Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie,

 

Kogo możecie polecić do montażu składanych schodów strychowych? Musi to być ktoś z głową, bo przesadziliśmy z rozmiarami otworu, myśląć, że można zamówić pod konkretny wymiar (chyba 150x90 - a typowe, to zdaje się 140x70 max...).Wiem, że np. Fakro można kupić w APK, tylko pytanie, czy polecą kogoś do montażu.Lokalizacja - Aleksandrów.Z góry dziękuję.

U mnie schody strychowe montowali Górale od docieplania strychu i zabudowy KG. Jak masz trochę czasu to możesz samemu zamontować (nie jest to trudne). Z tego co pamietam Fakro ma wiele różnych rozmiarów (a przynajmniej kilkanaście) tak, że powinienieś coś dobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szukam osób, które wykonają mi projekty przyłączy wod-kan i energii na mojej działce, czyli od granicy działki do domu. projekty te potrzebne mi są pozwolenia na budowę. będę wdzięczna na namiary dobrych, sprawdzonych i niedrogich.

 

Dziwne, ja potrzebowałem tylko warunki (info, że mam możliwość podłączenia się) żeby dostać pozwolenie na budowę. Projekty średnio kosztują po 500 zł, a co jeśli nie dostaniesz pozwolenia?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ja potrzebowałem tylko warunki (info, że mam możliwość podłączenia się) żeby dostać pozwolenie na budowę. Projekty średnio kosztują po 500 zł, a co jeśli nie dostaniesz pozwolenia?

 

Pozdrawiam

 

To chyba zależy od Gminy. Już gdzieś słyszałam, że chcą miec projekty od razu. U mnie też do PnB wymagane są "tylko" warunki z zapewnieniem dostawy (dokładnie musi być taki zapis), ale prędzej, czy później projekty przyłączy będzie trzeba zrobić. Jeśli nie teraz u architekta wraz z adaptacją projektu, to napewno po otrzymaniu PnB. Koszt 300-500 za jedno medium. Ja właśnie robię je teraz, podczas adaptacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam Fakro ma wiele różnych rozmiarów (a przynajmniej kilkanaście) tak, że powinienieś coś dobrać.

 

Tak, ale z tych typowych żadne nie są szersze niż 70. Pewien dekarz, który zająłby się prowizorycznym ociepleniem stropu i ułożeniem "podłogi" zawołał za montaż schodów 300 zł. Jednocześnie przyznał, że "wielu schodów to on nie montował" :-) Szukam chyba dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale z tych typowych żadne nie są szersze niż 70. Pewien dekarz, który zająłby się prowizorycznym ociepleniem stropu i ułożeniem "podłogi" zawołał za montaż schodów 300 zł. Jednocześnie przyznał, że "wielu schodów to on nie montował" :-) Szukam chyba dalej...

Jeżeli otwór 90 cm macie pomiędzy "jętkami" (poziome belki drewniane na suficie) to zwęźcie dokręcając np 5 lub 10 cm drewniane kantówki na bokach śrubami do drewna. Ceny montażu schodów strychowych, z tego co wiem, to rzeczywiście, 150-250 zł/ 1 komplet- regulacja otworu+schody+ ewentualnie listwy łączące drewnianą skrzynię od schodów z płytami KG. Moi "fachowcy" wzięli 200/szt, ale rzeczywiście schody są "brzytwa":yes:

Niestety "moi fachowcy" raczej nie podjadą na jeden szybki montaż- wolą nieco więcej metrów...Ale jeśli by jeszcze doszło jakieś ocieplenie to kto wie...;)W razie czego telefon do P.Pawła był na forum ileś wątków temu. Zyczę powodzenia "na strychu":D

p.s. koniecznie porównaj ceny ocieplenia, nawet prowizorycznego, za 1 mkw roboty- zalezy czy KG+stelaż+folia+wełna czy np folia+wełna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie wnetrzarskie potrzeby. Może ktoś widział takie coś jeżdząc po sklepach?? potrzebuję kute wieszaki, solidne, na których ma zawisnąć listwa z trawertynu taka gruba pewnie na 1,2 cm a wysoka na 20-25 cm. Takie coś w kształcie U, co jedną nóżką przykręcimy do ściany a na siodełku będzie "położona" listwa. potrzebuję ładne żeby było, żeliwne najlepiej...

 

Pomyślcie sobie, że niedługo też bęziecie mieć potrzeby podobnego rodzaju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie wnetrzarskie potrzeby. Może ktoś widział takie coś jeżdząc po sklepach?? potrzebuję kute wieszaki, solidne, na których ma zawisnąć listwa z trawertynu taka gruba pewnie na 1,2 cm a wysoka na 20-25 cm. Takie coś w kształcie U, co jedną nóżką przykręcimy do ściany a na siodełku będzie "położona" listwa. potrzebuję ładne żeby było, żeliwne najlepiej...

 

Pomyślcie sobie, że niedługo też bęziecie mieć potrzeby podobnego rodzaju :)

 

EZS,

w Pabianicach jest taki sklep:

http://www.erpol.com.pl/

jakiś czas temu robili mi kute meble z drewnem na zamówienie, robią wg projektów własnych i klientów, jestem przekonana, że taki U (jakkolwiek miałoby to wyglądać :) ) to dla nich bułka z masłem :)

 

a ja szukam portalu do zabudowy kominka :) może ktoś w grupie łódzkiej widział? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak do czego?

do zakupów Majki, do zakupów! do poskromienia wyobraźni :)

:lol2: Urządzanie masz już za sobą więc chyba zapomniałeś jak to jest jak się ma miliony różnych pomysłow :)

 

pozdrawiam

 

No własnie nie do poskromienia wyobraźni, bo mojej chyba brakuje, żeby jakoś zwizualizować sobie co z tego ma wyjść .. ;)

No i urządzanie cały czas w toku, więc oboje silnie z Żoną pracujemy wyobraźnią, by czsem jeszcze dodać co nieco jeszcze w domu :)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy od Gminy. Już gdzieś słyszałam, że chcą miec projekty od razu. U mnie też do PnB wymagane są "tylko" warunki z zapewnieniem dostawy (dokładnie musi być taki zapis), ale prędzej, czy później projekty przyłączy będzie trzeba zrobić. Jeśli nie teraz u architekta wraz z adaptacją projektu, to napewno po otrzymaniu PnB. Koszt 300-500 za jedno medium. Ja właśnie robię je teraz, podczas adaptacji.
gm. Łódź każe mi już przynieść projekty przyłączy mediów do domu przy składaniu wniosku na pozwolenie. zapewnienie dostawców to już im dałam, bo żądali przy wniosku o warunki zabudowy. taka jest nasza biurokracja. dlatego jak ktoś może polecić od prądu, i wod-kan to będę wdzięczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąska specjalizacja "fachowców"

 

Chciałbym ostrzec jeszcze budujących przed zjawiskiem, które wielokrotnie miałem okazję obserwować podczas budowy. Każdy pseudofachowiec ma zakodowane w świadomości, że jak jest dekarzem to odpowiada za jakość dachu, jak ma zamontować kominek - nie dba o całą resztę. Wpisujcie w umowy pełną odpowiedzialność materialną (odszkodowawczą) za wszelkie zniszczenia podczas prac. Kilka przykładów:

1. stolarz wnosił ciężkie drzwi szafy wnękowej, ustawił je na chwilę na kancie, opierając o parkiet. Efekt - wyraźne wgłębienie w podłodze,

2. ekipa od podbitki ustawiła rusztowanie na betonowym tarasie rysując go przy okazji - przecież oni mają zrobić podbitkę,

3. montujący parapety zewnętrzne (poprawiał po trzykrotnej fuszerce ekipy od okien) docisnął nowiusieńkie parapety cegłami rysując je tym samym - ale trzymają się dobrze,

4. stolarz wykonując ostatnie prace docinał deski na zewnątrz domu - miejsca było niewiele, ustawił się na krawędzi kostki (opaski) obrywając rząd kostek - ale przecież deskę dociął fachowo.

Nikt nie myśli o budowie / domu jako całości. Każdy parzy tylko na zakres prac, za który bierze pieniądze. Stosowny paragraf w umowie zmienia optykę. Namawiam do zastosowania.

 

"Doświadczony" Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąska specjalizacja "fachowców"

 

Chciałbym ostrzec jeszcze budujących przed zjawiskiem, które wielokrotnie miałem okazję obserwować podczas budowy. Każdy pseudofachowiec ma zakodowane w świadomości, że jak jest dekarzem to odpowiada za jakość dachu, jak ma zamontować kominek - nie dba o całą resztę. Wpisujcie w umowy pełną odpowiedzialność materialną (odszkodowawczą) za wszelkie zniszczenia podczas prac.

 

"Doświadczony" Michał

 

Nie moje to nie szanuję... Moim rodzicom 'spece' od podłogi potłukli szybę od kominka. Potrącili im, ale z dokupieniem tej szyby było sporo zabawy. Zatem myślę, że dobry pomysł z tą klauzulą. Nie wiem na ile skuteczny... ale może słowo pisane ma ciut większe poważanie i będzie budziło ciut większy respekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majki, na takich hakach miała wisieć belka tworząca przód obudowy kozy.

Skomplikowane to. Mamy kozę, koza ma rurę. Rura mnie wkurza, bo jest brzydka i czarna. No i koza nie jest przy samej ścianie, więc widać za kozą rożne ustrojstwa. Więc wymyśliłam, że zrobimy wokół pieca taką obudowę ala kominek. Obudowa powstała z BK i jest już otynkowana i pomalowana na bialo. Na górze będzie półka. Pewnie drewniana, oczywiście odizolowana wełną, też pomalowana na biało. A z przodu miala być gruba listwa, żeby zakryć rurę. No i jak ją zamocować? Wymyśliłam listwę z jakiegoś marmuru na takich hakach (całość ma być zdejmowalne!) ale pomysł już upadł, bo mąłż twierdzi, że bloczki bk, w dodatku podcięte, nie wytrzymają belki marmurowej i mam zmienić koncepcję :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąska specjalizacja "fachowców"

 

Chciałbym ostrzec jeszcze budujących przed zjawiskiem, które wielokrotnie miałem okazję obserwować podczas budowy. Każdy pseudofachowiec ma zakodowane w świadomości, że jak jest dekarzem to odpowiada za jakość dachu, jak ma zamontować kominek - nie dba o całą resztę. Wpisujcie w umowy pełną odpowiedzialność materialną (odszkodowawczą) za wszelkie zniszczenia podczas prac. Kilka przykładów:

1. stolarz wnosił ciężkie drzwi szafy wnękowej, ustawił je na chwilę na kancie, opierając o parkiet. Efekt - wyraźne wgłębienie w podłodze,

2. ekipa od podbitki ustawiła rusztowanie na betonowym tarasie rysując go przy okazji - przecież oni mają zrobić podbitkę,

3. montujący parapety zewnętrzne (poprawiał po trzykrotnej fuszerce ekipy od okien) docisnął nowiusieńkie parapety cegłami rysując je tym samym - ale trzymają się dobrze,

4. stolarz wykonując ostatnie prace docinał deski na zewnątrz domu - miejsca było niewiele, ustawił się na krawędzi kostki (opaski) obrywając rząd kostek - ale przecież deskę dociął fachowo.

Nikt nie myśli o budowie / domu jako całości. Każdy parzy tylko na zakres prac, za który bierze pieniądze. Stosowny paragraf w umowie zmienia optykę. Namawiam do zastosowania.

 

"Doświadczony" Michał

 

U mnie najgorsze (czyli instalacje i wykończeniówka) przede mną, ale może uda się mieć niewielu fachowców - jak ten sam będzie robił i podłogi i zabudowy kartongipsu i ściany - to może będzie uważał, żeby sobie nie popsuć...

 

Ostatnio był spór kto ma wymurować ostatni rząd od góry ścian działowych, po tym jak dekarze rozwalili wstawiając jętki (dekarze - że murarze za wysoko wymurowali, a murarze że mogli aż tak bardzo nie rozwalać...). Stanęło na dekarzach - marudzili strasznie, ale wymurowali - i na prawdę fajnie im wyszło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga dla wszystkich ubiegających się na dotację do PC.

Dzisiaj rano przy podpisywaniu zaległych dokumentów uzyskałem w BOŚ informacje, że WFOŚ ograniczył wysokość dotacji na PC do maks. 20 tys zł. (łącznie PC+odwierty). Oznacza to, że jeżeli Wasza inwestycja nie przekracza 50 tys to otrzymacie kwotę dotacji w wysokości 40%. Jeżeli przekracza 50 tys, a zdarzy się tak przy dużym domu, i tak otrzymacie maks 20 tys dotacji (czyli mniej niż 40 %). U mnie jest OK, ale o szczegóły pytajcie "doradzców" np w BOŚ. Pozdrawiam i życzę wielu sukcesów w ubieganiu się o dotacje...:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...