Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Nio :yes:

Masz nauczkę, żeby się nie zrywać przedwcześnie z imprez ;)

 

Właśnie :p

 

Tak z innej beczki, używał ktoś tego badziewia do malowania http://www.ceneo.pl/11296060 ??

 

W LM jest po 99zł/10l, a potrzebujemy farbę, która po pierwsze, ładnie i szybko kryje, dwa, 10L starczy na pokój 25m2, wiem że to co piszą na opakowaniach to z reguły można sobie o kant d.... rozbić ale może jednak się nie zawiodę (140m2/10l) za tą cenę.

Bądź poradźcie coś lepszego do tej ceny.

 

Z góry dzięki za pomoc :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Tak z innej beczki, używał ktoś tego badziewia do malowania http://www.ceneo.pl/11296060 ??

 

W LM jest po 99zł/10l, a potrzebujemy farbę, która po pierwsze, ładnie i szybko kryje, dwa, 10L starczy na pokój 25m2, wiem że to co piszą na opakowaniach to z reguły można sobie o kant d.... rozbić ale może jednak się nie zawiodę (140m2/10l) za tą cenę.

Bądź poradźcie coś lepszego do tej ceny.

 

Z góry dzięki za pomoc :)

 

Pozdro

 

My w mieszkaniu malowaliśmy Dekoral'em takim w pomarańczowym opakowaniu jest za jakieś 75 pln za 10 litrów, teraz kupiłem Dulux'a (jakieś 150 pln za 20 l) i Bondex (taki do łazienki chyba 110 za 10 l) najlepiej oceniam Dekoral, drugie miejsce to Bondex i daleko z tyłu Dulux (najsłabiej kryje i biel jest "oczo*ebna").

 

Co do wydajności 25 litrów Dulux'a starczyło na jedno pociągnięcie 300 m2, niestety trzeba będzie malować przynajmniej 2x. Dekoral - jakieś 6-7 litrów pozwoliło nam zamalować dokładnie wszystkie sufity w mieszkaniu o powierzchni 42m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w mieszkaniu malowaliśmy Dekoral'em takim w pomarańczowym opakowaniu jest za jakieś 75 pln za 10 litrów, teraz kupiłem Dulux'a (jakieś 150 pln za 20 l) i Bondex (taki do łazienki chyba 110 za 10 l) najlepiej oceniam Dekoral, drugie miejsce to Bondex i daleko z tyłu Dulux (najsłabiej kryje i biel jest "oczo*ebna").

 

Co do wydajności 25 litrów Dulux'a starczyło na jedno pociągnięcie 300 m2, niestety trzeba będzie malować przynajmniej 2x. Dekoral - jakieś 6-7 litrów pozwoliło nam zamalować dokładnie wszystkie sufity w mieszkaniu o powierzchni 42m2.

 

 

ja cały dom malowałem Dekoralem i Bonduxem , wydawało mi się że są super do kiedy nie użylem w ostatnim pomieszczeniu Tikurilly ( nie wiem czy tak się pisze;-) ) , ta farba to mistrzostwo świata , dziś bym malował tylko tą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie :p

 

Tak z innej beczki, używał ktoś tego badziewia do malowania http://www.ceneo.pl/11296060 ??

 

W LM jest po 99zł/10l, a potrzebujemy farbę, która po pierwsze, ładnie i szybko kryje, dwa, 10L starczy na pokój 25m2, wiem że to co piszą na opakowaniach to z reguły można sobie o kant d.... rozbić ale może jednak się nie zawiodę (140m2/10l) za tą cenę.

Bądź poradźcie coś lepszego do tej ceny.

 

Z góry dzięki za pomoc :)

 

Pozdro

 

Cały dom w Dekoralu, w takich żółtych wiaderkach. Super :) Po jakieś 70 zł za 10l ...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jestem na etapie ocieplania poddasza i wyczytałam że możliwe zastosowanie jest pianki poliuretanowej, czy ktoś z was ma jakieś info na ten temat, jeśli tak to poproszę

jak na razie drogo za dokładnie to samo co tradycyjnie

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?166846-izolacja-poddasza-piank%C4%85

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja cały dom malowałem Dekoralem i Bonduxem , wydawało mi się że są super do kiedy nie użylem w ostatnim pomieszczeniu Tikurilly ( nie wiem czy tak się pisze;-) ) , ta farba to mistrzostwo świata , dziś bym malował tylko tą

 

Tikurilla - boska! genialnie sie czysci- szczegolnie wazne przy malych dzieciach :)

Jeszcze "pół nieba lepsza" farba Para (dostepna np na Pabianickiej, obok VW)- niestety o cale niebo drozsza... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sypialnię pomalowaną białą Tikurillą, tak właśnie na próbę- czy warto kupować do domu. Czyścić ścian jeszcze nie próbowałam to fakt. Ale malowało się normalnie. Co do krycia się nie wypowiem, bo zamalowywaliśmy ciemnobordowy, więc szału nie było :) Ale domek chyba machniemy dekoralem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ratujcie. Potrzebne namiary na firmę od robót ziemnych, która nie boi się pracy w gliniastym terenie o tej porze roku. Warunki na działce nie są wcale tragiczne, dojazd jest, ale posiadacze niewyszukanego sprzętu nie chcą póki co tam wjeżdżać w obawie o zakopanie się w glinie.

 

Wszyscy sugerują, że należy tam zamówić sprzęt na gąsiennicach - lub ew. lekki kołowy z napędem radzącym sobie w trudnych warunkach.

 

Chodzi tylko o zdjęcie humusu i może lekkie przygotowanie wjazdu na działkę pod płyty drogowe.

 

Niestety nie mogę czekać do lata, a zastanawianie się czy to dobry moment i czy jutro będzie padać zaczyna mnie męczyć - po prostu trzeba tam wjechać i zacząć budowę.

 

Znacie jakiegoś nieustraszonego majstra od prac ziemnych? Najlepiej z okolic Aleksandrowa (ale też Zgierza, Konstantynowa, etc).

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dumam. Płytki do niczego mi nie pasują. W całym salonie i hallu mają być panele. Jeden pasek płytek będzie wyglądał od czapy. Zostaje albo szyba albo kawałek betonu nawiązujący do klocka...

 

A co będzie u Ciebie? Śledzę Twój wątek kominkowy i nie zazdroszczę... Chodziaż kominek zapowiada się rewelacyjnie :)

I mam nadzieję, ze taki też będzie efekt końcowy.

 

Ostatnio, jak przeglądam różne stronki, to zwracałam uwagę na podłogę przed kominkiem z taką półką pod paleniskiem ("klocek"), i wiesz - nie było żadnych dodatkowych zabezpieczeń!

Ja szukam w tematach raczej kaflowych, jednak to nie zmienia samych założeń. Może po prostu zamiast klocka zrób właśnie fajną grubą półkę, taką na min. 50cm. I uważam, że jeśli palenisko jest nisko to nawet jeśli to będzie klocek, to musi być nieco podniesiony. Chyba na Twojej inspiracji też tak było.

 

A u mnie? Na razie cisza. Jedno wiem: już nigdy nie zgodzę się na montaż czegoś bez projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...