Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

U nas się nie leje ... u nas z okna wiszą "sople" lodu.

Tak więc gdyby się tylko lało to bym nie miał wielkich pretensji.

 

O ja pierdziu!

A kaloryfer pod oknem dachowym niewiele zmienia... rodzice mają okno dachowe w łazience bez kaloryfera i się leje, a w jednej z sypialni pod dachowcem jest kaloryfer i też się leje... Obydwa okna sa białe typu łazienkowego. kaszanka jakaś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Poszukuje porady jaki SPRAWDZONY !!! kocioł na ekogroszek, pellet i ewentualnie z dodatkowym rusztem na drewno WARTO KUPIĆ ???

Dom bedzie 150 mkw z garażem.

 

Bardzo Was PROSZĘ o poradę

 

Z góry bardzo dziekuję:)

 

Hejka.

 

Doświadczeń własnych nie posiadam, bom prądożerca z lekkim odchyleniem kominkowym, ale u mnie na wsi ludzie gadajo, że jak coś jest do wszystkiego, to zwykle jest do niczego - więc te ruszta można sobie darować, i tak już pierwszej zimy będziesz chciał mieć po prostu ciepło w chałupie i jak najmniej latania po opał. Szukaj więc pieca przede wszystkim na węgiel, z dużym podajnikiem tłokowym (mniejsze ryzyko zablokowania niż ślimak, a duży żeby zbyt często nie ładować), zwróć uwagę żeby przyjmował paliwo w różnych granulacjach, bo może się okazać, że ten sam węgiel w postaci eko-groszku jest 1,5-2x droższy od zwykłego groszku. Popytaj w składach co mają i w jakich cenach. Dowiedz się o serwis (koszt i dostępność) żeby się nie okazało, że musisz czekać tydzień na fachowca z Wrocławia. Zajrzyj do wątków poświęconych ogrzewaniu, tam jest sporo cennych informacji. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobijacie mnie - u mnie Roto białe typu łazienkowego będą... :roll:

 

Mam tylko 2 okna dachowe :

- velux normalny w pomiewszczeniu nad garażem - temp około +5stopni - nie dzieje się nic

- velux "elektryczny" ( otwieranie na pilota ;) ) w salonie na samej górze - temp koło okna jakies +25 - nie dzieje się nic. Jedynie w w zimy jak pada śnieg ( dziwne, są takie zimy ? ;) ) na oknie leży cały czas śnieg i nie topnieje, widać izolacja dobra.

Kompletnie inną kwestią jest użyteczność takiego okna jak jest zawalone śniegiem, a jest to jedyne okno np. w pokoju na poddaszu. Ale to już zupełnie inna historia ... ;)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w spisie subskrybowanych tematów pojawia wam się powiadomienie o nowym wpisie w wątku grupy łódzkiej?

U mnie - niestety nie i dlatego rzadko tu zaglądam.

Pojawienie się wpisu w innych wątkach sygnalizowane jest znaczkiem: http://forum.muratordom.pl/images/buttons/firstnew.png. Co zrobić, żeby tak samo było z grupą łódzką?

Nie mogę też stamtąd przenieść się bezpośrednio na ostatnią stronę wątku, ani do ostatniego napisanego postu - cokolwiek kliknę, zawsze wyrzuca mnie na pierwszą stronę tematu.

Tak na marginesie, w wątku łódzkim jest teraz 1169 stron i ostatni post - mój. Za to w spisie subskrybowanych tematów pokazuje mi 1022 strony z ostatnim postem olgusieniunieczki z 08-09-2010 15:31 :confused:

Majki, umiesz coś poradzić, czy muszę nękać kogoś z redakcji?

A ja myślałam, że tylko u mnie takie kwiatki!!! :confused:

I wychodzi na to, że tylko u nas dwojga takie kfiotki :(

Majki czytałeś? Masz jakąś radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropi ! Witaj !

Gdzie byłeś jak Cię nie było ... ? ;)

 

pozdrawiam :) majki

 

Witaj!

 

A sam się zastanawiam - w sumie te 3 lata zleciały, ani sam nie wiem kiedy i na czym... Wpadam czasem poczytać to i owo - ostatnio na topie mam ogrzewanie (ciekawostka - nieprawdaż? ;-) ) - coś mi DGP słabuje, nie wiem czy dlatego że chałupa wymarzła przez pierwszy tydzień ferii, czy dmuchawie się dmuchać odechciało? Do tego w bojlerach coś mi strzela, z zaworów mi się leje (i muszi sze lać - pańska woda znajdująca sze pod cisznieniem, napotykając na otwór czyly szczelynę - wypływa! Praw fizyki pan nie zmienisz i nie bądź pan głąb). Do tego właśnie się dowiedziałem, że jakąś anodę trzeba wymieniać - jednak poczytać czasem warto :-D . Ze starej wiary widzę tylko Ciebie, EZS i mpoplawa, ktoś jeszcze zagląda? O, jeszcze Yeti! Cześć Yeti ;-)

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór, my planujemy tynki cementowo wapienne. byłabym wdzięczna za kontakt na ekipę:) pozdr!

 

Dobry wieczór. A koniecznie CW? Na mojej budowie tynki CW to była największa wtopa, która nam się czkawką odbija do dziś. Przylazły jakieś fajfusy, siedziały ze 2 miesiące, nasyfiły jak ruskie sołdaty, tynki takie że nawet jak się chałupa rozsypie to tynki zostaną (gwoździa nie wbiję, muszę używać kołków i wiertła profesjonalnego, zwykłe wystarcza na 5-6 odwiertów), a potem żeby wyrównać te "fale Dunaju" kolejna ekipa przez kolejna 2 tygodnie wtarła mi w ściany ze ćwierć tony gipsu. Horror. Do tego albo mieszkasz na budowie i patrzysz na ile cię przekręcą, albo zakładasz że i tak 10-20% materiałów ulotni się w tajemniczych okolicznościach.

 

A przy maszynowych - przyjeżdża jakiś pan Jurek z kolegą, podpinają trąbę i w dzień-dwa masz zrobione, na to cienka warstwa gładzi i muchy się ślizgają. Przemyśl temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kompletnie inną kwestią jest użyteczność takiego okna jak jest zawalone śniegiem, a jest to jedyne okno np. w pokoju na poddaszu. Ale to już zupełnie inna historia ... ;)

 

pozdrawiam, majki

 

:) no właśnie, u nas na poddaszu (użytkowym) są tylko takie okna, po 4 szt w pokoju :) poki co śniegu brak, ale co będzie przy intensywnych opadach- nie wiem :) trzeba bedzie otworzyc i zrzucić z okienka... brrr- na samą myśl robi się zimno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jeszcze możesz zmienić? ;)

 

Taa, a jaką będę miała gwarancję, że inne się na pewno sprawdzą? - takie kwiatki się zdarzają u wszystkich producentów.

Przed wyborem czytałam opinie i szczerze mówiąc nie trafiłam na żadne negatywne. Poza tym nie ma pewności, że to nie kwestia montażu czy obróbki.

Znam jeszcze kogoś, kto ma takie zamontowane i pewnie niebawem będzie je zabudowywać - będę mieć porównanie :popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2mm

 

 

Kompletnie inną kwestią jest użyteczność takiego okna jak jest zawalone śniegiem, a jest to jedyne okno np. w pokoju na poddaszu. Ale to już zupełnie inna historia ... ;)

 

 

Ja mam okna połaciowe Fakro i nawet w ostatnie mrozy (pewnie było około -20C) okna nie zamarzały i tym bardziej nie leciała z nich woda, nawet jak utrzymuje się na nich śnieg.

W opisywanych tu przypadkach wina leży pewnie w sposobie montażu, no chyba, że akurat te kilka sztuk okien było wybrakowanych

 

Faktem jest, że użyteczność takich okien zasypanych śniegiem jest średnia ale pomysły typu otwieranie i usuwanie śniegu są delikatnie mówiąc chore............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...