Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

czy mógłby ktoś podpowiedzieć jak rozliczać tynki maszynowe bez zatarcia na gładko ( np. w łazienkach i kotłowni - tam gdzie będą płytki). Czy liczy się taką samą cenę z metra czy z jakimś rabatem ( w końcu wykonawca zaoszczędził czas i nakład pracy)

 

Będą wdzięczna za wszelkie sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów

 

Będę budował na wiosnę dom z YTONGA... mam w związku z tym pytanie jaki najlepiej położyć tynk na zewnątrz a jaki wewnątrz naszego domku oraz jaka techniką ręcznie czy maszynowo ???. Proszę Was o plusy minusy zarówno wyboru tyków jaki i sposobu kładzenia...

 

i druga prośba o sprawdzoną i nie najdroższą firmę od wykończenia wnętrz (podwieszane sufity, płytki itp)

 

Dziękuję i pozdrawiam

 

Cześć,

 

U nas na zewnątrz na Ytong'a poszła siatka z klejem i teraz na to albo silikatowy albo silikonowy tynk. Wewnątrz mamy na górze tynki maszynowe CW, a na dole siatka z klejem. Na tynk i na siatkę z klejem poszła gładź. Nie widzę różnicy w wykonaniu i użytkowaniu - widzę zdecydowaną w kosztach na korzyść siatki z klejem.

W łazienkach nic nie robiliśmy, na Ytong'a grunt i na to klej i płytka, tam gdzie nie ma płytek siatka z klejem i gładź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC_0180.JPG

 

jak chcecie wykorzystac dekoracyjnie/ użytkowo na pewno trzeba odmalować, myslę, że można z tego zrobić np fajny domek dla dzieciaków (chyba nawet z opcją "spania" w "ażurowej" części), narzędziownię w ogrodzie, lub nawet zamiast poszukiwanego wszędzie blaszaka na okres budowy (za nisko żeby wejść do środka, ale narzędzia i inne spokojnie się zmieszczą) kryty blachą, mogę w gratisie oddać też okna, które zostały w środku :)

W razie pytań- proszę o info :)

 

może ktoś chce taki śliczny domeczek? :) oddam :)

 

zapraszam na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za dokładną odpowiedź; a może mógłbyś polecić swoją ekipę? ewentualnie namiary i uwagi na priv;

Pozdrawiam :)

Polecam "górali" spod Limanowej: elewacje, docieplenia, podsufitki, gładzie, poddasze z KG, malowanie. Wyliczą materiał (i nie wywiozą z budowy jak już przyjedzie).

Pan Paweł (kierownik ekipy tel.667 612 720), "szorski" w obyciu, ale rzeczowy w działaniu. U mnie będą jeszcze przez jakieś 4-5 tygodni. Stawki robocizny raczej normalne: 50 zł/KG/mkw (w Łodzi proponowano mi 55-60), elewacja- baranek z wiadra 15 zł/mkw, gruntowanie 2,5/mkw. Należu ustalić stawkę przed robotą za "nietypowe" prace. Polecam Cezary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie może jakieś pozytywne doświadczenia z firmami, które są w stanie dostarczyć i/lub zamontować podbitkę Orobel PLA? Poszukuję dostawcy i wykonawcy oferującego dobrą jakość i ludzkie ceny.

 

Dziękuję,

Michał

 

Ja mam tą podbitkę. Kupowana kiedyś w Zamku na Brukowej ( podobno zlikwidowana firma ) a montowała ekipa od ociepleń ( namiary na tablicy ogłoszeń ).

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie pamiętasz cen materiałów i wykonania?

 

Aż zerknąłem do mojego magicznego arkusza z zapiskami ... ;)

6200 robocizna + materiał, obwód domu 100m, z reguły szerokośc 0,5m ale są miejsca szersze i cały taras od spodu ...

 

pozdrawiam, majki

 

PS. EZS Ale kto Ci powiedział o tej ślicznej podbitce, kto .... ? :) ;) :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko. Natrafiłem wczoraj przypadkiem na informację na temat premii termomodernizacyjnej z BGK z tytułu np ocieplenia budynku mieszkalnego. Ma ktoś może większą wiedzę na ten temat. Z info na stronie BGK wynika, że wartość przyznawanej premii termomodernizacyjnej wynosi do 20% wykorzystanego kredytu. Pytanie moje co jeśli ktoś nie korzystał z kredytu. By nie zaśmiecać wątku prośba o jakieś info na priv jeśli ktoś korzystał bądź posiada bliższe info w temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko. Natrafiłem wczoraj przypadkiem na informację na temat premii termomodernizacyjnej z BGK z tytułu np ocieplenia budynku mieszkalnego. Ma ktoś może większą wiedzę na ten temat. Z info na stronie BGK wynika, że wartość przyznawanej premii termomodernizacyjnej wynosi do 20% wykorzystanego kredytu. Pytanie moje co jeśli ktoś nie korzystał z kredytu. By nie zaśmiecać wątku prośba o jakieś info na priv jeśli ktoś korzystał bądź posiada bliższe info w temacie.

 

Heejjo,

tak mi się wydaje, że sprawa dotyczy "starych" domków, które nie odpowiadają aktualnym wymaganiom, i właśnie modernizacji tychże (domków).

Jak my budujemy nowe, to już na etapie projektu muszą odpowiadać normom w zakresie energooszczędności.

Ale jak by co, to też jestem ciekawa. I dawajcie tu, na forum - jeśli można.

(A czy "nieocieplony" domek z ytonga, będzie można po odbiorze "ztermomodernizować", w razie czego?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż zerknąłem do mojego magicznego arkusza z zapiskami ... ;)

6200 robocizna + materiał, obwód domu 100m, z reguły szerokośc 0,5m ale są miejsca szersze i cały taras od spodu ...

 

pozdrawiam, majki

 

PS. EZS Ale kto Ci powiedział o tej ślicznej podbitce, kto .... ? :) ;) :p

 

Majki, jak się czytało i oglądało Twój dziennik, to zaraz potem leciało się do Tablicy. A czasami to nawet i do Ciebie na budowę, temat... obgadać http://manu.dogomania.pl/emot/pogaduchy.gif , coś co akurat interesowało pomacać...

Wielu z nas "ściągało" tu z Ciebie. I dzięki Ci za Twój dziennik i opinie. W wielu przypadkach to "przez Ciebie" fajne, sprawdzone, rzeczy mamy. http://manu.dogomania.pl/emot/jump2.gif Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...