Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Ku mojejej rozpaczy gmina zmieniła mi warunki zabudowy i świeżo kupiony, wyselekcjonowany projekt po prostu nie mieści się na mojej działce.

Sprzedam projekt "Adela" z pozwoleniem na rozbudowanie garażu na dwustanowiskowy z 50 zł rabatem.

http://www.archipelag.pl/domek-rzuty.php?KatID=3990500&ProjID=359

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

A ja mam dzisiaj dzień do du...

Od rana chodzę padnięty, bo troszkę zabalowałem wczoraj na imprezie.

Koło 10tej przyjechali panowie na montaż 4 par drzwi na pietrze, ale sie okazało, że jedne drzwi są o 3 cm za krótkie...bo się pomylili w fabryce... :evil:

Potem pojechalem zamówić płytę marmurową na komiek. Rizczarowanie...2xdroższa niż myślałem, dodatkowo musi być 3cm, a nie 2 cm, co nie jest korzystne, bo płyta w takim razie będzie za bardzo wysunięta. Co ja mam robic?...

Dodatkowo dowiedziałem się, że plamy po piance montażowej mogą nie zejść nawet to lekkim oszlifowaniu... :evil: chyba za jaja powieszę tego, co mi je montował :evil:

 

Pozdrawiam

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Po "małej" przerwie, znów zaglądam na Forum.

Z pytaniem naturalnie :oops:

Czy macie może jakiegoś znajemgo / do polecenia człowieka projektującego wjazdy na działkę. Wiem, że to musi być architekt z uprawnieniami drogowymi...

Znacie kogoś takiego ? Wiem, że to niespotykana profesja, ale może ...

Wielkie dzięki za wszelkie info i podrawiam ludzi z Grupy Łódzkiej.

Pozdrawiam, Majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majki, nie wiem gdzie się budujesz, ale poniewaz moja działka przylega do asfaltowej drogi powiatowej wiec tez musiałam meic taki projekt, do odbioru potem przez Powiatowy Zarzad Drog i Mostow w Zgierzu, mnie wjazd zaprojektowal czlowiek pracujacy w tym urzedzie, Pan Piotr Grzyb, (podobnie zrobilam z przylaczem wodnym i energetycznym, ludzie z urzedu odbierajacego mi projketowali i wykonywali przylacze, nie masz ryzyka ze ci tego nie odbiora potem :wink: ). Takze weź kogos albo z własciwego tobie urzędu, albo tego "Grzyba", tel mam tylko domojego urzedu 7140226
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kropi dokładnie tam gdzie myslalam, infrastruktura miejska od strony Kalonki juz dawno powinna tam byc, osiedle sie rozroslo ze ho, ho, tylko patrzec jak bedziecie mieli asfalt i autobus miejski, bardzo ładne miejsce, kilka lat temu jak kupowalam moja dzialke, tam ogladalismy tez kilka miejsc, wtedy wies to byla prawie ruina i pełno pijaków, teraz jets tam coraz wiecej nowych domow i zbliza się cywilizacja, fajnie, chyba nawet tamta wies jest zgazyfikowana o ile pamietam

 

Heh, dzięki za słowa otuchy - bo jakoś wszystcy dookoła zniechęcają :x co za naród... że to daleeeko, że cztery autobusy dzieeennie, że daaach będzie przecieeekał... takie typowe gderu-gderu. Jedno co mnie przeraża to wzięcie kredytu na 30 lat - dziś byłem w Millenium, pytam jaki jest maksymalny okres kredytowania, pan na to że 35 lat byle ostatnią ratę spłacić przed 65 rokiem życia. Ja - spoko, mieszczę się... O K..WA, NIE MIESZCZĘ SIĘ :o :o :o

Tak naprawdę to mam nadzieję spłacić kredzia w jakieś 10-15 latek, nawet jeśli będzie trzeba wyskoczyć gdzieś na 2-3 lata za chlebem.

 

Dobry pomysł anna99 z tą wysokością kredytu, tylko chyba się wyższą prowizję płaci (od przyznanej kwoty), no i nie wiem jak to jest przy wyliczaniu ryzyka (scoringu), może ktoś się na tym zna? Czy mogą np. odwalić wniosek, czy zaproponują niższą sumę kredytu?

 

W każdym razie kredzia będziemy raczej brać w PKO BP, bo jak na razie nikt inny nie chce kredytować 100% inwestycji, i to w walucie obcej. A ja się kuszę na franciszki 8) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpalys

Czy robił u Ciebie też instalację do rozprowadzenia ogrzewania z kominka ?( czy wogóle to robiłeś ?)

 

Jeśli tak to czy byłeś (jesteś) zadowolony?

Jeśli tak to prosiłbym o namiary.

 

Inne osoby zadowolone z takich instalacji również prosiłbym o namiary.

 

Pozdrawiam

 

Mobby

Tak jak pisałem budowa kominka trwa (wczoraj zalał belkę). Jak na razie nie mam do gościa zastrzeżeń. Widać że się raczej zna na robocie i lubi taką dłubaninę. Wyznajć jednak zasadę że majstrów nie zostawia się samych pierwszy dzień ja byłem z nim, a później mój główny nadzorca czyli ojciec.

Co do rozprowadzenia ogrzewania to wcześniej miałem 2 rury już zainstalowane więc nie robił. Mówił jednak że jak coś to robi kompleksowo.

Po robocie, wyznaczaniu itp widać że gość trochę kominków zrobił.

Na razie więc jest w porządku, ale co dalej to zobaczymy. Gwarancji nie daję że taki super. Gość nazywa się Michał (nie mam ze sobą wizytówki a nazwiska nie pamiętam) i tel 600 630 999

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mpalys dzięki za namiary, an opinie końcowe poczekam.

 

Gosia mam nadzieję , że zdasz relacje z prac Twojego fachowca od kominków i oczywiście namiary.

Tak szybko jeszcze się nie zabiorę, ale robię rekonesans ( może w połowie października się z kimś dogadam)

 

Pozdrawiam wszystkich ( choć coraz mniej Was tu zagląda)

 

Mobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przejżałem D.Łódzki weekandowy i wyszło, że mieszkam niedaleko autostrady - obwodnicy - Nowe Złotno, ul. Podchorążych.

Szczecińska to droga tzw. wspomagająca - jak będzie problem na autostradzie to objazd puszczą Szczecińską.

 

Z artykułu wynika, że Rąbień to bezpośrednie otoczenie drogi a zjazd z niej to okolice Kochanówki ( info. od byłego radnego Alexandrowa.Ł :evil: :evil: Jestem skonfudowany :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie To, że Szczecińska będzie zachodnią obwodnicą, to wiadomo już było jakiś czas temu. Powiedz mi, czy z tego co czytałeś będą jeszcze jakieś inne kruczki? Ja mam działkę w Rąbieniu AB, a więc od Szczecińskiej ładny kawałek.

 

Dziś sprzątałem parter domu na potęgę, zakurzyłem się strasznie, ale już to wszystko zaczyna wyglądać jakoś....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie To, że Szczecińska będzie zachodnią obwodnicą, to wiadomo już było jakiś czas temu. Powiedz mi, czy z tego co czytałeś będą jeszcze jakieś inne kruczki? Ja mam działkę w Rąbieniu AB, a więc od Szczecińskiej ładny kawałek.

 

Dziś sprzątałem parter domu na potęgę, zakurzyłem się strasznie, ale już to wszystko zaczyna wyglądać jakoś....

 

Pozdrawiam

 

Mnie się wydaje, że to nie Szczecińska będzie obwodnicą tylko równoległa do niej przechodząca przez Rąbień z Konstantynowa do Aleksandrowa.

Niemożliwe, że Szczecińska. Przy Aleksandrowskiej na wysokości Szczecińskiej stoją wieżowce. A nawet, to dalej gdzie przez centrum Zgierza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...