Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

hej mam pytanko:

czy ktoś ma na elewacji drzewo- takie deski do dekoracji - nie cała drewniana ??? lub wie jak to się powinno zrobić?

Czy przed styropianem? czy w ogóle daje się pod to styropian?

wszelkie rady mile widziane

pozdrawiam

Saly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś kogoś kto ma jakiś wpływ na pogode? :D

Admin- może Ty masz jakies wtyki? 8-)

 

Admin nie ma wpływu.

Admin właśnie wrócił z urlopu nad naszym ukochanym morzem.

Na 6 dni pobytu, 1 "na siłe" słoneczny, reszta z opadami ciągłymi lub z przerwami.

Wpadłem w alkoholizm :bash:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Majki

Współczuje pogody - na pocieszenie jodu ponoć więcej jak pochmurno i deszczowo :-)

z innej beczki - bardzo podoba mi się Twój składzik na drzewo - chyba nie będziesz miał nic przeciwko jak troszkę go zerżnę od Ciebie :-) ?

Pozdrawiam

Saly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Majki

Współczuje pogody - na pocieszenie jodu ponoć więcej jak pochmurno i deszczowo :-)

z innej beczki - bardzo podoba mi się Twój składzik na drzewo - chyba nie będziesz miał nic przeciwko jak troszkę go zerżnę od Ciebie :-) ?

Pozdrawiam

Saly

 

Tak, wiem. Dlatego piłem głównie żeby alkohol szybciej jod po organiźmie rozprowadzał ... :wiggle:

A rżnij, jak chcesz :cool:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszechwiedząca Grupo!

1.Czy panele na podłogówkę to w ogóle dobry pomysł? W końcu panel to izolator.

2.Jeśli [Tak] to jakie, skąd i za ile?

Z góry dziękuję za Wasze [pol] noł-hau w tej kwestii. Cezary

 

Jeśli bardziej podobają Ci się panele lub z innych względów je rozważasz- to dobry pomysł.

Musisz tylko powiedzieć instalatorowi, że będą panele, bo powinno się rurki od podłogówki nieco gęściej położyć.

Pod takie panele należy wygrzać wg schematu podłogę (ale to chyba zawsze się powinno) i podkład też jest specjalny. No i panele muszą być przeznaczone na podłogówkę ale teraz właściwie wszędzie są takie dostępne, także w supermarketach.

Ja oglądałam takie "lepsiejsze" w jakimś salonie na Wróblewskiego na przeciwko Castusia i na pojezierskiej koło Tesco. Kosztowały 65-150zł/m2 ale zazwyczaj powyżej 80zł/m układanie jest w cenie. A, w Komforcie też mają spory wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bardziej podobają Ci się panele lub z innych względów je rozważasz- to dobry pomysł.

Musisz tylko powiedzieć instalatorowi, że będą panele, bo powinno się rurki od podłogówki nieco gęściej położyć.

Pod takie panele należy wygrzać wg schematu podłogę (ale to chyba zawsze się powinno) i podkład też jest specjalny. No i panele muszą być przeznaczone na podłogówkę ale teraz właściwie wszędzie są takie dostępne, także w supermarketach.

Ja oglądałam takie "lepsiejsze" w jakimś salonie na Wróblewskiego na przeciwko Castusia i na pojezierskiej koło Tesco. Kosztowały 65-150zł/m2 ale zazwyczaj powyżej 80zł/m układanie jest w cenie. A, w Komforcie też mają spory wybór.

Nie wiem czy panele mi się podobają, ale uznałem, że przynajmniej w pokojach dzieci (spędzją większość czasu na poziomie "0" pokoju) powinno być "cieplej" na podłodze.Podłogówkę rzeczywiście mam rozłożoną co 10 cm (co dwie "kratki" na aluminiowej folii) a nie co 12,5 lub 15 cm. Ale w pomieszczeniach z płytkami też mam co 10 cm (może chodzi o pompę ciepła?).

Czy miał ktoś do czynienia z Belpolem na Tuwima w Łodzi (panele, drzwi)? Z góry dziękuję za pomoc.:)Cezary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy panele mi się podobają, ale uznałem, że przynajmniej w pokojach dzieci (spędzją większość czasu na poziomie "0" pokoju) powinno być "cieplej" na podłodze.Podłogówkę rzeczywiście mam rozłożoną co 10 cm (co dwie "kratki" na aluminiowej folii) a nie co 12,5 lub 15 cm. Ale w pomieszczeniach z płytkami też mam co 10 cm (może chodzi o pompę ciepła?).

Czy miał ktoś do czynienia z Belpolem na Tuwima w Łodzi (panele, drzwi)? Z góry dziękuję za pomoc.:)Cezary

 

my kupowalismy tam drzwi do domu (obecnego, kilka lat temu), ale że z drzwiami nie było problemu to nie powiem czy na problemy reagują profesjonalnie..

samo kupno- sprzedaż ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy panele mi się podobają, ale uznałem, że przynajmniej w pokojach dzieci (spędzją większość czasu na poziomie "0" pokoju) powinno być "cieplej" na podłodze.Podłogówkę rzeczywiście mam rozłożoną co 10 cm (co dwie "kratki" na aluminiowej folii) a nie co 12,5 lub 15 cm. Ale w pomieszczeniach z płytkami też mam co 10 cm (może chodzi o pompę ciepła?).

Czy miał ktoś do czynienia z Belpolem na Tuwima w Łodzi (panele, drzwi)? Z góry dziękuję za pomoc.:)Cezary

 

U nas są panele, mamy wszędzie podłogówkę i pompę ciepła. Niestety nie powiem czy się to sprawdza bo zimy jeszcze z panelami nie przemieszkaliśmy. Panele kupowaliśmy takie na ogrzewanie podłogowe - wszystko zamawiane w internecie lub Leroy'u (m2 kosztował 30-50 pln), panele są OK, nie jest to drewno, ale ... na dole w salonie mamy takie imitujące deskę, jak dotąd nikt jeszcze nie wie, że to panele :-), ale to były te bliżej 50 pln/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas są panele, mamy wszędzie podłogówkę i pompę ciepła. Niestety nie powiem czy się to sprawdza bo zimy jeszcze z panelami nie przemieszkaliśmy. Panele kupowaliśmy takie na ogrzewanie podłogowe - wszystko zamawiane w internecie lub Leroy'u (m2 kosztował 30-50 pln), panele są OK, nie jest to drewno, ale ... na dole w salonie mamy takie imitujące deskę, jak dotąd nikt jeszcze nie wie, że to panele :-), ale to były te bliżej 50 pln/m2.

Zatem proszę o info z eksploatacji paneli przy grzaniu podłogówką. Panele będę układał po płytkach- a teraz mam dopiero wylewki wewnątrz.

Przy okazji- czy grzaliście pompą w ubiegłą zimę? Ewentualnie jak wyszło kosztowo? Pozdrawiam, Cezary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HELP!!!

chcę w kuchni ścianę z cegły (zwykłej, pełnej, nie z klinkieru), która ma zostać nieotynkowana

czym to murować? zwykła zaprawa odpada z uwagi na ohydowy kolor

może być taka do klinkieru? jakis quickmix np?

 

HILFE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

zapraw jest mnostwo, quickmix (drogo), Baumit (średnia obsługa), Alpol (ograniczony wybor kolorow ale może akurat), sopro, nelissen i wiele wiele innych.

a moze wymurowac sciane ze zwyklej cegly (jesli jeszcze chałupka nie stoi) i w kuchni już zrobic sciane z klinkieru lub płytki klinkierowerj zeby nie zabierać miejsca. Wtedy mozna ładnie i rowniutko, lub jak ktos nie chce równiutko to mozna "roboczo" ?

I kolor cegły mozna sobie dobrac każdy jeden :) i zaprawy się mniej zużyje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem nowa;) na tym forum, ale mam nadzieję, że pozwolicie mi się tu zadomowić:)

Planujemy budowę w Łasku,to jest jakieś 30 km od Łodzi. Może nie jest to najbliższa okolica, ale grupa ze Zduńskiej jest raczej wymarła:p więc spróbuję tutaj.

Działkę już mamy, wybraliśmy projekt http://projekty.muratordom.pl/projekt_faworyt,568,1,0.htm

 

może ktoś buduje też ten domek, a może tylko inny wariant, albo wie gdzie taki domek stoi??? chętnie byśmy sobie obejrzeli:) albo chociaż posłuchali/poczytali opinii na jego temat.

 

czekam na info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem nowa;) na tym forum, ale mam nadzieję, że pozwolicie mi się tu zadomowić:)

Planujemy budowę w Łasku,to jest jakieś 30 km od Łodzi. Może nie jest to najbliższa okolica, ale grupa ze Zduńskiej jest raczej wymarła:p więc spróbuję tutaj.

Działkę już mamy, wybraliśmy projekt http://projekty.muratordom.pl/projekt_faworyt,568,1,0.htm

 

może ktoś buduje też ten domek, a może tylko inny wariant, albo wie gdzie taki domek stoi??? chętnie byśmy sobie obejrzeli:) albo chociaż posłuchali/poczytali opinii na jego temat.

 

czekam na info

Witamy w grupie łódzkiej, faktycznie w Zduńskiej cisza... (moje rodzinne strony :) )

Niestety za mocno nie pomoge- nie znam tego prjektu choc wyglada ciekawie :) powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem nowa;) na tym forum, ale mam nadzieję, że pozwolicie mi się tu zadomowić:)

Planujemy budowę w Łasku,to jest jakieś 30 km od Łodzi. Może nie jest to najbliższa okolica, ale grupa ze Zduńskiej jest raczej wymarła:p więc spróbuję tutaj.

Działkę już mamy, wybraliśmy projekt http://projekty.muratordom.pl/projekt_faworyt,568,1,0.htm

 

może ktoś buduje też ten domek, a może tylko inny wariant, albo wie gdzie taki domek stoi??? chętnie byśmy sobie obejrzeli:) albo chociaż posłuchali/poczytali opinii na jego temat.

 

czekam na info

 

Witamy :)

I zadamawiaj się ( na razie wirtualnie na forum ) ;)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zastoswać do budowy małej komórki płyty OSB-3 bezpośrednio na zewnątrz bez zastosowania izolacji styropian+tynk.Chciałbym płyty tylko zaimpregnować i pomalować.

Moje pytanie czy do imprenacji OSB nadaje się pokost lniany rozcieńczony rozpuszczalnikiem(lub impregnat akrylowy zawierający woski np.Premium Dragon),a do malowania farba olejna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...