Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Współczuję bardzo.

Wiesz, HS śmigał od początku, tyle, że głównie z pękniętymi szybami :) Od ostatniej wymiany jest ok, szyba póki co cała :p Okna, które się nie domykały po ochłodzeniu jakby ciut lepiej pracowały. Czyli moze to jednak wina wystawy południowej+antaracytowe okna+wielkość okien. No już sama nie wiem. A teraz taka zima, że nawet na chwilę nie chcę ich otwierać. Nasze drzwi- też jakoś szału nie ma...mam wrażenie, że trzeba nimi porządnie przypierdzielić, żeby się domknęły. Wkurza mnie to nie powiem, ale ponieważ bardzo już chcę zamieszkać, zaczynam na pewne rzeczy machać ręką.

 

Ano co poradzić, na szczęście widzimy + jednej z inwestycji czyli pompy ciepła :-)

 

Rachunek za cały prąd za listopad i grudzień (wiem, że zima nie była jakaś kosmiczna, a w zasadzie to jej nie było) wyszedł na poziomie 650 pln za te dwa miesiące, kiedy sąsiedzi w mniejszym domu spalili prawie 2 tony ekogroszku i to na samo grzanie, a groszek teraz w cenie bo prawie 900 tona.

 

Teraz największy problem będzie miał Mielczarek z drzwiami - fachowcy z Jezierskiego jak zobaczyli drzwi to stwierdzili, że będą musieli je wyrwać, zabrać na warsztat i trochę się z nimi pobawić - teraz już wiem czemu Mielczarek tak mnie przekonywał, że z technologicznego p-ktu widzenia lepiej jest jak są dodatnie temperatury ... :-) no fakt przy -15 ciężko byłoby w wiatrołamie zachować dodatnią temp. bez drzwi :-)

 

Powodzenia z wykańczaniem! Bo mimo tych wszystkich problemów trzeba to głośno powiedzieć i tak mieszka się REWELACYJNIE - cisza, spokój, zawsze miejsce pod domem na autko, dwa lub nawet 10 samochodów :-), jak by to ująć więcej plusów dodatnich :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w spisie subskrybowanych tematów pojawia wam się powiadomienie o nowym wpisie w wątku grupy łódzkiej?

U mnie - niestety nie i dlatego rzadko tu zaglądam.

Pojawienie się wpisu w innych wątkach sygnalizowane jest znaczkiem: http://forum.muratordom.pl/images/buttons/firstnew.png. Co zrobić, żeby tak samo było z grupą łódzką?

Nie mogę też stamtąd przenieść się bezpośrednio na ostatnią stronę wątku, ani do ostatniego napisanego postu - cokolwiek kliknę, zawsze wyrzuca mnie na pierwszą stronę tematu.

Tak na marginesie, w wątku łódzkim jest teraz 1169 stron i ostatni post - mój. Za to w spisie subskrybowanych tematów pokazuje mi 1022 strony z ostatnim postem olgusieniunieczki z 08-09-2010 15:31 :confused:

Majki, umiesz coś poradzić, czy muszę nękać kogoś z redakcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nadal ...

Póki co po raz kolejny była regulacja okna. Panowie twierdzą, że już nic więcej się nie zrobi i jak coś to rzeczoznawcy i sąd ... ale my chyba mamy pecha do tych spraw. Drzwi od tak osławionego na forum Mielczarka przy tych mrozach zaczęły mocno pracować i ościeżnica wygieła się do wnętrza a drzwi na zewnątrz - i w okolicy zamka wieje tak jak by tam drzwi nie było ... a Mielczarek stwierdził, że musimy czekać na ocieplenie bo tak nic nie mogą zrobić, a ja boję się, że mi woda w rurkach zamarźnie w wiatrołapie, szkoda gadać.

 

No i oczywiście z oknami dachowymi mamy problem - Pan z Roto stwierdził, że okno jest ok i to kwestia zabudowy (być może ma rację), ale w jednym z pokoi nam się woda skrapla nie na oknie ale na płycie gipsowo-kartonowej bo te są tak zimne ... samych okien też raczej nie polecam, wzieliśmy te z blokiem izolacyjnym miały być takie ciepłe, że ojejejeje. No i są zimne, że ojejejej :-( - znajomi obok mają Velux'a i okna są sporo cieplejsze i nie mówię tu już o samej zabudowie, ale o oknie samym w sobie.

 

Tak więc walczymy z błędami popełnionymi w trakcie budowy, a tych jak widać nie brakuje.

 

A Wasze okienko już śmiga?

 

Forsa, jaki masz konkretnie model okien dachowych - możesz sprawdzić (też mam Roto)? Czym się objawia ich zimność w porównaniu do Veluxów? W dotyku? Mierzyłeś temperatury w pokoju i przy oknie u siebie i u sąsiada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w spisie subskrybowanych tematów pojawia wam się powiadomienie o nowym wpisie w wątku grupy łódzkiej?

U mnie - niestety nie i dlatego rzadko tu zaglądam.

Pojawienie się wpisu w innych wątkach sygnalizowane jest znaczkiem: http://forum.muratordom.pl/images/buttons/firstnew.png. Co zrobić, żeby tak samo było z grupą łódzką?

Nie mogę też stamtąd przenieść się bezpośrednio na ostatnią stronę wątku, ani do ostatniego napisanego postu - cokolwiek kliknę, zawsze wyrzuca mnie na pierwszą stronę tematu.

Tak na marginesie, w wątku łódzkim jest teraz 1169 stron i ostatni post - mój. Za to w spisie subskrybowanych tematów pokazuje mi 1022 strony z ostatnim postem olgusieniunieczki z 08-09-2010 15:31 :confused:

Majki, umiesz coś poradzić, czy muszę nękać kogoś z redakcji?

 

A ja myślałam, że tylko u mnie takie kwiatki!!! :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku, jakie fajne forum.

Tyle osób chętnych udzielić pomocy to w naszym kraju prawie nienaturalne.

Dzięki Jaremy i olgusieniunieczka za podpowiedzi.

Już wysłałem moją prawą rękę do tych składów budowlanych coby ceny posprawdzał.

Chwilowo pracujemy nad najlepszą ceną przyłącza bo ma ono aż 80 metrów i sporo będzie kosztować, ale nic się nie poradzi :bash:

 

A w nowosolnej to się buduję (a raczej będę) na samiutkim końcu Jugosłowiańskiej.

Piękna okolica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku, jakie fajne forum.

Tyle osób chętnych udzielić pomocy to w naszym kraju prawie nienaturalne.

Dzięki Jaremy i olgusieniunieczka za podpowiedzi.

Już wysłałem moją prawą rękę do tych składów budowlanych coby ceny posprawdzał.

Chwilowo pracujemy nad najlepszą ceną przyłącza bo ma ono aż 80 metrów i sporo będzie kosztować, ale nic się nie poradzi :bash:

 

A w nowosolnej to się buduję (a raczej będę) na samiutkim końcu Jugosłowiańskiej.

Piękna okolica.

 

Co do przyłącza to zadzwoń po tn nr606 939 170 Dariusz Śliwkiewicz (p.wołaj się na gościa ze Starych Skoszew) - najlepsza cena i naprawde spoko gość i co najważniejsze sprawnie porusza się w urzędzie w nowosolnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale moja nowosolna niestety podlega pod Łódź bo 20 lat temu zachciało się nam przyłączać do miasta.

I teraz gmina Nowosolna bogata a my mieszkamy w wielkim mieście i nie ma na nic pieniędzy.

Orientujesz się czy równie dobrze ten Pan porusza się po Łodzi?

 

Musisz zadzwonić do niego. Ale cenowo przebił wsyztkich z którymi rozmawiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forsa, jaki masz konkretnie model okien dachowych - możesz sprawdzić (też mam Roto)? Czym się objawia ich zimność w porównaniu do Veluxów? W dotyku? Mierzyłeś temperatury w pokoju i przy oknie u siebie i u sąsiada?

 

Model jakiś R75 otwierane w 2/3 wysokości. Zimność objawia się tym, że są zimne :-) specjalnie macaliśmy z małżonką okna u nas i zaraz byliśmy u sąsiada i macaliśmy ich okna. Różnica spora w sensie ich były ciepłe w dotyku nasze są zimne. Dodatkowo na naszych skrapla się woda jak diabli u nich niemal wcale (tu kwestia tzw. ciepłej ramki w szybie, której Roto nie posiada) i to tyle. Może to wynika ze złego zamontowania okna (obróbki) - tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forsa, jaki masz konkretnie model okien dachowych - możesz sprawdzić (też mam Roto)? Czym się objawia ich zimność w porównaniu do Veluxów? W dotyku? Mierzyłeś temperatury w pokoju i przy oknie u siebie i u sąsiada?

 

Milek dajcie na priva swojego maila to podeślę Wam kilka ciekawych zdjęć okienek Roto z dzisiejszego poranka ... masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forsa80, u mnie nic się nie skrapla i okna są ciepłe (Fakro chyba) ale pod oknem jest kaloryfer. Ciepłej ramki nie mają bo są drewniane. Kupowałąm razem z dachem i takie mieli, to wziełam bez zastanowienia. Dobre są. Aaa, poszłam pomacać - ciepłe :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forsa80, u mnie nic się nie skrapla i okna są ciepłe (Fakro chyba) ale pod oknem jest kaloryfer. Ciepłej ramki nie mają bo są drewniane. Kupowałąm razem z dachem i takie mieli, to wziełam bez zastanowienia. Dobre są. Aaa, poszłam pomacać - ciepłe :)

 

No właśnie Fakro ...

U nas Roto się zastanawia co i jak - generalnie to przesłałem im zdjęcia pokrytych lodem okien (zaznaczam że nie mam grzejnika pod oknem, ale mam w podłodze ogrzewanie i np w łazience temp. wynosi 21C, a na oknie w środku normalnie zamarza woda), czekam na ich reakcje i odpowiedź co oni i ja możemy z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Fakro ...

U nas Roto się zastanawia co i jak - generalnie to przesłałem im zdjęcia pokrytych lodem okien (zaznaczam że nie mam grzejnika pod oknem, ale mam w podłodze ogrzewanie i np w łazience temp. wynosi 21C, a na oknie w środku normalnie zamarza woda), czekam na ich reakcje i odpowiedź co oni i ja możemy z tym zrobić.

 

Moi rodzice mają Fakro kilkuletnie. Wiadomo, że taka pogoda jak teraz to najlepszy sprawdzian dla okien dachowych. Ich okna niestety ten sprawdzian oblały. Przemarzają... a to co się przedostaje do środka oczywiście rozmarza i się leje. Wygląda na to że się jakoś skurczyły kołnierze uszczelniające. Rodzice zamierzają zadzwonić do Fakro i się dowiedzieć co oni zamierzają w tej sprawie zrobić. Zobaczymy...

 

My też założyliśmy Fakro i teraz pytanie czy to była dobra decyzja....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzice mają Fakro kilkuletnie. Wiadomo, że taka pogoda jak teraz to najlepszy sprawdzian dla okien dachowych. Ich okna niestety ten sprawdzian oblały. Przemarzają... a to co się przedostaje do środka oczywiście rozmarza i się leje. Wygląda na to że się jakoś skurczyły kołnierze uszczelniające. Rodzice zamierzają zadzwonić do Fakro i się dowiedzieć co oni zamierzają w tej sprawie zrobić. Zobaczymy...

 

My też założyliśmy Fakro i teraz pytanie czy to była dobra decyzja....

 

U nas się nie leje ... u nas z okna wiszą "sople" lodu.

Tak więc gdyby się tylko lało to bym nie miał wielkich pretensji.

 

Dziś był u nas serwis Jezierskiego do okna tarasowego i tu też mamy problem, ale wreszcie udało nam się właściciela firmy przekonać, że to że wieje to nie wymysł naszej wyobraźni tylko faktycznie tak jest i trzeba okno raz jeszcze przeszklić i coś tam jeszcze poprawić. Przy okazji skorzystałem z laserowego czujnika temp. i okazało się, że najcieplejszym elementem naszych okien jest szyba :-), oczywiście zupełnie inaczej ma się to w oknach dachowych, gdzie teraz temp. szyby to 3,9C, ramy 11,3C karton gipsy 29-30C, a rama przy uszczelkach nawet 0,9C czyli tam wieje, że hej, czekamy na decyzję Roto co dalej ...

Dla okien zwykłych szyba 18,6-19C, rama 16,7C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milek dajcie na priva swojego maila to podeślę Wam kilka ciekawych zdjęć okienek Roto z dzisiejszego poranka ... masakra.

 

Forsa, wrzuć te zdjęcia tu na forum, jeśli możesz.

U nas też troche zamarzły ale naprawde tylko troche, dom w budowie, na parterze grzejemy kozą i jest jakieś 8 stopni, na górze pewnie sporo zimniej. poza tym wszystko schnie więc wilgotność duża.

zastanawiam się czy nie wstawić jakiejś nagrzewnicy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forsa, wrzuć te zdjęcia tu na forum, jeśli możesz.

U nas też troche zamarzły ale naprawde tylko troche, dom w budowie, na parterze grzejemy kozą i jest jakieś 8 stopni, na górze pewnie sporo zimniej. poza tym wszystko schnie więc wilgotność duża.

zastanawiam się czy nie wstawić jakiejś nagrzewnicy....

 

Czekam na decyzję Roto - wiesz może jakiś mały błąd popełnili, a te zdjęcia dyskwalifikują te okna do zastosowań w domach :(.

Jak w domu jest 8C to można to zrozumieć, ale jak jest 21 to już ciężko mówić, że to normalne.

 

Póki co Pan z Roto próbował grać brakiem grzejnika, ale w sumie mamy pod oknem podłogówkę. U znajomych pod oknem Velux'a jest wanna i tego problemu nie było.

 

Chwilka cierpliwości i dam znać jak wygląda to dalej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...