Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Kajka! Koleżanka chce nas wieśniarami nazwać ;-)

 

A tak na poważnie.

Wiem, że to nie jest temat budowlany ale szukam dobrego materaca do łóżka.

Macie jakieś propozycje, dobre lub złe doświadczenia.

Szczególnie będę brała pod uwagę wypowiedzi osób z małym stażem małżeńskim ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Wiosenne porządki na działkach...??

U mnie, jakoś tak co roku wypada, że jak jednego sąsiada się zobaczy przy porządkowaniu ogrodu, to zaraz inni z grabeczkami wychodzą i kopci się na każdym podwórku. Taka akcja trwa 3-4 dni wiosną i jesienią . Jest tylko jeden sąsiad, który ma działkę dla celów rekreacyjnych (mieszka w innym mieście, a tu jest codziennie bo koty musi nakarmić i świeżym powietrzem pooddychać), któremu to przeszkadza, i ten swoje odpady wywozi (ciekawe gdzie). Kompostowni w mieście nie ma.

Jakoś tak się zawsze składa, że dym leci właśnie w jego stronę.

 

Jeśli spalanie przebiega pod kontrolą, to nic złego się nie stanie. Trzeba tylko w taki dzień spalać, żeby drogi nie zadymiać.

Większym problemem jak spalanie liści i gałęzi, jest ogrzewanie domu przez spalanie całą zimę śmieci, szmat, plastiku, gumy, pampersów itd. To dopiero może być bulwersujące. Ale gałązki? Drewienka? Liście?

I mieszkam w mieście (coby jasne było). http://www.manu.dogomania.pl/emot/hahaha2.gif

 

I materac też mnie interesuje. Taki sam co Z-35 http://manu.dogomania.pl/emot/niegrzeczny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam balkonu

A co do materaca - zależy czy się lubi miękko, czy twardo. Ja lubię twardo. Więc mam płytę pełną na łóżku (a nie szczebelki z dziurami) i kupiłam sobie materac piankowo-lateksowy z pianki termocośtam, w sklepie internetowym zresztą. Bardzo wygodny, ze zdejmowanym pokrowcem i wyściółką z wełny) Jak ktoś chce na miękko, to trzeba raczej kieszeniowy i tu już trzeba wnikać w liczbę tych kieszeni bo od liczby zależy jakość. Im więcej, tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moi drodzy ponieważ jestem szczęśliwą posiadaczką 2 mostków termicznych zwanych balkonikami czy moglibyście mnie oświecić jak się je izoluje, bo majster proponuje papę termozgrzewalną a znajomy powiedział mi o jakiś mazi hydroizolacyjnej

 

Izolacja, o której piszesz ma za zadanie zabezpieczyć płytę balkonu przed wilgocią i nie dopuścić do uszkodzeń warstwy okładzinowej balkonu (np. płytki)

Dobry system ma Mapei, Izohan, Kerakol. Ja mam trzy balkony; wybrałam Mapei.

 

Mostek cieplny możesz zmniejszyć stosując styropian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosenne porządki na działkach...??

U mnie, jakoś tak co roku wypada, że jak jednego sąsiada się zobaczy przy porządkowaniu ogrodu, to zaraz inni z grabeczkami wychodzą i kopci się na każdym podwórku. Taka akcja trwa 3-4 dni wiosną i jesienią . Jest tylko jeden sąsiad, który ma działkę dla celów rekreacyjnych (mieszka w innym mieście, a tu jest codziennie bo koty musi nakarmić i świeżym powietrzem pooddychać), któremu to przeszkadza, i ten swoje odpady wywozi (ciekawe gdzie). Kompostowni w mieście nie ma.

Jakoś tak się zawsze składa, że dym leci właśnie w jego stronę.

 

Jeśli spalanie przebiega pod kontrolą, to nic złego się nie stanie. Trzeba tylko w taki dzień spalać, żeby drogi nie zadymiać.

Większym problemem jak spalanie liści i gałęzi, jest ogrzewanie domu przez spalanie całą zimę śmieci, szmat, plastiku, gumy, pampersów itd. To dopiero może być bulwersujące. Ale gałązki? Drewienka? Liście?

I mieszkam w mieście (coby jasne było). http://www.manu.dogomania.pl/emot/hahaha2.gif

 

I materac też mnie interesuje. Taki sam co Z-35 http://manu.dogomania.pl/emot/niegrzeczny.gif

 

Mnie palenie nie przeszkadza - jesienią, gdy jeszcze miałam miejsce (przed rozpoczęciem budowy) paliliśmy sporo po wycince.

U nas przepisy takie, że nie bardzo można- trzeba by pokombinować, bo są pewne luki :cool: - ale sąsiad dostał mandat :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajka! Koleżanka chce nas wieśniarami nazwać ;-)

 

A tak na poważnie.

Wiem, że to nie jest temat budowlany ale szukam dobrego materaca do łóżka.

Macie jakieś propozycje, dobre lub złe doświadczenia.

Szczególnie będę brała pod uwagę wypowiedzi osób z małym stażem małżeńskim ;-)

 

My od kilku lat śpimy na jakimś materacu z IKEi - dość twardy z jakiejś pianki o szerokości 160. Kosztował jakieś 400 pln więc nie tak strasznie, a powiem Ci spaliśmy na wielu i nadal jak wracamy do domku to to jest to :-) ojciec kupił identycznej wielkości ale ciut bardziej wypasioną wersję (jakieś 200 więcej), różnicy nie widzimy.

Staż małżeński niecałe 2 latka więc chyba informacja wiarygodna ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajka! Koleżanka chce nas wieśniarami nazwać ;-)

 

A tak na poważnie.

Wiem, że to nie jest temat budowlany ale szukam dobrego materaca do łóżka.

Macie jakieś propozycje, dobre lub złe doświadczenia.

Szczególnie będę brała pod uwagę wypowiedzi osób z małym stażem małżeńskim ;-)

 

Swego czasu też szukalem i dobre opinie maja materace z Koła.

np estrella lux

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajka! Koleżanka chce nas wieśniarami nazwać ;-)

 

A tak na poważnie.

Wiem, że to nie jest temat budowlany ale szukam dobrego materaca do łóżka.

Macie jakieś propozycje, dobre lub złe doświadczenia.

Szczególnie będę brała pod uwagę wypowiedzi osób z małym stażem małżeńskim ;-)

 

ja z kolei polecam kokosowy :) nie czuje zapachów zadnych :) i sprezyny w kieszonkach, jesli ktos lubi spac na twardym :D

a co do opinii osob z malym stazem- materac powinien byc jak najwezszy (max 90cm)- to zbliża i jest fajnie ;)

w lodzi jest firma co robi materace, tylko kurcze jak sie nazywa.... hhmmm... musze zrobnic format C i jak mnie oswieci- dopisze :)

 

ps kiedys (9 miesięcy przed narodzinami córci ;) ) mielismy okazję spać na takim materacu "piankowym" chyba takim, o ktorym EZS pisze powyzej. 2 dni sie przyzwyczajalam, ale po tych dniach- bosko! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z-35, zechcesz podać trasę swojego tour de materac.. A ten przekładaniec to gdzie do "spróbowania"?

 

My od 20 lat śpimy na tapczanie, który ma lat... chyba 40. Świetny sprzęt. Teraz już takich nie robią. Materac z kokosa na sprężynach. Wysłużony staruszek, niejedno wytrzymał. W nowym domku też chcemy z kokosa. Szczególnie mojemu Kocurowi ciepło się kojarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy na Wólczańskiej w Selene, Ikei i Agata Meble. W Agacie (dziwnie to brzmi ;-) ) była kanapka lateksowo-kokosowa.

Niestety okazało się, że poniżej 900zł trudno kupić coś porządnego.

Ja myślałam, że za 700zł będę miała full wypas!

8 lat temu kupiliśmy w jysku całe łóżko sosnowe z materacem za 450zł ale w materacu po roku było już czuć sprężyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostaje ci wybór w realu a kupno w necie :) A ten producent z Łodzi ma sklep na Tuwima czy w okolicy, jest w necie do znalezienia. Ale ceny odjazdowe. Mój piankowy kosztował w granicach 400 coś , tak nawiasem mówiąc. 1-o osobowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

czy ktoś zna namiary na dobrą, niedrogą ziemię ogrodniczą w dużej ilości do wyrównania i założenia ogrodu.

Wiosna pełmą parą więc może interesowaliście się już tym tematem?

 

Co do materacy, mamy z Janpola -piankowy z poszyciem zdejmowanym do prania- bardzo wygodny oraz tańsze z Ikei sprężynowe też Ok. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...