Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Gosia

 

oddam darmo - i róbta co chceta!

W tym tygodniu jestem uwięziona przez stolarza, który będzie robil schody. Przyjedzie (z daleka - wiadomo, moi dobrzy sąsiedzi z Lublina i okolic) we środę i będzie siedział ... aż zrobi, czyli pewnie do końca tygodnia.

A w przyszłym mam montaż drzwi i lakierowanie parkietu i schodów. A w jeszcze przyszłym (znowu sąsiad z Lublina) - biały montaż.

 

A potem to juz ściera, szczota i ... generalne porzadki!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Gosia

 

oddam darmo - i róbta co chceta!

W tym tygodniu jestem uwięziona przez stolarza, który będzie robil schody. Przyjedzie (z daleka - wiadomo, moi dobrzy sąsiedzi z Lublina i okolic) we środę i będzie siedział ... aż zrobi, czyli pewnie do końca tygodnia.

A w przyszłym mam montaż drzwi i lakierowanie parkietu i schodów. A w jeszcze przyszłym (znowu sąsiad z Lublina) - biały montaż.

 

A potem to juz ściera, szczota i ... generalne porzadki!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZUKAM porady

Znalazłam ekipę od tynków gipsowych -przede wszystkim mają czas - mogli by rozpocząć prace od 30.08.2004 ( robią też moxokreta), jednakże Ekipa nie chce spisywac umowy cena 20,00zł/m2 - 50% płatne w połowie roboty, 50% na koniec.

 

I co ja mam począc?

Tak zawierzyć na słowo bez umowy? Na co zwrócic uwagę przy pracach? przy odbiorze przed zapłatą?

 

Czy tynki maja jakąs gwarancję ?

 

No cóż może haotycznie to napisałam, ale już zbliża się jesień i ciężko mi się rano fachowo wysławiać.

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskich właśnie zaczynamy budowę tzn w tym roku nam nadzieję się ogrodzić i wylać fundamenty jak macie jakieś dobre namiary na tych co kopią w ziemi to było by milutko. Nie myśle oczywiście o grabażach (aż tak na etapie kupna działki i projektu z żoną się nie pokłuciliśmy :lol: :wink: ) Poważnie mówiąc chodzi mi o ekipy do prac ziemych i do wylania fundamentów. Pozdrawiam Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja również po długiej przerwie urlopowo-budowalnej.

 

Leszku gratuluję córeczki :D

 

Ciechanko Tobie także jest czego gratulować, nic piękniejszego, jak w nowym domu wyczekiwać na nowego członka rodziny.

 

Ja raczej już nie będę powiększał rodzinki, ale z Wami jestem całym sercem.

 

Pozdrawiam wszystkich nowych miłosników budowania, którzy dołączyli w ostatnim czasie i życzę Wam dużej cierpliwości do fachowców no pieniążków.

 

U mnie na razie mały zastój.

Po tynkach mam niechęc do wszelkiej maści fachowców.

W konsekwencji będę i tak musaił zrobić gładzie.

Zamówiłem okna z 7 % VAT-em ze ZD-Woli profil Schucko 5 komorowy.

Cena wyszła mi za ten profil korzystniejsza niż z firmy Okno za 5 komorowy profil.

Mają tani montaż i obróbki więc nie będę już musiał się gimnastykować z pseudofachowcami. Pondto zamontują mi od razu parapety wewnętrze (12 sztuk) (choć kupione przeze mnie ) za jedyne 200 PLN.

Nie montuję jedynie okien balkonowych dopóki nie zrobię instalacji i wylewek, aby uniknąć problemów z niedopasowaniem wysoskości okien.

 

Czy ktoś może mnie oświecić jak łatwo i taki poradzić sobie z rekultywacją działki po budowie: gruz, powylewany beton, zarośnięte chwaściska i inne, tak aby nie zniszczyć zasadzonych drzewek i drobnych chojaczków? Czy wogóle da się to zrobić za jakieś sensone pieniądze?

Może macie jakieś namiary na jakiś speców, bądź podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Dwa dni straciłem z urlopu i powiem szczerze, że niewiele udało mi się zrobić.

 

Pozdrawiam

 

Mobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi mili:

- szukam kominkarza - kominek chcę z DGP

-ekipy od ociepleń zewnątrz i oczywiście mam najsłynniejszy dylemat max+wełna ? ile to kosztuje taki m2?

 

- czy max+styropian? i ile kosztuje taki m2?

 

No i oczywiście jaki przy max-ie i wełnie tynk?

A jaki przy max-ie i styropianie tynk?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie z kolei nastrój fatalny. Całe wakacje przestój w robotach - brak kasy. Po tygodniach załatwiania i dogadywania, bank (oddział w Łodzi) zapewniał nas że dostaniemy kredyt bez problemu. Złozylismy wszystkie dokumenty i rzutem na taśmę zamówiliśmy okna i ekipy do wnętrza. Kasę spodziewalismy się dostac w zeszłym tygodniu. A teraz co - bank (centrala w Wawie) jednak stwierdził że kupa i potrwa to jeszcze jakiś czas i wcale nie wiadomo czy dostaniemy. Ogólny pat - czy odwoływac wszystko, czy ryzykować że jednak ten kredyt będzie. Na dodatek do innego banku z wnioskiem iść nie możemy - bo pracuję 5tys km od domu i nie dojadę aby złożyć podpis. Sadziłem że bank jest instytcja komercyjną i takie zagrywki są tam niemożliwe. Eh - musiałem sobie ulżyć.

pozdr Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich z GRUPY ŁÓDZKIEJ.

 

Pilnie poszukuję sprawdzonej ekipy do wykonania przyłącza wodociągowego. Najlepiej mającego doświadczenie w gminie Aleksandrów Łódzki

 

Wczesniej się nie ujawniałem bo jeszcze nie zaczeliśmy sie budować.

Od roku czekamy aż zmienią sie plany zagospodarowania. Najpierw miały być do końca roku póżniej na wiosnę , w maju, po wakacjach itd.

Na szczęście mamy zgodę i projekty na przyłącza. Postanowiliśmy więc zaryzykować i dociągnąć wodę i prąd przed zimą z nadzieją że na wiosnę ruszymy z budową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dołączam do miłej grupy. Na razie mam uprawomocnione pozwolenie na budowę i wolę wylania fundamentów w tym roku. Wolę tą od kilku dni nieco osłabioną, bo pierwsza firma przedstawiła kosztorys za fundamenty (bez podpiwniczenia). Dom jest spory - 150 mb fundamentów liczonych po obwodzie, ale skalkulowanie tej usługi + materiał na łaczną kwotę 72 tys. (tak! tak!) to chyba gruuuuba przesada :roll:. Czy ktoś może mi powiedzieć jak kalkulował swoje fundamenty, dodam że mój fundament nie odbiega niczym od przeciętności. Pozdrawiam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Gorąco pozdrawiam GRUPĘ ŁÓDZKĄ. Mam zamiar do Was dołączyć. Czy przyjmiecie do swego grona? Jestem na etapie dogadywania projektu i chciałbym rozpocząć w przyszłym roku. Jak dotąd budowanie to dla mnie czarna magia. Mam wiele pytań ale najpierw sobie poczytam.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po dłuuuuuuugiej przerwie

 

W pierwszej kolejności poza kolejnością gratulacje dla Lecha (wiadomo 8) )

W drugiej dla wszystkich tych, którzy albo już są u siebie, albo zbliżyli się do tego etapu.

 

My byliśmy w Rumunii na objazdowym wywczasie, wcześniej trochę w Bieszczadach - było super, a teraz można wziąć się do roboty...

 

@gatek gdzie konkretnie masz tę działę i jakie media? Też szukałem trochę po Stokach (mam blisko do roboty i w ogóle fajna okolica) ale nic sensownego nie znalazłem. Może zatem jeszcze wrócę do tematu? :roll:

 

W temacie budowy mam już plana (wstępnego), muszę się umówić w tygodniu z wykonawcą - w kwestii "dom za 150,000" to jest max na co możemy się szarpnąć ;) i to z kredytem jak pas startowy więc domek będzie drewniany ok. 100 m, ze wszystkimi duperelami typu przyłącza, kominek, oczyszczalnia itd. powinienem się zmieścić. Faktycznie - dobra ekipa to ma terminy na przyszły rok, dlatego zamierzam już dziś ich łapać ;)

Po wakacjach "na łonie" - głównie namiot i domki kempingowe - nie mogę się przystosować do blokowej szuflady i tym chętniej powracam do Forum i do tematu budowy.

 

Zdróweczka! (psychicznego) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ochocho, ilu nowych łodzkich forumowiczów się zgłasza! witamy wszystkich serdecznie, najlepiej bedzie się poznać osobiscie na jakims spotkanku grupy łódzkiej, Gosia już dawno proponowała ogródek na Pietrynie!

 

prosciu do wykonania przyłacza najlepiej weź kogoś z twojej gminy z wodociągów, zrobi ci prywatnie fuchę najlepiej a poza tym problem ewentualnego odbioru będziesz miał z głowy, ja tak zrobiłą i z woda i z prądem, wyszło najtaniej i odebrane bez problemu (no bo w sumie odbiera ten który robi) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aggi u mnie fundament 133 mb wykonany jesienia 2003 kosztował ok. 20 tyś ale z kilkunastoma ciężarówkami piachu i pospółki jakim trzeba było go osypac i wsypac do środka, 70 tys za fundament to napewno stanowczo zaduzo,ale weź też pod uwagę ze mamy teraz 22%vat , wogóle drozsze materiały budowlane i dużo droższą stal, chociaz ja kupowałm w tym tygodniu w Centrozłomie na Brukowej 30 po 1,90 za kg (cena specjalna dla naszego kierownika budowy), a jesienia kupowalismy po 1,40 kg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło powitać nowe "napalone" towarzystwo na budowanie.

Oczywiście pomozemy....

Jeżeli chodzi o spotkanie to bez wykrętów należałoby zorganizować ...

wszyscy wracają z wewczasów... tylko kogo by tu na sekretarza wybrać hmmm......

 

Ja proponuję... no. 18 lub 19 września - sobota lub niedziela ... ( wczesniej jestem w delegacji i się przeprowadzam ) a później Ania się przeprowadza:))

 

Teraz ogłoszenie na ładny ogródek... a w przypadku niedopisania pogody, aby można się było schować do srodka.....

ostatnio byliśmy Pub Portobello -Tuwima przed Piotrkowską od Sienkiewicza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, witajcie, witajcie wszyscy starzy i nowi!!!

 

Od razu mi lżej, że teraz przed następnymi "droga krzyzowa". Ale właściwie, nie powinnam narzekać, u mnie nie jest tak najgorzej (ale dzisiaj byłam naprawdę wściekła - Gosia świadkiem :lol: ).

 

Oczywiście powinniśmy się spotkać przy piwku, ale wolałabym raczej "na tygodniu", bo weekendy to ja mam teraz bardzo pracowite. Za cztery tygodnie chcę już mieszkać "na swoim".

 

prosciu

 

A gdzie ty budujesz w Aleksandrowie? Będziemy sąsiadami! :wink: Polecam Ci braci Borkowskich (z Aleksandrowa, od wszelakich przyłączy i instalacji w środku też). Borkowski Ireneusz 601 225144. U mnie robili - szybko, sprawnie, nawet nigdzie nie musiałam chodzić - wszystko za mnie załatwili.

 

Ja padam na pysk, bo w niedzielę skończyli stolarze montować schody drewniane (ażurowe) a dzisiaj 11 godzin montowali mi drzwi wewnętrzne. Dzięki Bogu - wszystko wg zamówienia, kierunki dobre, długości i szerokości też. Lita olcha, kolor naturalny - miodzio!!! :wink:

 

Tommco

 

Ty nie śpij tylko opowiadaj, a najlepiej pracuj! :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO Anny :

Właściwie to nie Aleksandrów ale Jastrzębie Górne kierunek Grotniki.

 

Bardzo dziękuję za dane, czy możesz podpowiedzieć jakie proponują ceny za przyłącze.

 

Do Honoraty:

dzięki za podpowiedź , tak też kombinowałem ale nie bardzo znalazłem chętnych bo u mnie trzeba robić przekop przez ulicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...