Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Przejrzałem starannie dziennik i podpowiedź dla poszukujących informacji o drenażu (zakładka 14-ta)- polecam materiał,

Majki,drenaż wykonywałeś samodzielnie czy Pan Błaszczyk?

W tym tygodniu "zalazł mi za skóre" tynkarz- miał wejść przed Wielkanocą a do dzisiaj go nie ma- może należałoby stworzyć dyskusje:

Te firmy i produkty omijamy szerokim łukiem...

Dlaczego?Bo istnieje masa firm i produktów na rynku, o których nie wspomina się na forum- wyelimujmy te najgorsze...

Czekam na opinie w tej sprawie

C.S.

 

Tak, robili Błaszczykowie.

A co do NIE-polecanych ekip/hurtowni/materiałów mamy naszą łódzką tablicę ogłoszeń. Możesz tam napisac kogo/co nie polecasz i dlaczego.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Przejrzałem starannie dziennik i podpowiedź dla poszukujących informacji o drenażu (zakładka 14-ta)- polecam materiał,

Majki,drenaż wykonywałeś samodzielnie czy Pan Błaszczyk?

W tym tygodniu "zalazł mi za skóre" tynkarz- miał wejść przed Wielkanocą a do dzisiaj go nie ma- może należałoby stworzyć dyskusje:

Te firmy i produkty omijamy szerokim łukiem...

Dlaczego?Bo istnieje masa firm i produktów na rynku, o których nie wspomina się na forum- wyelimujmy te najgorsze...

Czekam na opinie w tej sprawie

C.S.

 

Popieram pomysł ale takie opinie maiły chyba byc na drugiej grupie łódzkiej polecam usługi i towary .

 

Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A musisz mieć projekt? Swojego czasu jak wałkowałam temat oczyszczalni, spotkałam się z opiniami, że można pokombinować i przedłożyć rysunki techniczne planowanego posia.

Ja miałam inną sytuację, bo mam poś w jednym pozwoleniu z domem i nie miałam w ogóle osobnego projektu - wrysowane na plan i załączone rysunki i aprobaty.

 

 

 

Gdyby miał ktoś na zbyciu deski szlunkowe, takie dość długie - proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PNB w sprawie instalacji gazowej wydane:) opinia kominiarska była jednak niepotrzebna. Pani nie doczytała, że dom w budowie :)

 

Niniejszym, przerywam czterodniowe milczenie zapytaniem: ile kosztuje projekt i wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków dla rodziny 3 osobowej i czy mozna - gdyby osób zrobiło się więcej :) - ją jakoś powiększyć?

 

Kajka wszystko zależy od gruntu jaki masz na działce. Ja mam nieco gliniasty więc są kombinacje i koszty rosną. Do tej pory sądziłam, że skończę z drenażem w nasypie i wydrenowanym portfelem o 14tys. Teraz dzięki Yuce jest światełko w tunelu ;)

 

Ale kosztowo dla 4os rodziny- POS biologiczna to koszt ok 10-14 tys.

Najprostsza, drenażowa jakieś 6-7 tys.

 

O pozwolenie raczej będziesz musiała się ubiegać. MOgą nie wydać jeśli, np wiedzą, że za 2 lata będziesz miała kanalizę. Dokumentację techniczną często nieodpłatine udostępniają produceni POŚ. Ja mam POŚ wrysowaną w projekt domu, więc niewiele wiem na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wszystkim,

 

znajomy prosił mnie o pomoc w "przygotowaniach" do zrobienia kanału samochodowego.

Sam po tym tygodniu jestem ciekaw co i jak trzeba przygotować. Koszty robocizny mojej biduli powaliły mnie na ziemie, a to nie koniec, lista długa. Czy jest ktoś wśród Nas, kto robił coś takiego u siebie, albo ma jakieś doświadczenia. Wiadome, fajnie by było gdyby był uniwersalny (duże i małe auta). Jaki dół trzeba wykopać i co dalej, zapewne jakieś zbrojenia itp?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mila, u nas wszystko rozszalunkowane to mamy deski, musze spytac Konrada co z nimi, tylko to dla Ciebie drugi koniec Lodzi...?

ps ogrod masz? ;)

co do oczyszczalni to musze sie rozeznac..

 

Hm... no daleko dość mam do Ciebie, to fakt - musiałabym z małżem pogadać :cool:

Ogród... coś Ty - budowa nas wchłonęła, prace ogrodowe leżą. Teraz trochę przerwy będzie, to może się weźmiemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczynki i chłopcy powiedzcie mi gdzie kupowaliście stal - centrozłom się na mnie wypiął a ja mam jedynie wycenę z optimaxa, ale chciałbym jeszcze z kimś porównać.

 

A rozwiń kwestię wypięcia się Centrozłomu - ceny mają chyba niezłe...

Potwierdzam - Optimax cenowo ok.

Całkiem w miarę i dowóz free mają w Centrobudzie w Ozorkowie - ale dodzwonić się tam graniczy z cudem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wszystkim,

 

znajomy prosił mnie o pomoc w "przygotowaniach" do zrobienia kanału samochodowego.

Sam po tym tygodniu jestem ciekaw co i jak trzeba przygotować. Koszty robocizny mojej biduli powaliły mnie na ziemie, a to nie koniec, lista długa. Czy jest ktoś wśród Nas, kto robił coś takiego u siebie, albo ma jakieś doświadczenia. Wiadome, fajnie by było gdyby był uniwersalny (duże i małe auta). Jaki dół trzeba wykopać i co dalej, zapewne jakieś zbrojenia itp?

 

Pozdro

 

Moim zdaniem musisz wykopać dołek, sprawdzić czy nie ma tam za dużo wody. Jak jest to dać sobie spokój, bo będzie się chrzanić sprawa. Potem robisz fundamenty, murujesz z bloczków fundamentowych ściany, izolujesz je czymś i jest cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

centrozłom napisał mi w mailu że za małą ilość chce a chciałem 1,5 tony (no prawie), i że u nich zamówienia zaczynają się od 12 ton

 

P.S. Ludziska poszukuję na gwałt :) garażu tymczasowego w rozsądnej kasie. Nie ma ktoś z Was na zbyciu.

 

To chyba mieli zły dzień, albo zmienili politykę, bo jesienią brałam od nich na same fundamenty (niedużo) i jakoś się dało :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...