Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

1. kierowniczka moja twierdzi, że hydraulik może odebrać i tego na razie się trzymam

2. mam drewniane drzwi wejściowe z zamkiem gerdy i 2kpl. kluczy - nie pamiętam rozmiaru, ale chyba 100 (w dzienniku znajdziesz zdjęcia)

 

Dzięx - to jak będziesz mieć możliwość, to sprawdź ile mają dokładnie, a ja zobaczę moje otwory ;) Jeszcze skrobnę później u Ciebie :)

 

czy ktoś z Was korzysta z wyszukiwarki google dla naszej grupy? jaki to adres?

 

Właśnie z szukajką na grupach jest kulawo - ja wpisuję grupa łódzka i wyraz szukany razem jako szukane hasła -

np. site:forum.muratordom.pl grupa łódzka brama - coś tam wyskakuje...:rolleyes:

 

 

Gdyby miał ktoś jeszcze niepotrzebne drzwi tymczasowe, to proszę o info - potrzebuję dwóch lub nawet 3 szt :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakieś doświadczenia z firmą od okien Okna Mielczarek ze Zduńskiej Woli - warto się decydować na ofertę od nich?

Będę wdzięczna za wszelkie informacje na temat tego producenta i jego okien :)

Podpinam się pod pytanie- tez mam wycenę okien Schuco Mielczarka- czy ktoś może polecić tą firmę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy brał ktoś bloczki fundamentowe z Cento-Budu z Ozorkowa?

Jakieś opinie?

 

Dziękuję za pomoc ;-)

 

Witam,

 

zapewne chodzi Ci o Centro-bud, jeśli tak to ja brałem. Co prawda nie mam porównania ale popękane nie były no i całkiem mocne. W rękach się nie rozlatywały :)

 

Pozdrawiam,

memekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://cdn17.muratordom.smcloud.net/t/forum.muratordom.pl/thumbnails/_1135e5cc1a4a4042a8125d7fa4146d03_605x370_crop_rozmiar-niestandardowy.jpg

 

Oferta skierowana jest do odbiorców indywidualnych, deweloperów oraz instytucji. Specjalizujemy się w projektowaniu pomieszczeń mieszkalnych, rezydencji, apartamentów a także wnętrz użyteczności publicznej takich jak biura, restauracje, bary i sklepy. W zależności od potrzeb i rodzaju inwestycji istnieje kilka sposobów realizacji projektu mogą to być: porada, szczegółowy projekt wraz z rysunkami technicznymi oraz wizualizacjami, lub rozbudowana forma współpracy opierająca się na projekcie z nadzorem autorskim. Na każdym etapie prac służymy radą i swoim doświadczeniem. Szczegółowe informacje dotyczące cen oraz terminów realizacji uzyskacie Państwo pod nr telefonu 660 40 29 43 lub pod adresem internetowym [email protected]

 

poniżej linki do moich realizacji

 

 

https://plus.google.com/photos/10985...5248504/albums

https://www.facebook.com/fabrykawnetrz1/photos

http://www.fabryka-wnetrz.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę zamieścić sprostowanie. Okazało się, że okna Fakro u rodziców zostały kompletnie źle zamontowane. Po pierwsze dekarze w ogóle tych okien nie ocieplili, a po drugie nikt nie poinformował, że zabudowa z karton-gipsu, którą się robi pod takim oknem musi schodzić równo, a nie z jakimś skosem. Skos powoduje, że ciepłe powietrze jakoś źle cyrkuluje i okno nie ma możliwości odsychać. No i zaleca się też oczywiście montaż grzejnika pod oknem. U nas na szczęście okna zostały prawidłowo zamontowane więc liczymy, że wszystko będzie w porządku. Tym samym wszelkie zastrzeżenia do firmy Fakro muszę w tym przypadku wycofać.

 

Można prosić o wyjaśnienie o co chodzi z tą zabudowa z k-g ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakieś doświadczenia z firmą od okien Okna Mielczarek ze Zduńskiej Woli - warto się decydować na ofertę od nich?

Będę wdzięczna za wszelkie informacje na temat tego producenta i jego okien :)

 

na wcześniejszych stronach wiele osób tą firmę tu polecało, warto tez zwrócić się do Zimnego, bo wycenia te same okna, na tych samych profilach taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wcześniejszych stronach wiele osób tą firmę tu polecało, warto tez zwrócić się do Zimnego, bo wycenia te same okna, na tych samych profilach taniej :)

 

Niestety nie mogę potwierdzić tych dobrych opinii - wszystko wydawało się profesjonalnie wykonane do zimy. Zimą kiedy drzwi od Mielczarka wygięły się w jedną, a rama w drugą stronę na serwis musiałem czekać do wiosny. Ostatnio podjechali raz i kilka godzin "regulowali" - wreszcie drzwi mogła zamknąć też moja żona ... ale wiało dalej. Przyjechali raz jeszcze i coś tam przeginali po czym stwierdzili, że już nic więcej nie da się zrobić, ale ich zdaniem jest ok.

W czasie ostatnich wichur ich pech sprawił, że wiało nam idealnie w te drzwi i w przedsionku miałem wiatr i piach (nawiało) :( ... teraz namyślają się co dalej, a ich oficjalne stanowisko to że serwisanci zapomnieli, że mieli jeszcze coś tam zrobić ... Tak więc reklamacja ciągnie się rok

Wiadomo wszystko kwestią jaki będzie finał, jednak ponieważ żeby sprawa ruszyła do przodu musiałem wybrać się do nich osobiście inaczej w zasadzie ciągle myśleli co tu zrobić nie polecam.

 

Dodam tylko, że okienka mamy od Jezierskiego i tu naszczęście tylko nasza suwanka jest regulowana, przeginana itd. od mniej więcej roku, a efekt jest taki, że raz wieje z lewej raz z prawej, a teraz od dołu :( porażka. I tu też jak nie "opie#$%^#%#" to nic nie idzie do przodu - na przeczekanie.

Porażka stwierdzam, że za takie rzeczy jak okna i drzwi powinno się płacić rok po montażu ostatnią transze, jak wszystko okazuje się sprawne, a nie po montażu kiedy fachowcy wyjeżdżają jak jest ciepło i nie wieje, a później -20 i kwiatki wychodzą.

 

Apropo -20 dodam jedynie, że serwisant Jezierskiego stwierdził, że przecież to są temp. extremelne i w takich warunkach różne rzeczy mogą się dziać. Na pytanie czy koło Suwałk montują inne okna bo przecież tam jest często i -35C zrobiła się cisza ... :-) czyli chyba montują te same i tam są dopiero kwiatki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę potwierdzić tych dobrych opinii - wszystko wydawało się profesjonalnie wykonane do zimy. Zimą kiedy drzwi od Mielczarka wygięły się w jedną, a rama w drugą stronę na serwis musiałem czekać do wiosny. Ostatnio podjechali raz i kilka godzin "regulowali" - wreszcie drzwi mogła zamknąć też moja żona ... ale wiało dalej. Przyjechali raz jeszcze i coś tam przeginali po czym stwierdzili, że już nic więcej nie da się zrobić, ale ich zdaniem jest ok.

 

No tak, ewidentnie masz "pecha" z tymi drzwiami ... :(

Mamy te same jeśli w miarę kojarzę i u nas chodzą jak igła. I nie wieje ;)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ewidentnie masz "pecha" z tymi drzwiami ... :(

Mamy te same jeśli w miarę kojarzę i u nas chodzą jak igła. I nie wieje ;)

 

pozdrawiam, majki

 

No niestety ...

O ile dobrze pamiętam u Ciebie otwierają się do środka - popraw mnie jeżeli się mylę, ale podobno właśnie to jest problemem.

Wszystko zależy od tego jak temat się zakończy, ale póki co wierz mi mamy dość ciągłych wizyt coraz to lepszych ludzi od montażu i coraz to nowsze ekipy opowiadają jak to tamci poprzedni spie$%^&Y$ bo kto to tak robi i że już nie pracują itd itp ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ...

O ile dobrze pamiętam u Ciebie otwierają się do środka - popraw mnie jeżeli się mylę, ale podobno właśnie to jest problemem.

Wszystko zależy od tego jak temat się zakończy, ale póki co wierz mi mamy dość ciągłych wizyt coraz to lepszych ludzi od montażu i coraz to nowsze ekipy opowiadają jak to tamci poprzedni spie$%^&Y$ bo kto to tak robi i że już nie pracują itd itp ...

 

Tak, u mnie się otwierają do środka ...

Wiem, że frustrujące jest "goszczenie" co rusz innej ekipy, jak widać paproków ... Wierzę, że skończy się ok :)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o wyjaśnienie o co chodzi z tą zabudowa z k-g ??

 

Chodzi o to, że pod oknem połaciowym zabudowa musi schodzić prostopadle do podłogi w dół, żadnych skosów. U moich rodziców zostało to zrobione niestety ze skosem i okna się pocą, a tej zimy nawet poprzemarzały. Niestety wykonawca nie miał o tym pojęcia. Zrobił ładnie, ale nieefektywnie. Chodzi o zapewnienie poprawnej cyrkulacji powietrza. Ciepłe powietrze unoszące się ładnie i równo do góry osusza okna. Był specjalista z Fakro i o tym powiedział. Oczywiście sama poprawna zabudowa nie załatwia sprawy. Dobry dekarz wie, że okno połaciowe musi być docieplone dookoła. Zaleca się też by montować grzejniki pod połaciówkami właśnie, a nie gdzie indziej. Tego się dowiedzieliśmy i w naszym domku zamierzamy się zastosować do tych zaleceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma już jakieś doświadczenia z kwestiami instalacji gazowej zbiornikowej? Pytam m.in. o wybór dostawcy (my rozważamy Amerigas i Gaspol), może zakup własnego zbiornika i związane z tymi opcjami koszty... Może macie namiary na ludzi, którzy wykonują takie instalacje przy wersji "własny zbiornik" w okolicy? Ofertę Amerigasu i Gaspolu znamy, ale obawiamy się, że umowy z takimi firmami nas uwiążą i jak podniosą ceny (a to jest więcej niż pewne, bo to co dadzą pod hasłem "promocja" to potem muszą sobie odebrać w innej formie) to nie będziemy mogli się wycofać na rozsądnych warunkach. Może więc lepiej na wolnym rynku... Jest tylko kwestia kosztów inwestycji na wejściu. Będę wdzięczna za uwagi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...