Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

a ja poszukuję... :p Powoli zacząłem rozglądać się za piecem do mojego domku i muszę powiedzieć, że wybór jest przeogromny i co najfajniejsze każdy jest najlepszy, najekonomiczniejszy, najtańszy... masakra!:bash: Może ktoś mi doradzi gdzie i czego szukać, tylko z własnego doświadczenia proszę bo broszurek już się wystarczająco naczytałem ;) Piecyk ma być na eko-groszek ale razem z rusztami. Jak ktoś ma taką maszynę niech się pochwali jak mu śmiga, ile pali, czy awaryjny... .

 

Pozdrawiam,

memekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wiosną rozpoczynam budowę. Poważnie rozważam jako materiał na ściany Termoton 25 P+W Owczary.

 

Szukam informacji od osób które budowały z tego materiału m.in. chyba milek (chciałem wysłać Ci prośbę na priva ale masz zapchaną skrzynkę) n/t jakości tych pustaków. Czy są bardzo kruche i dużo było odpadów, czy trzymają wymiary, jak się z nich murowało murarzom, jak się zachowywały ściany podczas kucia czy wiercenia przez elektryka bądź hydraulika. Czy budując jeszcze raz wybraliby ten sam materiał?

 

Problem w tym, że te pustaki są konkurencyjne cenowo tj. ok. 3,5-3,80 z HDS względem bardziej utytułowanych konkurentów (wszak nikt nie lubi przepłacać) ale po obdzwonieniu kilkunastu składów w okolicy 90% handlowców którzy mieli bądź mają nadal w swojej ofercie Owczary "jedzie równo na maxa po tych pustakach". Być może mają swoje np. biznesowe (marża) powody aby "niepochlebnie" o nich mówić ale mimo wszystko mam trochę wątpliwości.

 

Dlatego bardzo zależy mi na opinii osoby która wybudowała dom z tych pustaków i może coś rzeczowego i prawdziwego o nich powiedzieć.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

 

Pozdrawiam

Sylwek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

a ja poszukuję... :p Powoli zacząłem rozglądać się za piecem do mojego domku i muszę powiedzieć, że wybór jest przeogromny i co najfajniejsze każdy jest najlepszy, najekonomiczniejszy, najtańszy... masakra!:bash: Może ktoś mi doradzi gdzie i czego szukać, tylko z własnego doświadczenia proszę bo broszurek już się wystarczająco naczytałem ;) Piecyk ma być na eko-groszek ale razem z rusztami. Jak ktoś ma taką maszynę niech się pochwali jak mu śmiga, ile pali, czy awaryjny... .

 

Pozdrawiam,

memekt

 

Pewno ma być z podajnikiem ( ślimakiem ) ?

Bo jeśli nie, to ja mam jako drugi Kostrzewę Warmet Ceramik - jestem bardzo zadowolony.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów,

 

Pogoda sprzyja budującym w tym roku, więc prężnie idziemy w górę :) Jak tak dalej pójdzie to w styczniu zrobią nam dach i zamkniemy stan surowy :) Dlatego też zaczynamy szukać dalszych wykonawców.

 

1) Jakie tynki stosowaliście? Gipsowe czy tradycyjne? Maszynowo czy ręcznie? Może ktoś podrzuci namiar na dobrego fachowca:) Budowa w Aleksandrowie Ł.

 

2) Korzystając z końca roku i promocji chcemy zakupić okna pcv. Macie jakieś opinie? Skłaniamy się na Oknoplast.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów,

 

Pogoda sprzyja budującym w tym roku, więc prężnie idziemy w górę :) Jak tak dalej pójdzie to w styczniu zrobią nam dach i zamkniemy stan surowy :) Dlatego też zaczynamy szukać dalszych wykonawców.

 

1) Jakie tynki stosowaliście? Gipsowe czy tradycyjne? Maszynowo czy ręcznie? Może ktoś podrzuci namiar na dobrego fachowca:) Budowa w Aleksandrowie Ł.

 

2) Korzystając z końca roku i promocji chcemy zakupić okna pcv. Macie jakieś opinie? Skłaniamy się na Oknoplast.

 

Pozdrawiam

 

Co do okien to coś słyszałam,że na początku przyszłego roku mają zdrożeć 8%. Przynajmniej dwie firmy z tej branży,gdzie mam jako taki wgląd w ich działalność :) takie informacje mają tzn. nowe cenniki już dostali....W jakim stopniu zniwelują ten wzrost obniżką swoich marż trudno przewidzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno ma być z podajnikiem ( ślimakiem ) ?

Bo jeśli nie, to ja mam jako drugi Kostrzewę Warmet Ceramik - jestem bardzo zadowolony.

 

pozdrawiam, majki

 

Dzięki majki al ma być z zasypnikiem. Znalazłem ciekawą pozycję, nawet można powiedzieć, że w sieci dobrze o nim piszą ale... wiadomo jak to jest z opiniami na różnych forach ;)

 

A może ktoś się spotkał z tym piecem?

 

http://retoduo.pl/?page_id=61

 

pozdrawiam,

memekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób które juz miały okazje odliczać vat za materiały budowlane.

 

Odliczaliście może kominy systemowe (Plewa)? Głównie chodzi mi o ceramiczne przewody (rury) kominowe glazurowane i nieglazurowane, podłączenie pieca, miskę odpływu kondensatu.

 

I co się dzieje w przypadku kiedy US podważy jakąs pozycje przeze mnie naniesioną ? wiem że pewnie bede musiał wprowadzić jakies korekty, ale czy czas liczy się wtedy od nowa?

bo tak myślę że jak nie jestem pewny i nie mam nr PKWiU to może wprowadzić więcej materiałów do odliczenia, a później najwyżej jak odrzucą to się wystawi korekte.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób które juz miały okazje odliczać vat za materiały budowlane.

 

Odliczaliście może kominy systemowe (Plewa)? Głównie chodzi mi o ceramiczne przewody (rury) kominowe glazurowane i nieglazurowane, podłączenie pieca, miskę odpływu kondensatu.

 

I co się dzieje w przypadku kiedy US podważy jakąs pozycje przeze mnie naniesioną ? wiem że pewnie bede musiał wprowadzić jakies korekty, ale czy czas liczy się wtedy od nowa?

bo tak myślę że jak nie jestem pewny i nie mam nr PKWiU to może wprowadzić więcej materiałów do odliczenia, a później najwyżej jak odrzucą to się wystawi korekte.

 

Pozdrawiam

 

Jeśli US coś podważy to zaprasza do siebie i prosi o poprawienie, czyli np. wypisanie nowego poprawionego wniosku. Jeśli złożysz do końca roku to ten wniosek potraktowany zostanie jako 2011 mimo,że poprawiony ewentualnie będzie już w 2012. Tutaj kopalnia wiedzy,może się przyda http://forum.muratordom.pl/showthread.php?48402-Zwrot-VAT/page318 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób które juz miały okazje odliczać vat za materiały budowlane.

 

Odliczaliście może kominy systemowe (Plewa)? Głównie chodzi mi o ceramiczne przewody (rury) kominowe glazurowane i nieglazurowane, podłączenie pieca, miskę odpływu kondensatu.

 

I co się dzieje w przypadku kiedy US podważy jakąs pozycje przeze mnie naniesioną ? wiem że pewnie bede musiał wprowadzić jakies korekty, ale czy czas liczy się wtedy od nowa?

bo tak myślę że jak nie jestem pewny i nie mam nr PKWiU to może wprowadzić więcej materiałów do odliczenia, a później najwyżej jak odrzucą to się wystawi korekte.

 

Pozdrawiam

 

ja wrzuciłam kominy.

Jesli masz jakies watpliwosci do innych materiałow najlepiej zadzwoni do danego US i zapytac, czasem warto tez zaryzykowac i wpisac :)

najwyzej poprosza o korekte.

Sama nie wierze, ze to pisze, ale mam wrazenie, ze urzednicy sa coraz bardzij przyjazni 'beneficjentom' :)

wiadomo- nie wszyscy- wykluczając UKS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do okien to coś słyszałam,że na początku przyszłego roku mają zdrożeć 8%. Przynajmniej dwie firmy z tej branży,gdzie mam jako taki wgląd w ich działalność :) takie informacje mają tzn. nowe cenniki już dostali....W jakim stopniu zniwelują ten wzrost obniżką swoich marż trudno przewidzieć...

 

No właśnie też słyszeliśmy o podwyżkach, a teraz na koniec roku są promocje. Tylko nie mam przekonania do jakości. Tych firm jest już tak wiele, że wybór jest ogromny. Stąd moja prośba o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc ;)

Wrzuciłem kominy... a co będzie się zobaczy

Kajka dzwoniłem do US, ale tam dostałem tylko jakis numer na infolinie gdzie niby wszystko wiedzą... niestety niewiedzą wiele... powiedzieli to samo co w US... niech pan wpisze, a najwyżej dostanie pan wezwanie zeby dokonać korekty... a juz nie wspomnę o tym że tydzien sie nie można tam było dodzwonić.

 

A jeszcze takie pytanko co do podpisów na tych fakturach... teraz zauważyłem że w sumie nie mam nic podpisane... czy zwracają na to uwagę (chodzi o te kopie faktur).

 

hmm znalazłem że jednak nie ma obowiązku podpisywania faktur... ani sprzedawca ani nabywca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...