoc

za moich czasów to na kalinowskiego to tylko furmanki jeździły, przecież to już wieś pełną gębą, coś mi się widzi że tam tylko zgodę dostaniesz na siedlisko, czyli budynki gospodarcze do użytku rolnego na działce min 10000m2, albo na stację benzynową dla trasy górna co już za chwilę zaczną budować i będzie zaraz obok przechodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba do Majkiego.

Przeglądałem sobie twój dziennik i

Masz na podłodze w kuchni płytki, które bardzo mi sie podobają - czy mógłbyś powiedzieć co to jest i ile to kosztuje i dlaczego tak drogo :)

 

O ile dobrze pamiętam ... ;) Ariana Valverde, seria Bamboo, "Fumino" ul. Północna w Łodzi, 150 zł/m2 ;)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

 

Poszukuję dobrego hydraulika, który ma pojęcie o kominkach z płaszczem. Miał ktoś z Was może z takim do czynienia, albo choć słyszał?

 

Byłabym wdzięczna za jakieś namiary...

 

 

Pozdrawiam

Mila mi kominek robi zięć mojego hydraulika więc myślę, że to doskonały duet jak dla Ciebie. Póki jeszcze wszystkiego nie odpalałam to jestem bardzo z nich zadowolona :) Mam nadzieję, że później to się też nie zmieni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mila mi kominek robi zięć mojego hydraulika więc myślę, że to doskonały duet jak dla Ciebie. Póki jeszcze wszystkiego nie odpalałam to jestem bardzo z nich zadowolona :) Mam nadzieję, że później to się też nie zmieni :D

 

 

 

A nie orientujesz się przypadkiem, czy są zaznajomieni z połączeniami kominków z buforem + inne źródłó - kotły ew pc?

Jak cenowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

czy moglibyście polecić okna jakiejs firmy z łódzkiego? Na pewno przerabialiście juz te tematy, a ja przeglądam kolejne strony na forum i nic konkretnego nie mogę wyłuskać. Szukamy okien do naszego domku, ale nie wiemy, jakie firmy warte są zapoznania się z ich ofertą a jednocześnie nie zabijają ceną. Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

czy moglibyście polecić okna jakiejs firmy z łódzkiego? Na pewno przerabialiście juz te tematy, a ja przeglądam kolejne strony na forum i nic konkretnego nie mogę wyłuskać. Szukamy okien do naszego domku, ale nie wiemy, jakie firmy warte są zapoznania się z ich ofertą a jednocześnie nie zabijają ceną. Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki.

 

Witam, przyłączam się do prośby ewanz.

Mam kilka wycen:

Mielczarek- Schuco- 26300,

Budvar- Energy Line- 23700,

Abatex- Salamander 3 D- 26900.

Ceny zawierają montaż, kolor obustr. i pakiet 3 szybowy.

Jutro jeszcze będą wyceny od Peteckiego i Makarskiego.

Wychodzi praktycznie wszędzie to samo, tylko pytanie brzmi u kogo lepsze okna? Proszę o wskazówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy są jakieś szczegolne warunki, które powinny być spełnione przy takim badaniu? np wieczorowa pora, mroz na zewnątrz itp?

 

Ma być wcześnie rano lub popoludnie. Ja umówiłam się na 7:00. Lepiej jak temp. jest poniżej zera, nie ma mgły, ani nie pada śnieg.

Zaraz sprawdzę czy mam już coś w skrzynce. Miało być dzisiaj.

 

 

malinka_g, mam Schuco od Mielczarka i baaaarrdzo sobie chwalę. Mod grupy też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malinka_g - domek z Twojego avatara przypomina mi Librę, to tam są takie drogie okna? ( chyba te zaokrąglone profile są tak podwyższają cenę) Sądziłam, ze Schuco to już są z górnej półki, a tu Salamander z Abatexa nawet trochę je przewyższa ceną. Nie wiem co sądzić o tym Abatexie. Na forum o oknach profil Schuco jest bardzo chwalony, nie wiem tylko jak z firmą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jeszcze będą wyceny od Peteckiego

 

Szczerze proponuję sobie odpuścić "wspaniałego" Peteckiego. Kolejne zamówienie "zrealizowane" (teść się uparł, ale na tym koniec) pierwsze okno, źle pomierzone, przyjechało o 2 cm za niskie, dyrektor produkcji stwierdził że nie widzi problemu, dołożą jakąś listwę i będzie ok, nie poszło mu, chcieliśmy takie jakie mało być, 3 tygodnie prawie czekania dodatkowo. Obecne okienka do piwnicy, problemy z szybami, wymiary znów nie takie jak miały być. Czysta tragedia, osobiście odradzam, terminowość do d&*^ okna miały być przed końcem roku (28.12), były prawie 2 tyg później (10.01), sam musiałem dzwonić i pytać co z oknami, bo nikt nic nie wiedział od razu. Totalne olewanie klienta, może przy większym zamówieniu jak Twoje będzie inaczej ale mały klient=plebs.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...