Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Hello:) Podrzuccie proszę kogoś od świadectw energetycznych.... znalazłem na necie z naszego woj. za 390zł i za 450zł ale tez za 60zł !!!!! (z Łasku) - przekręt???

nad czym się zastanawiasz, bierz za 60zł, to tylko papier do odbioru, nic w nim nie ma co by sie tobie do czegokolwiek przydało

 

zanim zapłacisz sprawdź tylko czy to wygląda tak żeby można było to złożyć w urzędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam!

Chciałabym Was zapytać, czy dysponujecie namiarami na dobrego architekta z Łodzi lub najbliższych okolic, który wykona dla mnie projekt indywidualny? Ja mam kontakt do architekta z W-wy, ale nie wiem, czy to byłby dobry pomysł, żeby projektem zajął się ktoś, kto stacjonuje dość daleko, a nie że tak powiem - na miejscu. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie lub możecie kogoś polecić?

 

Jeśli jeszcze nie znalazłeś to my możemy polecić pracownię z Łodzi, robili dla nas projekt i pełen profesjonalizm

Pracownia Architektoniczna KRESKA

tel. 603-242-423

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas robiła firma Wibud z łodzi - nie mogę złego słowa powiedzieć, czysto schludnie robota poszła, wentylacja działa już od pół roku i jest OK. Jedynie kwestia doradztwa w kilku p-ktach teraz budzi moje wątpliwości - nawiew w okolicy kominka (dla mnie tam powinien być wyciąg) i brak wentylacji w wiatrołapie (zdecydowanie powinna być).

 

I takiej sytuacji własnie sie boje. Firm wykonawczych jest pełno, a ja chciałbym mieć projekt,który nie bedzie robił wykonawca, tylko projektant znający sie na tym.

Mozecie kogos polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takiej sytuacji własnie sie boje. Firm wykonawczych jest pełno, a ja chciałbym mieć projekt,który nie bedzie robił wykonawca, tylko projektant znający sie na tym.

Mozecie kogos polecić?

 

Nigdy jednak nie masz pewności czy to co projektant przeleje na papier w praktyce też będzie OK. Jak to mówią papier przyjmie wszystko ... a Ty i tak dopiero jak zrobią Ci wentylację i pomieszkasz 2-3 miesiące, najlepiej rok będziesz wiedział co było trafne, a co nie i oczywiście masz szansę, że projektant faktycznie się na tym znał oraz, że zna dokładnie Twoje gusta i upodobania. Same projekty można spokojnie kupić na allegro za "parę" złociszy - może warto wejść w taki projekt i później przedyskutować to z wykonawcą ...

Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam (chyba pierwszy raz :) ),

 

Mam takie pytanko, poszukuje elektryka ktory w powiecie Łodzki Wschodni podłączy 2 metry kabla i RB - wiadomo dobrze i za rozsadne pieniadze.

 

BTW: Ma ktos moze uzywana RB za pare zlotych nadajaca sie do pozostawienia pod chmurka?

 

Pozdrawiam Szacowna Grupe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, czy możecie podrzucić namiar na kogoś kto zrobi projekt łazienki (chodzi o rozplanowanie płytek) i nie zedrze koszmarnej forsy?.

Z góry dziękuję. Pozdrawiam

 

 

Hej mruva

Ja polecam skorzystanie z allegro tzn. mi porjektował zarówno kuchnie jak i lazienkę Pan Darek o nicku projektmebli_pl, on jest z Rzeszowa ale to w niczym nie przeszkadza - bardzo doby kontakt- szybko i fachowo i NIEDROGO.Widze ze obecnie ma wystawione tylko kuchnie ale jak poprosisz go o łazienkę to tez zrobi. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie wykonczone miejsce między ramą okna a styropianem?

Kleiliście klejem styropian do ramy? a może wciskaliście w tą szczelinę piankę albo jeszcze inaczej macie to wykonane?

Pozdrawiam

Witam, do tego są specjalne listwy uszczelniające.

http://www.mam-sklad.pl/artykuly-czytaj.php/Szczelne-spoiny-w-systemach-docieplen-200

http://www.chemiabudowlana.info/index,art,4257,index_czytelnia,listwy_podtynkowe_sto_anputzleiste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mruva

Ja polecam skorzystanie z allegro tzn. mi porjektował zarówno kuchnie jak i lazienkę Pan Darek o nicku projektmebli_pl, on jest z Rzeszowa ale to w niczym nie przeszkadza - bardzo doby kontakt- szybko i fachowo i NIEDROGO.Widze ze obecnie ma wystawione tylko kuchnie ale jak poprosisz go o łazienkę to tez zrobi. Polecam

 

Dzięki rommaa, spróbuję, nad allegro też się zastanawiałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie wykonczone miejsce między ramą okna a styropianem?

Kleiliście klejem styropian do ramy? a może wciskaliście w tą szczelinę piankę albo jeszcze inaczej macie to wykonane?

Pozdrawiam

 

To połączenie powinno być tak wykonane, aby możliwa była praca ościeżnicy i odparowywanie ewentualnej wilgoci.

Illbruck (są też inne firmy) posiada specjalne folie i taśmy. Tutaj, chyba coś w stylu: impregnowana gąbka, trzeba by zastosowć. Ale to się chyba przykleja do ościeżnicy przed ocieplaniem.

 

Dawno mnie tu nie było. Ale zaglądałam regularnie. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

od lipca mieszkam w nowym domu. Tydzień temu rozpocząłem sezon grzewczy. Dom parterowy ogrzewa kocioł Vitrix 24 ze sterowaniem CAR (sonda pogodowa). W części dziennej mam ogrzewanie podłogowe, tam też znajduje się centrala sterowania CAR. W sypialniach tradycyjne grzejniki. Kłopot sprawia mi typowa dla podłogówek bezwładność. Ustawiłem temperaturę nocną na 19 st. (mam kilkumiesięczne dziecko), dzienną zaś na 21,5. Krzywa grzania ustawiona jest na 4. Po przełączeniu z czasu nocnego na dzienny kocioł podnosi temperaturę czynnika robiąc małe piekło w sypialniach (gorące grzejniki). Z kolei w hallu, w którym jest wewnętrzny czujnik temperatury mam podłogówkę, która potrzebuje zdecydowanie więcej czasu na rozgrzanie. Efekt jest taki, że w sypialniach temperatura rośnie znacznie powyżej poziomu komfortu, natomiast podłoga powoli oddaje ciepło cały czas rozgrzewając się aż do osiągnięcia zadanych 21,5 st. Potem kocioł zapewne odcina grzanie czynnika, niestety za sprawą bezwładności podłogówki (przy termostacie) temperatura wciąż rośnie, przekraczając 22,3 st. Innymi słowy mam problem pierwszy, ważniejszy - ograniczenie porannych wzrostów temperatury w sypialniach, problem drugi - okiełznanie podłogówki.

 

Proszę o pomoc jak wyregulować system.

 

Dziękuję,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misopi po pierwsze masz Ty na grzejnikach zamontowane głowice termostatyczne???? Jeśli tak to zrób z nich użytek i je przykręć, jeśli nie masz to zainwestuj w nie Po drugie wiadomym jest od zawsze, że cechą ogrzewania podłogowego jest jego bezwładność. Proponuję obniż temperaturę czujnika pokojowego o 0,5 stopnia a jeśli to nie pomoże następne 0,5 stopnia i obserwuj układ. Niższa nastawa powinna spowodować szybsze osiągnięcie temp zadanej. Kocioł powinien się odstawić a sama podłogówka powinna oddawać ciepło jeszcze długo. Ja mam u siebie kocioł na paliwo stałe, który ogrzewa i grzejniki i podłogówkę i obserwuję, iż po zatrzymaniu pracy pompy CO podłogi w łazience i kuchni długo są jeszcze cieplutkie. Reguluję jednak to głowicami nie termostatem. Pamiętaj, że przy podłogówce odczucie ciepła w pomieszczeniach jest zupełnie inne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proponuję skasować nocne obniżenie temperatury, do niczego to nie służy

 

kiedyś dawno temu w nie ocieplonych domach miało to jakiś sens, ale dzisiaj przy normie WT-2009 to już za-przeszłość

 

a moim zdaniem obniżanie temp. na noc ma sens! Lepiej się śpi jak temp. jest niższa w nocy :)

 

pozdrawiam,

memekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...