Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Jak rozwiązaliście sprawę postawienia blaszaka jako tymczasowego pomieszczenia gospodarczego na działce?

w starostwie zgierskim poinformowano mnie w kancelarii, że potrzebne jest zgłoszenie z dołączona mapką do celów lokalizacyjnych złożone na 30 dni wcześniej. Zgłoszenie ważne jest 120 dni i na 30 dni przed upływem tego terminu trzeba przedłużyć na następny okres i tak w kółko.

Jeśli blaszak miałby zostać na stałe jako budynek gospodarczy to trzeba złożyć wniosek o ustalenie warunków zabudowy i stawiając zachować wymaganą odległość 1/2 wysokości budynku od ogrodzenia.

 

Przyznam szczerze, że nigdy wcześniej nie słyszałam, że potrzebne są takie ceregiele, blaszaki rosną na działkach jak grzyby po deszczu, wydaje mi się, że ten przepis sobie, a życie sobie, no ale może się mylę.

Szkoda że nie zapytałam, czy na postawienie WC też trzeba złożyć zgłoszenie ????

 

Ooo a to ciekawe :)

ja 3 lata temu stawialem blaszaka i nic nikomu nie zgłaszałem. Nawet mi do głowy to nie przyszło żeby takie coś zgłaszać... paranoja :)

 

A wracając do żwiru znalazłem w cenach od 70 zł nawet do 120 za tonę. Tylko jest jeden problem. Nie chcą takich małych ilości przywieźć :// Nawet powiedziałem że zapłacę ale nie chca :) dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo a to ciekawe :)

ja 3 lata temu stawialem blaszaka i nic nikomu nie zgłaszałem. Nawet mi do głowy to nie przyszło żeby takie coś zgłaszać... paranoja :)

 

A wracając do żwiru znalazłem w cenach od 70 zł nawet do 120 za tonę. Tylko jest jeden problem. Nie chcą takich małych ilości przywieźć :// Nawet powiedziałem że zapłacę ale nie chca :) dziwne

 

Dokładnie. Postawiliśmy drewniana budę i tyle. Nikomu niczego nie zgłaszaliśmy, a do gminy mamy z pińcet metrów ;)

A ten żwir to w jakich ilościach wożą ? I co to za żwir ? Tak konkretnie ? ;)

 

pozdro, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2mm
Czy ktoś z Was orientuje się gdzie w Łodzi można dostać i zobaczyć zlewozmywaki Teka (jakaś wystawka)? Zakup planuję przez internet ale mam problem z kolorem i chciałam na żywo obejrzeć. Z góry dziękuję za podpowedź :-)

 

pozdrawiam

 

kiedyś były jakieś egzemplarze w Artdomie na Kasprzaka, po tej stronie co mają kafle, kibelki itp. wynalazki.

a większy wybór (+AGD) na Bartyckiej w W-wie, nie pamiętam już nr pawilonu i stoiska.

 

co do tych blaszaków to nie przesadzajmy, jak coś nie jest trwale związane z gruntem czyli nie jest budynkiem, budowlą itp. to nie podlega to żadnemu zgłaszaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę wylać słupki żelbetowe ścianki kolankowej. I wyjdzie jakies 0,5 m3 betonu wieć żadna betoniarnia nie chce mi tyle przywieźć.

Także piasek mam, cement mam i jeszcze potrzbuje żwiru ;) myśle że frakcja 2-4 lub 2-8 będzie wystarczająca

 

A co do ilości to całą wywrotkę.. inaczej im sie nie opłaca :) (chyba się w budowlance znów poprawiła sytuacja)

Także zapraszają z własnym transportem :( Nie no jedni za 100 zł przywiozą (odległość okoo 1,5 km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo a to ciekawe :)

ja 3 lata temu stawialem blaszaka i nic nikomu nie zgłaszałem. Nawet mi do głowy to nie przyszło żeby takie coś zgłaszać... paranoja :)

 

A wracając do żwiru znalazłem w cenach od 70 zł nawet do 120 za tonę. Tylko jest jeden problem. Nie chcą takich małych ilości przywieźć :// Nawet powiedziałem że zapłacę ale nie chca :) dziwne

 

markoos cos dziwne te ceny. w go-trakcie krzyczeli 27 netto za tone. moze zadzwon do nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozwiązaliście sprawę postawienia blaszaka jako tymczasowego pomieszczenia gospodarczego na działce?

w starostwie zgierskim poinformowano mnie w kancelarii, że potrzebne jest zgłoszenie z dołączona mapką do celów lokalizacyjnych złożone na 30 dni wcześniej. Zgłoszenie ważne jest 120 dni i na 30 dni przed upływem tego terminu trzeba przedłużyć na następny okres i tak w kółko.

Jeśli blaszak miałby zostać na stałe jako budynek gospodarczy to trzeba złożyć wniosek o ustalenie warunków zabudowy i stawiając zachować wymaganą odległość 1/2 wysokości budynku od ogrodzenia.

 

Przyznam szczerze, że nigdy wcześniej nie słyszałam, że potrzebne są takie ceregiele, blaszaki rosną na działkach jak grzyby po deszczu, wydaje mi się, że ten przepis sobie, a życie sobie, no ale może się mylę.

Szkoda że nie zapytałam, czy na postawienie WC też trzeba złożyć zgłoszenie ????

Jest chyba coś nie tak, mnie w Nowosolnej powiedzieli że jezeli nie jest na stałe związane z gruntem to nie ma problemu.Postawiłem blaszaka na płytach chodnikowych i jest git.Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prośbę , czy możecie mi doradzić w pewnej sprawie.mianowicie chcę zamienić szambo na oczyszczalnię ścieków ale nikt nie potrafi mi powiedzieć jak to prawnie powinno wyglądać. gmina odsyła mnie do starostwa a starostwo do gminy . moja Pani architekt powiedziała żeby na razie nic nie zgłaszać tylko przy odbiorze budynku i bądź tu inwestorze mądry. :bash: ktoś ma jakieś pomysły??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w go-trakcie krzyczeli 27 netto za tone

 

A to taki żwir jak do betonu tak ? Bo szukam jakiegoś na rabatki ;) i nie wiem jak on dokładnie wygląda ....

Chyba też tam zadzwonie i popytam ;)

 

pozdrawiam, majki

 

/edit/ -> markoos - ach, to już nie mam po co dzwonić ... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prośbę , czy możecie mi doradzić w pewnej sprawie.mianowicie chcę zamienić szambo na oczyszczalnię ścieków ale nikt nie potrafi mi powiedzieć jak to prawnie powinno wyglądać. gmina odsyła mnie do starostwa a starostwo do gminy . moja Pani architekt powiedziała żeby na razie nic nie zgłaszać tylko przy odbiorze budynku i bądź tu inwestorze mądry. :bash: ktoś ma jakieś pomysły??

 

Domyślam się, że oczyszczalnia będzie w tym samym miejscu co szambo.Ale to nie ważne ,ważne jest to że pani architekt ma rację .Nie zawracaj sobie teraz tym głowy ,przy odbiorze przyjdzie gostek i wszystko pomierzy i naniesie na plany.Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to taki żwir jak do betonu tak ? Bo szukam jakiegoś na rabatki ;) i nie wiem jak on dokładnie wygląda ....

Chyba też tam zadzwonie i popytam ;)

 

pozdrawiam, majki

 

/edit/ -> markoos - ach, to już nie mam po co dzwonić ... :(

 

No wlasnie mi chodzi do wykonania betonu na słupki ściany kolankowej. cos takiego :

http://www.pepetrans.pl/galeria/zwir_16-32mm_max.jpg

tylko frakcja mniejsza 4-16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...