Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dostaliśmy dwie wyceny - przypomnę dom 220 m2 pow użytkowej parter plus poddasze do tego 40m2 garaż w bryle domu, 5 osób. Dobrze ocieplony:

 

1. od EKO-TECH http://www.cieploznatury.pl (ceny brutto) - zapotrzebowanie na moc cieplną przyjęli 12,7 kW; pompa NIBE F 1245 12 kW z zasobnikiem, materiałami i montażem 40.500 zł, do tego odwierty 240m - 25.000 zł. Za montaż podłogówki z materiałem 108 zł za m2, POŚ CosmoBio z montażem 6.500 zł bez kosztu koparki i kruszywa, instalacja wod-kan: Ciepła woda użytkowa 1 PUNKT = 230,00 zł netto, Zimna woda użytkowa 1 PUNKT = 210,00 zł netto, Kanalizacja 1 PUNKT = 160,00 zł netto za Materiał i Robociznę. Do tego odkurzacz centralny z instalacją gratis.

 

Wiem, że taniej jest rozbić prace i tak też zrobimy, nie zlecimy wszytskiego jednej firmie, ale taką dostalismy ofertę. Ktoś skomentuje ?? Z góry dzięki.

 

 

Olaibartek dzięki na namiar ze Zduńskiej Woli wysłałam tam już zapytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga oferta to oferta na Zirusa:

 

"W skład oferowanego zestawu wchodzą:

• Pompa ciepła Zirius M2-14,

• 5 pętli kolektora ziemnego odługości 70 m każda, rozkładane w układzie

poziomym (rury miedziane pokryte tellurem zakopane na głębokości 0,8m –

1,0m),

• zbiornik akumulacyjny 500 l z wyposażeniem oraz sterowaniem.

Cena prezentowanego zestawu w podstawowej wersji Zirius M2-14 scroll:

Pompa ciepła plus zbiornik aku. – 61 700 SEK netto + 8%VAT ~ 33 250 PLN brutto.

Przewody kolektora d.z. - 22 500 SEK netto + 23%VAT ~ 13 800 PLN brutto.

Koszt wykonania dolnego źródła (pow. około 500 m2) oraz montażu i uruchomienia

zestawu pompy ciepła do zbiornika akumulacyjnego wynosi 5 500 PLN brutto.

Uśredniony koszt montażu kotłowni (od zbiornika akumulacyjnego do instalacji budynku) z

jednym obiegiem grzewczym z materiałami (rury, kształtki, pompy, grupa bezpieczeństwa,

naczynie wyrównawcze itp.) ~ 3800 PLN brutto, (koszt zależny od zastosowania rodzaju

pompy obiegowej w instalacji ogrzewania podłogowego).

Łączny koszt zestawu wynosi: ~ 56 350 PLN brutto*

*(koszt zestawu na podstawie ceny zakupu NBP korony szwedzkiej z dnia wystawienia faktury Vat)"

 

Tu też poproszę o komentarz, jeśli ktoś może. No i co byście z tych dwóch wybrali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, pompa ciepła (urządzenie, instalacja freonowa) Panasonic 12kW 25 200,00 PLN netto, zasobnik c.w.u. 3 000,00 PLN netto, ogrzewanie podłogowe i grzejniki w łazienkach 23 000,00 PLN netto, rozprowadzenie rur pomiędzy urządzeniami, rury z zimną i ciepłą wodą, cyrkulacja 14 000,00 PLN netto, dojazdy 1 500,00 PLN netto

 

Czyli PC ok. 67.000 PLN netto.

 

Hmmmm

 

Poproś o wycenę kabli elektrycznych zatopionych w wylewce devi plus sterowniki 550 i boiler elektryczny 120 l galmet.

Nie znając powierzchni strzelam, że to koszt ok. 10.000 PLN netto.

 

Zostaje 57000 PLN , które na jako takiej lokacie da rocznie ok. 2850 zł. (strasznie nie lubię tego rodzaju porównań, ale przy takiej cenie za PC ciśnie się ona sama na język).

Tyle należy dodać rocznie do kosztów użytkowania PC.

 

Nie mówię, że się nie kalkuluje - mam zbyt mało danych - ale należy się głęboko zastanowić nad tą ofertą na PC.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qlesh

 

Nie ma co komentować.

PC to fantastyczne urządzenie (mam do grzania CWU), ale przy takich cenach jest absurdalne !!!!!

 

Niestety, ale Wasze wyceny pokazują, że Łódź to nadal pustynia jeśli chodzi o solidne i względnie tanie PC.

 

Powtórzę jeszcze raz:

- zwykły hydraulik, który układał kiedyś podłogówkę (trza mu kupić to co potrzeba, bo sam kupi ze złotymi zaworami)

- polska PC

- zalecenia projektowe co do kolektora (np. poziomego) od producenta PC na podst. danych o domu

- koparka we własnym zakresie

- ułożenie kolektora samemu lub przy pomocy ww. hydraulika pod nadzorem przedstawiciela PC

- montaż całości przez uprawnionego hydraulika od producenta PC (nabicie glikolem, uruchomienie, instruktaż)

 

Inaczej........100.000 kPLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę,że to super oferty i że z nich zamierzam skorzystać. Była prośba o podanie wycen, które mamy. Prawdopodobnie,żeby mniej więcej zorientować się gdzie nawet nie warto tracić czasu. Podałam więc wstępne wyceny, które otrzymaliśmy i tyle w tym temacie....Pozdrawiam tych, którym pompa ciepła jaka by nie była odpowiada i tych,którzy uważają,że to strata pieniędzy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli PC ok. 67.000 PLN netto.

 

Hmmmm

 

Poproś o wycenę kabli elektrycznych zatopionych w wylewce devi plus sterowniki 550 i boiler elektryczny 120 l galmet.

Nie znając powierzchni strzelam, że to koszt ok. 10.000 PLN netto.

 

Zostaje 57000 PLN , które na jako takiej lokacie da rocznie ok. 2850 zł. (strasznie nie lubię tego rodzaju porównań, ale przy takiej cenie za PC ciśnie się ona sama na język).

Tyle należy dodać rocznie do kosztów użytkowania PC.

 

Nie mówię, że się nie kalkuluje - mam zbyt mało danych - ale należy się głęboko zastanowić nad tą ofertą na PC.

 

pzdr

 

P.S. Też uważam,że delikatnie mówiąc przegięli z lekka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym rzecz,że my chcemy podłogówkę.Przyzwyczailiśmy się do tego...

a czy ja ci bronię podłogówki ?? przed wylaniem posadzek rozkładasz kable grzejne, na ścianie wieszasz termostat, i masz ogrzewanie podłogowe elektryczne za ułamek tego co ciebie będzie kosztować PCi

 

PS ja tutaj piszę o podstawach, a mam wrażenie jakbyś ty to słyszała pierwszy raz

Pozdrawiam tych, którym pompa ciepła jaka by nie była odpowiada i tych,którzy uważają,że to strata pieniędzy :)

tu nie ma takich którzy uważają PCi za stratę pieniędzy, tu są tylko tacy którzy uważają że PCi jest realnie warta do 20 tyś, wszystko powyżej to strata pieniędzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem powtórzę: Nie uważam,że dostałam super oferty. Prośba była o zamieszczenie wycen i zamieściłam takie,które otrzymałam. Nie twierdzę też,że wybieram którąkolwiek z tych ofert. Uważam,że można to zrobić taniej. O ile taniej to właśnie można ocenić wiedząc ile konkretnie firmy potrafią zedrzeć z człowieka i jakiego rzędu kwoty podają....Padło proste pytanie i padła odpowiedź i tyle w tym temacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycena od ekopol. Jak narazie najtańsza, ale wciąż 50 tys :(

 

W Państwa nowo budowanym domu z wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła, można spodziewać się szczytowego współczynnika zapotrzebowania na ciepło na poziomie ok. 42W/ m2, przy warunkach zewnętrznych –20/+20 wewnątrz. Przy powierzchni 220m2 szczytowe zapotrzebowanie budynku na moc cieplną wynosi ok.9,3kW. Aby osiągnąć taką moc grzewczą, należy zastosować pompę ciepła PSPC-13ZH pracującą w systemie glikol/woda. Pompa PSPC-13ZH w warunkach pracy parowanie/skraplanie (0/35) ma moc grzewczą ok. 12,9kW. Pompa ciepła Bielino PSPC-13ZH (CO 9,3kW + 2,0kW CWU)zapewni Państwu automatyczne i komfortowe ogrzewanie całego domu, oraz CWU przez cały rok. Nasze pompy ciepła są wyposażona seryjnie w funkcję niszczenia bakterii Legionella oraz wymiennik regeneracyjny. Główną cechą pomp ciepła serii Bielino Silence Plus, jest cicha praca całego układu, gdzie poziom hałasu kształtuje się na poziomie 45dB przy parametrach pracy 35/30oC. Doskonale nadaje się do montażu wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych. Drgania spowodowane pracą sprężarki są bardzo dobrze wytłumione i nie przenoszą się na budynek czy instalację CO.

 

Całkowity skrócony kosztorys instalacji pompy ciepła:

Kolektor pionowy 23.990zł netto +8%vat (lub 23.690zł) netto +8%vat

Kolektor poziomy 20.300zł netto +8%vat

Ogrzewanie podłogowe 22.000zł netto +8%vat (lub 17.600zł) netto +8%vat

Pompa ciepła PSPC-13ZH + montaż 16.770zł netto +8%vat Kotłownia 10.900zł netto +8%vat

Zasilanie elektryczne pompy ciepła 30złmb netto +8%vat

Włącznik różnicowo prądowy 100złnetto +8%vat

Instalacja przewodów do 2 czujników strefowych 800zł netto+8%vat

Kolektor poziomy, ogrzewanie podłogowe jak i ostatnie trzy pozycje (zasilanie + wyłącznik i przewody do czujników strefowych)

Klient może wykonać we własnym zakresie.

Standartowo w cenę pompy ciepła jest wliczona tyko jedna kondygnacja, koszt dodatkowej kondygnacji 890zł netto w skład której wchodzi: sterownik, pompa obiegowa i instalacja.

 

 

W skład tych 10.000 zł określonych jako "kotłownia" wchodzi: kompletna kotłownia CO i CWU wykonana w miedzi.

• zasobnik dwupłaszczowy CWU 300L wykończenie w skay ze stali nierdzewnej o wydajności 110L /10min.

• pompy cyrkulacyjne DZ, CO i CWU, naczynia przeponowe DZ, CO i CWU, zawory.

Jeśli w budynku ma być założona cyrkulacja CWU, wówczas dochodzi koszt 700zł netto +8%vat. Gwarancja 2 lata

 

Co myslicie o tej ofercie, oprócz tego, że podłogówkę można zrobić taniej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno - proponują przy kolektorze pionowym dwa rodzaje rur - o przekroju 32mm i wtedy głębszy odwiert lub 40mm i wtedy trochę mniejszy odwiert. Cenowo +_ to samo. Colepsze i jakie są wady i zalety ?? Ktoś wie ??

 

Jak na mój gust i wiedzę brałbym głębsze odwierty jeżeli cenowo jest podobnie. Każdy 1 metr bieżący odwiertu ma pewną nazwijmy to "zdolność energetyczną"- zdolność do ogrzania glikolu. Z tym, że przy głębszym odwiercie możesz trafić na:

a) ziemia typu glina- kiepski wynik- mało W (watów) z 1 mb odwiertu lub

b) ziemia typu piaski z pokładami wody- i wtedy jest ok

lub coś pomiędzy. Warto byłoby znać przekroje geologiczne w okolicy. Np u mnie powstały 4 otwory po 50 metrów każdy- do 47 metra mam piaski na przemian z piaskami z wodą i żwirami a poniżej 47 metra glina- do mniej więcej 54 metrów. Gdybym wiercił 2 otwory wierciłbym po ok. 90 metrów. Wybór należy do Ciebie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych (fragment z mojej wyceny):

1.Wykonanie instalacji podłogowej (ok. 240m2)

- rura do podłogówki multyrama

- folia do podłogówki

- taśma brzegowa

- klipsy do takera

- rozdzielacz do podłogówki

- szafka do rozdzielacza SWP2

- zawórFJFR+głowica DANFOS

- plastyfikator do betonu

Wartość całkowita podzadania 1- 15 200,00 zł

Termoserwis, Pan Andrzej Rosiak, Autoryzacja min. BUDERUS(tel dla zainteresowanych na priv)

Ale z tego co wiem na brak robót nie narzeka.

 

 

Poproszę o kontakt do tego pana, jeśli można na [email protected]

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak myślisz od czego ja zacząłem budowę domu :cool:

 

PS te obliczenia służą też do zaprojektowania podłogówki pod każde z pomieszczeń z osobna, i np: zamiast 14 pętli 2 rozdzielaczy 3 pomp i 14 termostatów, układa się podłogówkę dokładnie tyle ile potrzeba, taniej i do tego lepiej rozplanowaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...