Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Krótko dla tjozwi - zaczynam korzystać z FekalTrans - 64 zł za kurs.

Krótko dla wszystkich - witam po odpoczynku sylwestrowym. Jednak dopiąłem swego i równo po 4 miesiącach akcji budowlanej - tzn. 2 stycznia br. przewiozłem rzeczy do nowego domu. Postaram się przygotować garść uwag o moich doświadczeniach - tym samym odświerzyć moją stronę budowlaną bo końcówka była bardzo wyczerpująca (przeprowadzka = pakowanie).

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luśka dzięki! Dach spisuje się b. dobrze - nie przecieka, wentylacja działa, obróbki bez zarzutu.

Z przeprowadzką było najciężej. Po nocy sylwestrowej musieliśmy dokończyć pakowanie i o mało co nie przeliczyliśmy się z siłami.

To było najcięższe zadanie. Zamówiłem 2 duże samochody ze znanej mi firmy logistycznej choć nie specjalizującej się w przeprowadzkach. Do tego 5 ludzi. Samochody miały opuszczane platformy więc szło sprawnie. W każdym razie z Widzewa, z 4 piętra i na Złotno z rozładunkiem uporaliśmy się w 7 godzin.

Stronę uaktualnię w tym tygodniu i dam znać wszystkim zapeleńcom.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Podciągam grupkę łódzką do góry - głównie dla Ciechanki. Reszta się tak utajniła, że od dawna nikt tu nie zagościł. Albo się wybudowali i cieszą się ciepełkiem domowych kominków. Dostałam Ciechanko Twoje wiadomości na priva - cieszę się, że niedaleko będziecie budować. Mam nadzieję, że następnym razem się spotkamy jakoś. U mnie trwają prace wykańczające. Głównie dom, bo ja się wykończyć nie dam !!! :smile: Za to bardzo dużo czasu ostatnio zajęło mi podejmowanie tzw. finalnych decyzji typu kafelki, parkiety, wanna, kabiny, grzejniki itd. Wiadomo, że będziemy sobie w tym otoczeniu potem egzystować przez 150 lat, więc lepiej, żeby mi się podobały.... Bo nie ma szans, że za rok coś wymienię. Teraz mój problem na tapecie to kuchnia. Pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, tak Ciechanko - też uwielbiam piątki :smile: Nie odzywam sie za wiele, bo ostatnio mam mniej czasu dla komputera a wiecej dla samej budowy. Od wczoraj mam już zamontowane drzwi wejściowe, kładą się parkiety, wykańcza łazienka a zostało mi jeszcze masę spraw do załatwienia (zlewy, umywalki, krany, baterie etc - mam kompletny mętlik w głowie !!!). Wczoraj zaczął się Interflat i bardzo chcialabym się tam wybrać. Może jutro znajdę trochę czasu. Co prawda na rano jestem umówiona na obmiar kuchni, bo to najwyższa pora coś zadziałać w tym temacie także. Czas oczekiwania na szfki jest 5-6 tygodni, a jak znam życie i tak jakiś poślizg będzie. Jak widać gonię czas, jak mogę :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Lusiu dobrze że chociaż ty zajrzałaś do klubu. Ja też wybieram się na targi ale nie wiem czy jutro czy w niedzielę. Może uda mi się Misia zostawić dziadkom. Zazdroszczę Ci już (ale tak miło) twojego zapracowania z domkiem. Ja jak już pisałam wcześniej czekam na wiosnę. Pozdrawiam Ciechanka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Lusiu dobrze że chociaż ty zajrzałaś do klubu. Ja też wybieram się na targi ale nie wiem czy jutro czy w niedzielę. Może uda mi się Misia zostawić dziadkom. Zazdroszczę Ci już (ale tak miło) twojego zapracowania z domkiem. Ja jak już pisałam wcześniej czekam na wiosnę. Pozdrawiam Ciechanka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciechanko, nie wiem, czy odczytałaś moją wiadomość na priva, ale trochę mi się pokomplikowało. Byłam na budowie, tak jak pisałam, ale dodatkowo wyszedł jakiś numer z kotłem. Nie chciał się włączyć i musiałam wzywać pogotowie gazowe. Okazało się, że był jakiś problem z reduktorem w skrzynce i w końcu go wymienili na nowy. Podobno przy nowych piecach, zanim się rozkręcą na dobre, mogą być takie rzeczy. Nie znam się na tym kompletnie, więc na wszelki wypadek będzie jeszcze serwis Vaillanta w poniedziałek i wyregulują. W związku z tym, na Targi gnałam w tempie dużym i już nie dzwoniłam do Ciebie. Młyn jest tam straszny, ale faktycznie jest bardzo dużo stoisk różnego autoramentu. Jeśli nie byłaś dziś, to warto jutro pójść. Szczerze powiem, że od dwóch lat chodziłam na te Targi i są o niebo lepsze, niż Interflat. Dodatkowa atrakcja - śpiewał Krzysztof Krawczyk i to akurat obok stoiska, przy którym wynegocjowywałam bardzo atrakcyjne upusty na armaturę. A właściwie wrzeszczeliśmy na zmianę z przedstawicielem stoiska i pewno super śmiesznie musiało to wyglądać. Ale transakcja udana - mój syn wywrzeszczał bardzo fany panel do kabiny :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam na targach ale w tempie szcura wyścigowego. Dlatego nie dawałam sygnału bo nie miałabym nawet chwili żeby pogadać. Myślę że okazji nie zabraknie. Faktycznie oferta na targach była niezła. Mój mąż wytargował upust na porotherm i dziś go kupujemy. To pierwszy tak poważny krok. Poza tym obejrzałam dokładnie ofertę Parkietusa - no i sukces- parkiet z drewna kempas spodobał się również mojemu mężowi (to sukces podwójny, bo ciężko nam zdecydować się na to samo). Co prawda do podłóg jeszce daleko ale co mnie obchodzi cegła...ja już żyję wnętrzami bo o tym głównie ja będę decydować. Pojechaliśmy również odwiedzić naszą działkę, śnieg warstwa 10cm przykrył również część drzewek. W pierwszej chwili myślałam że ktoś ukradł. Ale nie, są na miejscu. Na koniec konkluzja gdzie ta wiosna....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie! Też w ostatnią sobotę zawitałem na targi. Pobiegałem po wszystkich 4 halach i nazbierałem 4 torby ulotek! Dużo ciekawych rzeczy, głównie interesowało mnie to co na pewno trzeba zrobić w tym roku: ogrzewanie, przydomowa oczyszczalnia, kompletne systemy dociepleń i drzwi. Działeczkę też oczywiście odwiedziłem w niedzielę. Pogoda piękna, są siad nawet w sweterku polegiwał na tarasie łapiąc promyczki wiosennego słońca. No ale teraz czas już ostro przygotowywać do nowego sezonu i zdecydować sie konkretnie na wiele rzeczy. Pozdrawiam Was prawie wiosennie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...