Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

NIE wytrzymam, trzymajcie mnie bo nie wytrzymam, dlaczego mój dom , skromny dom kosztuje mnie tyle, a inni taki postawiliby za 150 000?!

 

chciałabym , chciała....

Jak macie czas i chęć poczytajcie i oświećcie mnie....

 

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=389190#389190

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miło może jakies zimne piwo... Grupo Łódzka?
Oj! Przydałoby się! Właśnie minął kolejny dzień przeprowadzki. Nie! Nie! Nie do wymarzonego domku tylko do 40m2 bloki na czas budowy z 140m2 domu w którym mieszkałam coś ...dzieści lat. Krok w przepaść albo... Zobaczymy! Na razie jest działka i wielkie marzenia, które usiłujemy urzeczywistnić. Wiadomo, urzędziki, które bardzo nas lubią, projekt od którego łeb puchnie, architekt itd..itp.. co będę dalej mówić każdy wie! Pozdro :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszku....czy to juz???

Tomek ciągle jestem jeszcze niepełnym ojcem. :wink:

 

Witam ziomali! Jestem nowa, poczatkująca, przedszkole budowlane Przygarniecie?

Witam serdecznie, w zasadzie my wciąż początkujący, bo ciągle się czegoś nowego uczymy. :D

wszyscy na urlopach czy co?

Nie jest tak żle zawsze ktoś jest na placu forumowym. Ja od jutra po raz kolejny idę na urlop, tym razem chyba słowo stanie się urlopem. :wink: :wink: :wink:

Ale zanosi się, że skończy się przerastającym nas kredytem. A wtedy żegnajcie przespane noce.

Mariusz to odwieczny dylemat, albo robisz powoli wykorzystując tylko własne środki lub też szybciej z kredytem. i jeden i drugi wariant jest bolesny. :wink: Ja poszedłem tą drugą drogą.

Leszku dopiero teraz zauważyłam jaka fajna panda! :wink:

Naprawdę super obrazek!

Dzięki Honorata :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu Łódź

Niestety muszę Cię zmartwić :wink: :Można wybudować (skromny) dom za 150 tys. Oficjalny kosztorys opiewa na kwotę 205 tys zł, ale robocizna i koszty pośrednie to ponad 60% :o Do tej pory wydałem 112 tys i za to mam:

stan surowy zamknięty 140m2+garaż 25m2 z polskiego Ytongu,

okna (9 "normalnych" i 6 połaciowych), drzwi antywłamaniowe,

dachówka IBF na dachu (ocieplenie poddasza chwilowo w rolkach),

ogrodzenie, bramę z furtką,

szambo plastikowe, przyłącze wody, prądu,

wywrotkę ziemi, mnóstwo iglaków

 

Nie brałem żadnego kredytu, buduję sam z pomocą (fizyczną) rodziny. Ekipę wziąłem tylko do więźby i pokrycia dachu (no i do przyłączy). Fakt, że działkę (600m2 za 30 tys) kupiłem w 1999r, a zacząłem budować w 2000. Troche powoli, ale tanio...

 

Ta powolność i samodzielne wykonanie ma zresztą parę zalet: Każdy element miałem w ręku, miałem czas, żeby zastanowić się gdzie go położyć, miałem czas, żeby poczytać , douczyć się , podpatrzeć.

 

Z paruletniego doświadczenia wiem, że najwięcej kosztują wykonawcy - zdzierają strzasznie. Ostatnio pojawił sie tynkarz, który zażyczył sobie 18 zł/m2 (bez materiałów). A marudził strasznie... U mnie nie zarobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooh - Jestem pod baardzo duzym wrażeniem - mogę Ci tylko pogratulować (i trochę pozazdrościć). U mnie praktycznie wszystko robia "ekipy" - więc kosztorys jest o wiele "cięższy".

A tempo i tak mam podobne to Twojego (oficjalnie zacząłem w 2001) a stan mam o wiele mniej zaawansowany - więc dla mnie to "idziesz jak burza" :)

pozdr Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE wytrzymam, trzymajcie mnie bo nie wytrzymam, dlaczego mój dom , skromny dom kosztuje mnie tyle, a inni taki postawiliby za 150 000?!

 

chciałabym , chciała....

Jak macie czas i chęć poczytajcie i oświećcie mnie....

 

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=389190#389190

 

Pozdrawiam

 

czytałam Gosiu ten wątek i jak dla mnie postawienie domu za 150 tys pod klucz jest realne przy nastepujacych zalozeniach:

 

-budowa systemem gospodarczym, z bardzo duzym nakladem pracy wlasnej (doswiadczenie miedzy innymi Pooh)

-budowa rozlozona na lata (czekanie na odpowiednia koniunkture rynku, zmiany cen, materialy kupuje wtedy kiedy chce a nie dlatego ze musze bo czas mnie goni itd)

-rodzina i znajomi lub my sami pracujacy w branzy budowlanej (korzystne rabaty, niektore materialy za pol darmo)

-miejsce zamieszkania w poblizu tanszego dostepu do surowcow np. na terenach mocno zalesionych-drewno, w poblizu kamieniolomow, zwirowni, producentow pokryc dachowych itd

-wybieranie materialow z dolnej polki cenowej (niekoniecznie gorszych ale tanszych)

-stosowanie sprawdzonych rozwiazan, bez nowinek typu dgp, klima, reku, gwc, inteligentny dom itd, z zachowaniem standardowych rozwiazan odnosnie grubosci docieplen, wentylacji, ogrzewania, murarki itp

-prosty projekt gotowy, najlepiej parterowy dom niepodpiwniczony na planie stodoly z dwuspadowym dachem

 

Powiedz Gosiu ile z tych punktow pokrywa sie z twoimi mozliwosciami i zalozeniami, zapewne niewiele (tak jak i u mnie) wiec musimy pogodzic sie ze znacznie wyzszymi cenami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha, odnosnie kalkulacji Paty z tamtego wątku, to jestem mocno sceptyczna, meble kuchenne za 5,5 tys ???, podłogi za 8 tyś???, wyposazenie łazienek za 5 tys??? (chyba ze to zakupy rzeczy uzywanych z gratki, albo chodzi o najtansze panele za 18 zl /metr, i wogole mowimy o bardzo malym metrażu, np. jeje kuchnia to być może 7m2 a nie jak u mnie 17m2 z jadalnia)

 

także kochana głowa do góry, cudotwórców nie ma! ja już dawno przekonałam się, że 3/4 forumowiczów to ludzie pracujący w tzw. branzy budowlanej, ktorzy siła rzeczy mają dostęp do duzo tanszych niz my rozwiazan, stad takie nieskie ceny jakie podają...poza tym, pewnego rodzaju "modą" na forum jest licytacja materiałów i usług w dól, czyli och, mnie się udało tak tanio kupić, a mnie jeszcze taniej, itd, tylko, czy są to ceny realne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honorata: Słuszne uwagi. Umknęło mi to, co uważałem za oczywiste i niezauważalne. Faktycznie mam dom na planie stodoły z prostym, dwuspadowym dachem, bez piwnic, bez wynalazków typu dgp, kolektory słoneczne, rekuperatory etc. Wprawdzie nie buduję w pobliżu zalesionych kamieniołomów, ale zaopatruję się u jednego dostawcy (PSB) gdzie mam 15% rabatu i bezpłatny transport w wyładunkiem, a to przy dużych (kwotowo i wagowo) zakupach daje spore oszczędności. Sama rezygnacja z koloru drewnopodobnego ram okiennych dała 30% a i tak mam antywłamaniowe z szybą P4 i szprosami, itd itp.

 

Zatem można za 150 tys.! :D

 

PS (czyt. pod spodem): nie pracuję w branży budowlanej: mapki robię na państwowej robocie... a małżonka nauczyciel.

 

A tu ów domek:

http://www.sosw.edu.lodz.pl/u21.JPG (teraz już z oknami i całym dachem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję wszystko w Sunbud'zie w Pabianicach http://www.sunbud.com.pl Ostatnio troche się tam zmieniło (na gorsze) ale i tak jest nieźle. Niestety trzeba dokładnie wiedzieć czego się chce i zamawiać ze sporym wyprzedzeniem i uwzględnieniem "poślizgu". W okolicach kwietnia i maja sądziłem, że opóźnienia wynikają z Unii i VATu, ale to im tak już zostało do dziś. Na razie odesłałem ekipę dekarzy na urlop, żeby PSB zdążył z dostawą paru sztuk dachówek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj, tą przeprowadzkę do 40m2-bloki bym potraktował jako plus. Będziesz miała większa motywację do budowy
To nie wszystko! Na tych 40m2 bloki urzędować będą: mój Misiek, moja mama (czyli Babka), ja oraz....4 psy :lol: :lol: :lol: Myślę, że to będzie bardzo silny bodziec do tego, żeby jak najszybciej stamtąd wywiać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie górna lazienka juz prawie na tip-top. Teraz glazurnik rzezbi dolna.

Brzozy, ktore bezposrednio po rozprowadzeniu drenarzu pod oczyszczalnie, zaczely schnac (efekt jesieni na dzialce) juz na szczescie wracaja do siebie.

 

Pozdrawiam

 

PS. Od poniedzialku wpuszczam malarza na pietro. Powiedzial, ze dobrze gdybym kupil Dekoral. Teraz sie zastanawiam, czy wziac ten zwykly, czy ten zmywalny. Jakiejs strasznie drogiej farby nie przewiduja. Poradzcie jesli sie orientujecie co i jak.

 

T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooh, Honorato........przede wszystkim ja nie mówie , ze za 150 000zł. nie można się pobudowac... można, ale.....

-ja rozpoczełam budowę w tym roku "bez zapasów" i ceny materiałów i vatu wzrosły conajmniej o 15-20%

Więc wystarczy, ze ktoś zaczął budowe w 2003 jest sporo do przodu, nie wspomnę jak mówisz w 2000r.

ALE nie wierze że w dzisiejszych czasach, rozpoczecie budowy dziś jest mozlwie za 150 000 130m2. Chyba że najtańsze materiały, własna praca - co u mnie nierealne.

Pomimo wszystko mówię o przecietnej budowie... to uważam, ze jest to trudne. I sama się o tym przekonałam. Cóż już nie angażuje sie w tematy co mozna a co nie można, bo zwolennicy budów za 150-200 000 150m2, byli, są i będa -życzę wytrwałości...

 

A co z tym zimnym piwem? - bo dzień coraz krótszy i ogródki zamkną:(

Szukamy ogródka z piwem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...