Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Hej Majki :-)

wiem wiem, ze samemu najlepiej ale kurcze mamy mało czasu w ciągu tygodnia a weekendy są takie krótkie :-(

Czasem znajdują się cudotwórcy - tani i solidni - moze mi sie taki trafi

Jak nie to tak jak mówisz- trza rękawki podwinąć i do roboty:(

Zazdroszczę Ci Twojego domku - śliczny i taki dopieszczony

Pozdrawiam Saly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Hej Majki :-)

wiem wiem, ze samemu najlepiej ale kurcze mamy mało czasu w ciągu tygodnia a weekendy są takie krótkie :-(

Czasem znajdują się cudotwórcy - tani i solidni - moze mi sie taki trafi

Jak nie to tak jak mówisz- trza rękawki podwinąć i do roboty:(

Zazdroszczę Ci Twojego domku - śliczny i taki dopieszczony

Pozdrawiam Saly

 

U nas to wygląda tak, że codziennie po pracy godzinka-dwie, czasem wogóle, w weekendy też pare godzin, dlatego to się tak wlecze ...

Ale, będę szczery, jakbym miał kasę to by sie nawet nie zastanawiał, bralibyśmy ogrodnika-ekipę i już ... Ale może z czasem ( choć już coś takiego czujemy ), mimo masy pracy to jest i satysfakcja, że samemu się udaje ogarnąć ten ugór ...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Majki - jak to przy budowie pieniądze idą jak woda i to dużo większe niż się zakładało że się wyda....

Także szkoda wydać na coś co można samemu- masz rację.

Pytałam o ogrodnika bo maiłam kogoś na oku ale okazał się totalną pomyłką -miał zrobić oczko, trawnik i w ogóle takie cuda że ho ho i co najgorsze u paru znajomych w poprzednich latach robił i brał 50-80 zł za dzień pracy - takiej 7-8 godz

ale niestety ....jak to bywa....rozpił się chłopina, długów narobił min ode mnie też wziął kasę na materiały :-( i zniknął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sprzedam pozostałoci po budowie: dwie palety pustaków PIÓROTERM 24 P+W 245X325X240 po 65szt. na palecie z bardzo dobrej cegły z MICHAŁOWA oraz jedna paleta na działówki PIÓROTERM 12 P+W 120X325X240 - 150szt. okolice Andrespola tel. 509 027 958
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

Jestem z wami od dawna ale z braku czasu tylko jako obserwator :)

buduję domek w łodzi , a ponieważ jestem już na etapie wylewek i tynków , mam do sprzedania pozostałości po budowie , mianowicie ok 200 stempli i erbetkę

jeżeli ktoś jest na początku tej trudnej drogi budowlanej to na pewno te rzeczy się przydadzą :)

odbiór w łodzi - okolice centrum zdrowia matki polki

 

 

ponieważ dostałam zapytanie odnośnie stempli , odpisuję stemple mają długość 2.80 i policzę je po 3.5 za szt , stempli jest około 200 szt

zainteresowane osoby proszę o kontakt tel 505 934 204

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heejjo,

Właśnie zaczęły robić się u mnie schody.

http://manu.dogomania.pl/emot/hmm.gif

 

Pomysł jest taki by stopnice były z dębu , a podstopnice z tynku mozaikowego (jak na cokoły na zewnątrz).

Mam wątpliwości czy to dobre rozwiązanie.

Czy ma tak ktoś? Jak to zrobić? Zastanawia mnie jak ma wyglądać kolejność prac.

Stolarz mówi, że to bez znaczenia czy najpierw będzie zamontowane drewno, czy najpierw tynk.

Schody (poszczególne stopnie) są trochę różnej wysokości (+ - 5mm). Ten pierwszy jest za wysoki (panowie od konstrukcji i betonu zapomnieli obniżyc go o wysokość trepa). Stolarz zamierza "wyrównać" pocieniając grubość pierwszych trepów i markowanie obniżonymi noskami. Myślę, czy nie rozsądniej byłoby skuć beton. No bo jak będzie wyglądać styk drewno- tynk, zarówno wzdłuż trepów jak i drewnianych listew przyściennych na ścianie pod biegiem. Będzie estetycznie i trwale? Poradźcie. Co po kolei.

I jeszcze: mam wielki spocznik. Czy może być robiony w jednym elemencie i montowany jak trepy (na jakieś śruby i piankę niskorozprężna), czy raczej powinien być wykonany z przyklejanej do betonu klepki?

Robić ten tynk, czy wszystko w drewnie (tylko podstopnice w jakimś jasnym kolorze)? Dzięki za wszystkie sugestie i rady.

Drewno lakierować czy olejować?

 

Zapytałam też w wątku o schodach. Jeśli jednak z "naszych" ktoś coś wie, to będzie suuper.

Serdecznie witam nowych na forum i pozdrawiam. Wszystkich.

Livia, blisko jesteś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bajana, lepiej skuć beton, ale czy ci się chce? Ja bym chyba poszła na to wyrównanie drewnem, ale z całą świadomością, że to gorsze rozwiązanie.

Podstopnice w tynku mozaikowym? A fe, te tynki nijak mają się do struktury drewna, brzydko będzie. Już bym wolała białe z dobrą farbą lateksową. Drewno w innym kolorze też mi nie leży jakos, ale to kwestia gustu.

Podest to zależy od gustu, jak ci się bardziej podoba no i klepka będzie bez wątpienia taniej, a efekt też dobry.

Ja mam olej wszędzie ale schody akurat lakierowane. Jakimś super twardym lakierem. Chyba mniej się brudzą, niż moja olejowana podloga, choć są śliskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestesmy na etapie wyboru dachu i chcielibysmy zobaczyc wyceny blachodachówek i ceramiki. Mozecie polecic jakąś firmę w Łodzi ew. okolicach (bardziej w stronę Rzgowa/Tuszyna).

 

Co potrzebne jest do takiej wyceny ? jakie projekty powinnam wysłać ?

 

My mieliśmy najlepsze oferty z Plus Dachów na Szczecińskiej i z Iwony na Aleksandrowskiej. Mysle, że odleglosc do Szgowa/Tuszyna nie wpłynie na cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS, dzięki. Też masz na betonie? Osobiście skłaniam się na wszystko w dębie. Teraz jeszcze balustrada mi głowę zaprząta: podobno tralki (brr) bezpieczniejsze niż poziome elementy, ...przy dzieciach. Czy stopnice i podstopnice stykają się bezpośrednio z tynkiem ścian, czy powinny być jakieś listwy drewniane przy nich?

 

BasiaMC, do wyceny mój dostawca wszystkiego na dach potrzebował rzut więźby i rzut dachu. Pod ceramikę więźba jest zwylke inna niż pod blachodachówkę. W projekcie masz co? Najlepiej uzgodnić niektóre sprawy z wykonawcą dachu. Mój np. zastrzegł, że jak zamówię materiały w XXX, to on nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestesmy na etapie wyboru dachu i chcielibysmy zobaczyc wyceny blachodachówek i ceramiki. Mozecie polecic jakąś firmę w Łodzi ew. okolicach (bardziej w stronę Rzgowa/Tuszyna).

 

Co potrzebne jest do takiej wyceny ? jakie projekty powinnam wysłać ?

 

Projekt dachu wystarczał do wyceny u nas.

My bralismy materiał na dach w Zamku na Brukowej, ale podobno jest w stanie upadłości ....

Dobre opinie chyba są o firmie Dagart w Rzgowie, ale to jakby ktoś stamtąd miał niech potwierdzi. Możesz zerknąć na tablicę ogłoszeń, tam polecane są różne składy : http://forum.muratordom.pl/group.php?do=discuss&discussionid=2666

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS, dzięki. Też masz na betonie? Osobiście skłaniam się na wszystko w dębie. Teraz jeszcze balustrada mi głowę zaprząta: podobno tralki (brr) bezpieczniejsze niż poziome elementy, ...przy dzieciach. Czy stopnice i podstopnice stykają się bezpośrednio z tynkiem ścian, czy powinny być jakieś listwy drewniane przy nich?

ja w domu mam ażurowe, drewniano-metalowe. Ale na zewnątrz mam właśnie beton obłożony u góry deską tarasową a na podstopnicach tynk mozaikowy. Ale na dworze jakoś to obleci, choć na kolana nie rzuca, ten sam tynk jest na cokole i się trochę zlewa.

Dąb jest ładny, przy ścianie daje się zwykle liswy. Co do tralek masz absolutną i podwójną rację, nie są piękne ale są bezpieczniejsze. Miałam mieć jakieś kute pręty, i może kiedyś będę miaął, jak się zbiorę. Na razie mam tralki... tymczasowe, z rozebranych schodów moich rodziców. A w sumie, co za róznica, też ujdą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bajana też mi się wydaje, ze tynk mozaikowy i dąb nie zagrają razem ładnie. Osobiście dałabym albo wszystko w dębie albo podstopnie białe pomalowane dobrą, zmywalną farbą. Listwy na ścianach są podobno praktyczniejsze, ale ja kombinuję, żeby było bez listew. Tyle, że wtedy raczej konieczne są jeszcze delikatne poprawki gipsem po położeniu schodów, zeby wyrównać szczeliny, nierówności itp.

Balustrada- jeśli nie będzie mnie stać na wymarzoną szklaną, a raczej nie będzie :D to ja mam w planach stalową, malowaną proszkowo. Prostą, bez tralek, właśnie z elementami poziomymi. Na schodach balustrada jest po skosie więc dzieci nie dadzą rady się wspiąć, a na górze wymurowaliśmy ściankę do wysokości barierki.

O np. coś takiego:

z4582463x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestesmy na etapie wyboru dachu i chcielibysmy zobaczyc wyceny blachodachówek i ceramiki. Mozecie polecic jakąś firmę w Łodzi ew. okolicach (bardziej w stronę Rzgowa/Tuszyna).

 

Co potrzebne jest do takiej wyceny ? jakie projekty powinnam wysłać ?

przy wiadukcie koło cmentarza masz blachy Pruszyńskiego, a zaraz naprzeciwko piątka dachy, ja tam brałem dachówkę na swój dach jak na razie nie narzekam

 

cop do dagartu to do dzisiaj czekam na wycenę mojego dachu, zostawiłem tam dawno temu projekt, mieli się odezwać i po prostu zapomnieli, w sumie to dobrze bu kupiłem u nich keramzytowy strop teriva i za bardzo zadowolony z niego nie byłem, w belkach była moim zdaniem za mała ilość stali, zdaniem właściciela była w normie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać wszystko zależy od ludzi ... :)

Daj go na tablicę, na pewno przyda się innym :yes:

 

pozdrawiam, majki

 

Poproszę koniecznie (i z góry dziękuję) za dane do sprawdzonego kierownika budowy (Majki może twój kierbud oraz ta Pani "skrupulatna".

Mój (podobno biegły sądowy) przepuścił strop w korytarzu o nierówności 5 cm. Tynkarze nie chcą sie podjąć "nadrzucenia" bo podobno za grubo. pozostaje karton-gips...tylko kto za to zapłaci?:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę koniecznie (i z góry dziękuję) za dane do sprawdzonego kierownika budowy (Majki może twój kierbud oraz ta Pani "skrupulatna".

Mój (podobno biegły sądowy) przepuścił strop w korytarzu o nierówności 5 cm. Tynkarze nie chcą sie podjąć "nadrzucenia" bo podobno za grubo. pozostaje karton-gips...tylko kto za to zapłaci?:(

 

Mylisz pojęcia. Kierbud odpowiada za bezpieczeństwo, żeby się dom nie zawalił, bo za to może iść siedzieć. Nierówny strop na głowę ci nie spadnie. Są kierownicy, którzy dbają o takie rzeczy, ale zwykle za wszystko się płaci no i trzeba uprzedzić, na co ma patrzeć za tą ekstra kasę.... albo samemu pilnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz pojęcia. Kierbud odpowiada za bezpieczeństwo, żeby się dom nie zawalił, bo za to może iść siedzieć. Nierówny strop na głowę ci nie spadnie. Są kierownicy, którzy dbają o takie rzeczy, ale zwykle za wszystko się płaci no i trzeba uprzedzić, na co ma patrzeć za tą ekstra kasę.... albo samemu pilnować.

To dobrze, że nie tkwię dłużej w niewiedzy...;) Sądziłem, że kierownicy budowy powinni dbać i o jedno i o drugie... a nie tylko brać kasę za wpisy w dzienniku budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wcale nie żartuję ani nie kpie. Kierownik musi zadbać o konstrukcję, żeby się nie zawaliło. To jest minimum, za które się płaci. Ustawowo. Taki od wpisów nie dba pewnie nawet o to, ale to już ekstremum. Mój kierbud od razu postawił sprawę jasno - bierze 200 za przyjazd a musi przyjechać do ław, stropu (2 razy bo rozszalowanie też), wienców, dachu i czegoś tam jeszcze. To był program minimum, bo od tego zależy jego prawo wyk zawodu. I od razu uprzedzał, że ona patrzy pod kątem czy bezpiecznie a nie czy ładnie. Oczywiście jeżeli był, a ja go poprosiłam o to "ładnie" to też spojrzał i błędy wytknął.. A poza tym był do mojej dyspozycji... za 200. Wołałam go, jak miałam wątpliwości i zawsze był. Radził też przez telefon.

To użeranie się z robotnikami to, niestety, zwykle jest rola inwestora albo trzeba sobie wynająć jakiegoś inspektora nadzoru, albo zatrudnia się kierbuda na etacie i on pełni taką podwójną funkcję. Warto to wiedzieć, to się uniknie rozczarowań. Ludzie traktują kierownika budowy jako swojego przedstawiciela a ty tylko facet, którego nam państwo kazało wynająć, żeby zadbał, żeby się dom nie zawali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod ceramikę więźba jest zwylke inna niż pod blachodachówkę. W projekcie masz co?

 

tak, już zdecydowaliśmy że jednak ceramika i ostateczne zmiany w konstrukcji właśnie się wprowadzają :D

 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

 

Myślicie, że lepiej osobiscie z papierami prosić o wycenę czy e-mailwo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...