Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Ach, witajcie, witajcie wszyscy starzy i nowi!!!

 

 

 

A gdzie ty budujesz w Aleksandrowie? Będziemy sąsiadami! :wink: Polecam Ci braci Borkowskich (z Aleksandrowa, od wszelakich przyłączy i instalacji w środku też). Borkowski Ireneusz 601 225144. U mnie robili - szybko, sprawnie, nawet nigdzie nie musiałam chodzić - wszystko za mnie załatwili.

 

 

Ja niestety braci Tych nie mogę za bardzo polecić. Może dlatego że trafiłem na starszego. Robili mi tylko przyłącze i niestety nie obyło się bez poprawek przy odbiorze przez wodociągi. Inne zgrzyty również przy tym były.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Honorata - dzieki! Troche mnie to podniosło na duchu. Zdaje sobie sprawę z VAT, dodatkowym problemem jest brak energii elektrycznej na działce, tak więc wylanie fundamentów będzie musiało nastąpić z "gruchy", niemniej jednak sama kalkulowałam to na kwotę ok. 45 tys. ale nie na blisko 80! Robimy kolejne wyceny z kolejnymi specami, ciekawe co z tego wyniknie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aggi- u mnie tez były z gruchy, taki beton jest droższy od kręconego na budowie, ale też i jakosciowo lepszy bez porównania, u nas klasy B-20, prądu tez jeszcze wtedy na działce nie było, a jednak się przydaje, "pozyczylismy" prąd od sąsiadów , sprytnie pociagnęlismy od nich kabelkiem (w sumie użylismy go chyba za całe 50 zł)

 

 

z naszych wieści na budowie-dziś przyjechała stal i beton komórkowy bezposrednio ze Śląska z fabryki (było najtaniej) z Prefabetu Łagisza, w piatek zaczynamy murarkę (nie jestem przesądna :wink:)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pytanie do Honoraty

 

Ciągle jestem jeszcze oglądaczem tego forum ale juz dojrzewam do istotnych pytań. Mam zamiar rozpocząć budowe w przyszłym roku i w kręgu moich zainteresowań odnośnie materiału na mury jest beton komórkowy. Mam pytanie. Czy tylko cena była powodem wyboru "Prefabet Łagisza"? (w okolicach Łodzi jest kilku innych producentów) Jakiej grubości bloczki zakupiłaś?

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było tak, ze od początku byłam zdecydowana, ze bedziemy budowac z betonu komorkowego , gęstość 600, grubosc 24 cm i docieplać styropianem. Gestosc 600 -bo jest trwalszy i mniej kruchy niz 400 i 500, a jednoczesnie jeszcze dobrze izoluje i mozna go stosowac na sciany zewnetrzne (700 juz na wewnetrzne). Grubosc 24, bo mozna do tego dac 12-16 cm ocieplenia i bedzie dobrze, a przy ociepleniu moge murowac na tansza zaprawe tradycyjna a nie droższą klejowa.

 

Takze kwestia wyboru samego producenta i miejsca zakupu zwiazana byla ewidentnie z cena i rabatami na ten material z dowozem. Po dlugich poszukiwaniach po łodzkich hurtowniach i rozmowach z blizszymi producentami np. Gorzkowice, Łagisza wyszla nam jednak najtaniej, bloczki nie sa w paletach co dodatkowo obnizylo ich cene, musze potwierdzic u meza, ale zdaje sie ze cena za bloczek z transportem, rozladunkiem i vat wyszlo 5,20 (bez vatu niestety nikt nie chciał sprzedać). Oczywiscie wczesniej oglądalismy jak te bloczki wyglądaja, czy nie są kruche, połamane, zapleśniałe, platność pół przed dostawą, pół po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Honorato.

 

Materiału jeszcze nie wybrałem i każda informacja jest dla mnie cenna. Po lekturze tego forum zastanawiam się jeszcze nad silikatami. Muszę wreszcie dokonać wyboru bo chciałbym odpowiedzieć projektanowi i oczywiście mieć ten jeden z wielu wyborów już za sobą.

Aktualnie wiem jedno. Podziwiam wszystkich budujących.

 

Jeszcze raz dzięki.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spłacę to będę starszy, niż moi starzy dziś :o

To dla mnie perspektywa kosmiczna...

Jak na razie próbuję się umówić z panem, co stawia domy, ale go nie ma (bo stawia domy) :lol: coby ustalić faktyczny kosztorys...

 

Teraz małe pytanko w kwestii przyłączy, a końkretnie kosztów - chodzi o gaz, elektrykę i wodę. Kielo to moze kostować, kaj się pytać i od czego zależy cena? Syćkie media mom w ulicy, po "mojej" stronie, ulica gruntowa (jeśli to ma znaczenie). Słup w granicach działki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło, ze tyle nowych osób zagląda do naszej grupki.

Ja niestety w kiepskiej formie więc chciałabym oddać sekretarzowanie może Gosi- myślę, że to dobry pomysł.

Na spotkanie jak tylko samopoczucie pozwoli chętnie się wybiorę.

Gosiu op balustardach masz informację w prywatnej poczcie.

Honoratko trzymam kciuki za "twoje" mury.

Anna 99 - kiedy przeprowadzka????

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz małe pytanko w kwestii przyłączy, a końkretnie kosztów - chodzi o gaz, elektrykę i wodę. Kielo to moze kostować, kaj się pytać i od czego zależy cena? Syćkie media mom w ulicy, po "mojej" stronie, ulica gruntowa (jeśli to ma znaczenie). Słup w granicach działki.

 

Elektrycznosc - kroki:

1. kopnij sie do Lodzkiego Zakladu Energetycznego po formularz wniosku o warunki przylaczenia.

2. Wypelnij. Zalaczniki to o ile pamietam: kopia mapki do celow projektowych i oswiadczenie o posiadanym tytule prawnym do tej nieruchomosci lub kopia aktu notarialnego

3. Skladasz w LZE i czekasz :o

4. W odpowiedzi dostaniesz decyzje o warunkach przylaczenia

5. Wystepujesz z pisemnym wnioskiem o przygotowanie umowy przylaczeniowej

6. Dostajesz projekt umowy przylaczeniowej. Pisemnie potwierdzasz, ze chcesz ja podpisac.

7. Dostajesz ostateczna wersje umowy przylaczeniowej, podpisanej ze strony Zakladu. Jest tam rowniez Twoja oplata przylaczeniowa.

W moim przypadku bylo to 2600 PLN

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz małe pytanko w kwestii przyłączy, a końkretnie kosztów - chodzi o gaz, elektrykę i wodę. Kielo to moze kostować, kaj się pytać i od czego zależy cena? Syćkie media mom w ulicy, po "mojej" stronie, ulica gruntowa (jeśli to ma znaczenie). Słup w granicach działki.

 

Elektrycznosc - kroki:

1. kopnij sie do Lodzkiego Zakladu Energetycznego po formularz wniosku o warunki przylaczenia.

2. Wypelnij. Zalaczniki to o ile pamietam: kopia mapki do celow projektowych i oswiadczenie o posiadanym tytule prawnym do tej nieruchomosci lub kopia aktu notarialnego

3. Skladasz w LZE i czekasz :o

4. W odpowiedzi dostaniesz decyzje o warunkach przylaczenia

5. Wystepujesz z pisemnym wnioskiem o przygotowanie umowy przylaczeniowej

6. Dostajesz projekt umowy przylaczeniowej. Pisemnie potwierdzasz, ze chcesz ja podpisac.

7. Dostajesz ostateczna wersje umowy przylaczeniowej, podpisanej ze strony Zakladu. Jest tam rowniez Twoja oplata przylaczeniowa.

W moim przypadku bylo to 2600 PLN

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kropi -pytać się w urzedach, ktore beda ci odbierac te przyłacza, a moze i chetnie je wykonaja, czyli w stosownym dla twojej dzialki-wodociagowym, gazowni, ŁZE -zapewne,

 

fajnie, ze masz wogole szanse na kredyt, u nas gorzej to wyglada, zasada ogolna jets taka, ze kazdy nawet zatrudniony gdziekolwiek, ale na umowe o prace ma znacznie wieksze szanse na otrzymanie kredytu niz taki co prowadzi wlasna firme, nie mowiac o tzw. budzetowce -to dla banku najwieksza gwarancja, nie wiedziec czemu ... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...