Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Witam, jestem nowa na forum. Poszukuję dobrej ale niedrogiej ekipy budowlanej. Interesuje mnie wykonanie stanu surowego zamkniętego. Pozdrawiam

 

Witaj :)

Poszukaj tutaj http://forum.muratordom.pl/group.php?do=discuss&discussionid=2666 Jest troche polecanych ekip, może kogoś znajdziesz ...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Hello:) a czy popełnił ktos z Was samodzielnie system nawadniający teren wokół domu?

 

Owszem, mnie się udało. Chociaż bez rad doswiadczonej osoby miałbym problem z rozplanowaniem pokrycia terenu (rodzaj zraszaczy, umiejscowienie). Sam montaż polega głównie na kopaniu ;-)

Koszt całej instalacji na teren 500 m2 to ok 2,5k (materiały).

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, mnie się udało. Chociaż bez rad doswiadczonej osoby miałbym problem z rozplanowaniem pokrycia terenu (rodzaj zraszaczy, umiejscowienie). Sam montaż polega głównie na kopaniu ;-)

Koszt całej instalacji na teren 500 m2 to ok 2,5k (materiały).

 

Pozdrawiam!

 

To jak możesz to opisz z czego składałeś, jakie rury w ziemi do łączenia zraszaczy, jaka jednostka sterująca, jakie zraszacze ( firma ) ?

 

DziękujeMY ;)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak możesz to opisz z czego składałeś, jakie rury w ziemi do łączenia zraszaczy, jaka jednostka sterująca, jakie zraszacze ( firma ) ?

 

DziękujeMY ;)

 

pozdrawiam, majki

 

Osprzęt amerykańskiej firmy Orbit:

http://www.orbitonline.com/

 

W tym zraszacze, elektrozawory, sterownik. Węże główne o średnicy 2,5cm, do zraszaczy średnica 1cm. Żeby to działało potrzebne jest duże ciśnienie, więc u mnie wyjście na nawodnienie jest zaraz za wodomierzem. Z tego co pamiętam to z ujęcia musi płynąć min. 1l/1 sek, (mierzyłem ile czasu zajmie napełnienie wiadra 10l, jeśli poniżej 10 sek to ciśnienie jest wystarczające). Sterownik obsługuje do 6 sekcji, na jednej sekcji jest do 7 zraszaczy. Zrazszacze mają różny zasięg oraz obszar (90st, 180 st, 270 st i 360 st), każdy dodatkowo można regulować. Trochę zabawy jest w uzyskaniu dobrego pokrycia, ale sprawdza się, polecam!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba nie możesz rozsączać tego g...wna prosto z szamba :jawdrop:, tylko je przerobić, na tzw. ekologiczne ( komory ), albo oczyszczalnię ścieków ... ?

A jakie macie teraz szambo i ile płacicie ? Bo ja mam 10m3 i wystarcza na 1,5 miesiąca = 190 zł obecnie ...

 

pozdrawiam, majki

 

Wiem, wiem, ale i tak szukam sposobu. Mam 7m3 / 1 mc/ 120 zł. Oj, boli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki Ty masz jak dobrze pamiętam tylko studnie z której czerpiesz wodę prawda?? Czy już wodociągi dotarły do Twojego rejonu?

 

Ciekaw jestem jakie macie rachunki za wodę na kwartał. Ktoś się pochwali?

 

Tak, mam własną studnię. Wiem, że upraszczam, ale koszt wody to 36 zł za tabletki do uzdatniacza na 3 miesiące ;) Samej wody. Bo za szambo 190 zł na 1,5 miesiąca.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Zytka! :)

jak będę w Lutku dam znać i na kawkę chętnie wpadniemy :) zapraszamy też do nas na oględziny! :)

troche się obawiam, że wyjdzie nam 'dziwoląg' zamiast zgrabnego domku...

 

ponawiam pytanie:

KTO MA DACH Z KĄTEM NACHYLENIA 33 (+/- 2) SOPNI?

 

A u nas Ci 30 stopni.. Pasuje do obglądania? :D

 

Ja też mam mieć 30 st i jestem ciekawa, ale skosów ze scianką kolankową ok 110cm na poddaszu (nurtuje mnie kwestia wanny pod skosem)...

 

Seban - jak to u ciebie wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj .... !!!!!!!!!!!!

może dlatego że tylko ten kabelek???? podobno tam są dobre rabaty:) ale chyba trzeba kupić cóś więcej ...

jak dostanę fakturkę :) bo im się nie śpieszy .... :) to zobaczymy ..... ile co kosztowało.....

kupowaliśmy tam elektrykę na cały dom......

serdecznie pozdrawiam ....

a wejdź czasem na swoją pocztę......

 

M

 

Hejka :)

 

Sorki - już się poprawiłam i cuś skrobnęłam :oops:

 

Na razie tylko ten kabelek i kilka bezpieczników było nam potrzebnych - zresztą sam kabelek mało nie kosztował, bo potrzebowaliśmy spory kawałek, więc moim zdaniem pod rabat się nadawał... ale jakoś nie wykazywali zainteresowania negocjacjami - kolejka była jak jasna ch...a, klientów cały sklep, więc wiadomo...

W Tuszynie na dzień dobry taniej, za bezpieczniki niemal o połowę ceny, a i tak troszkę zjechali :p, więc przy większych zakupach też pewnie się wydębi jakiś rabacik :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam mieć 30 st i jestem ciekawa, ale skosów ze scianką kolankową ok 110cm na poddaszu (nurtuje mnie kwestia wanny pod skosem)...

 

Seban - jak to u ciebie wygląda?

 

U mnie dach ma 38 st nachylenia, ściana kolankowa ma 60 cm (3 bloczki Ytonga) i pod skosem mam wanne. Da się do niej wejść i z niej wyjść ;-)

 

 

Pozdrawiam!

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas Ci 30 stopni.. Pasuje do obglądania? :D

 

:)

seban- a wysoko macie od "poziomu 0" do wienca na dach? Jesli dobrze widze z projektu (bardzo fajny projekt) to u Was chyba parterówka, prawda? my nad stropem mamy 50cm i dopiero wieniec...

---

o! dopiero teraz zauwazylam kolejny wpis, ze scianka ma 50 cm..

mozna to jakos obejrzec? macie jakies zdjeciochy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...