Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich forumowiczów z grupy łódzkiej.

 

Budowe pianuję w drugiej połowie roku, na razie projekt domku się robi:) Budowa ok 12 km od Łasku. Poszukuję namiary na dobrego kierownika budowy, oraz na sprawdzone ekipy, szczególnie hydraulika, który zaproponuje projekt instalacji i wyposażenie dla dwóch obiegów(podłogówka i grzejniki). Może ktoś z forumowiczów ma namiary na firmy gdzie można niedrogo kupić kotły zgazowujące firmy Atmos i zbiorniki buforowe 1000l ? Ewentualne nr telefonów prosze na priv.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Co sądzicie o pustakach firmy Plecewice?

Dostałem dosyć atrakcyjną ofertę i mocno zastanawiam się nad tym produktem.

Może miał ktoś do czynienia z tym pustakiem.

 

Druga sprawa to ocieplenie poddasza.

Ostatnio znalazłem taki produkt jak isobooster.

http://www.isobooster.pl/publikacje.php

Jakieś opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź skład gdzie stoją obok siebie paleta Plecewic plaeta Kozłowic i Paleta Porothermu i zobaczysz i sam osądzisz. Ja akurat budowałem z max kozłowice i palety te stały obok siebie i wg mnie dzień do nocy. Plecewice dużo odpadów. Kozłowice na 54 palety moze maksymalnie 10 pustaków nie przydatnych. w plecewicach podejrzewam że na jednej palecie połowa tego co przy całej budowie daję spora ilość. Natomiast jest też sporo osób które buduja z plecewic. Ile osób tyle opinii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów z grupy łódzkiej.

 

Budowe pianuję w drugiej połowie roku, na razie projekt domku się robi:) Budowa ok 12 km od Łasku. Poszukuję namiary na dobrego kierownika budowy, oraz na sprawdzone ekipy, szczególnie hydraulika, który zaproponuje projekt instalacji i wyposażenie dla dwóch obiegów(podłogówka i grzejniki). Może ktoś z forumowiczów ma namiary na firmy gdzie można niedrogo kupić kotły zgazowujące firmy Atmos i zbiorniki buforowe 1000l ? Ewentualne nr telefonów prosze na priv.

 

Pozdrawiam

 

Witam

W prawdzie nie jestem z grupy łódzkiej ale majster co budował u mnie był z łódzkiego

mogę polecić jeśli poszukujesz nadal

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W prawdzie nie jestem z grupy łódzkiej ale majster co budował u mnie był z łódzkiego

mogę polecić jeśli poszukujesz nadal

 

Pozdrawiam

 

Cześć

 

kukla poprosze na priv namiary na tego Twojego majstra. Pytanko do forumowiczów: czy budując na jesieni dom z silikatów ocieplić go z zewnątrz od razu, czy lepiej odczekać do wiosny? Jak myślicie czy wykonując dach czy to pod blachę czy pod dachówke ceramiczną lepiej zrobić pełne deskowanie i papę a na finalne pokrycie blachę lub dachówke czy to niepotrzebne koszty? Nadal proszę o kontakty na sprawdzone fachowe ekipy z powiatu łaskiego i sąsiednich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

kukla poprosze na priv namiary na tego Twojego majstra. Pytanko do forumowiczów: czy budując na jesieni dom z silikatów ocieplić go z zewnątrz od razu, czy lepiej odczekać do wiosny? Jak myślicie czy wykonując dach czy to pod blachę czy pod dachówke ceramiczną lepiej zrobić pełne deskowanie i papę a na finalne pokrycie blachę lub dachówke czy to niepotrzebne koszty? Nadal proszę o kontakty na sprawdzone fachowe ekipy z powiatu łaskiego i sąsiednich

Gdybym teraz ocieplał dom 15 cm styro to dałbym długo po tynkach wewnętrznych.

ad. deskowanie dachu i papa- według mnie to "niepotrzebny" koszt tak samo jak dach z ceramiki (sam mam z ceramiki...)

pozdrawiam cezary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

kukla poprosze na priv namiary na tego Twojego majstra. Pytanko do forumowiczów: czy budując na jesieni dom z silikatów ocieplić go z zewnątrz od razu, czy lepiej odczekać do wiosny? Jak myślicie czy wykonując dach czy to pod blachę czy pod dachówke ceramiczną lepiej zrobić pełne deskowanie i papę a na finalne pokrycie blachę lub dachówke czy to niepotrzebne koszty? Nadal proszę o kontakty na sprawdzone fachowe ekipy z powiatu łaskiego i sąsiednich

 

Co do ocieplenia, czekaj do wiosny : wyschnie, osiądzie idopiero klej styro.

Deskowanie dachu i papa : jak najbardziej. Jeśli tylko masz na to pieniądze, nie zastanawiaj się. Drugi raz zrobiłbym identycznie ( a mam 400m2 dachu .... )

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał Kropi

Doświadczeń własnych nie posiadam, bom prądożerca z lekkim odchyleniem kominkowym, ale u mnie na wsi ludzie gadajo, że jak coś jest do wszystkiego, to zwykle jest do niczego - więc te ruszta można sobie darować, i tak już pierwszej zimy będziesz chciał mieć po prostu ciepło w chałupie i jak najmniej latania po opał. Szukaj więc pieca przede wszystkim na węgiel, z dużym podajnikiem tłokowym (mniejsze ryzyko zablokowania niż ślimak, a duży żeby zbyt często nie ładować), zwróć uwagę żeby przyjmował paliwo w różnych granulacjach, bo może się okazać, że ten sam węgiel w postaci eko-groszku jest 1,5-2x droższy od zwykłego groszku. Popytaj w składach co mają i w jakich cenach. Dowiedz się o serwis (koszt i dostępność) żeby się nie okazało, że musisz czekać tydzień na fachowca z Wrocławia. Zajrzyj do wątków poświęconych ogrzewaniu, tam jest sporo cennych informacji. Pozdrawiam.

 

Bzury piszesz. Mam piec z podajnikiem ślimakowym żeliwnym, tzw II generacji. Spala wszystko jak leci. Eko, zwykły groszek, robiłem już próby ja orzechu, pali również miał. Z doświadczenia wiem również, iż to w tłokowcach są mniejsze zasobniki na paliwo- co wiąże się z koniecznością częstszego załadunku. Z jednym się zgodzę. Zapraszam na wątki z ogrzewaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzury piszesz. Mam piec z podajnikiem ślimakowym żeliwnym, tzw II generacji. Spala wszystko jak leci. Eko, zwykły groszek, robiłem już próby ja orzechu,

 

no to jest extras!! orzech puszczony w ślimaka... i jeszcze zapomniałeś dopisać ze jest to np. orzech1.:lol2:

uśmiałem się jak norka...

 

modyfikując lekko klasyka : "... co ty kur#$% wiesz o paleniu i węglu?..."

a ten twój ślimak to jaką ma średnicę? ( zaciekawiłeś mnie... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając Tobie kolego ekspercie w trochę grzeczniejszej formie. Tyle wiem ile spaliłem przez 2 lata użytkowania mojego pieca. Wcześniej w domu rodzinnym paliłem też w tzw "grzybku" a poźniej w "dolniaku". Orzechy są w dwóch frakcjach. Orzech II przechodzi- nie pisałem o Orzechu I. Przy okazji polecam kontakt z innymi forumowiczami - potwierdzą Ci tylko co pisałem. Blisko Łodzi mieszka kolega Slaveta. Na forum z Ogrzewaniem jest kolega Minertu- zapytaj. Jeśli z ciebie taki ekspert zapraszam tam na wątki - może dowiemy się czegoś ciekawego. Ciekawa sprawa, że nie wiesz co to palniki ślimakowe II generacji - poszukaj, poczytaj - nie ubliżaj komuś ukrywając w ten sposób swoją niewiedzę i indolencję. Przy okazji słyszałeś o sterownikach kotłów ze zdalnym dostępem do neta i platformie esterownik.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzice mają Fakro kilkuletnie. Wiadomo, że taka pogoda jak teraz to najlepszy sprawdzian dla okien dachowych. Ich okna niestety ten sprawdzian oblały. Przemarzają... a to co się przedostaje do środka oczywiście rozmarza i się leje. Wygląda na to że się jakoś skurczyły kołnierze uszczelniające. Rodzice zamierzają zadzwonić do Fakro i się dowiedzieć co oni zamierzają w tej sprawie zrobić. Zobaczymy...

 

My też założyliśmy Fakro i teraz pytanie czy to była dobra decyzja....

 

Muszę zamieścić sprostowanie. Okazało się, że okna Fakro u rodziców zostały kompletnie źle zamontowane. Po pierwsze dekarze w ogóle tych okien nie ocieplili, a po drugie nikt nie poinformował, że zabudowa z karton-gipsu, którą się robi pod takim oknem musi schodzić równo, a nie z jakimś skosem. Skos powoduje, że ciepłe powietrze jakoś źle cyrkuluje i okno nie ma możliwości odsychać. No i zaleca się też oczywiście montaż grzejnika pod oknem. U nas na szczęście okna zostały prawidłowo zamontowane więc liczymy, że wszystko będzie w porządku. Tym samym wszelkie zastrzeżenia do firmy Fakro muszę w tym przypadku wycofać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z Was przydomową oczyszczalnie ścieków? warto , nie warto?

Ja mam co prawda w projekcie szambo bezodpływowe... ale tak myślę czy nie zrobić POŚ (o ile w ogole można sobie tak zmienić) oczywiście zgłaszając to Gminę. (tylko czy oni pozwolą)

markoos - u mnie w projekcie też szambo, ale architektowi zleciłam projekt POŚ. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza szambo albo oczyszczalnię. W najbliższych latach we wsi zrobią kanalizę, wtedy nie będzie wyboru, będzie konieczność podłączenia się, czyli płacenia podwójnie: za dostarczenie wody i odbiór ścieków. Szambo ma jedną najważniejszą dla mnie wadę- trzeba pamiętać o zamawianiu szambowozu (wozu asenizacyjnego). Póki mam wybór, wybieram, za kilka lat bym nie mogła, wybrałam POŚ.

A czy warto - może wypowie się ktoś, kto ma i już korzysta :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dusiaka dzięki za odp :)

Właśnie dzis poczytałem troche o POŚ i wychodzi na to że wystarczy tylko zgłosić zamiar postawienia. Jeśli po 30 dniach nie ma sprzeciwu to mozna wykonać. O ile teren spałnia warunki co do odległości itp.

Co do kanalizacji to wlasnie muszę iśc się dowiedzieć kiedy przewidują w mojej gmienie.. o ile w ogole.

 

A wiecie może jak to jest jakbym chciał przesunąć wjazd na moją posesję. Czy też wystarczy zgłosić czy to już bardziej skomplikowana sprawa?

 

Hmmm podczas budowy tyle zmian przychodzi na myśl że można się pogubić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...